Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

giselka
11. čer 2013

@agentkadaisy To je ta nevýhoda Vyškova, nejsou vybavení na komplikované případy, takže se může stát, že miminko převezou do Brna a matka zůstane ve Vyškově. Ale to je vážně ojedinělé, kdybys měla mít nějaké komplikace (jakože doufám, že nebudou), pravděpodobně to budeš vědět dopředu a podle toho se zařídíš.
Jinak vlastní PA by snad neměl být problém. Vím o tom, že tam mají nějakou PA externě, která tam chodí se svými klientkami a co vím, vede většinou alternativní porody.

erinka83
11. čer 2013

@agentkadaisy chceš kontakt na tu PA? Ta co jsem s ní rodila já, už tam není, je na mateřeské, ale převzala to její kolegyně...
@giselka teď si rýpnu 😀 já jsem rodila přirozeně, ne alternativně 😀 😉
Ale bohužel souhlas s tebou, taky jsme slyšela, že na šestinedělí je jiný přístup na normálních pokojích a na nadstandardech....

agentkadaisy
11. čer 2013

@giselka
@erinka83 Na externí PA, co má smlouvu s porodnicí, mám kontakt přímo od vrchní sestry a už jsme si psaly, že k ní přijedu na konzultaci po 20 tt. Takže to vidím dobře. Já si právě taky říkám, že pokud bude vše ok celé těhotenství a nebudu u porodu nijak panikařit, že by mělo vše proběhnout hladce 🙂 Na ten nadstandart bych se těšila!

Akorát musím říct, že jsem nějak zklamaná z té situace s dulami. V Olomouci jsem se ptala přes kamarádku PA. Prý je to s nimi katastrofa. Takže je asi průser už tam s nějakou dulou vůbec přijít. Já mám jednu domluvenou a dověděla jsem se, že zrovna tu tam berou jako nejhorší a do Vyškova má pro jistotu zákaz úplně. Jsem z toho teda PAF! ☹ Přiznám se, že mě to docela stresuje. I jsme se s ní domluvili, že s námi půjde na kurz, co platím. A teď se dovídám tohle. Asi si s ní ještě smluvíme schůzku a vyptáme se jí na to, o co jako jde za "válku". Co si o tom myslíte?

giselka
11. čer 2013

@erinka83 Teri, já jsem to nemyslela zle, ale mezi přirozeným a altrnativním porodem vidím určité rozdíly a ne každý zdravotnický pracovník je tomu nakloněn. Proto jsem napsala, že ta externí PA vede i alternativní porody, některé PA prostě určité metody odmítají 😉

@agentkadaisy Zkus se jí zeptat, proč má do Vyškova zákaz, nějak mě žádný důvod nenapadá... leda by tam měla nějaký velký průšvih, ale to by už asi nedělala dulu. Upřímně si myslím, že to, co mají napsané na stránkách porodnice může v reálu vypadat trochu jinak. Např. třeba porodní plán - do plánu napíšeš, že nechceš nástřih a oni ti ho stejně udělají (neříkám, že je to zrovna případ Vyškova, ber to jenom jako příklad).

erinka83
11. čer 2013

@giselka já to taky nemyslela zle 🙂 ale co je podle tebe alternativní? Do vody už je přece běžné, jiná porodní poloha je taky běžná...
@agentkadaisy já o tom nic nevím, snad je co tu bylo napsané někde dřív? Fakt nevím, musíš se poptat...

giselka
11. čer 2013

@erinka83 Beru to z pohledu PA, ne mého - pro někoho je třeba i ten porod do vody alternativní... nebo cokoliv, co není zavedený rutinní postup. Já bych jako alternativní označila tu hypnózu - je to určitý zásah a tím pádem to pro mě není "přirozené", ale taky to není úplně běžný postup

erinka83
11. čer 2013

@giselka tak hypnozu beru jako alternativu, ale pokud mají na porodním sále bazén, tak si myslím, že by porod tam neměl být něco vyjímečného (ale asi je 😀 ) no ale Vyškov se profiluje dost vstřícně k přirozeným porodům....

giselka
11. čer 2013

@erinka83 Já to beru taky jako normální, ale zrovna ve Vyškově, když jsem tam chodila na ozvy, tvrdili, že od porodů do vody se upouští. Jak je to teď samozřejmě nevím 🙂 Ale pro doktory je přirozený porod cokoliv, co neskončí císařem nebo vaxem 🙄 Takže třeba můj první porod, kdy do mě rvali tablety na vyvolání, oxytocin, buscopan a já nevím co ještě, byl podle lékařů přirozený 😝

erinka83
11. čer 2013

@giselka věřím, že za ty roky se to zase změnilo 🙂 Ta moje PA tam asi ten kurz nějak udala, primář to podporuje....

agentkadaisy
21. čer 2013

Holky,stava se casto ze by byla vyskovska porodnice preplnena? Ze bych tam zavolala a oni mi rekli at jedu rodit jinam?

eliska_z
21. čer 2013

@agentkadaisy Kamarádka, co tam dělá doktorku mi říkala, že za celou dobu nepamatuje takový nátřesk, jako měli v poslední době. Měli plnou většinu nadstandartů, ale na normálních pokojích bylo volno. Ale prý se to pomalu lepší, takže si myslím, že by tě jinam neposlali. Porodní boxy jsou tam 3 a prý málokdy zaplní všechny.

agentkadaisy
22. čer 2013

@eliska_z Díky za odpověď! Hlavně mi jde o ty porodní boxy. Protože si domlouváme PA přímo z Brna, která má smlouvu s Vyškovem, chceme rodit tam a jedině tam 🙂 Aby mohla vést celý porod. To je pro nás hlavní - klid u porodu. Pokud by byly plné pokoje, přinejhorším bychom jeli domů (ambulantní porod je tam možný). Ale za nadstandart bych se taky nezlobila 😀

eliska_z
22. čer 2013

@agentkadaisy Pokud máš nějaké obavy, tak doporučuju zajít na den otevřených dveří, co porodnice pořádá - termíny najdeš na těch jejich "úžasných" stránkách. Budeš se moct zeptat na všechno, co tě zaujme a pokud budete mít štěstí, (my měli), tak si prohlídnete i všechny porodní boxy a šestinedělí. 🙂

usacek79
14. črc 2013

ja som prave teraz vo stvrtok bola na dni otvorenych dveri vo Vyskove a sme aj s muzom nadseni 🙂
mila, mala porodnica, velmi prijemne prostredie, perfektna vrchna sestra Holcmanova (co sa tyka dojmu a komunikacie)
a najma - vyborny dojem z porodnych boxov, vsetky tri su fajn, samozrejme ten najvacsi je uplne top, vobec to tam cele nebudi dojem "velkoporodne", ako bezne velkomestske porodnice, ze proste mam pocit, ze idem do nemocnice a nie do porodnice (co by mal byt pociotvy rozdiel konkretne na danom oddeleni 😠 ), tie porodne boxy su skor take mile izby, ako nejaka typicka chirurgicka sala, ako je tomu vacsinou...
Moznosti na prirodzeny porod je tam vela - len teda opravim ohladom porodu do vody - oni od neho NEUPUSTAJU, lebo ho bezne nerobia a nerobili - je to LEN a len na dohode osobne s primarom, ktory to moze a nemusi schvalit, uz tam par takych pripadov mali, takze teda mozne to je, ale nie je to bezna praktika urcite, vraj je tam prilis vela rizik, aby to robili rutinne, proste treba to riesit potom individualne 🙂
ta vana v porodnom boxe je na uvolenenie bolesti pocas kontrakcii, nie na porod...
aromaterapia, homeopatia, masazne vonnymi/bylinkovymi olejcekmi, relaxacna hudba - to vsetko je tam dostupne, za mierny poplatok (to, kde na vas nieco minu, ako napr tie olejceky ak vam poskytnu, ale cena symbolicka - 20Kc)
v kazdom boxe fitlopta, fatboy kreslo, polohovatelne kreslo, velka zinenka + v tej velkej aj sprcha a vana s virivkou.
absolutne preferuju prirodzeny porod, nic neunahluju, nechavaju to na prirode - netreba sa bat teda necakanych napichnuti plodovky ci oxytocinu atd...
samozrejme akceptuju porodne plany, dokonca su radi, ak ich zena ma, lebo potom vedia co a ako si zela a nemusia sa pytat 🙂 treba ho vsak ist dat vopred schvalit pochopitelne...
babatko ihned prikladane, pupocnik dotepava, bonding, vysetrenia na tele matky, otec pri porode zadarmo atd...
podiel cisarsky rezov pod 10% - to je najmenej v celom CeskoSlovensku! Pre porovnanie v BA porodniciach je to az 35%!!
nadstandardne izby na sestonedeli su vsetky fajn, ta za 600Kc ma spolocnu kupelnu a WC s druhou izbou, tie za 800Kc maju vlastnu socialku a su vacsie a ta za 1000Kc je uz v podstate apartman, mne sa pacili vsetky, len na tu za 600kc by sa uz asi nezmestila postel pre manzela (ak ho tam nejaka zena chce mat nonstop 🙂) , muz plati za noc 250Kc navyse a samozrejme moze dostat aj nemocnicnu stravu, ak chce 😅

PA, ktore nie su z Vyskovskej porodnice akceptuju, ale musia mat zmluvu s porodnicou - takze na to sa treba ozaj vopred informovat, urcite vas tam s hocijakou v den D nepustia...

ambulantny porod je mozny, bezne pustaju na 5ty den, ale da sa uz na 3ti - vsetko je na dohode 🙂

prepacte, ak sem pisem nieco, to uz to bolo povedane, len teda som mala potrebu sa podelit s cerstvymi info a mojim nadsenim 🙂

speedygon
15. črc 2013

@usacek79 jen takový dotaz(netýká se ale mě)...kolik se platí za nadstandardní porodní box náhodou nevíš??

usacek79
15. črc 2013

@speedygon NIC 😉 tam nie su standardne a nadstandardne boxy - proste su tri vsetky v porovnani s beznou porodnicou "nadstandardne" a ktory je volny, tam sa rodi - samozrejme vsetky chceme ten najvacsi 😀
plati sa len za nadstandardnu izbu na sestonedeli 😉

veruska007
15. črc 2013

@usacek79 Porodnice opravdu preferuje přirozený porod - trochu mi teda vadilo odmítnutí epidurálu po 30h opravdu extrémně bolestivých kontrakcí a šití bez umrtvení 😝 . Zas všechno přirozené mít nemusím 🙂 . A pak mi vadilo, že miminko po porodu standardně ihned odeberou k ošetření a přiloží na břicho až potom - bylo to tak u mne a viděla jsem to i u jiných porodů, když jsem chodila na monitory. Každopádně jsem tam rodila před 2 lety a za chvíli se chystám zas.

usacek79
15. črc 2013

@veruska007 no ako som citala, prave pred cca 2 rokmi sa tam zacali veci menit k lepsiemu 🙂

a praveze miminko davaju ihned na brucho a dotepava pupocnik, potom ho sice standardne odoberu na 5 minut na osetrenie, ale ak ma zena v porodnom plane, ze si to nezela, tak robia vsetky vysetrenia babatka na jej tele - teda jej ho nevezmu vobec 😉 to je napr. moja podmienka a teda vychadzaju tam tomu absolutne v ustrety... 🙂
preto su aj oni radi, ak ma zena PP, lebo potom vedia co chce a co nie a nedochadza k nedorozumeniam, ustretovi su vraj maximalne 😉

jaya
15. črc 2013

@usacek79 A budes si tam brat svoji PA? Neni nekde seznam tech externich, co maji s Vyskovem smlouvu?

veruska007
15. črc 2013

@usacek79 Tak uvidíme... mě to čeká už každým dnem, tak pak poreferuju.

usacek79
15. črc 2013

@jaya nieee, ja som na miestne PA citala same pekne veci, tak verim, ze to bude OK 🙂 ja aj tak chcem, aby tam len kdesi stali bokom a dali mi svaty pokoj, ja sa chystam porodit sama 😉
ten zoznam nie je asi nikde, treba sa tam informovat jedine osobne...
@veruska007 drzim ti palce a tesim sa na dobre spravy 😵

swacinka
15. črc 2013

@jaya O seznamu nevím, ale určitě má s nimi smlouvu Laďka Ryšavá a Jana Růžičková ;)

agentkadaisy
18. črc 2013

Ahoj,my jsme s manzelem byli ve Vyskove prave toto pondeli. Z pristupu i prostredi jsme nadseni. Presne jak pise
@usacek79

Byli jsme tam sami,jen se svoji PA. Je to strasne hodna pani,co ma smlouvu s porodnici. A vubec vsechny co tam byly a zdravila jsem je na chodbe vypadaly moc mile a nase PA se pry za ne muze za vsechny zarucit,ze jsou super 🙂

agentkadaisy
18. črc 2013

@jaya nevim,jestli je nekde seznam,ale kdyz se zeptas primo mailem do porodky,tak oni ti urcite odpovi.

jaya
18. črc 2013

@agentkadaisy A kterou tu PA jsi mela?

jaya
18. črc 2013

@swacinka 🙂 Jana bohuzel zatim k porodum nechodi. Ale diky. Jsem skoro 100% rozhodnuta pro Vyskov, at si tam privezu kohokoliv 🙂

popelka5
18. črc 2013

abych se podělila o zážitek, tak jsem rodila ve Vyškově před 3 lety, nyní jdu do Prostějova.. i moje gynekoložka mi to doporučila, už jen z toho důvodu, že jsou tam samí mladí "nezkušení" doktoři.. nebyla jsem spokojená s přístupem PA během porodu, díky čemuž mi pak vznikly ke konci komplikace a kojila jsem jen chvilku, vzhledem k tomu, že opravdu je jiný přístup na nadstandardu než na běžném pokoji.. takže podruhé do toho tam nejdu 🙂

agentkadaisy
19. črc 2013

@popelka5 V Prostějově je také krásné prostředí, PA je tam protivná jen jedna (paní Edita), ale zato prý kvalitně protivná (slyšela jsem i fráze jako "chovala se ke mě jako ke kusu masa"). A přístup je tam takový prý hodně medicínský. Což někomu vyhovuje, někomu ne. Já chci rodit tak, že na mě bude PA jen koukat ze židle a plíst si u toho svetr, takže jdu do Vyškova 🙂 Chtěla jsem totiž původně rodit doma nebo ve Vrchlabí, takže tohle je pro celou naši rodinu super kompromis. Pokud by mi ale už v těhotenství hlásili nějaké problémy u miminka, nebo u mě, tak možná zvážím i opět Olomouc.

agentkadaisy
19. črc 2013

@jaya Měla? Spíš mám, ještě jsem nerodila 🙂 Máme domluvenou paní Zemanovou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru