Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

itany
26. črc 2010

Ahoj maminy....Tak se přidávám k těm co rodily ve Vyškovské nemocnici.....porodni bylo super sestricky prijemny a ochotny....sestřičky na poporodním byly taky fajn....ale jen jedna za mnou chodila a pomahala mi s kojenim...mala se mi nechtela přisat k prsu.Byla jsem vynervovana jak z porodu tak z kojeni...nekolikrat jsem brecela🙂no jo ty hormony...jinak vazne nikdo o me nejevyl co se tyce kojeni zajem...coz me dost zarazilo...a mala mi skoncils na sunaru🙂Ale timto bych chtelsa podekovat sestricce te jedine ktera za mnou chodila....Byla hezka vysoka a tmavy vlasy

giselka
8. říj 2010

Ahoj, ve Vyškově jsem rodila dvakrát... poprvé jsem měla štěstí a byla jsem na tom velkém boxu s vanou, podruhé mi ho zabrala kamarádka, co rodila ve stejný den, ale stejně to byla taková rychlovka, že bych tu vanu nestihla 🙂Přístup personálu byl perfektní v obou případech 🙂
Na šestinedělí taky super, jenom bych doporučovala nadstandard, teď jsem strávila jednu noc na normálním pokoji a nedá se to srovnat. Vadí mi, že na celé odd jsou tam jenom dva záchody a tři sprchy, na pokoj ani nedají čaj, což na jiných odd je samozřejmost. Taky se jim moc nelíbí, když se s miminkem chodí na chodbu, dřív se mohlo aspoň do jídelny, ale i to už zakazují 😒 Ale jinak jsou sestřičky moc příjemné a ochotné
Taky doporučuju si ještě před porodem zařídit rodinné pasy ( www.rodinnepasy.cz ), na nadstandard a otce u porodu pak vrací 50% 😉

forji
9. říj 2010

Dobrý den, moje zkušenosti jsou takové : porod v Bohunicích pro mě šílenost - bez sprchy, klistýru, oholení a to jsem tam byla 12 hodin, u samotného porodu jsem neměla možnost dát nohy nahoru, mela jsem je dole a jen roztažené, nedalo se pořádně tlačit, chtěla jsem se aspon chytit noh abych mohla víc zabrat, to se na mě seběhly sestry že chci mimču ublížit, po porodu mě ho jen ukázaly a odnesly. Hodinu a půl mě nechaly u otevřeného okna nezakrytou než ze mě vytáhly placentu. Jiné maminky si to tam chválily tak nevím, jestli jsem se jim nelíbila od pohledu.
Porod ve Vyškově : dcera se narodila koncem pánevním, super bylo ta sprcha a klistýr, to jsem poprvé nezažila, fakt to moc pomůže. Ale přece jen jsem měla strach z toho že to mimčo půjde zadečkem. Už na prohlídkách u paní doktorky Lojkové, ještě když žila, jsem chtěla císaře, moc jsem nepřibrala a přišlo mě že jsem malá na takový porod,bylo mě řečeno, že to zvládli jiní, že to vládnu taky. Na porodním sále jsem chtěla aspon epidurál, nikdo se tím nezabíval. Navíc takový porod se asi hned tak nevidí tak jsem tam měla snad celou třídu mediků jako obecenstvo. V první řadě jsem řvala, že chci nohy nahoru! I to bylo určo lepší. Když se mi podařilo vytlačit zadeček, tělo s nohama, tak jsem zkončila, šílená úleva a měla jsem pocit že je hotovo, a všichni do mě začali hučet, že ještě hlava že ji uškrtím. Necítila jsem nic, nevím jak jsem to zvládla, malá byla trošku přidušená, ale v pořádku.
Po tomhle jsem byla rozhodnutá, ŽE UŽ NIKDY, NIKDY RODIT NEBUDU. Dnes je to přesně 2 měsíce co mi umřel přítel a tři hodiny po jeho smrti jsem zjistila, že jsem těhotná. Od včerejška vím, že to bude holčička. Vůbec jsem nepřemýšlela, že to dám pryč, miminko chtěl a já mu ho dám ikdyž tu není se mnou. ☹ Porod si teda ještě nepřipouštím, tvrdím, že ho nějak vynechám 🙂 . No ale když jsem to zvládla takovým způsobem dvakrát, tak to zvládnu i potřetí. Ale kam půjdu rodit opravdu nevím, vůbec nevím co budu dělat. ☹

lennikka
5. dub 2011

@forji je mi moc lito, co se vam prihodilo.. ☹
Jak vidim, tak treti porod se Ti blizi, tak ze preji, at vse dobre dopadne, at je mala i Ty v poradku.. 😉
A kdepak teda budes rodit? Ja prave premyslim o Vyskove, tak hledam nejake diskuze a zkusenosti, kdo je nebo neni spokojeny apod. 🙂 Neni nad doporuceni. 😉

lennikka
5. dub 2011

ahoooj holky, nemate nekdo jeste nejake novejsi zkusenosti s touto porodnici? 🙂 Mame termin az 30.8.2011 a chystame se nejspis rodit tam, ale preci jenom se chci ujistit, ze neudelame chybu.
Popr.doporuceni na nejakeho doktora ci doktorku? 🙂 dekuji moc.. 🙂

katka_b.
8. dub 2011

Ahoj,
já rodila ve Vyškově v prosinci. Nebudu se tu rozepisovat, co přesně se dělo, bylo by to nadlouho a jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak jak dopadlo a malý je v pořádku.
Už bych ale do Vyškova nešla... Přenášela jsem 14 dnů. Při porodu se pořád čekalo... čekalo... čekalo... a nakonec po výměně směn porodních asistentek se to hnulo. Kdyby se tenkrát nevystřídaly, tak tam jsem snad ještě teď. Malý se narodil do půl hodiny po odchodu paní, co měla jediný zájem na sledování TV zpráv na sesterském pokoji. Měla jsem zelenou plodovku a malý na tom nebyl nejlíp...
Ovšem i přístup doktorů stál za to... Moc nepotěší, když vám při bolestech řekne, že strašně funíte nebo že proč nemáte oholené nohy dohladka... Co je jim po tom...

No zkrátka pro mě Vyškov NE...

nicollka
10. dub 2011

Ahoj holky tak já ležela v porodnici na šestinedělí od 5tt týden. Byli tam moc hodní, jen p. prim. takový nijaký. A docela sem se hrozila jeho zástupce, ale jinak super. Nahlásila jsem se tam i ke gyn. a na toho teda nedám dopustit je úžasnej :D Holky na pokoji byli super, takže já zatím nic negativního nevidím, přemýšlím Vyškov - Brno, ale nakonec asi vyškov. Mám to přece jen blíž, ale jedině nadstandard, snad nebude nával. TP mám 5-12.9.

forji
10. dub 2011

@lennikka rodila jsem u Milosrdných br. a super, Vyškov už nikdy.

sita77
18. dub 2011

ve vyškovské porodnici jsem rodila v listopadu 2006 a v dubnu 2011. V obou případech jsem byla maximálně spokojena jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí a u miminek.

Musím ale říci, že za ty čtyři a půl roku, se personál porodnice přeci jen změnil, a to v maximálně dobrém slova smyslu. Jejich přístup je profesionální, ale zároveň více přátelský, otevřený, připravený naslouchat a pomoci.

Všem můžu Vyškov jen DOPORUČIT. Nesetkala jsem se s ničím, co tu popisují maminky výše, vždycky se mi dostalo psychické podpory jak u porodu, tak při komplikacích po porodu a při kojení atd.

A není výjimka, všichni byli usměvaví, milí, ochotní, měli zájem.

Chápu, že můžete zvažovat odjezd do brna kvůli tomu, že hrozí Vašemu miminku nějkaé komplikace - předem předvídané Vaším gynekologem, ale nechápu, jak je možné srovnávat obří a neosobní brněnské porodnice, kde ani neznají pořádně vaše jméno, s takřka rodinným, domáckým prostředím vyškovské nemocnice, zvlášť, když jsem zaznamenala, že na každého malého i velkého pacienta měli doktoři i sestřičky vždycky čas.

lennikka
19. dub 2011

@sita77 jeee, tak to jsem rada, za takovou super kladnou recenzi... 🙂 😉 My prave prozatim tedy utikame z Brna do Vyskova... 🙂 dekujiiii... 😉

veruska007
26. čer 2011

Holky, zvazuju porod ve Vyskove. Chci se zeptat, co je treba vzit s sebou na miminko a pro sebe... ono je to v kazde porodnici jine. Diky predem za radu.

itany
27. čer 2011

veruska007.....muzes si klidne vzit obleceni jak pro sebe tak pro prcka...anebo pouzivat jejich erarni coz si myslim ze je lepsi....

sussanah
27. čer 2011

@itany a erarni obleceni pro mimca je nejak limitovane? A jake maji? Napr v bohunicich nemeli bodycka, jen kosilky a dupacky, tak jestli eventuelne pribalit i bodycko.

hame
27. čer 2011

@sussanah Ve Vyškově co vím dávaj miminkům jen ty erární košilky, pokud chceš oblékat víc, vem si svoje, doporučuju hlavně ponožečky pro mimčo.

veruska007
27. čer 2011

Diky. Jeste nejake typy? Jak vubec ve Vyskove vypadaji pokoje? Je nutne mit treba pantofle do sprchy a tak?

itany
28. čer 2011

To je pravda jsou tam je ty košilky,(když si řeknete dostanete novou košilu) ale spousta maminek mela svoje obleceni pro mimico, pokoje jsou tam po třech nebo čtyřech..ty pantofle jsou jen na vas, ale radši bych si je vzala🙂

giselka
29. čer 2011

@veruska007 pro miminko si nemusíš brát nic, mají tam ty jejich košilky, ale někdy se stane, že je mají moc naškrobené. Ohledně pokojů, jsou tam buď nadstandarty od 500,- do 900,- s vlastní sprchou a záchodem nebo pokoje po třech, tam jsou sociálky společné pro celé odd.
Taky bys měla mít pro miminko vlastní kosmetiku a plenky.

veruska007
30. čer 2011

@giselka Diky. S kosmetikou (ono stejne neni treba skoro nic 😉 ) a plenkama samozrejme pocitam, jen jsem premyslela, zda rucnik, obleceni (treba v Brne nam ho vyslovene zakazali, abychom to pry nesusily na pokoji) a tak.

erinka83
7. črc 2011

@veruska007 Tak opisuju z papíru co jsem dostala v porodce: mýdlo, ručníkym, toaleťák, vložky, plenky + kosmetika pro dítě, příbor (přitom na papírech pro příjem jsem podepisovala převzetí příboru, furt se na to zapomínám zeptat 😀 )
a omyvatelné přezůvky i pro tatínka k porodu
pro dítě : peřinka, 3 pleny, košilka, čepka, kabátek (při propuštění) a ještě keci o fusaku a tak, takže předpokoládám že to je fakt na propuštění... já si nabalila bodýčka a ponožky...

sussanah
7. črc 2011

@erinka83 oni to maji fikane, daji ti podepsat "prevzeti priboru", paks i doneses svuj a ten ti zabavi, protoze budou tvrdit, ze je jejich a jeste jsi jim to podepsala😀

erinka83
7. črc 2011

@sussanah 😀 😀 😀

dlouhovlasa.evzenie
7. črc 2011

Čauky holky,
přikládám popis pohodového porodu ve Vyškově 🙂

Termín podle MS jsem měla 5.4., ovšem já věděla, kdy se Vendelín zplodil a proto 8.4. bylo reálnější datum porodu. Rodila jsem ve vyškovské nemocnici a byla opravdu nadmíru spokojená.
9.4. jsem se rozhodla, že Venda prostě půjde ven a basta, ty sms a telefonáty už byla fakt otřesný. Začalo to 3 km procházkou, potom jsem vypila dvě sklenky červeného vína, který fakt nesnáším a průběžně to zapíjela tonikem, který vyvolává děložní stahy, potom jsem si dala horkou vanu a muže připravila na to, že bude sex, ať chce nebo ne, nakonec jsem ovšem dala vanu a než přišel manža, tak já spala, páč ta procházka mi teda dala zabrat. Asi kolem půl dvanácté, jsem cítila jakýsi vlhko, tak jdu na WC a tam zjistila, že mi odešla zátka - ovšem čirá, tak jsem si šla naštvaně lehnout s tím, že když je čirá, tak porodím až za týden, asi po deseti minutách se mi zase chtělo na záchod a furt jsem cítila jakýsi vlhko, v tom mi došlo, že to může být plodovka, jenže já nevěděla jak vypadá, že? Tak jsem si to ještě vygoooglila, že je fakt čirá a bezbarvá, za chvíli už to začalo téci fest, tak jsem šla udělala hygienu a vzbudit muže, že teda jako asi jedeme do porodnice nebo co, ale neměla jsem žádné bolesti, tak jsem věděla, že si mě tam nechají a manžu pustí domů. Přijeli jsme do porodnice asi v 0:45, tam mě dala PA na monitor - rovná čára, vyšetřila mě a byla jsem na dva prsty, potom manžu poslala domů s tím, ať se jde vyspat a nabrat síly, že u prvorodičky to trvá až od šesti do osmi hodin a že dřív jak ráno se to nemá šanci rozjet. PA mě dala na pokoj s paní která strašně chrápala a já domlouvala Vendelínovi, ať laskavě vyleze, že teda tady s tou chápající paní nemám šanci nabrat ani gram síly na porod. Před druhou ráno jsem začala chodit furt čůrat a měla nějaký bolest. Ve 2:30 jsem šla za PA, že mám nějaké bolesti, ale nevím, jestli je to jako ono, tak mě vyšetřila a zjistila, že jsem na 5 cm otevřená, přestěhovala mě na porodní box, s tím, že mi dá klystýr a potom ať zavolám manžovi, aby dojel. Manžel dorazil 3:37 a to jsem měla bolesti tak po 4 minutách, ale furt se to jaksi dalo vydržet, hopsala jsem na míči, napustila vanu, která mě ovšem bavila jen chvíli. Ze všeho nejlepší byla poloha, že jsem byla v předklonu a opřená hlavou o stůl. Potom kontrakce začaly být mnohem silnější asi 67 a asi po dvou minutách, ovšem nemohla jsem tlačit, vyšetřila mě PA a říkala, že jsem tak na 8 cm a že tak ještě 4 kontrakce a jdeme rodit a odešla… hleděla jsem jestli si ze mě děla srandu a kam jako do prd.. jde? No po druhé kontrakci jsem vyhnala manžu ať pro ni laskavě zajde. Tak přišla, zkoukla mě, nic neřekla, jen zvedla telefon a říká: „Tady Lída – RODÍME“ to bylo přesně 5:40 za chvíli naklusala doktorka a sestřička z novorozeneckého a já mohla konečně začít tlačit! PA i Dr. pvzbuzovaly co mohly, PA mi udělala malý nástřih a na tři kontrakce byl 10.4.2010 v 5:50 Vašík venku, manža brečel, já se na Vašíka podívala a byla totál vyřízená a šťastná zároveň, že jsme to všihni tři zvládli. Ovšem potom začala ten kolotoč, placenta vyšla za 6 minut, ale nebyla celá. Dr. zhodnotila, že tam kousek zůstal, zavolala si staršího lékaře a ten přišel vyšetřil mě a říká, že mám v děloze myom a placenta k němu přirostla, s tím, že mi musí udělat revizi a mám dvě možnosti provedení, buď na sál a pod narkózu a nebo to zkusit za živa, s tím, že mu v průběhu můžu na doktora nadávat jak chci. Samozřejmě jsem chtěla tu verzi bez narkózy – nebylo to tak strašný, PA a Dr. mi stále vykládaly jaká jsem hvězda, že jsem to tak parádně zvládla, že určitě zvládnu i tohle. Po půl hodině mučení bylo hotovo, pak nastalo šití nástřihu a to byl teprve mazec, protože jsem měla je povrchové poranění, tak šila na 4 stehy tu tenkou kůži a já myslela, že umřu, to jsem fakt brečela ať toho nechají, ale nakonec jsem to zvládla. Po dvou hodinách po mě PA chtěla, ať se jdu vysprchovat, tak jsem vstala a omdlela, takže mi dala glukózu a po hodině jsem zkusila vstát znovu a opět se mi točila hlava - dala mi druhou glukózu. Potom po mě chtěla ať se alespoň vyčůrám, no na záchod jsem nedošla a na míse to jaksi nešlo, takže mě PA vycévkovala a pak mě odvezla na šestinedělí. Na šestinedělí jsem jen ležela a manža vše zařizoval. Po hodině jsem chtěla jít na záchod, už jsem i vstala, vyčůrala se, ale jak jsem vstala, tak jsem omdlela znovu, takže mě potom opět sestřička skoro odnášela na pokoj a já dostala litr krve, protože jsem ztratila asi 700 ml. Ten den mi Vašíka přinášely sestřičky jen na přiložení a celou dobu byl u nich. Druhý den už byl celý se mnou jen v noci jsem jim ho zanesla na 4 hodiny, abych se trochu prospala, protože jsem byla ještě dost slabá, ale potom, že jsme si ty dny užívali opravdu společně.

Jinak co se týče co sebou, tak určitě osušky, boty do sprchy a bdýčka a ponožky pro mimčo 😉 já sice ze začátku používala na Vendu ty jejich košilky, ale pacholek se z nich uměl dostat 😲 takže byl furt nahej 😅 a já si brala ty košile jejich, třeba i dvě za den 😉
jo a dudlík, sice se podepisuje, že dudlík se dávat nemí, ale měli smůlu 🙂

já byla ve vyškově moc spokojená, a to jsem neměla ani nadstandart 😉 i ty sprchy a záchody se dají překousnout - jsem docela na tohle cíťa, ale zvládla jsem to 😉 vždycky jsem se chodila sprchovat ráno hned jak to uklizečky poumývali 😉

takže přeji pohodové vyškovské porody 😵 😵 😵

erinka83
7. črc 2011

@dlouhovlasa.evzenie gratuluju 😵
a jak to bylo s položením mimča na břicho? A přiložení?
Jo a slyšela jsem, že prý nechtějí pouštět, dokud není vyřízený rodný list a kartička pojišťovny? 😕

dlouhovlasa.evzenie
7. črc 2011

@erinka83 jj, díky, sice už to bylo před rokem, ale je to jako včera 😀 😵
a k tomu porodu - chtěli dokonce, abych si šáhla na hlavičku,a le to jsem razantně odmítla, přišlo mi to divný 😝 , po narození mi ho dali na břicho a hned přiložili, ale moc se chlapec k tomu neměl 😅 tak ho pak šla sestřička umýt a pak to zkoušela znovu a to už se přisál 😉

jj, nepustí tě bez rodnýho listu a tu pojišťovnu nevím jistě, ale manža vše zařizoval v jeden den, páč pak by na to určitě zapomněl 😀 jo a ještě musíš nahlásit k jaké doktorce budeš s malou chodit 😉
a kde máš matriku??? třeba ve vyškově tam manža zavola, že přijde mimo úřední dny a v pohodě mu to na počkání vyřídili 🙂 kupodivu 😀

erinka83
7. črc 2011

@dlouhovlasa.evzenie taky Vyškov, jen si říkám, jak to řeší ženský, kterým to nemá kdo vyřídit, se mi zdá přehnaný něco takovýho chtít...

dlouhovlasa.evzenie
7. črc 2011

@erinka83 já to brala tak, že všude v porodnicích chtějí rodný list 😕 😅 😀 ani mě nenapadalo nad tím přemýšlet 😨 ale uritě ho může vyřídit kdokoliv 😉 jo a už vím proč to chtěli - kvůli rodnýmu čislu 😉
a tys rodila Nelinku někde jinde než ve Vyškově?

erinka83
7. črc 2011

@dlouhovlasa.evzenie Nelinku nemáme 😀 jo, rodila jsem v Ostravě a vše m zařizoval až po návratu z porodky, proto mě tato informace tak překvapila...

dlouhovlasa.evzenie
7. črc 2011

@erinka83 jsem debil 😀 😀 😀 promiň 😔 😵
ahá, tak já to brala tak, že bez rodnýho čísla nás nepustí 😉
jo a kdybys chtěla nadstandart, tak HNED po porodu musíš nahlásit, že ho chceš, oni ti stejně řeknou, že majíplno, ale hned jak se uvolní, tak ti přijdou říct, jestli ho chceš nebo ne 😉 ségra měla ten za 500 se společnou soc. pro druhý pokoj a byla moc spokojená, hlavně za ní mohli všichno - kdykoliv a nemusíš mimíse tahat na chodbu 😝 - což mimo jiné taky podepisuješ, že ho na chodbu nosit nebudeš 😝

giselka
8. črc 2011

@erinka83 příbor dostaneš jejich 🙂 A ohledně rodného listu - pustí tě i bez toho, pokud to nikdo nemůže zařídit nebo je to třeba přes nějaký svátky, ale musíš jim to donést hned jak to půjde 😉
Jinak ten nadstandard (jestli ho chceš) radši hlas hned při příjmu, ségra ho hlásila až po porodu a dostala vynadaný, že to měla říct hned 😒 Jestli nemáš rodinné pasy, tak si to vyřiď, pak ti vrátí za nadstandart a tatínka u porodu 50% 😉

erinka83
8. črc 2011

@giselka @dlouhovlasa.evzenie že chci nadstandard jsem byla poučená, že mám hlásit hnedka 😀 tak doufám, že něco bude, teďka na poradně bylo šíleně moc těhulí 😒 Rodinný pasy mám 🙂
S tím taháním na chodbu si to nějak neuvědomuju, že bych už něco podepisovala, možná pak na 6nedělí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru