Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

bureska
4. lis 2011

@alexam ahoj alexam, nevis prosim jak se jmenovali ti dva doktori se kterymi jsi prisla do styku? Ten protivnej a ten druhej? Nebo jak aspon vypadali? Mam s doktory z te nemocnice taky sve zkusenosti, ale ne z oddeleni porodnice

katty_k
9. lis 2011

@alexam ano, všude je něco, já už do Bohunic nechci a jestli mi udělají císaře tam a nebo ve Vyškově, tak raději někde, kde nemám špatné vzpomínky a kde je klid. Už jen kvůli tomu počtu a šanci získat nadstandard.

Zatím mám z porodnice dobrý pocit, termín mám zítra, ale malá nesestupuje a tak se uvidí, mám po císaři, takže naštěstí nehrozí vyvolávačka. Zatím jsem byla na kontrolách a monitorech, sestřičky na prodním ochotné a milé, postarší lékař, který mě prohlážel byl taky příjemný. V Bohunicích se na mě střídali pokaždé jiný mladý lékař, prohlídku vaginálně prováděli nešetrně, že jsem pak byla rozbolavělá ještě půl dne. Teď se z Vyškova odvezu sama autem domů do Kuřimi a jsem v pohodě, pan doktor hned na mě ať se uvolním, aby mě to nebolelo...

helulicek
19. lis 2011

Ahoj holky,
tak já rodila ve Vyškově podruhé. A v obou případech jsem byla spokojená. Nemůžu si stěžovat jak na personál na porodním sále, šestinedělí i novorozeneckým.
Takže já bych určitě šla do Vyškova rodit znovu 😉

katty_k
24. lis 2011

16.11.se nám ve Vyškově narodila Karolínka, po 40 hodinách kontrakcí se přistoupilo k císaři. Byl to můj druhý císař, snažila jsem se o přirozený porod a bylo mi to plně umožněno. Dostalo se mi maximální podpory, pohodlí i klidu, Karolínku přivedl na svět pan doktor Babjak. Na šestinedělí jsem byla na nadstandadním pokoji, opět spokojenost, sestry pomáhaly jak mohly, na novorozeneckém se mi o Karol postaraly, když jsem začala zkoušet kojit, nedaly Karol příkrm, dokud to nebylo potřeba a když jsem se potřebovala vyspat, ujaly se Karolínky na potřebnou dobu. To se mi u první dcery opravdu nestalo (rozena v Bohunicích), sestřičky ve Vyškově poradily, pomohly, nebyly otrávené.
Jsem ráda, že jsem zvolila právě Vyškov, je mi jasné, že na klasickém pokoji to není jako na nadstandardu, ale ple rozpisu pacientek na pokojích jsem si všimla, že občas na jednom pokoji byla jediná maminka a byly tak "rozprostřené" po všech pokojích. Nadstandardy byly taky z části volné. Navíc se dá uplatnit sleva na rodinné pasy, takže nevyjde tak draho a s porovnáním s Brnem není o čem mluvit. Po císaři byla naprosto neocenitelná polohovatelná postel na ovládání, neuvěřitelně šikovná věc.

Jinak maminky, k těm utrženým hlavičkám a jiným tragédiím... já nevím, proč to lidi mají zapotřebí a co je k tomu vede, ale dala jsem si tu práci a poptala jsem se na to jak na porodním, tak na šestinedělí. Takže ona utržená hlavička se týkala porodu mrtvého dítěte v Brně, které navíc nebylo fyzicky v pořádku. Možná si řeknete, doktoři lžou, ale veřte mi, tohodle by byly plné zprávy na Nově i Primě a neunikly bychom tomu ani v jiném bulváru. A každý si může projet nternet a pohledat zprávu o něčem podobném. Ale pokud vám přijde důvěryhodná zpráva od někoho, kdo má jediný příspěvek, tak není ani rady, ani pomoci 😎

A abych nebyla jen pozitivní, ano, pan doktor Houbal (nejstarší lékař oddělení) nepatří mezi ty příjemnější lékaře, ale taková hrůza to taky není, já s ním problém rozhodně neměla, každý jsme nějaký a jeho zkušenosti ju nepopiratelné.

Příště bych neváhala a jela do Vyškova znovu, byť je jasné, že tentokrát už na plánovaného císaře. Tímto děkuji za péči, která mi byla věnována a za zdravou dceru, která spinká kousek ode mě v postýlce a se kterou se aktuálně sžíváme a zatím se nám daří i kojení, byť je to náročné. Jistě za to může i to, že jsem v porodnici měla klid a podporu.

erinka83
24. lis 2011

@katty_k Já se Dr. Houbala bála právě kvůli info z netu 😒 na poradně jsem ho potkala 2x a vždy byl příjemný...
Gratuluju k dcerce a jsem ráda, že to ve Vyškově bylo příjemné...
Já jen doufám, že porodku nezavřou 😒

katty_k
24. lis 2011

Jo, to je právě ono. Každá z nás to vnímá jinak, co si budeme vykládat, těhotné ženy nejsou zrovna snadný pacient. Každá se chováme jinak, co se jedné líbí, druhé se nelíbí, je to hodně subjektivní. U mě měl jen poznámku ohledně váhy, když jsem byla na poradně a to jsem překousla, jinak byl fakt v pohodě, vtipkovali jsme.
Pan primář o tom, že si pacientky stěžují ví, stejně tak ale ví, že zkušenosti zachraňují životy.

Doufám, že ji nezavřou, i proto ji vychvaluji. On se každý snaží jít do Bohunic nebo Brna, protože e Vyškově není JIPka pro děti. Každý rodič se snaží minimalizovat riziko, protože "co kdyby". Já se nebála, dala jsem přednost tomu, že mi umožní přirozeně rodit a dosažitelnosti nadstandardu.

erinka83
24. lis 2011

@katty_k No vím o takých, které právě z Brna prchají do Vyškova pro tu možnost přirozeného porodu 😉

veruska007
25. lis 2011

@chanellka Já z brna jela rodit do Vyškova a spokojenost, lepší než Brno!

chanellka
25. lis 2011

Ahojky Holky tak to jsem ráda že slyším zase nějaké pozitivní komentáře já se právě rozhoduji jestli rodit ve Vyškově nebo na Obilňáku jiná možnost pro mě neexistuje 🙂 Ale mám ještě trošku času si to promyslet TP máme 10.4 🙂

veruska007
25. lis 2011

@chanellka Já mám s Bohunicema hodně špatné zkušenosti, Obliňák neznám, ale Vyškov byl dobrý. Jen ten obézní doktor byl strašný řezník, šil mě bez umrtvení a ještě blbě 😠 . Ale rodila jsem 30h, přirozeně, alternativně, s pomocí výborné PA, měla jsem celou dobu u sebe manžela, respektovali soukromí, ... nemůžu si jinak stěžovat. V Brně bych asi dávno skončila císařem. I když poslední hodiny jsem se za něj fakt modlila 😀 .

chanellka
25. lis 2011

@veruska007 ne to já o bohunicích ani neuvažuji, ani se mi tam nelíbí a Obilňák jen kvůli tomu že by manžel nemusel každý den dojíždět do Vyškova.. Momentálně bydlíme sice v Brně ale já pocházím kousek od Vyškova, loni mi tam rodila segra a byla taky moc spokojená 🙂

veruska007
25. lis 2011

@chanellka Manžel dojížděl a v pohodě, za 20 min. byl za mnou, rychleji než po Brně 😉. A ty 4 dny se to dalo v pohodě vydržet.

chanellka
25. lis 2011

@veruska007 no taky si myslím že by to mohl přežít těch pár dní 🙂

katty_k
25. lis 2011

@veruska007 žádného tlustého doktora jsem neviděla ani na vizitě, třeba tam už není 😉 a Bohunice to samé, vyvolávačka končící akutním císařem, malá měla apgar 5, protože do mě rvali léky a já měla alergickou reakci. Porod stejně skoro nepostupoval, takže nejspíš bych skončila císařem tak nebo tak. Ale přístup personálu a čas, který mi mohli věnovat byl nesronvatelný s Vyškovem.

@chanellka přežije, manžel jezdil denně, zpravidla se starší dcerkou, vyzvedl ji ve školce a pak šup za mnou. Jen teď byly docela kolony, takže zpět do Kuřimi to bral zadem, přes Blansko.

veruska007
25. lis 2011

@katty_k Buď ráda. Ten mi tu idylu dost pokazil! Šití zaživa bylo šílený (malej mě potrhal zvenku, na těch nejcitlivějších místech 😕 ), navíc to udělal dost blbě, po 3 týdnech mi to gynekoložka musela spravovat (opět bez umrtvení 😔 ). A po 8 týdnech jsem měla absces a sepsi... na ten porod fakt do smrti nezapomenu 😅

helulicek
25. lis 2011

Ahoj holky, tak co se týče Hloubala, tak si na něj nemůžu taky stěžovat. Při obou těhotenstvích jsem u něj absolvovala poradny a vždy v pohodě. Neměla jsem s ním absolutně žádnej problém 😉
Co se týče brněnských porodnic, tak bych určitě nešla rodit do Bohunic...mám k tomu své důvody, které tu raději nebudu ani rozepisovat...
Takže se budu opakovat, ale s vyškovskou porodnicí mám výborné zkušenosti a určitě doporučuji 🙂

@katty_k my jsme se tam musely minout, já jsem rodila 13.11 a 17.11. jsem jela domů 😀

katty_k
25. lis 2011

@helulicek kdybys rodila15., tak bych rozhodně "byla" u toho, slyšela jsem tam všechny porody 😀 jsem si připadala jako inventář
i pan primář přišel na vizitu s komentem "to je ten 40hodinový porod" 😀

helulicek
25. lis 2011

@katty_k ty jo, to tě fakt obdivuju, takovej dlouhej porod. Mě stačily čtyři hodiny bolesti a byla jsem ráda, že to mám za sebou 😀
Pan primář promluvil jo? tak toho si važ, páč on mi přijde jak němej, vůbec nemluví a ani na pozdrav neodpoví... 🙄

katty_k
25. lis 2011

@helulicek taky jsem toho měla ke konci fakt dost... ale zkusit jsem to chtěla, v Bohunicích by mě řízli daleko dříve
přede mnou mluvil 😀

theresa
autor
25. lis 2011

@veruska007 rodila jsem před 3-lety ve Vyškově a taky mě rodil hodně silně obézní doktor, prý Slovák, jméno nevím, nepředstavil se. Se šitím od něj mám stejnou zkušenost, strašně to bolelo, jak kdyby to neumrtvil a když jsem říkala, že to hodně bolí, tak mi řekl, že mě to bolet nemůže. Připadala jsem si jako lhářka. Teď se taky rozhoduji, kde rodit po druhé. Asi na 90 procent půjdu do Vyškova.

erinka83
25. lis 2011

@helulicek já si myslím, že jsem primáře potkala ještě na poradně na chodbě a pozdravil mě první 😀 tak že by to nebyl on?? 😀

Já si myslím, že Dr. o ktrém mluvíte se jmenuje Nazarčuk....

veruska007
26. lis 2011

@theresa Prý Nazarčuk nebo tak nějak. Jj, mně napřed polil dezinfekcí a když jsem vyjekla, tak prohlásil, že jsem hysterka... no, debil. Snad narazíš na lepšího.

helulicek
26. lis 2011

@katty_k @erinka83 no tak mi asi chybí osobní kouzlo nebo fakt nevím.... 😀 Já se s ním setkala dvakrát v porodce a jednou na gyndě, kdy jsem tam musela na revizi a nikdy nevydal ani hlásku...takže z toho usuzuji, že jsem pro něj nezajímavá 😉 😀 a vám holky můžu jen závidět 😀

Jinak mě v obou případech šili mladí doktoři, toho prvního si nepamatuju a ten druhej se jmenoval Ondřej a příjmení na M...ale to už se mi taky vykouřilo z hlavy. Oba ale byli sympaťáci a při porodu mě dost podporovali. A šití bylo pohodička, neříkám, že nebolelo, ale dalo se to 😉

katty_k
26. lis 2011

@helulicek nevím, já jsem zkrátka držka, rozpovídám snad i mrtvého, ale s panem primářem to nebyl problém
mimochodem, s tou revizí, lépe nic neslyšet než poslouchat něco, co se k dané situaci nehodí, třeba když si personál u něčeho tak citlivého probere osobní problémy nebo nákup auta...

vidíš, šití jsem se vždy bála a díky těm císařům o mám někde jinde 😀 a ano, byli tam dva mladí doktoři, MUDr. Babjak, tmavovlasý s bradkou. A ještě tam byl jeden, plešatý, oba moc fajn. škoda, že si nepamatuji jmény sestřičky, byly výborné jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém.

alexam
12. pro 2011

@bureska ahoj, myslíš brněnskou nemocnici? tak jména si nepamatuji...

bureska
12. pro 2011

@alexam ne ne, vyskovskou

katkai
15. pro 2011

ahoj, taky jsem rodila ve Vyškově a můžu říct, že velká spokojenost. Porodní asistenky jsem poznala dvě - p. Václavíkovou a p. Vítkovou. Obě byly moc hodné, milé a taky zkušené. Byla jsem prvorodička a tak osobní přístup byl pro mě hodně důležitý. Nedokážu si představit porodnici ve velkém městě kde PA odbíhá k dalším porodům, tady se opravdu věnovaly jenom mně. Co se týče šití, tak vnitřní šití prý je vždycky citlivější. Musím říct, že po samotném porodu nastala taková úleva, že mně nějaké píchnutí bylo docela jedno. No a na oddělení šestinedělí to bylo individuální. Setkala jsem se jak se sestrou, která byla v pohodě, jen když po ní maminka nic nechtěla, ale převážně to byly sestřičky ochotné - moc dobře na mě působily p. Pokorná a p. Tvrdíková - nevím, jestli si jméno pamatuju dobře, sestřička kolem padesátky menší a strašně milá a hodná. Pro porodnici bych se určitě rozhodla znovu. Zvláště při možnosti slevy na rodinné pasy. Manžel byl první dva dny se mnou od rána do večera, byla to velká pomoc, když jsem se nemohla ani posadit 🙂. Navíc co mně přijde parádní - v porodnici je maminka pět dnů (na rozdíl od porodnic v Brně). Možná to někomu přijde zbytečný a dlouhý, ale třetí den se nalívají prsa, začínají starosti (kojení, koupání, zdrav.problémy atd.)a je moc fajn, když se člověk může zeptat a poradit. Sama doma by to bylo určitě náročnější. No a ještě co se týče dr. Houbala, tak toho jsem potkala naštěstí jen jednou. Prý je velice zkušený a kvalitní lékař, což je asi pravda, ale na mě působil strašně. Hlavně když mně před porodem vykládal, jak moc jsem přibrala a jak budu asi po porodu vypadat a že musím držet dietu atd. Podle mého názoru se jinak chová k maminkám, které během těhotenství moc nepřiberou a ty co přiberou hodně dokáže rozplakat, zvlášť když hormony pracují. Za těhotenství jsem přibrala 21 kg, po návratu z porodnice jsem byla o 11 kg lehčí. Váhala jsem mezi porodnicí ve Vyškově a v Bohunicích a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Vyškov. Příště bych volila stejně, pokud nám ji však nezruší, To mě napadá - můžete podepsat elektronickou petici:
http://www.petice24.com/petice_za_zachranu_poro...

lennikka
29. pro 2011

@katkai jeee, tak to jsem moc rada, ze ma taky nekdo stejne dobre zkusenosti jako ja..😉 Mam na vyskovs.pordonici stejny nazor a Bohunicim bych se obloukem vyhnula!!! 🙂 a petici uz jsme podepsali davno, tak doufma, ze nam Vyskov nezrusi! Aby jsme meli kde rodit druhe ditko..😉

javla
8. led 2012

ahojky chtěla jsem se zeptat, jak je to s kontrolami před porodem, někde jsem četla, že mají otevřeno v uterý a čtvrtek bez objenání od 8h od rána, ale už tuhle informaci nemužu najít, mužete mi někdo říct jak to tedy je, zda tato info platí?

erinka83
8. led 2012

@javla já rodila v červenci, tehdy to tak bylo, jen dopoledne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru