Porodnice Zlín. Jaké jste měly zážitky?

martinnaa
5. únor 2007

Holky napiste kdo jste rodily tady a jake jste meli zazitky a jak jste byli spokojene 🙂

gabou
5. únor 2007

Ahojky..já jsem tam sice nerodila (ještě nejsem ani těhu), ale rodilo tam dost mých kamarádek a i švagrová..nemohly si to tam vynachválit..opravdu 😉
Jinak já budu (snad jednou) zvažovat porodnici ve Zlíně a v Uherském Hradišti..ve Zlíně je to super, ale v Hradišti by mě rodil můj gynekolog..tak zatím nevím 😅

0401
5. únor 2007

Čau Marťo,
já jsem ve Zlíně rodila a musím říct, že jsem byla celkem spokojená 🙂 Měly jsme na pokojích sešitky jako takovou "Knihu přání a stížností" , občas jsme si tam s maminkou na pokoji početly. Ležela jsem na 4 etáži, tam jsou prý sestřičky horší než na 3, ale když člověk ví, že je tam fakt jen na pár dní a pak si odnese to své krásné miminko, dá se to vydržet. Pro mě bylo nejdůležitější zacházení před porodem a během něj a to bylo fakt profesionální. Rodila mě celkem svérázná PA, ale malá už měla být v té době dávno venku, takže její jednání bylo na místě. A pan dr, který mě přišel občas kontrolovat a šít, byl zlatý 🙂 🙂

issabela
5. únor 2007

Gabou, který gynekolog? V UH jsem rodila 2x . Už nikdy víc, tentokrát jedu do Zlína, i kdybych měla porodit v autě.

martinnaa
autor
5. únor 2007

0401:No ja jsem nebyla moc spokojena.Lezela jsem taky na 4 a mas pravdu jsou tam horsi sestricky.Ja jsem byla po cisari tak me docela vsechno bolelo.Jako prvorodicce mi neukazali skoro nic jen co jsem ohledla od sousedky poprve jsem koupala sama byla jsem z toho takova vyplasena...Sestricky byli mlade ale moc nebyli ochotne(jak ktere)ZA cely den se neprisli zeptat co a jak jen navecer donest mimiskovi ciste oblecky nevim newvim kdybych mela rodit po druhe tak se budu saakra rozmyslet.Ale pristup sester a doktoru na porodnim sale byl dobry tam jsem spokojena byla..No asi jak kdo na koho trefi 😖

gabou
5. únor 2007

Issabela..je to gynekolog z Uherského Brodu..Dr.Sviták..Slyšela jsem, že se to poslední dobou v Hradišti změnilo..k lepšímu..tak nevím 😅

0401
5. únor 2007

Gábi, já jsem teda na Hradiště slyšela jen samá negativa 😒
Marti, jak říkám, na sále byl personál super, sestry byly horší. Koupání nám dalo zabrat taky, doma jsme zavedly úplně jiný režim. Mydlení na sucho 😲 jsem zavrhla okamžitě. Jednu noc a den jsem tam byla na pokoji úplně sama a kdybych tam někde omdlela, našli by mě až další den skoro v poledne, kdy přivezli na pokoj další maminku ze sálu 😢 vůbec za mnou nikdo nebyl. Jednou jsem si tam pěkně pobrečela, když malá konečně po 4! dnech vykakala smolku a sestra mi řekla, že mi přijde po vizitě ukázat, jak malou chytit pod kohoutek a umýt prcku a za dvě hodiny jsem to musela zvládnout sama, protože sestry měly svačinu. 😢 pokakané jsme byly obě, ale manžel mě pochválil, že jsem to zmákla i bez sestry.
Ale myslím, že to se dá všechno přejít, když je mimi zdravé a mamina taky. 🙂

martinnaa
autor
5. únor 2007

0401:Jom jo mas pravdu aj jsem tam taky plakala nemela jsem hned tak brzo mlika az asi 3-4 den a mala mi plakala hlady nemela jsem ji co dat tak jsemsla za sestrou na prikrm a rikala no nebudem davat musi se naucit tahat...Tak plakala mala hlady a ja z litosti co ji mam dat...

0401
5. únor 2007

To mi povídej, my tam byly dýl, protože malá neuměla tahat a mlíko se mi vytvořilo až doma. No z toho stresu to ani dřív nešlo 😒 A uměla jsi "klubíčko"? Já jsem ho měla vždycky podle nich špatně, jinak by malá neměla prdíky. Taková blondýna ve středním věku na mě békla i před našima a mamka nevěřila vlastním uším, jak tam s nama mluví.

martinnaa
autor
5. únor 2007

0401:Klubicko nevim ani co to je ajak s eto dela??

0401
5. únor 2007

Mimino chytneš za týl jednou rukou a za stehna druhou rukou a v podstatě z něho uděláš složený deštník 😒 Jak si teď ty vzpomínky vracím, nevím, jestli mě tam ještě někdo dostane, ale manžel chce ještě jednu holčičku 😔
Ty máš malinkou princeznu, kámoška rodila 28.8.06, tak máte podobně staré holčičky 🙂

martinnaa
autor
5. únor 2007

Tak to mi nastesti nikdo neukazoval....

0401
5. únor 2007

Mě každá jinak a pořád 😖

issabela
6. únor 2007

Gabou, kámoška je na mateřské, máme přibližně stejně staré děti, i teď to mimino nám vyšlo podobně. Chtěla rodit ve Zlíně, ale nakonec se to zvrtlo tak, že zůstala v UH. Lituje toho ještě teď. Byla jsem se za ní podívat, je to tam pořád stejné. Ale jde jen o pár dnů, dá se to vydržet. Slyšela jsem, že personál na poporodním je daleko příjemnější a starostlivější než ve Zlíně, ale mně vadí ten porod. Mám už dvě děti, pokud by si mě po porodu po zbytek týdne nikdo nevšímal, budu jen ráda, vím, co dělat.
Co se týká porodu, v UH nejsou žádné změny. Porbíraly jsme to s tou kámoškou, co to teď má za sebou. Je tam stále průchozí porodní sál, kam může courat prakticky kdokoli z personálu se třemi porodními stoly oddělenými příčkami. Při porodu se pořád přechází. Všechno je to takové veřejné.
Ve Zlíně tě zavřou s manželem na jednom pokoji, máš přidělenou asistentku a dcházíš odtud až 2 hod po porodu, žádné převážení a přecházení.

Gabou, ale taky znám lidi, kteří byli v UH velmi spokojení, takže na mě nedej, tohle je jen můj osobní názor, nic víc.

musko
7. únor 2007

Ahojte!
Ja som rodila v Kroměříži, ale druhé chcem ísť rodiť do Zlína - nie koli porodnici - tam som bola spokojná, ale koli detskému ( sestry na novorodeneckom sú úžasné a klobúk dole pred nimi)- z organizačných dovodov. Prepúšťajú sa domov miminká bez kalmetizácie ( bez očkovania proti TBC) a bez UZV kĺbikov. Tie kĺbiky by mi tak nevadili, ako to očkovanie - predstava, žemáte s novorodencom deň po prepustení cestovať znova do nemocnice na očkovanie ma desí.... A keby sa nedajbože niečo stalo s miminkom, aj tak by nás do toho Zlína previezli, takže sme sa rozhodli, že pojdem rodiť tam.... 🙂

0401
28. únor 2007

maminky, mrkla jsem na Novu Na vlastní oči na reportáž o mrtvém novorozeňátku a nevím, jestli je Zlín bezpečný na 100% 😕 Na dr Henčlovou jsem nikdy neslyšela nic dobrého, prý je jak řezník. Jednu mou kamarádku dokonce zašívala zaživa bez umrtvení, až jí tam z toho omdlela.

karla6
1. bře 2007

Kdyby si každý na takové lékaře oficiálně stěžoval, už by tam nebyli. Myslím, že v každé nemocnici takový někdo je. Moje kamarádka zase měla smůlu na takovou slepou doktorku v Uherském Hradišti. Katastrofa, kamarádka si fakt vytrpěla už v nemocnici a pak ještě několik týdnů doma, kdy už ostatní měly dávno klid. A to jen proto, že ji "zmršila" ta doktorka. Potvrdila mi to i sestřička, která u toho porodu byla (shodou okolností má spolužačka z gymplu).
Právě kvůli takovému jednomu blbému doktorovi pak má špatnou pověst celá nemocnice.

janinka23
3. bře 2007

Moje sestra rodila ve Zlíně, nějak zvlášt si na to nestěžovala, spíš na sestry , rodila císařem dvojčátka a hned na druhý den ji dali holky na kojení, rána ji hodně bolela , nemohla skoro chodit a sestra ji dala do ruky malou , žádné přidržování nic, no a jak se hla tak ji malem vypadla z ruky, tak to byl hodně špatný zážitek ze Zlína, ale je to 9 let, třeb se to tam změnilo.

martinnaa
autor
3. bře 2007

janinka23:Ahojky ja jsem tam taky rodila cisarem a nikdo se taky semnou neparal.Muzu te iíklidnit nezmenilo se to.(Mela sjem rizikove tehotenstvi a chodila jsem na kontroly Dr.Henclova ale nastesti u meho porodu nebyla)

samba
26. pro 2008

Taky jsem na MUDr. Henčlovou neslyšela nikdy nic dobrého. Známou museli dokonce při druhém dítěti přešívat, co u prvního "sešila" Já u ní byla na kontrolu před porodem, poněvadž moje doktorka byla na dovči a bolelo to jak blázen. Pak jsem se z těhu průkazu dočetla, že mi udělala jakýsi hmat a druhý den jsem rodila. Sice to bylo v termínu, ale mohla si alespoň ostříhat nehty. U porodu naštěstí nebyla. Myslím, že se jí říkalo Brutální Nikita. Taková lékařka by snad neměla co dělat ani na veterině.

samba
26. pro 2008

Jinak si na zlínskou porodnici nemůžu stěžovat, všechno bylo OK, byla jsem ve třetím patře a kromě jedné sestřičky byly všechny úplně skvělé. Ale jedna můra se asi vyskytne všude.

jennyska
17. zář 2012

@martinnaa Ahoj, téma je duplicitní a proto jej zamykám. Zkus se prosím obrátit na https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic... 🙂 Hezký den, J*

jennyska
10. říj 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Porodnice Zlín a protože vy s ní máte už nějakou tu zkušenosti, myslíte, že byste ji mohly vložit na https://www.modrykonik.cz/porodnice-zlin/ ? 🙂

Pokud ji vložíte, velmi pomůžete ostatním maminkám, které právě vybírají z českých porodnic a rozhodují se mezi různými městy. Díky Vám najdou obecné info o porodnici a Vaše zkušenosti na jednom místě. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

bvj
2. dub 2014

ČEKÁM ANI NÉ ZA 3 TÝDNY SVÉ ČTVRTÉ MIMČO A 2 DCERKY JSEM RODILA V KROMĚŘÍŽÍ A BYLA TO HRŮZA. MŮŽU POROVNÁVAT, PROTOŽE TŘETÍ SE NARODILA NA BATOVCE A BYLO TO TAM ÚŽASNÉ,JÁ JEN DOPORUČUJI. ZA 3 TÝDNY JSEM TAM ZNOVU🙂 JARČA

elvira
2. dub 2014

@bvj - no vidíš, sestra rodila oba kluky v Kroměříži a naprosto spokojená. Vím, že dřív měla km. porodnice špatnou pověst, ale prý na sobě zapracovali...
Co se týká Zlína, rodily tam kamarádky - a je to asi jako všude - sem tam člověk narazí na nepříjemnou sestru - obzvlášť ženské sestry /některé/ jsou lahůdka a pak si stěžovala jedna na MUDr. Henčlovou.
Jinak v pohodě. 🙂

dradra
12. dub 2014

Na pani henclovou taky nemam nejlepsi vzpominky

prapodivna
12. dub 2014

A podal jste na tu Henčlovou někdo oficiální stížnost? nebo aspoň něco? Já chci jít rodit do zlína, kdekoli o ní čtu, tak je to hrůza a tak mě trochu štve, že tam pořád je a má z ní strach... jakto, že tam taková osoba ještě je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru