Porodnice Zlín

meggi10
7. čer 2007

Ahoj holky jaké máte zkušenosti ze zlínské porodnice??

trchalikovajana
1. dub 2018

@marryline co to je vetsi hlavicku...me to rekli tez a nakonec byl malicky cely velky mel 4400g a 54cm,nastesti to byl druhy porod. Ale to tvuj pripad urcite nebude😉

marryline
1. dub 2018

@trchalikovajana jj. Vím, že někdy to jinak než klestema nejde, ale někdy stačí jen ten VEX. Jinak my máme odhadovou váhu 3 až 3,5kg,ale když jsem se dívala na parametry hlavičky ve 31tt,tak byla spíš větší.

betelgeuzz
1. dub 2018

@marryline mně příjde, že tě někdo vystrašil velkou hlavičkou a ty řešíš, kde používají vex. Já bych radši řešila, v které porodnici ti umožní rodit ve vertikální poloze, ve které jsou porodní cesty nejotevřenější, ve které ti dají čas, aby se porodní cesty otevřely a nebudou pospíchat, než jestli někde mají vex, nebo kleště. Ono čísla, která jsou ve 33 tt vůbec nemusí odpovídat tomu, jak bude dítě velké při porodu.

marryline
1. dub 2018

@betelgeuzz ano, asi máš pravdu. Kleští se právě strašně bojím. Jako podle tabulky co jsem si našla na netu až tak velká hlavička neni. Byla jsem na třetím screeningu ve 31+1tt a hlavička odpovídala 32+3 a tělíčko 30+5tt,tak mě to trošku zneklidnilo. Takže myslíš, že se to do porodu může změnit?

betelgeuzz
1. dub 2018

@marryline já tomu měření moc nevěřím, milimetr sem tam a už ti to hodí týdenní rozdíl. Vždyť i váha se uvádí s přesností +- 0,5 kg, to je hrozně velký rozdíl. A ty poměry se během těhotenství mění, některá miminka už ke konci moc nenabírají, jiná zas přiberou skokově právě na konci, každá jsme individuál. Věř tomu, že příroda ti nadělila takové miminko, které jsi schopná porodit, a kdyby byl problém, už to doktoři nějak udělají. ale pokud půjdeš k porodu se strachem, že dítě má velkou hlavu a jestli náhodou nepoužijou kleště, nijak to porodu nepomůže.

sedmiteckas
2. dub 2018

@marryline to nevím.... Ale nestresuj se, k té situaci vůbec nemusí dojít. Víš, ono je to z 80% i o nastavení matky. Pokud se budeš vnitřně stresovat, způsobíš si x nepříjemných situací a kleště si snad i přivoláš... Jdi tam s tím, že prostě bude všechno ok... Nechci znít moc sluníčkářsky, ale ono to tak je...

marryline
2. dub 2018

Holky, vy co jste měly dobrou Pa ve Zlíně, můžete mi napsat jméno? Přemýšlím o soukromé asistence, že bych si domluvila, ale potřebovala bych nějakou doporučit.

kusanagi87
2. dub 2018

@marryline Bohunka Flídrová a pak je hodne chvalena Lenka Janíková 🙂

kusanagi87
2. dub 2018

@marryline Tu velikost hlavicky netusim, ale pred porodem jsem tam mela jeste po 38tt 1 nb 2 UZ a vysledky jsem davala doktorce, ke kt jsem tam pred porodem chodila. Zkus se zeptat 🙂
Vysetreni tam jsou, akorat ted presne nevim ktera. Sluch 100 %, pak nejake metabolicke vady atd.

S tou hlavickou a vexem/klestemi se opravdu nestresuj. Ono to pak fakt muze zablokovat psychiku. Jestli bude mit mimi 3-3,5 kg, tak to neni zadny obrik 🙂 Me take moje doktorka strasila, ze syna porodim prirozene jen ze 60 %....pry take uzka panev. Ale ja jsem tam sla s tim, ze to zvladneme. Nakonec mel 3,3 kg a 50 cm. Porozeno vaginalne (polohy jsem mohla libovolne stridat a PA radila a asistovala) se 2 estetickymi stehy (kvůli nepruzne hrazi..). A pak ze jen ze 60 % a ze 40 % cisar. Nekdy mam pocit, ze lekari zbytečně strasi. A kdyby se něco po... tak budu 100x radeji ve zline s neonatologii nez v UH, odkud by vas stejně museli prevest do zlina.

marryline
2. dub 2018

@kusanagi87 moc díky za info 🙂 zítra si do porodnice zavolám a poptám se na Pa k porodu, zda je ta možnost si domluvit i soukromě 🙂 a dovolila jdi k porodu i studentku?

kusanagi87
2. dub 2018

@marryline mne se nikdo na studentku u porodu neptal 🙂 ale v porod planu jsem mela ze nechci žádné dalsi osoby. Nicméně nemitt tam manzela, tak bych asi za dalsi osobu k asistenci byla rada.

kusanagi87
2. dub 2018
kusanagi87
2. dub 2018

@kusanagi87 Nize screeningova vysetreni novorozencu; je to z roku 2016.

marryline
2. dub 2018

@kusanagi87 to jsou informace ze Zlínské nemocnice? 🙂 moc děkuji 🙂

kusanagi87
2. dub 2018

@marryline Ano 🙂 mely jsme to na pokoji v kvetnu 2016.

betelgeuzz
2. dub 2018

@marryline já měla Radmilu http://radmila.cz/

marryline
2. dub 2018

@betelgeuzz a byla jste spokojená? Můžu se zeptat na cenu?

marryline
2. dub 2018

@kusanagi87 děkuji 🙂

betelgeuzz
2. dub 2018

@marryline ano, byla. I když jsem s sebou měla manžela a byl to druhý porod, tak bylo fajn mít svoji PA, která se mnou byla neustále a myslela i na věci, které by m ani nenapadly. On udělá věci, když mu řeknu, ale ona to dělala dřív, než by mě napadlo si o to říct. myslela na pití a pravidelně mi ho nosila, pomáhala mi se zvednout, posadit se, chtěla mě masírovat, ale kvůli komplikacím jsem byla neustále napojená na monitor, tak to nebylo možné. Cena před 6 lety byla 5 tis.

trchalikovajana
3. dub 2018

@marryline to bude dobre😊 to jejich mereni lita hore dole to mi rekli i u prvniho.

trchalikovajana
3. dub 2018

Petra Hubackova je přírodní anděl💖

jouzis
3. dub 2018

Já jsem měla u prvního porodu Petru Hubáčkovou a byla zlatá...sice jsem si ji moc neužila,protože šlo o předčasný porod s velice rychlým průběhem,ale byla zlatá,furt mě uklidňovala vyzařovala z ní taková jistota,že to dopadne dobře,že jsem díky ní byla klidnější🙂Teď v prosinci jsem měla Žanetu Fischerovou(tentokrát jsem rodila přirozeně) a byla taky skvělá. Hodná, příjemná,vstřícná,takže ideální🙂
@marryline

marryline
3. dub 2018

@trchalikovajana
@jouzis díky holky za rady, musím ještě zjistit, zda to jde vůbec domluvit předem k porodu 🙂

sedmiteckas
3. dub 2018

@kusanagi87 nyní už Lenka Koutná...vdala se 🙂

zana09
3. dub 2018

@marryline Za me PA Kantova je uzasna.

trchalikovajana
5. dub 2018

@zana09 oooo tak tu jsem mela u prvniho porodu a uz nikdy! Ale kazdemu sedne nekdo jiny😊

dara8
26. čer 2018

Chtěla jsem se zeptat, jestli se musí do porodnice ve Zlíně registrovat s předstihem, že tam chci rodit?

danahladnickova
26. čer 2018

@dara8 Nemusíš se registrovat vubec. Teda rodila jsem leden 2017 a to se nemuselo

zuzka3112
26. čer 2018

@dara8 bez registrace. Jak to na tebe přijde, šup šup naklusat rovnou tam 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru