Porodnice Zlín

meggi10
7. čer 2007

Ahoj holky jaké máte zkušenosti ze zlínské porodnice??

petrajavor
30. pro 2011

@kvetinka6 ale ten bych musela absolvovat u nich ne?

petrajavor
9. dub 2012

Nějaké čerstvé zkušenosti? 🙂

karafiatek
10. dub 2012

Mám čerstvější informace - zlínská porodnice se mi jeví jako hodně dobrá. Ale rodila jsem plánovaným císařským řezem, takže nevím, jak to chodí na porodním sále. Ale mohu posoudit přístup doktorů a sestřiček na oddělení šestinedělí i na oddělení intermediálním pro předčasně narozené děti. Já jsme byla velmi spokojená, přístup personálu na vysoké úrovni. Jídlo taky ušlo, ale na 5. etáži zlínské porodnice vaří chutněji. S sebou doporučuji vlastní hygienické prostředky - vložky, wc papír, jednorázové plenky pro miminko. Oblečení pro sebe a na mimi dostaneš erární, pokud budeš chtít (košile pro tebe dají i denně čistou, pro mimi vždy čisté na noční koupání). Jinak zlínská porodnice domů půjčuje monitor dechu.

lajcikova
11. dub 2012

chci se zeptat nevíte kdy jsou prohlídky por.sálu?

zmyzulka
11. dub 2012

@karafiatek to jakože v 5té etáži vaří jinak než v ostatních patrech? 😀 mě teda nepřišlo - všude stejný hnus, blééé! nechápu jak někdo dokáže tak zprznit jídlo....

ale jinak mám s porodnicí velice dobré zkušenosti, všichni hrozně milí, ochotní, od doktorů přes sestřičky až po sanitářky, pořád se někdo ptá jestli něco nepotřebujete... já jsem byla vážně hrozně mile překvapená 🙂 jediné co mě překvapilo, že sestřičky a laktační poradkyně nemají nějaké jednotné školení a pomalu každá sestra a poradkyně podávala naprosto jiné info o kojení,... no aspoň si člověk vybral co mu sedlo 😀

ined77
11. dub 2012

@lajcikova ..to neporadím, leda tam zavolat 😉 .ale mrkni virtuálně 😉 .
http://web.bnzlin.cz/o-nemocnici/zdravotnicka-o...

petrajavor
11. dub 2012

@lajcikova my ji máme jako součást porodního kurzu...jinak tam je prej největší klid o víkendech odpoledne a ve všední dny až večer...ale zkus tam zavolat jak psala @ined77

pampeliska1
11. dub 2012

@karafiatek všechno jídlo se vaří v centrální kuchyni, takže nemůže být jiné 😅 😉 Ale je možné, že jsi měla jiný typ diety než po porodu, tak to chutnalo víc 😉 Jinak děkujem z info, jsem ráda žes byla spokojená..jsem zvědavá na sebe 😅

mochenkaa
11. dub 2012

Holky, nerodily jste tam některá do vody? Moc mě to láká

luciena
13. dub 2012

Tak já jsem byla v porodnici ve Zlíně dá se říct spokojená, až teda na to, že jsem tam po 18 hodinách kontrakcí přijela a poslali mě domů, že mám poslíčky...takže jsem si jela ještě na několik hodin zahekat domů a když jsem tam dojela o půl jedné v noci, tak se ještě doktor smál, co tam zase dělám (ale nebylo to myšleno zle - byl to shodou náhod můj gynekolog) a když mě prohlédl, tak byl překvapený, že mám půlku porodu za sebou 😀 Ale hodně záleží, na jakou PA narazíte, když jsem tam byla poprvé, co mě poslali domů, tak tam byla taková super baba, ale když jsem pak jela v noci rodit, tak jsem vyfásla takovou pipinu, kdybych si nepřipadala jako v tranzu, tak ji pošlu někam...ale dobrý, porodila jsem, takže dobré. Ale naštvali mě trochu, že mě nastřihli, ale tak fajn, víc mi vadilo, že mi po porodu hlavičky šoupli do kanyly oxytocin, přitom myslím, že mohli klidně ještě chvilku počkat, ale co už no...
Na šestinedělí na 4. etáži taky záleží na konkrétních lidech, ale vyloženě nepříjemné holky tam nebyly...ale lepší byly ženské sestry než dětské, takové chápavější...
Rozhodně až budu rodit podruhé, tak zas ve Zlíně...

luciena
13. dub 2012

@mochenkaa
já jsem o tom hodně přemýšlela, jednu dobu jsem i moc chtěla, ale nakonec jsem byla v porodnici celkově jen asi 3 hodiny, z toho přímo na sále hodinu a půl, do porodnice jsem dojela už v takovém stádiu, že bych klidně porodila v pralese, už mi to bylo fuk, ani jsem nebyla schpná o vaně něco říct 😀
Ale v době, kdy jsem o tom uvažovala, tak jsem si o tom dost přečetla a pak už jsem nebyla tak přesvědčená a nadšená, nevím, jestli bych do toho šla...každopádně ta možnost tam je..

petrajavor
21. srp 2012

Takže v červnu jsem rodila ve Zlíně,na přání mi porod vyvolali a po 7,5h došlo k cs (malý měl velkou hlavičku a nemohl projít)...pa se jmenovala Čápová a byla moc fajn,během porodu jsme stihli otočení směny a přišla pa Štěpánová,taky moc fajn paní. Ptali se zda pa může asistovat žákyňka,což mi problém nedělalo. Mohla jsem si vybrat jak chci rodit,zvolila jsem klasický porod.
Ležela jsem na 3.etáži a až na jednu sestřičku byly všechny moc fajn,jak ty dětské,tak ty ženské a to se mnou bylo víc práce,jelikož sem byla po spinální anestezii (u porodu mi dali vybrat).
Jediné co jsem nepochopila bylo 500,-kč za otce u porodu,když jej na sál nepustili,což vím,že i u cs v jiných nemocnicích dělají. Jo a mrzelo mě,že nelze darovat pupečníkovou krev.
Jinak mě zašili krásně,jizvičku mám tenkou jako nitku 🙂
Co se týká jídla,na obědy bych tam nechodila,ale hlady člověk neumře.

mochenkaa
15. zář 2012

Rodila jsem tam v červnu a silně na příští mimčo zvažuju Hradiště. Kvůli těhotenské cukrovce a výšce 150cm spadám do rizikové skupiny a vyfásla jsem zástupkyni primáře DR. Henčlovou 😠 Na 100% jsem přesvědčená, že mi v 36+6 udělala Hamiltona a to naprosto bez důvodu (jenže toho Hamiltona nemám jak dokázat) a v 37+6 mě poslala na vyvolávačku s tím, že mám preeklampsii - jediný "příznak" byl jeden jediný tlak 115/90, jinak naprosto v pořádku. Na příjmu mě Dr. (jméno si nepamatuju, ale starší cca 50let, blondýna) s velmi nepříjemnou PA (opět nevím jméno, cca 35let, tmavovláska) zavedli tabletu na vyvolání a POTÉ mi změřily tlak. Ten byl 120/80, takže se po sobě podívaly se slovy "hm, a co teď?" "No, teď už nic, už je tam" 😠 😠 Takže kdyby šly podle toho jak mají, tak mi nejdřív změřily tlak a tu tabletu jsem ani nedostala. Tyto tři osoby mi zničily celý porod, byl naprosto zbytečný a malý tam ještě pár dní mohl v klidu být, teď má zdravotní i psychické problémy kterým jsme se mohli vyhnout. Samotný porod měl na starosti Dr. Maule - fajn chlapík, srandičky, pohodář a Dr. Kováčová - strašně fajn slovenka. V průběhu porodu se vystřídala směna PA (hurá) a rodila mě Simona Ballová - ji bych přála každé, byla naprosto úžasná.
Na šestinedělí jsem byla na 4.patře. Jak už bylo řečeno přede mnou, lepší ženské sestry než dětské. Ale úžasná dětská byla mlaďunká tmavovláska s culíkem. Takový přístup by měly mít všechny 😵
Po té, co jsem na oběd dostala květákovou polívku 😀 jsem si obědy nechala vozit z domu. Ale ostatní jídla v pohodě.

Takže závěr toho elaborátu? Rodit normálně, ne vyvolávaně proto, že se mě dr na rizikovce chtěla zbavit, tak tam rodím klidně znova. Ale pokud mi můj gynekolog nedokáže zařídit, že Dr. Henčlovou na rizikovce nepotkám, tak jedu do Hradiště.

nikolasek
14. říj 2012

Dobrý večer všem,já jsem rodila ve zlíně 26.9. a musím říct že jsem tam byla velmi nadšená z paní doktorky Brychtové
je to opravdová kapacita!!Taky tam byla užasná porodní asistentka Petra Hubáčková a studentka Petka!!Jim patří mé velké díky .Byly opravdu užasné a díky těmto dámám byl náš porod o mnoho lepší .NARODIL SE NÁM KRÁSNÝ ZDRAVÝ CHLAPEČEK MIREČEK.Příště až pujdu zase rodit tak určitě za těmato dámama.Taky bych chtěla pochválit holky na šestinedělí ve 4 PATŘE,OPĚT VELMI MILÉ A OCHOTNÉ HOLKY!!Určitě doporučuji nadstandatr,tam to byla uplná pohodička.Tímhle bych chtěla ještě jednou všem moc poděkovat za vše.Zdraví a krásný zbytek dne vám všem do zlínské porodnice přeje PETRA HLADIŠOVÁ

emkous
9. lis 2012

Ahoj maminky, rodila jste některá ve Zlíně miminko otočené koncem pánevním? Jsou doktoři naklonění spíš spontánním porodům nebo tlačí na císaře?

pampeliska1
11. lis 2012

@emkous já jsem se na to ptala PA na prohlídce porodnice, jak se k tomu porodnice obecně staví a říkala, že jsou spíš nakloněni přirozenému porodu, než že by posílali automaticky na CS..Ale asi je to případ od případu..

llluckaaa
11. lis 2012

@emkous Ahoj, já rodila dvakrát ve Zlíně konec pánevní. Oba porody císařský řez. Poprvé jsem byla v rizikové poradně a snažila se z nich dostat nějaké informace nebo názor, co by pro mě bylo lepší. Ale nic. Tak jsem řekla, že tedy půjdu na císaře a doktorka mi odpověděla, že jsem se rozhodla dobře a objednala mě na termín.
Podruhé opět konec pánevní, riziková poradna a doktorka, která říká: "Vy máte ale nepoučitelné děti - zase konec pánevní. Na Váš názor se Vás ptát nebudem, tohle Vám tu nikdo přirozeně neodrodí." Takže jsem si řekla o termín na dalšího císaře 🙂

raada
22. lis 2012

@emkous kamarádka rodila ve Zlíně konec pánevní, dali jí vybrat, chtěla to zkusit a vše OK, porod trval 8 hodin, takže na prvorodičku v pohodě.

ined77
22. lis 2012

@emkous ...taky mám kamarádku, která rodila KP přirozeně...vím, že byli i nachystaní na sekci kdyby náhodou, ale zvládla to dobře 😉 .

emkous
22. lis 2012

@pampeliska1 @llluckaaa @raada @ined77 Holky, díky za zprávy! Hned jsem klidnější, moc bych stála o přirozený porod.
Ptala jsem se na to i PA, co vede u nás cvičení pro těhotné, řekla mi něco jako: "no jestli se dostanete do rizikový poradny, tak vás Henčlová pošle rovnou na císaře a na nic se vás ptát nebude..." To by odpovídalo tomu, co zažila Lucka... Jinak se PA tvářila, že porod zadečkem není nic mimořádnýho, dokonce mi barvitě líčila, jak "vyprostit" hlavičku, kdyby se náhodou zasekla... 😉

pampeliska1
22. lis 2012

@emkous a kam chodíš cvičit? Já jsem chodila ke Gogelové a tvůj popis by na ni seděl 😉

ined77
22. lis 2012

@emkous ...já chodila ke křemenové, ta byla taky super a vím, že říkala, kdyby to nakonec vypadalo na KP,. že se nic neděje 😉

llluckaaa
22. lis 2012

@emkous A já chodila k Radmile a ta se tvářila, že hrozně nadělám, že mám KP, vždyť je to pohodička 😀
Císaře mi doktorka vnutila jen při druhém porodu (a ani se nedivím, po prvním císaři se KP klasicky moc porodníkům rodit nechce 😅 ), při tom prvním mi ho nevnucovala, rozhodla jsem se sama 😉
Jestli chceš rodit přirozeně, tak si o to určitě řekni. Já myslím, že tě nechají 😉

emkous
23. lis 2012

@pampeliska1 @llluckaaa @ined77 chodím cvičit v Holešově ke Kabátové, na porodním sále byla dřív, teď je v porodnici v ambulanci... Ke Křemenové jsem chodila v prvním těhu na plavání (pracovala jsem ve Zlíně) ta je super, souhlasím 🙂
Jinak s KP se to vyřešilo, dneska jsem byla na kontrole, holčička je vzorně hlavou dolů 🙂

llluckaaa
23. lis 2012

@emkous Trošku mimo téma... omlouvám se 😉 Ty jsi z Holešova? Nebyla jsi dnes u Lánské?

emkous
23. lis 2012

@llluckaaa noo byla... 🙂 proč? neříkej, že ty jsi ta druhá paní, co byla v čekárně... 😀

llluckaaa
23. lis 2012

@emkous Já tam dnes byla právě taky 😀 Ale asi jsme se nepotkaly, když jsem tam byla já, bylo v čekárně víc lidí ☹ Když jsem to tu četla, tak mě napadlo, že jsi byla ta miminka napojená na monitor, když jsme šly s Kačkou do ordinace 🙂

emkous
23. lis 2012

@llluckaaa Nene, na monitoru jsem ještě nebyla, tak to jsme se minuly... byla jsem tam okolo půl osmý...

llluckaaa
23. lis 2012

@emkous Já v půl devátý a čekala jsem asi hodinu, než přijdu na řadu ☹ Ale jindy to bývá ještě horší. Tak si užij zbytek těhotenství a třeba se někdy v Holešově skutečně potkáme 😉

pampeliska1
23. lis 2012

@emkous tak to je bomba 😵 To ti spadl kámen ze srdce a odpadly starosti, že 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru