Porodnice Zlín

meggi10
7. čer 2007

Ahoj holky jaké máte zkušenosti ze zlínské porodnice??

kukuiii
10. pro 2012

Já jsem ve Zlíně rodila teda už 2008, takže malinko starší zkušenost. Byla jsem vážně spokojená, porodní asistentky úžasné paní, paní doktorka moc prima, pan primář, který ke mě přišel kvůli akutnímu císařskému řezu příjemný člověk a výborný doktor. Příjemné prostředí. Na novorozeneckém některé sestřičky moc prima, ale najdou se i nepříjemnější ☹ Jídlo jakš takš, ale žádná hitparáda 🙂 Jediný negativní zážitek je paní doktorka Hnčlová, ke které jsem se dostala jako přenášející maminka, která mi udělala hamiltona aniž by mi řekla, co to je, proč to dělá a že to vůbec dělá. Bolelo to jako čert, do večera jsem nepříjemně špinila a stejně neporodila... Jinak ale naprostá spokojenost se zlínskou porodnicí

jennyska
10. říj 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Porodnice Zlín a protože vy s ní máte už nějakou tu zkušenosti, myslíte, že byste ji mohly vložit na https://www.modrykonik.cz/porodnice-zlin/ ? 🙂

Pokud ji vložíte, velmi pomůžete ostatním maminkám, které právě vybírají z českých porodnic a rozhodují se mezi různými městy. Díky Vám najdou obecné info o porodnici a Vaše zkušenosti na jednom místě. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

marco747
26. říj 2013

Zdravím nastávající maminy,
tak já mám 4 děti a z toho 2 jsem rodila ve Zlíně a dvě v UH. Na Zlín nedám dopustit!!!! Pokud bude někdo chtít zkušenosti z UH tak raději osobně přes mail blahovam@email.cz. Nechci strašit.

rerycha
4. led 2014

Chtěla jsem se zeptat,kolik jste pak platily když jste odcházely domů,docela se té částky děsím,to abych už na to začala šetřit,chtěly bych ten box s vanou,ale né ten nadstandart.a co naušničky?četla jsem,že za to chtějí 400kč,není to až příliš moc?díky za odpověď.

pampeliska1
7. led 2014

@rerycha vana je na většině standartních boxů, takže jestli nebude zrovna v porodnici nával, tak je velká pravděpodobnost, že ho dostaneš. Jinak se platí 500 za doprovod u porodu. Regulační poplatky 100kč/den jsou teď zrušené prý..

rerycha
5. únor 2014

Holky,platí se za prohlídku porod.sálu?na jejich stránkách se o tom nic nepíše,diky.

rerycha
19. únor 2014

Tak před týdnem ve zlíně rodila kamarádka a po její zkušenosti se mi tam vůbec nechce:(porod děsný,nic ji neřekli,nepomohli,prostě je spíš otravovala a ani ji nerozkojily,co to je?prý už nikdy víc..tak nevím,přítel chce abych tam rodila.

pampeliska1
19. únor 2014

@rerycha ono je to všechno o lidech na které narazíš..bohužel. Doporučuju nestresovat se dopředu a doufat, že budeš mít štěstí na příjemné a profesionální zdravotníky..

pampeliska1
19. únor 2014

@rerycha nevíš na koho konkrétně narazila, na kterém patře pak ležela apod.?

pampeliska1
19. únor 2014

@rerycha a co se týče kojení, tak ať určitě kontaktuje nějakou porodní asistentku, která k ní přijde domů a poradí, určitě to stojí za to.

smisekivuska
19. únor 2014

@rerycha Přesně jak píše pampeliska1 - je to o lidech. Já rodila v září a byla jsem spokojená. Asi jsem natrefila na ty lepší 🙂

rerycha
20. únor 2014

A dá se rozkojit i tak dlouho po porodu?

pampeliska1
20. únor 2014

@rerycha záleží jak dlouho..Ale rozkojit se dá, jen to bude stát větší úsilí a odhodlání.
A taky bych rozkojení/nerozkojení nesváděla jen na personál. Je potřeba si už před porodem o kojení něco přečíst a zjistit, ať je pak člověk na to připravený, protože ne vždy to jde hladce a na to, že mi v porodce pomůžou se opravdu nedá spoléhat.

rerycha
21. únor 2014

@pampeliska1 na youtube je dobre video o kojenu,uz jsem ho radsi 2x zkoukla :D at jsem pripravena.

pampeliska1
21. únor 2014

@rerycha hodně zajímavých info se dozvíš i tady z Wiki Modrý Koník https://www.modrykonik.cz/kojeni/ V textu jsou odkazy a můžeš se proklikat dál, např. jak kojit atd. Jen ať to do porodu ještě nezapomeneš 😀

arwen2010
21. únor 2014

@rerycha já tam rodila v roce 2009 a za mě naprosto super. Jak přístup doktorů tak sestřiček na šestinedělí. 😉

rerycha
9. bře 2014

Jo a ještě,rodily tam další 2 známé,a nechtěli je nastřihnout i když o to prosily,že je to moc bolí,že to nedají a dopadlo to tak že jsou neuvěřitelně potrhané.auu,no nevím..asi budu rodit v KM.

oktarina
14. bře 2014

@rerycha to jsou velmi kusé informace, naopak, když PA vidí, že je to úleva pro rodičku, nástřih jí navrhne (nebo dr), pokud si rodička výslovně nástřih nepřeje, stejně upozorní, dokud je čas ho provést, že je to lepší. Pokud tvé kamarádky trvaly že nedovolí nástřih a pak už bylo pozdě jej provést (hlavička v porodních cestách, hrozilo by její poškození nůžkama) tak je logické, že k nástřihu už nedojde a je na hrázi rodičky, kolik toho udrží nebo se trhne. A když se trhne, jak daleko se trhne, to taky záleží na poloze miminka, zda má ručičku u hlavičky nebo ne, atd atd. I nástřih se ještě může kousek trhnout, není pravidlo že nástřih je jen po nástřih. Rozdíl je v tom, že nástřih se provádí do boku a když není, tak se trhá hráz dolů, ke konečníku. Takže příště pokud poskytneš kvalitní informace nebo dobře položený dotaz, dostaneš kvalitní odpověď 😉 to že někoho to bolelo a oni nechtěli nástřih provést je informační hodnota velmi nízká 😉

milin
2. čer 2014

Dobrý den,
prosím nevíte jak funguje v porodnice ve ZL Test otcovství?

pampeliska1
19. čer 2014

@milin nevím, jak v porodnici, ale kdysi jsem o něm četla na stránkách Predika - www.prediko.cz

milin
9. črc 2014

Ahoj všem,
v pátek mám jít na porodní sál do ambulance domluvit se co a jak dál. Termín mám v pondělí, ale kvůli tomu že jsem malinká, má mudra strach aby nerodila obříka, protože to bych asi neurodila.
Nevíte někdo jak to tam funguje? Kdo tam bývá za mudra apod. A dá se s nima dobře domluvit? Vím že je to o lidech, ale i tak.
Děkuji za odpovědi.

zuzka3112
25. srp 2014

Tak bych rada obnovila tema...jak to tam chodi ted? Pristup, personal..jak se da zaridit soukromy pokoj za priplatek atd...

verushe20
9. zář 2014

Za mě spokojenost, všichni tady byli ochotní a hodní... Jak na porodním sále tak na šestinedělí...

trchalikovajana
2. kvě 2015

Rodila jsem 22.4.2015 ve Zlíně Škoda že jsem nenarazila na porodní asistentku p. Hubáčkovou ,která je skvělá ženská a má byv.sousedka. Natrefila jsem na jinou. Byla příjemná ale chvilkama jsem se v ní nevyznala…byla jsem na vyvolávaném porodu tak že to byl docela masakr a hlavně pro prvorodičku a zvlášť že jsem musela přesvědčit asistentku že už rodím a ona mi tvrdila že ještě neee :D
Ale obrovskou chválu mám na sestřičky jak dětské které byly luxusní jak ke mne tak i k malému tak i sestřičky ze 6N, uklízečky atd. Ležela jsem na 4 patře a nikam jinam bych už nešla. Byla jsem jak v 5hvězdičkovém hotelu.
Ze všech sestřiček jsem byla hotová, tak ochotné, hodné, milé, obětavé sestřičky jsem ještě nezažila. A samozřejmě i paní doktorky, páni doktoři a pán primář byli a jsou na 1 !
Já to mohu jen doporučit!
Teda až na jídlo :D na to že by jsme měli mít dietu a místo toho jsme dostaly svíčkovou , hrášek a podobně…
Ale to je už vedlejší.

Tak že doporučuji 🙂

pampeliska1
3. kvě 2015

@trchalikovajana Gratuluju k miminku 😵 A jak se PA jmenovala, nevíš?

sedmiteckas
3. kvě 2015

Za mě spokojenost.

kusanagi87
31. led 2016

Hezký den 🙂, rodila jste prosím některá z Vás i pomocí CS ve zlínské porodnici? Zajímá mě v částečné a bohužel i v úplné anestezii (ze zdravotních důvodů)... Zajímá mě, jaký je celkový proces kolem toho. Jak je to s přípravou, doprovodem u porodu a jak to probíhá po porodu. Zda může být přítomen manžel nebo nesmí nebo může pak být alespoň u umývání miminka a přivítat jej na svět atd.? Co se děje s maminkou po CS, kam se převáží atd. Všude se píše jen o fyziologických porodech, ale o procesech v porodnici kolem CS nikde nic 😒 Tak nevíme, na co se s manželem připravit. U mě, bohužel, pokud nepřesáhnou "gynekologická" rizika již existující jiná rizika, tak mám doporučený CS v plné anestezii (částečnou nelze použít..), takže bych byla ráda v obraze, jak to bude probíhat. Hlavně kdyby mohl alespoň manžel po porodu přivítat našeho drobka 🙂 Ne že jej vytáhnou a chudáček nebude vědět, kde je, co je to za lidi, žádný hlas nepozná a bude z toho zmatený a bude plakat..Děkuji za jakoukoliv info!

pampeliska1
31. led 2016

@kusanagi87 ahoj, CS za sebou nemám, ale co tak slyším kolem sebe, tak se dá všechno, co bys ráda, při plánovaném císaři docela hezky domluvit (I u akutního, ale přece jen je ten plánovaný víc v klidu). Po narození dítěte je možný bonding s tatínkem, dítě se neumývá (nejdřív večer nebo druhý den), tatínek je u všeho, co se s miminkem provádí. Nakoukni do této skupiny, nedávno se tam teď na toto stejné nějaká těhule ptala 😉 https://www.modrykonik.cz/group/6594/

shenara
15. srp 2016

Holky prosim Vas....ozivuju diskuzi....myslite ze ma smysl porodni nadstandard?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru