Pražandy. Jakou zvolit porodnici?

sandram123
5. bře 2023

Ahojte všichni, asi tady není tohle téma poprvé, ale aktuálně o jaké porodnici uvažujete? Já jsem momentálně buď Thomayerka nebo Motol.
Děkuji za názory

evellin123
5. bře 2023

@sandram123 ahojky ,já určitě Thomayerovou ,rodila jsem tam před dvěma roky a byla jsem strašně spokojená . Pokoje jsou maximálně po dvou , máš tam vlastní sprchu a záchod a sestřička i doktoři úžasní ,takže za mě určitě Thomayerova nemocnice.

slecnami
5. bře 2023

Ahojky. Také doporučuji Krč - rodila jsem tam před rokem a půl a byl to úžasný zážitek 😃 Kamarádka tam rodila před rokem a taky veliká spokojenost 😃 prostředí, personál, jídlo...vše na 1*

bassetlady
5. bře 2023

Záleží co od porodnice chcete a čekáte. A zda je předpoklad, že to bude přirozený porod nebo se může vyskytnout nějaký zádrhelík. Jinak za mě rozhodně Motol.

ada22
5. bře 2023

Nyní celkem doporučují Bulovku. Poslední roky se prý zlepšila

kristyn86
5. bře 2023

Chybu neudelas asi zadnou prazskou porodnici. Ja jsem byla 2x v Motole a byla jsem spokojena. Svagrova ted pujde po druhe na Bulovku a taky tam byla spokojena. Kamaradka byla ve Vinohradske a take spokojenost.

tridvajedna
5. bře 2023

Bydlím 5min pěšky od Motola, první jsem rodila tam, druhé v Rakovníku, kde jsem byla max.spokojená. Pokud souzníš s filozofií přirozeného porodu, doporučuji mimopražské porodnice.

sandram123
autor
5. bře 2023

@evellin123
@kristyn86
@ada22
@bassetlady
@slecnami
@ada22
Holky, díky za reakce.
Je to tak, že Bulovku mám nejblíž, ale momentálně jsem na ni zanevřela. Minulý rok v lednu jsem prodělala mimoděložní těhotenství a z mého pohledu postupovali velice špatně, takže jsem si v lété našla jiného gynekologa přes IVF a ten mě poslal na operaci kvůli zánětu vejcovodu. Ten mi byl odebrán. Na Bulovce se na mě střídali doktoři jak na drátě a každý mi řekl něco jiného, pak jsem zůstala u jednoho staršího (důchodového věku) a to bylo úplně špatně. Jinak jsem o Bulovce také slyšela jen chválu. To mě mrzí.
V Krčské už jsem rodila před šesti lety - jedna stará sestra na dětském mi dala dost zabrat a několik dní mě tam trápila, probrečela jsem tam dvě noci. Jinak ostatní vše tam bylo ok. Měla jsem pokoj sama pro sebe - po císaři. A mám to teď přes půl hodiny cesty. To samé Motol, taky asi 40 minut cesta. O dalších porodnicích neuvažuji.
Děkuji za reakce!

kristyn86
5. bře 2023

@sandram123 Ja osobne mam Bulovku taky nejbliz a nemam ji rada celkove jako nemocnici. Proto jsem sla do Motola,mela jsem tam i prijemnou cestu metrem. Svagrova si treba ale Bulovku chvali a jde tam ted podruhe. Ja jsem byla v Motole na cisari. V roce 2016 jsem byla na pokoji se dvema maminkama. Bez deti. A v roce 2019 jsem byla na dvouluzkovem pokoji i s miminkem. Jinak na neprijemnou sestru muzes narazit kdekoliv,bohuzel. Me osobne se zda lepsi Motol v pripade nejakych komplikacich. Citila jsem se tam bezpecne. A chutnalo mi tam i jidlo 😀

daasqua
5. bře 2023

Já rodila 2x v Krči a bylo to super. Vše přirozené, do ničeho mě nenutili a zbytečně neotravovali. Měla jsem je docela rychlé, cítila jsem se tam dobře a šlo to v pohodě. V šestinedělí poprvé dvoulůžák, podruhé jednolůžák (ktercýh tam mají opravdu dost) a úplný luxus, připadala jsem si jak na hotelu 😀 Poprvé mi nešlo moc kojení, protože dcera pořád spala, ale vydržela jsem kojit do 16m. Podruhé už jsem byla znalá a syn docela sál, takže dobrý, nepotřebovala jsem vůbec s ničím asistenci. Všichni příjemní, při porodu povzbuzovali (což bych ani nepotřebovala, ale bylo to fajn).
Kamarádka rodila napřed v Motole a měla z toho noční můry, dítě jí hned sebrali, měla plno zásahů, nebyla spokojená. Pak podruhé v Krči a říkala, že je to nebe a dudy, že prostě luxus. Oba porody měla stejně dlouho trvající (delší).

fifinka2020
5. bře 2023

@sandram123 Rakovník 🙂

fifinka2020
5. bře 2023

@sandram123 jinak na špatnou sestru/lékaře můžete narazit všude. Proto si myslím, že nejde ani tak o porodnici, jako o to si zajistit fajn prostředí- ideálně mít k porodu vlastní PA, která "odlifruje" nějaké vám nepříjemné chování a pak jít třeba ambulantně domů, pokud to sama neustojite.

squezy
6. bře 2023

Za me určitě motol

petulkadodo
6. bře 2023

@sandram123 Já rodila v Podolí a byla jsem moc spokojená. Krásná budova, žádná nemocnice, hezké porodní pokoje, nově zrekonstruované parádní pokoje šestinedělí, dobré jídlo, fajn personál a v případě komplikací špičkoví odborníci, kteří okamžitě zasahují.

barunka1408
6. bře 2023

Rodila jsem 2x (2018/2020) v Krči a bomba. Kdyby bylo “potřeba” jdu zas ;)

lvl16
6. bře 2023

Rodila jsem v Krči 2019 a letos jdu jinam. Na poradny jsem čekávala i 3-4 hodiny, na šestinedělí otřesné sestry. Celý pobyt v Krči pro mě byl hodně traumatický.

lovemusicsun
6. bře 2023

Rodila jsem 2x v Krči (2018 a 2020) oba porody dobré. Žádné zásahy (kromě prasknutí vody, s čímž jsem souhlasila). Sály nic moc, ale prý jsou už zrekonstruované. Šestinedělí perfektní. Jako k prvorodičce se ke mě chovali trochu odměřeně, dcera byla malinká a neprisavala se, tak mě často budili na kojení, musela jsem vážit před a po atp. To bylo náročné, ale já věděla kulový, tak jsem to přežila. Druhý porod v době covidové, byla jsem na jednolůžáku, dcera hezky jedla, vyspala jsem se jak nikdy a přečetla tam dvě knížky. Kdybych měla třetí dítě, tak zas tam.

loylii
6. bře 2023

@sandram123 Podoli a super..

blondynka400
6. bře 2023

@sandram123 za mne ani jedna z pražských porodnic. Jsou to rádoby továrny, které nemají s přirozeným porodem a fajn zázemím nic společného. Jestli nejsou nějaká rizika (ani ne tak pro matku, ale pro miminko, třeba předčasný porod, vrozená vada a pod), tak určitě mimo Prahu. Nejlepší je v Prze asi Krč, když už by jsi fakt nutně trvala na Praze.

somalicats
7. bře 2023

@blondynka400 Nemůžu souhlasit. Poslední 2 dcery jsem rodila v Podolí a neměli problém s mými požadavky na minimum zásahů, ač jsem po sekci a nebyla jsem úplně bezriziková. U obou porodů byla jen PA a manžel. Žádné mnou neodsouhlasené zákroky nedělali, dítě mi taky neodnesli, vše jsem měla předem vyplněné v dotazníku a respektovali to.

sandram123
autor
7. bře 2023

@daasqua
@fifinka2020
@barunka1408
@lvl16
@lovemusicsun
Díky holky, asi zvolím tu Krč, pokud bude místo. Ten děsnej přetlak je všude. Můj gynekolog radil Krč a říkal, že si chválí i Bulovku. Samozřejmě záleží na složení personálu.

lvl16
7. bře 2023

@sandram123 Určitě. Na kretény můžeš narazit všude. Mně jedna sestra řekla ráno po porodu (syn byl s infekcí na JiP), když jsem se jí zeptala, jestli neví, jak na tom moje miminko je, že ONA tam je pro maminky, které mají miminka u sebe a kdyby syn umřel, tak mi to někdo přijde říct. Totálně mě to rozložilo (do té doby mi nikdo neřekl, že by syn mohl být v ohrožení života) a trnula jsem pokaždé, když jsem na chodbě zaslechla kroky :(. I když ostatní personál byl vesměs skvělý, tak tenhle zážitek stačil na to, abych to tentokrát zkusila jinde a nejitřila staré rány. Ale znám plno holek, které mají s Thomayerkou skvělou zkušenost a zrekonstruované sály vypadají skvěle 🙂.

blondynka400
7. bře 2023

@somalicats neřekla jsem,že toto dělají. Jen že je to továrna, kde jsi jenom číslo a je to prostě instantní. Já se bych tam nešla ani náhodou. Ale chápu,že někomu toto prostředí vyhovuje

petulkadodo
7. bře 2023

@blondynka400 To je takové klišé ta továrna na děti. Já v té "továrně" rodila a připadala jsem si tam spíš jak na hotelu. A nebyla jsem číslo, ale měla jsem normálně jméno 😄

somalicats
7. bře 2023

@blondynka400 I v těch malých porodnicích jsi prostě jen číslo, pokud to bereš takhle. Ač si to možná nemyslíš. Mám srovnání, rodila jsem 2x v malé porodnici, jednou u Apolináře a 2x v Podolí. V té malé porodnici jsem měla známé, bylo to tam super. V Podolí jsem se cítila velmi podobně - soukromí, klid, ač je to obr barák. A nepřipadala jsem si tam jako "číslo" 😀

blondynka400
7. bře 2023

@petulkadodo jak jsem psala, někomu to vyhovuje. Já vám to neberu, je to každého věc. Já tam byla jednou na konzultaci a fakt mi to stačilo.

somalicats
7. bře 2023

@blondynka400 Takže zkušenosti nemáš. To mi stačí 😀

blondynka400
7. bře 2023

@somalicats jojo, přesně tak. Když jsem tam nerodila, nic o tom nevím 😂 Občas mne to tady fakt baví 😅

somalicats
8. bře 2023

@blondynka400
"za mne ani jedna z pražských porodnic. Jsou to rádoby továrny, které nemají s přirozeným porodem a fajn zázemím nic společného. Jestli nejsou nějaká rizika (ani ne tak pro matku, ale pro miminko, třeba předčasný porod, vrozená vada a pod), tak určitě mimo Prahu. Nejlepší je v Prze asi Krč, když už by jsi fakt nutně trvala na Praze."

Tohle jsou Tvoje slova. Pokud se shodneme na definici přirozeného porodu jako porodu bez zásahů, kde jedeš vlastním tempem, ulevuješ si dle svého uvážení, volíš si sama vypuzovací polohu, máš na porod klid a soukromí, netočí se Ti tam lidi jak na běžícím páse, ale máš tam jednu PA, která je Ti k ruce, dítě Ti neodnáší, ale ihned po narození jde kůže na kůži a nechá se přisát, žádná vyšetření hned se neprovádí - tak přesně takhle jsem rodila v letech 2020 a 2021 v Podolí 😀. Já na rozdíl od Tebe netvrdím automaticky, že všechny pražské porodnice jsou fabriky, netvrdím to ani o těch, kde jsem nerodila a nemám s nimi tak žádnou zkušenost. To, že jsou pražské porodnice továrny na děti, se traduje hodně dlouho, pomíjí se ale fakt, že s postupem let tam můžou být lidi, jejichž přístup k rodičkám se mění 😉 a tímpádem i ten porod tam může vypadat jinak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru