Přecpané porodnice už na příští rok. Jak jste na tom?

svetluska.l
20. zář 2007

Ahojky,tak jsem se dneska byla zaregistrovat v Praze Podolí a byla jsme v menším šoku...jsem v 15tt...no a bylo mi řečeno,že jdu už skoro pozdě...že mě tedy ještě vezme/paní byla velmi příjemná naštěstí🙂/,ale že už jsem 214á registrovaná u nich na březen 2008.Je to tedy hrozné,ale aby si člověk teď přál,aby dorazil k branám porodnice dřív než jiné holky,jinak totiž poputuje jinam 😖 Manžel neřídí,tak se už vidím,jak jezdím v sanitce sem a tam po Praze,než se uvolní někde místo nebo budu rodit v sanitce...hrozná představa,porodu se titž děsně bojím ☹ 🙂 Jak jste na tom holky vy? 🙂

noangel
9. říj 2007

dzej: jo jsem z brna a je me to celkem jedno kde lehnu a porodim 🙂 nejdriv sem vedela ze nechci do bohunic protoze sem na ne slysela jen spatny nez sem tam sama byla v srpnu prosla asi 4 oddelenima a neni si na co stezovat byla sem tam max spokojena (pri jednom vysetreni me sestricka drzela za ruku a hladila, dalsi si se mnou chodila vecer povidat kdyz sem byla sama na pokoji, doktorka me donesla i pivo na kery sem mela porad desnou chut 😀 moje jedina tehotenska chut za to ale poradna) a navic to tam ted spravuji a ma byt hotovo na jare takze to tam treba pokrtime 😉

sju.v
11. říj 2007

V pondělí jsem se ptala v Bohunicích a paní na recepci gynekologie mi řekla, že není třeba se registrovat dřív než v 36.týdnu s žádankou od Vašeho gynekologa, který vás chvíli před porodem předává do péče porodnice, kterou si vyberete. Jsem ve 20tt a nic se neděje, takže je asi problém jen v Praze, i když nevím jak je to u Milošů a na Obilňáku. 😕

pipa
11. říj 2007

je to tak 🙂 gynekolog vas pred porodem preda do pece porodnice. nekteri maji "sve" nemocnice, kam posilaji ambulantne a nekdy se jim nelibi, kdyz chcete do vami vybrane. ale to jim muze byt jedno, ze :o) my jsme si pred odjezdem do porodnice zavolali, jestli maji v porodnici misto a kdy mame prijet. takze nas v pohode cekali. meli jsme asi stesti-rodila jsem zrovna jedina a to v Bohunicich, takze jsme meli nadstandard s vanou. spokojenost velika i ten jidelnicek byl vyborny! myslim, ze u porodu je kazde mamce jedno, jestli rodi treba ve sklepe. koneckoncu-clovek ma starosti se sebou samym a s mimcem, takze mi nejvic dulezity prisel pristup sester na sestinedeli, nez cokoliv jineho. taky myslim, ze je dulezita moznost room-in.

paolin
12. říj 2007

ahoj! v Praze se ted musi do porodnice registrovat nejpozdeji tri mesice pred porodem. pry pak maminkam zaruci pobyt na poporodnim, ale na gynde. to jsou mi veci! spis nemocnice pretahuji pacosky k sobe 😒

sybimbo
13. říj 2007

Ahoj holky Brňačky,nemusíte se nikde registrovat,vaše doktorka vás pak pošle,dokonce se mi i stalo,že se na mě dívali divně co tam dělám,že mají moc práce.Ale první jsem rodila u milosrdných-bylo to všechno perfektní,jak péče od doktorů,sestřiček a šestinedělí.na Bohunice jsem slyšela taky dobré zprávy.druhé teď,ale budu rodit na obilňaku(ze začátku jsem se tam léčila a jejich přístup byl taky perfektní.)ale kdoví kde nakonec skončím.Ale myslím,že o nás bude všude dobře postaráno. 🙂

svetluska.l
autor
15. říj 2007

Holky Prazandy,tak ode dneska se musite registrovat uz i v Motole...od 1.12.2007 budou neregistrovane rodicky odmitany!!!!To je teda husty,nakonec vazne budem rodit asi doma nebo nevim🙂

zuzik03
15. říj 2007

To snad ne, svetlusko 🙂 nekde nas vzit musi, nakonec je to podle me stejne jedno, kde rodis, ve vsech porodnicich maji stejny cil - zdrava matka i dite. Na kazdou porodnici clovek slysi negativa i pozitiva, tak je asi zbytecne to prilis prozivat 😵

svetluska.l
autor
16. říj 2007

Zuzi jasne,nekam te nakonec odvezt musi,ale kam,kdyz budou vsude nutne registrace a od 1.12. te bez ni odmitnou?A vhlkedem k tomu,ze te muzou odmitnout i tam,kde registraci mas,tak co pak?🙂)

vivian
16. říj 2007

svetluska.l: pořád ještě zbývá pár porodnic bez nutnosti registrace, třeba Bulovka, Vinohrady... ale ono se to teoreticky kdekoli může schumelit tak, že bude plno. Ale já myslím, že pokud někam přijede rodička s porodem "na spadnutí", tak ji snad ani odmítnout nemůžou, protože by to mohlo znamenat i ohrožení dítěte, kdyby ji s pokročilým nálezem nebo odteklou plodovkou poslali pryč a ona pak porodila někde na ulici, to si snad porodnice dovolit nesmí... Musí tě minimálně vyšetřit a posoudit, jestli jsi schopná dojet někam jinam (a měli by zjistit, která porodnice tě přijme), nebo jestli už budeš rodit a musejí tě vzít... Oni podle mě určitě mají kapacity na to, aby nemuseli rodičku v případě nutnosti poslat rodit na ulici.

zuzik03
17. říj 2007

Bulovku mám taky v záloze, ale tam má od začátku roku začít rekonstrukce a nevím, jestli to do března stihnou, ale snad ano 🙂 známá tam jde na kontrolu za týden, tak se na to zeptá.

binki
17. říj 2007

brnandy - muj gyn dr. mne uz predal do porodnice, kam pristi tyden jdu na kontrolu, hned jsem se objednala, meli volno az dalsi patek, ale i tak jsem rada, sestricka z gyndy mi rikala, ze se obcas stane, ze maji obsazeno i na kontroly.

jjaanca
18. říj 2007

Já bych do Podolí nešla, byla jsem tam na laparoskopii. Už jen ve vstupní hale na informacích se se mnou bavili jak kdybych spáchala zločin. Po operaci mi vůbec nikdo neřekl jak to dopadlo. Slyšela jsem že porodnice je tam fajn, ale sestřenice říkala, že šestinedělí nic moc, se tam na ní úplně vykašlali když jí nešlo kojení. 😒
Takže já asi půjdu do Krče a proti špatnému zacházení budu mít s sebou dulu 😉

Jinak jsem slyšela, že když už rodíte, tak vás vezmou všude, ta to si prý nechávají rezervy.

kacka.va
18. říj 2007

ono hrozně záleží, na koho tam zrovna narazíte. Já zase neslyšela nikdy nic dobrého o Krči a kamarádka tam rodila a měli nějaké problémy, takže se jí hodně věnovali, ale jinak, když bylo vše bez problémů, tak prý sestřičky na zastřelení a taky na ty mamči kašlaly, jako by je obtěžovaly ☹

svetluska.l
autor
19. říj 2007

Tak na me byla sestra na informacich,kde jsem se registrovala v Podoli strasne mila,jeste se mnou vtipkovala,ze jestli si myslim,ze jsme na brezen sama,tak ze uz jsme 220ta🙂A to jsem se registrovala ve 13-14tt🙂Svagrova zase rodila v Motole a tam chteli rodicky odchazet na revers,ze top bylo desne,ale zase na poporodnim nebo sestinedeli az na jednu protivku vsechno OK.A od jinych jsem zase slysela,ze Motol je nejlepsi...proste kazdy ma jine zkusenosti,podle toho,jak se porod a kojeni dari a na koho zrovna narazite,kdo s etreba spatne vyspal...to ted neovlivnime🙂Ja si zase beru manzela,snad se me zastane kdyby neco🙂

zuzik03
19. říj 2007

Moje kolegyně zas měla příšernou zkušenost od Apolináře - a mohla za to jen jedna kráva sestřička, kvůli které tam maminy prý i brečely 😖

anka.
19. říj 2007

Ahoj. Je to tak, že když se mají v porodnici rozhodnout, nad dvěma rodičkama, vezmou tu registrovanou. A když mají plno ani registrace nepomůže... 😠 A pokud už to má někdo hodně nahnuté, vezmou ho také. Ohledně toho posílání jinam - kamarádka pražačka zaregistrovaná v podolí byla např. kvůli plné kapacitě (zřejmě po celé praze?!) poslána do slaného!!! 😢 (což mě celkem děsí)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru