Přecpané porodnice už na příští rok. Jak jste na tom?

svetluska.l
20. zář 2007

Ahojky,tak jsem se dneska byla zaregistrovat v Praze Podolí a byla jsme v menším šoku...jsem v 15tt...no a bylo mi řečeno,že jdu už skoro pozdě...že mě tedy ještě vezme/paní byla velmi příjemná naštěstí🙂/,ale že už jsem 214á registrovaná u nich na březen 2008.Je to tedy hrozné,ale aby si člověk teď přál,aby dorazil k branám porodnice dřív než jiné holky,jinak totiž poputuje jinam 😖 Manžel neřídí,tak se už vidím,jak jezdím v sanitce sem a tam po Praze,než se uvolní někde místo nebo budu rodit v sanitce...hrozná představa,porodu se titž děsně bojím ☹ 🙂 Jak jste na tom holky vy? 🙂

jmisa
20. zář 2007

svetluska, to bys nejezdila, dispečink jim řekne kam maj jet.

svetluska.l
autor
20. zář 2007

jmisa ja vim...ale nerada bych rodila Krci...slysela jsem,ze je to tam desne...no snad se mimi bude chtit narodit v dobe,kdy tam nebude takovej naval🙂 😀

mobina
20. zář 2007

Světlu ono ti to stejně asi bude jedno. Budeš ráda, že tě někam šoupnou. Já jsem si nejdřív říkala, že vymyslíme nějakou alternativu, ale pokud se mi to stane, tak asi stejně bude nejjednoduší se nechat naložit a odvézt tam kde berou. Nedá se nic dělat. Hlavně je blbý, že tou porodnicí to vlastně všechno začíná 🙄

lu777
20. zář 2007

Svetlu, kamarádka byla registrovaná v Podolí a malovali, tak ju poslali do Krče.. a byla moc spokojená 😉 😉

lu777
20. zář 2007

taky jsem registrovaná v Podolí, tak doufám, že skončím buď tam a nebo v té Krči 😅

blacklucka
20. zář 2007

v Podolí to tak bylo i minulý rok, registrace do 14týdne. nic zvláštního.Jo a Apolinář něco podobného.

ene
20. zář 2007

Tohle se pocitam tyka hlavne Prahy nebo vetsich mest 😕

svetluska.l
autor
20. zář 2007

No a pak ze vymirame 😉 🙂

blacklucka
20. zář 2007

spíš těch vyhlášenějších porodnic

kyri
20. zář 2007

svetluško, neboj, že tě budou vozit po praze, sanitka dojede většinou tam, kde je spádová porodnice, takže když to na člověka přijde někde na třeba ve vysočanech, tak ho dovezou chca nechca na bulovku (např.) ... 😀
a krč není tak děsná, sice to tam nevypadá hezky (sály), ale prý je tam super odd. šestinedělí

blacklucka
20. zář 2007

Bulovka je taky pohoda, ale prý od nového roku bude probíhat rekonstrukce, tak nevím, kam půjdu 😝

vivian
20. zář 2007

ene: já myslím, že se to týká hlavně Podolí a Apolináře... Jinak si myslím, že ty ostatní pražské porodnice nemají takový nával, nemusíš se registrovat tak brzy, případně se nemusíš registrovat vůbec... a mimo Prahu to asi bude ještě volnější.

marfuska01
20. zář 2007

Takže jsem tak pochopila, že nahlašovat by se mělo kolem toho 15týdne?? V Brně to asi nebude o moc jiné, ne? 🙂
Není tady i nějaká Brňačka? Kde by jste chtěli rodit a kdy se budete nahlašovat??
Světluško tak ostré lokty 😀

blacklucka
20. zář 2007

marfusko zeptej se na gyndě, tam by učitě aktuální info o porodnicích měli mít 🙂

petisan
20. zář 2007

marfus zkus juknout na internetové stránky porodnice, kde chceš rodit - tam to většinou píšou, kdy je potřeba se zaregistrovat - Podolí tam teda má ten 14-tý týden. A co se Prahy týče asi bych ani tak neměla strach z té Krče jako z Vinohrad - někdo to tam trefně nazval porodnickým skanzenem 🙂

blacklucka
20. zář 2007

petisan-to je pravda, o vinohradech jsem taky slyšela samý chuťovky, jednou jsem tam ležela na gyndě, protože jsem z desítky a sanitka mě tam i přes protesty dovezla. no a stačilo mi to. to radši pojedu rodit do Benešova.

petisan
20. zář 2007

Blacku - Ty jsi z Bene? Vidíš, mě vůbec nenapadlo uvažovat o nemocnici v mém rodném městě 🙂 Že bych to ještě zvážila. Stejně si všichni nejvíc chválí ty menší porodnice ... no ale potom co bývalý primář porodnice lezl opilý v parku po čtyřech a štěkal jako pes ☹ ale třeba by to byla legrace 😀

sylvar
20. zář 2007

svetluska, neboj se porodu, nic to není, teda je, ale dás e to vydržet a pak ke konci je to krásný, jak to řeknou zatlačte, teď porodíte.Hezčí pocit není a jak uvidíš broučka malýho, nádhera, ráda na to vzpomínám.Pro mě bylo horší nsoit mimi 8 měsíců v bříšku než ten porod samotný 😎 a vřele doporučuju Apolináře, budova nic moc, ale doktoři, sestry, supr.akorát v čekárně fronta až ven(já tam byla naštěstí jen jednou,pak se Sofi rozhodla, že už v bříšku nebude)al esedělo nás v čekárně asi 50 a moc sse to nehýbalo 😝

blacklucka
20. zář 2007

ne, já pocházím od Pelhřimova, do Phy jsem se vdala. ten Benešov jsem jen tak plácla, že je blízko 😉

petisan
20. zář 2007

Máš recht - je to coby kamenem dohodil 🙂 a kromě té veselé historky s panem ex-primářem jsem slyšela jen samá pozitiva - však je to taky nově postavené. Tak až bude ta fronta v Podolí budu křičet že chci do Bene 😀

svetluska.l
autor
20. zář 2007

Ono je to vlastne uplne jedno,kde budeme rodit,hlavne aby vse bylo v poradku🙂Ale jak to tak vypada,tak at jsem registrovana koukam kde chci,stejne asi nakonec skoncim v Motole,pac to mam nejbliz🙂

petisan
20. zář 2007

Svetlus, hlavu vzhuru - Motol je furt lepší než Vinohrady, kam - když to nestihnu do Bene - spadnu já ☹ Ale jak říkáš - hlavně aby bylo mimčo zdravý a matička to přežila 😅

mobina
20. zář 2007

Já slyšela, že Podolí a Apolinář je potřeba registrace už tak ve 12 tt a na info gyndaře bych moc nespoléhala. Lepší zjistit přímo v poro.
Světlu tak to já bych v tom Motole skončila hrozně ráda a cíleně 😉 Ještě jsem slyšela chválu na Neratovice. Kladno prý děs běs 😖

mocinda
20. zář 2007

Ahoj holky, jen bych se připojila k těm porodnicím !to je fakt děs, člověk ,aby se bál žme nebude mít fleka 😉 Ale je fakt ,že nakonec nás někam musí zavést!!!Teda aspon i já na to spoléhám a poněvadž mě v 15tt týdnu ani ne snu nenapadlo si někde reservovat porodnici ,tak ty lepší jako Apolinář a Podolí jsem ani nezkoušela 😒 Jinak myslím ,že i ostatní porodnice jsou v poho ,stejně je to o lidech!Neratky jsou taky dobrý ,slyšela jsem samou chválu!! 😉

petisan
20. zář 2007

Mobina, Podolí to má přímo na web stránkách - registrace ve 14-tém týdnu.
Zrovna ukazovali ve zprávách že Apolinář teď momentálně nepřijímá - tak nakonec místo na banány budeme zase stát fronty - tentokrát na porodnice 🙂

vivian
20. zář 2007

A když budu rodit a zavolám si sanitku, tak mě odvezou tam, kde jsem zaregistrovaná, nebo tam, kde to bude nejblíž, nevíte?? 😕 (Pokud nebude nějaký akutní problém samozřejmě, to bych asi neřešila, kam se pojede...)

morusa
20. zář 2007

Holky, dvě věci: První - fakt je nejlepší zůstat doma co nejdýl, protože když přijedete do porodnice s pětiminutovýma kontrakcema, tak si vás nelajznou poslat pryč do jiné. Druhá - i když mají stopstav, tak vždycky je tam nějaká záložní varianta, říkala nám to sama porodní asistentka. 😉

ene
20. zář 2007

Viv, sanita jede vzdycky jen do te nejblizsi porodnice. Do tebou vybrane se musis dopravit sama.

dzej
21. zář 2007

ahoj holky? a to vám řekla vaše dr že máte jít do porodnice se registrovat? Já zatím o ničem nevím, ale po Brně je těhulek hodně, taky bych nerada cestovala 🙂

vivian
21. zář 2007

morusa, ene: dík 😉

dzej: to ti doktorka asi neřekne, protože je to u každé porodnice jiné a ona to ani nemusí vědět - musíš se informovat, jak to mají konkrétně v té porodnici, kam chceš jít. Třeba na jejich webových stránkách, nebo tam zavolat do prenatální poradny a zeptat se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru