Přecpané porodnice už na příští rok. Jak jste na tom?

svetluska.l
20. zář 2007

Ahojky,tak jsem se dneska byla zaregistrovat v Praze Podolí a byla jsme v menším šoku...jsem v 15tt...no a bylo mi řečeno,že jdu už skoro pozdě...že mě tedy ještě vezme/paní byla velmi příjemná naštěstí🙂/,ale že už jsem 214á registrovaná u nich na březen 2008.Je to tedy hrozné,ale aby si člověk teď přál,aby dorazil k branám porodnice dřív než jiné holky,jinak totiž poputuje jinam 😖 Manžel neřídí,tak se už vidím,jak jezdím v sanitce sem a tam po Praze,než se uvolní někde místo nebo budu rodit v sanitce...hrozná představa,porodu se titž děsně bojím ☹ 🙂 Jak jste na tom holky vy? 🙂

lenkazdenek
21. zář 2007

Teda oni už jsou přecpané porodnice už i na příští rok? 😕 A já jsem myslela,že už je jakýsi útlum,no nám na Bulovce říkaly ,že tam není registrace potřeba,jinak se jim tam od 1,9-18,9 narodilo 95 miminek . Tak jsem zvědavá kolik mamin tam bude rodit se mnou 😉

dzej
21. zář 2007

vivian a jak teda dopředu se mám o to zajímat? Prý jsou v Brně všechny dobrý, takže je mi jedno, kde budu rodit

aja2001
21. zář 2007

ja jsem v roce 2000 mela cestovani chodila jsem k apolinari tam zrovna malovaly a na monitoru jsem si stezovala ze asi ze me jde nejaka voda ci co ale ne proudem tak ze mam odtok plodové vody tak me pripravily a ejhle nemame misto sanitka me odvez do podoli tam me druhy den pustily domu ze rodit nebudu a ze druhy den jdu na vyvolavani do apolinare tak at jdu tam tak vecer kdyz jsem mela kontrakce tak jediny kdo bral byla krč uz bych tam nikdy nerodila U druhého jem byla 2005 taky u apolinare no a diky bohu se narodil po vikendu kdy opet primaly 🙂 dnes jdem volala opet k apolinari a pani me napsala ze mam termin 11.unora pritom ho mam 9.unora ten je plny je to vsude preplněné tak nevim mam treti tentokrat nemam udrzovacky tak pochybuji ze budu kuli nim 3dny prenaset a jeste ktomu kdyz me muj doktor strasi prekotnym porodem

vivian
21. zář 2007

dzej: zjisti si to radši hned, ať pak nejsi překvapená.
Ačkoli pokud je ti jedno, kde budeš rodit, tak bys teoreticky registraci ani potřebovat nemusela, rodit na chodníku tě přece nenechají jen proto, že nemáš registraci 😀

aja2001
21. zář 2007

vivian no ono kdyz s tebou vypisuji porodopis v kontrakcich tak to moc prijemné neni

lu777
21. zář 2007

holky, co je porodopis? to je nějaká anamnéza a základní data? asi to je něco jiného než porodní plán, že? 😅

vivian
21. zář 2007

aja2001: to je pravda... to jsem nějak nedomyslela 😀 Ono se vlastně začíná do porodnice chodit měsíc před porodem, takže člověk vybráno mít musí...

vivian
21. zář 2007

lu777: tam jsou tvoje osobní údaje a anamnéza, jako kdys dostala první menstruaci, kolikrát jsi už byla těhotná, kolikrát jsi rodila, jestli jsi neměla nějakou operaci, jaké závažné choroby jsi prodělala, s čím se léčíš, jaké léky bereš a podobné informace... Ten formulář ti dají v poradně a můžeš si o vyplnit doma v klidu.

aja2001
23. zář 2007

vivian uz to stahly u apolinare se obednavas na 37 tyden tudiz 3 tydny a to mas kliku ze mas prvni kdyz ja mam strach ze budu rodit driv a ze to vse nestihnu nebo nebudu moct rodit tam kde chci

misakulicka
24. zář 2007

Ahoj holky, hlásím se k brňačkám. Já zatím váhám mezi Bohunicemi a Milosrdnými bratři. Sháním reference od těch to tam někdy rodily.

cibule
24. zář 2007

Tak já jsem ze Šumperka, ne tada přímo, ale rodit chci v Olomouci. Snad to půjde, no......

vivian
24. zář 2007

aja2001: no já se radši připravuju na všechny eventuality a počítám i s tím, že mi to Podolí nevyjde, třeba že tam bude zrovna plno nebo že budou nějaké komplikace, a že skončím tady na Bulovce... Stát se může ledacos a člověk by na to měl bejt v duchu aspoň trochu připravenej, aby pak nebyl zbytečně ve stresu.

panenka
24. zář 2007

Dzej, jsem taky z Brna a v loni koncem roku bylo taky hodně těhulek a stačilo se zaregistovat ten měsíc před porodem, když Tě Tvoje gynekoložka už odešle na na další kontroly do porodnice! Taky jsem měla obavu, že bude plno, ale zvládly jsme to já i malá v pohodě! Rodila jsem 30.11. 2006 v Bohunicích a až na pár věcí ( jako jedna sprcha na šestinedělí ) jsem byla spokojená a šla bych tam zase. 🙂

lukin
25. zář 2007

No vůbec jsem o nějaké registraci nevěděla a to dneska začínám pátý měsíc 🙂 . Kdy bych se měla jít zaregistrovat? Opravdu stačí až ten měsíc před porodem?

zusma
25. zář 2007

U nás se prý ani snad registrovat nedá. Prostě kdo dříve přijde, ten má přednost. Stejně nikdo neví, kdy bude rodit,tak mi to přijde i logický. 😉

aja2001
25. zář 2007

lukin hlavne zalezimpodle mesta v praze to aby si obvolala nemocnice

kachnicka01
25. zář 2007

Ahoj holky, ja sem z Prahy, zatim sem se nikde neregistrovala, pristi ctvrtek jdu na kontrolu k dr tak se s nim poradim...me to prijde divny se registrovat tak strasne brzy ale jako kamaradky me uz strasej, ze bych mela...ach jo! Jenze ja nevim kam - kazdej si chvali neco jinyho - poradim se s panem doktorem a uvidim.. kdyztak pojedu nekam mimo Prahu a bude 😉

noangel
25. zář 2007

zdravim vsechny, predevsim brnacky s terminem porodu na konci brezna 🙂, souhlasim s dzej v Brne maj dobrou povest vsechny porodnice, takze je me jedno kde porodim a vyhodit me nemuzou, a v Bohunicich, na ktery vsechny maminky nadavaj na oddeleni sestinedeli, prave probiha rekonstrukce, ktera ma byt dokoncena na jare, takze prijdeme do uplne novyho, mozna to tam i pokrtime 😉, stravila sem v Bohunicich v srpnu dva tydny na interne stridave z gyndou a byla jsem maximalne spokojena, 8.10. jdu ke svymu gynekologovi, kterej slouzi i v Bohunicich, tak se ho zeptam jak je to s nutnosti registrace a pak dam vedet

vivian
25. zář 2007

PRAHA - weby porodnic + jak je to s registrací:
http://www.upmd.cz/ - ÚPMD Podolí, registrace od 14. týdne
http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm Apolinář, registrace od 16. týdne
http://www.fnb.cz/gyn/ - Bulovka, registrace není nutná (na konec letošního roku plánují rekonstrukci por. sálů, bližší info zatím není)
http://www.fnmotol.cz/html/zdravotnicka_pracovi... - Motol, zmínku o registraci jsem tam nenašla, takže asi taky nebude nutná
http://www.fnkv.cz/kliniky/gynekologicko_porodn... - Vinohrady, registrace není nutná
http://www.ftn.cz/index.php?id=2468 - Krč (Thomayerova nem.), registrace v 33. až 35. týdnu
🙂

svetluska.l
autor
26. zář 2007

Vivian:jo v Motole jsem se ptala,tam se nemusis regostrovat,akorat 6 tydnu pred planovanym porodem se domluvit na navstevach a prohlidce🙂

daluri
26. zář 2007

Ahojky, já bych chtěla rodit ve Frýdku - Místku, nevíte některá, jak to chodí teď tam? Jestli se tam taky musí zaregistrovat dopředu. Rodila jsem tam 3x, ale vždy jsem tam dojela až v den porodu. Jenže to bylo dávno 🙂 teď to může být jinam, z webu jsem jen vyčetla, že si můžeš připravit porodní plán a že každou středu mají den otevřených dveří. No asi se tam pak zajedu podívat..ale kdyby jste některá věděla, tak se ozvěte, dík

irenan
26. zář 2007

Tak to je husty s registracema v porodnicich. Koukam ze v Praze je jich 6. Takze kdyz vas nekde nevezmou, tak vas odvezou jinam, ale treba v Plzni vim ted uz jen o 2, Lochotin a Mulacova, takze to vypada, ze se asi zacne rodit doma nebo v autech,co? Ale kdo s vama bude rodit doma, to je taky ve hvezdach, asi manzel nebo sousedi. To uz se pak rovnou ty porodnice muzou zrusit. To je jak ve stredoveku. To se odjelo makat na pole a nazpatek jste prijeli s miminem, hruza. ☹ Totalni selhani zdravotnictvi. Kdyz prijede zenska s kontrakcema a oni ji poslou pryc ze nemaji misto. To bude asi hodne vysoka umrtnost novorozencu. ☹

leuse
26. zář 2007

ahoj holky, já jsem úplně v šoku, že se takhle musí registrovat. Jsem z Brna a říkala jsem si, že na tohle mám času až až...

vivian
26. zář 2007

svetluska.l: jo jo, ale to je v každé porodnici 🙂

vivian
26. zář 2007

irenan: já myslím, že se zatím nikde nestalo, že by ženskou s rozjetým porodem někde odmítli a ona musela porodit na ulici (doma, v autě)... Ono se to v nouzi nejvyšší vždycky v té porodnici dá nějak zařídit, a hlavně pokud je ten porod rozjetý už opravdu hodně nebo pokud má třeba odteklou plodovku, tak ji myslím ani nemůžou odmítnout, takže bych se toho nebála.

myska
26. zář 2007

Leuse, jak už psala Panenka výše, tak v Brně to stačí až tak ten měsíc před porodem, jak tě tvá gynekoložka odešle na kontrole do porodnice, tak tam se teprv registruješ a je na tobě, jakou porodnici si vybereš.
Já jsem rodila skoro před rokem v Bohunicích a sice bylo narvaný, ale dalo se. Ale je fakt, že zrovna tu noc, co jsem rodila, tak se roztrhl s porodama pytel a později už rodičky posílali na Obilňák (což se divím, protože jindy je to opačně - většinou je totiž přecpanej Obilňák a posílají do BOhunic)

noangel
8. říj 2007

dneska mi to dr potvrdil v Brne neni nutny se nijak dopredu registrovat staci az ty pravidelny kontroly pred porodem ve vybrane porodnici

dzej
8. říj 2007

jo jo, Brno je v pohodě. Noangel a ty jsi z Brna a už víš, kde chceš rodit?

marfuska01
9. říj 2007

Ahoj holky, kvůli této debatě jsem byla nesvá, abych se v Brně někam vecpala. Chci rodit u Milosrdných bratří, včera jsem tam volala a tady se nic nehlásí. Prostě tam (až to na tebe přijde) dojdeš - dojedeš a budeš tam rodit. Když bude plno tak tě nevyhodí. Nadstandart sice taky nejde rezervovat, ale aspon se napsat do "seznamu", že bych o něho měla zájem..

Kde chcete rodit, Brnačky??

malovani
9. říj 2007

Ahoj holky Brňandy, já jsem rodila v Bohunicích, byla jsem nadmíru spokojená, nemůžu si stěžovat vůbec na nic (snad jen na jídelníček 😀 😀 😀 , ale to je samozřejmě úplná blbost), měla jsem teda štěstí, že jsem rodila úplně sama, žádná jiná maminka tam ve stejné době nebyla, což bylo super, jinak je to tam prý jak na běžícím pásu, ale to je asi všude, když je plno. Myslím, že je to všechno stejně o lidech, když máš kliku na ně, tak je všechno hned příjemnější.
Porodnice je lepší na Obilňáku (když je nějakej problém s miminkem, tak ho převážejí hned tam), oddělení šestinedělí je zase lepší v Bohunicích a poslední dobou slýchám veliké chvály na Milosrdné. Zajděte si prohlídnout všechny porodnice, oni vám ukážou boxy, nadstandarty, šestinedělí a pak si můžete vybrat, kde vám to bude nejpříjemnější 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru