Přítomnost otce během první doby porodní. Kde v Praze?

petua
11. zář 2008

Ahoj holky!
Nevíte některá, která porodnice v Praze umožňuje přítomnost partnera i během celý první doby porodní?? Přijde mi brutální, že by mě tam měl odvézt, poslali ho domů a já tam byla celej den/noc sama, vždyť právě během tý první doby může strašně moc pomoct...
Mam v živý paměti nedávnej porod kamarádky, která tam přesně takhle zůstala a celou noc (já byla v práci) si s náma SMSkovala a volala, že tam sama nemůže vydržet - a to byla na předporodním pokoji sama, žádná jiná rodička - přesto nepovolili.

gedren
11. zář 2008

Na Bulovce s tim nebyl problem. Ted se chystam rodit v Podoli a tam taky tvrdej, ze maj na kazdou rodicku vlastni mistnost, takze tam s ni celou dobu muze nekdo bejt. Ale tam bys teda na registraci mela nejvyssi cas 🙂

kacka.va
11. zář 2008

jojo, taky jsem slyšela od duly, že Bulovka

leryl
11. zář 2008

já budu rodit u Apolináře a na předporodním kurzu nám por.asistentka říkala,že po hodinové přípravě(klystýr a holení),už může být partner u rodičky v porodním boxu.Pokud teda nepřijede brzo a nedají jí na předporodní pokoj.

kacka.va
12. zář 2008

no jo, to může, ale když ležíš třeba několik hodin na čekatelském pokoji, tak je to dlouhé. a nemusíš jezdit ani brzo, stačí aby ti praskla voda a už tě hodí na čekatelák, dokud se porod nerozjede 😉

petule.h
16. zář 2008

myslím, že v krči určitě...1 doba porodní holení klystýr...jasně, jsou tam samostatné boxy pro maminy, kde může být i otec a pokud by se porod nevyvíjel a měla jsi štěstí na nadstandart tak pohoda, ale pokud by tě dali na předporodní pokoj jemn s odteklou vodou a čekalo se co ajak, tak to by tam nešlo, já čekala na porod 2 dny na šestinedělí a vozili tam maminy bez kontrakcí jen s odteklou vodou a ty rodili až třeba do 2 dne, pokud máš nadstandart je to v pohodě, manžel může být u tebe i celou noc...pokud pojedeš s kontrakcemi, nebo s odteklou vodou a oni tě začnou na porod připravovat, tak je jasné, že u tebe bude.
jak píše kacka.va - první porod mě rozháněli 2 dny a nic-pak akutní císař, šla jsem vlastně na příjem
2 porod kontrakce slabší od rána a večer po 5 min jsme okolo 21h přijeli do krče a o půlnoci byl malej na světě a vodu mi museli prdnout a stejně mě porod vyvolali...byla jsem na 4cm, ale nakonec jsem se otevřela, nicméně nástřihu a 30 stehům jsem se nevyhnula stejně

kacak
18. zář 2008

určitě Podolí, právě kvůli tomu jsem tam chtěla rodit, je tam 8 samostatnejch porodních pokojů s vlastní koupelnou a může tam s tebou celou dobu bejt partner, každopádně do Podolí na registraci je to už teď jen tak tak

kacka.va
18. zář 2008

kacak: jenže ono záleží, kdy tě na ten porodní pokoj šoupnou 😉

mobina
19. zář 2008

Záleží na tom, jak se ti porod rozjed. Pokud ti prdne voda a budeš bez kontra, tak taťku pošlou domu určitě. Pokud budeš mít porod rozjetý dobře, tak myslím ve většině porodnic s tebou může být celou dobu krom asi hodiny na přípravně (klistýr, holení apod.), tak je to v Motole 😉

bambulik
19. zář 2008

já rodila v Podolí a jak mě daly na porodní sál byl tam ten můj se mnou
je to mísnost soukromá a bylo to tam super

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru