Přítomnost partnera v 1. době porodní. Kde je to možné?

jakura
21. črc 2010

Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká porodnice, kde je možné mít partnera neustále u sebe – tj. i v první době porodní? V Motole mě přijali a celou první dobu porodní jsem byla sama. Docela mi ta podpora partnera chyběla. Jeho pustili až na sál – v podstatě v okamžiku kdy se malá rodila ☹ .

jasekd
21. črc 2010

@jakura Ahoj, treba Jablonec nad Nisou, tam jsi s partnerem od zacatku do konce... Mne to prijde pekne pitomy, prave na prvni dobu, ktera je dlouha a hodne neprijemna, je podle me partner potreba nejvic, samotny porod uz je podle me trochu mimo nej. Akorat jsi mela upresnit, v jakem okruhu by mela ta porodnice byt. Pises o Motole, takze asi Praha a okoli? To uz je JBC trochu z ruky, ale jinak je to tam super 😉

anicka164
21. črc 2010

Ahoj,
V Podolí může být partner pořád, navíc můžeš mít k porodu až dva lidi jako doprovod (já měla manžela i dulu), blbá je jenom ta cena - 1000 Kč za jednoho 😝
Jenom při příjmu čekal v čekárně, pak už jsme byli pořád spolu. Vlastně ještě během podávání klystýru jsem ho vykázala do koupelny (a pak zas do pokoje) 😉
Porodní sály tam jsou fakt luxusní, je to jako garsonka jenom pro tebe - máš tam samotný porodní sál, koupelnu a předsíňku - takže žádné cizí lidi nebo jiné rodící maminky nepotkáš (pro mě k nezaplacení). I personál nám vycházel 100% vstříc, naprosto respektovali porodní přání (teda vlastně položení mimina na břicho ne, příště je na to budu dost upozorňovat). Trošku to kazí oddělení šestinedělí, ale dá se to v pohodě a ve zdraví přežít.

kackark
21. črc 2010

Ahojky,
v Ústí nad Orlicí jsem také mohla mít manžela u sebe celou dobu a jsem za to moc vděčná. U samotného porodu jsem ho popravdě téměř nevnímala, ale celý ten čas před tím byl k nezaplacení. Porodní asistentka nás rušila minimálně, a když se něco dělo, tak jí manžel vyhledal a já nemusela nikde lítat po chodbě. Měla jsem k dispozici sprchu přímo na sále a dost jsem jí využila, jen záchod je společný pro tři sály.

kijonkova.k
21. črc 2010

Já rodila v Novém Městě na Moravě(Vysočina) a manžel byl se mnou od začátku přijetí na sál a pak ještě i po porodu,když mi malou přiložili.

miky
21. črc 2010

My rodili v Příbrami a manžel mohl být se mnou po celou dobu porodu. Přijde mi až neskutečný, že někde nechají maminu na první dobu samotnou, když tohle bývá většinou ta nejvíc náročná fáze celého porodu a partner je v téhle chvíli velikou oporou.

jajdaelda
21. črc 2010

V Hořovicích může být s Tebou partner taky po celou dobu....sály jsou taky skvěle vybavený a víceméně mám stejnou zkušenost s Hořovicemi jako kackark s Ústím,jen ten záchod je samostatný pro každý porodní sál.... a manžel byl se mnou od začátku až do konce po převoz na šestinedělí a bylo to k nezaplacení,protože jsem se potřebovala při kontrakcích na někoho zavěsit a bohužel asistentka by mě asi vzhledem ke svým mírám neunesla 😀
jinak blahopřeji k těhotenství 😉

adelka89
21. črc 2010

Se mnou byl manzel u porodu celou dobu, jen asi hodinu odesel preparkovat auto mne mezitim odvedli z vysetrovny do porodniho pokoje a tam jsme byli jen my dva asi PA chodila jen kontrolovat porodni cesty. PO porodu (14:15)se mnou sel mm jeste na sestinedeli a tam se mnou byl do vecera odjizdel kolem 21.hodiny.
Rodila jsem v Uherskem Hradisti a fakt perfektni pristup.
3.den po porodu jsem dostala nejakou strevni chripku a nebyla jsem schopna se o maleho postarat, tak jsem poprosila sestricky, jestli by bylo mozne aby se o nej staral manzel, chtela jsem aby byl Lukasek s nama co nejvic, tak tam s nama tatinek byl asi do 22hodin a pak si vzali Lukaska sestricky na novorozenecke. Co se obecne pristupu tyce jsem se s lepsi porodnici nesetkala.

fender
21. črc 2010

Rodila jsem ve Valašském Meziříčí, manžel se mnou byl celou dobu až do momentu, kdy mě převezli na operační sál k akutnímu CŘ.

janulazaynab
21. črc 2010

Ahoj,
rodila jsem ve Vsetínské porodnici vyvolávaným porodem. Jeli jsme tam na sedmou ráno a Mikulášek se narodil v 14:14hod. Manžel se mnou byl celou dobu, krom šití po porodu, kdy byl s malým. Dokonce i byl se mnou snad do pěti na pokoji a ještě mu malého ukázali na novorozeneckém.

shaula
21. črc 2010

Rodila jsem ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba a manžel byl se mnou celou dobu už od příjmu (pouze vstupní vyšetření jsem absolvovala bez něj), pak ještě i ty dvě hodiny po porodu plus jsme se šli potom (cca v osm večer) ještě na prcky podívat na novorozenecké a na JIP (jeden byl přes noc v inkubátoru).

smardik
21. črc 2010

rodila jsem v Ostravě-Vítkovicích a manžel byl skoro celou dobu se mnou-nebyl se mnou jen při příjmu na ambulanci a pak asi 10minut na oddělení kdy jsme vyplnovali papíry - já je vyplnovala a manžu už převlíkali do jejich úžasné zelené barvy a pak jsme se sešli na porodním sále a byl se mnou celou dobu. U prvního pak byl s námi skoro 3hodiny-mě museli po porodu kvůli problému s placentou uspat a on byl celou dobu s malým a než jsem se probudila trvalo to dýl než 2hodiny takže ho tam nechali dokud jsem se neprobrala abychom byli spolu fakt už všichni tři a tak jsme byli asi hodinu a on pak šel a mě převezli na šestinedělí, u druhého s námi byl asi hodinu a půl a pak už šel-ale chtěl on sám

wacinka
21. črc 2010

ahojky třeba Boskovice 😉 manžel byl od začátku co jsem zazvonili na zvonek se mnou 😉

jmisa
21. črc 2010

Já rodila v Krči.
Praskal mi voda a nic se nedělo, takže jsem byla uložena na šestinedělí a manžel odeslán domů, čekali jsme cca 36 hodin, pak jsem dostala tabletu, protože se nic nedělo, a když jsem byla otevřená na 3, tak jsem na pokyn PA volala manžela, že má dojet, že už jdeme na porodní sál. Než jsem tam přešla, tak tam muž čekal, máme to kousek, pak byl se mnou i na přípravně a později na sálku a pak po porodu zhruba ty dvě hodinky, než nás s prckem odvezli na šestinedělí.

kuliza
21. črc 2010

Damy, zavidim... ja rodila prvni dceru pred 14ti lety jeste ve stare porodnici v Jablonci - dnes uz je nova - a nenechali u me vubec nikoho... Byla jsem tak ve stresu, ze se myslim tim porod prodlouzil o par fuj hodin... Navic jsem byla hodne mladicka - 17 - a i to hraje roli, bala jsem se cokoliv rict...
Druhy - s partnerem v Podoli - porod uplna pohoda proti prvnimu, jen novorozenecke dost nanic...

weri
22. črc 2010

Já rodila všechny 3 děti v Thomayerce (Krč) a pokaždé tam se mnou manžel byl a celou dobu.

vendulka
22. črc 2010

já myslím, že v dnešní době to jde snad všude, ne? 😕 já měla manžela od začátku do konce u sebe...rodila jsem v Brně u Milosrdnych,ale vím, že v brně to jde ve všech porodnicích...pokud teda asi nejsou nějaké vážné komplikace

krista
22. črc 2010

V Českých Budějovicích musí partner I. dobu porodní čekat dole (porodní sál je na třetím patře) na lavičce nebo doma, k partnerce ho pustí až když se jde na samotný sál rodit 😉
V Českém Krumlově je samozřejmost partner po celou dobu porodu 😉

bobsove
22. črc 2010

Rodila jsem v Čáslavi, chytla jsem bezva personál (což bohužel není vždy ☹ ), manžel byl se mnou po celou dobu, od zazvonění na zvonek. A odcházel až po 3 hod. po porodu. Myslím, že dneska už by to mělo být samozřejmostí... ne? 🙂

kaleilah
22. črc 2010

Rodila jsem v Kadani na Capu, manža i dula byli taky celou dobu se mnou. Ale v Chebský nemocnici pustí taky až na tlačení a ještě za to zaplatíte 800. Jako u toho tlačení ti je už celkem k ničemu. Tam stačí polouchat PA, jasný, je fajn když tě drží za ruku manža, ale nejdůležitější je právě ta první doba, kdy ti je nejhůř a trvá nejdýl. Nechápu proč to nejde všude 😠

nellygray
22. črc 2010

V Podolí ano. Přijeli jsme s tím, že mi v noci praskla voda a hned mě dali na porodní sál ("garsonku"), i když bylo hned jasné, že to bude dlouho trvat. Manžela jsem poslala domů dospat, protože kromě té tekoucí vody mi nic nebylo, ale kdyby chtěl, mohl tam být celou dobu. Zavolala jsem si ho zpět až druhý den kolem poledne, když mi začaly konečně kontrakce. Celkově porod v Podolí lze jen doporučit, PA báječné (vystřídaly se na mě 3). I když, jak už tady někdo psal, odd. šestinedělí vás po tom super přístupu na porodním sále trochu nemile překvapí, ale taky se to dá.

mobina
22. črc 2010

@jakura ono záleží jak se ti rozběhne porod. Když praskne voda a nic se neděje, tak manžela pošlou domu asi všude. Se mnou byl tedy manžel v Motole od nástupu celou dobu, kromě místnosti, kde dávají klistýr tzv. přípravnu a i tam ho pak pustili, když odešla maminka, která tam se mnou byla, na porodní sál. U samotné sekce u mě nebyl, ale byl metr a půl ode mě za prosklenou zdí a když se malý narodil, tak mi ho pak přinesl osobně ukázat na operační sál.

brumdinka
23. črc 2010

No já rodila před 6 a půl lety v Chebu a Jirka byl se mnou od začátku jen co stihl dojet od nás (neměli sme ještě auto, tak ho přivezl kamarád) až do konce - všechno točil na kameru a stálo nás to 500,- Kč, pak sme byli všichni 2 hodiny po porodu spolu a pak mě odvezli na pokoj, kde sem měla malýho u sebe celou dobu pobytu v nemocnici. Příští rok čekáme druhé dítě a taky chci rodit v Chebu - tak doudám, že se tam za tu dobu moc nezměnilo 🙂 a když tak k lepšímu 🙂

permonik7
26. črc 2010

Já rodila před půl rokem ve Šternberku a tam se mnou byl přítel úplně od začátku až do okamžiku, kdy mě odvezli z porodního sálu na sál operační s diagnózou akutního císařského řezu. Tam už být nemohl - byla jsem v celkové anestezii.

muminek
28. črc 2010

Já rodila v Ivančicích a manžel byl semnou od začátku až do konce kdy mě převáželi na pokoj. A je to nejlepší co může být sama bych tam asi být nechtěla. A hlavně když jsem zkolabovala on volal sestru aby mě šla křísit kdyby tam nebyl asi by to dopadlo hůře.

petja
28. črc 2010

@jakura A to jsi věděla dopředu,že to tak bude? Přeci na info o dané porodnici se takové věci musíš dozvědět...

aguaverde
28. črc 2010

😅 přítel byl semnou uplně celou dobu, jak na příjmu, tak na pokoji 🙂 i do sprchy semnou šel 😅 jen teda při klystýru ne 😀 to se šel převlíct do jejich erárního oblečení.....já rodila na pokoji kde sem celou dobu předtím ležela a nikam na sál sme nešli 🙂 ještě někam jít tak porodím na chodbě 😀 😕

a rodila jsme v olomouci

kristi
28. črc 2010

v Podolí byl se mnou krome monitoru naprosto porad 🙂

kauculacek
30. črc 2010

Vsetín porodnice - manžel tam byl od úplného začátku (příjem) až do úplného konce (převoz na šestinedělí) semnou.. 🙂

dadous
30. črc 2010

přítel semnou byl uplně od začatku, ale byly jsme domluveny , že když to nebude zvladat tak prostě odejde 😵 na samotnej porod utekl 😀 zbabělec 😀

lizatko29
1. srp 2010

Ahoj ženy 🙂 rodila jste některá v Pardubicích?mě to čeká v říjnu a zatím nevím jak to tam chodí ... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru