Proč se registrovat do porodnice?

peicul
4. dub 2014

Asi to bude hloupá otázka, ale fakt nevím. Proč je nutné se registrovat do porodnice? Náhodou jsem na to narazila, ale vůbec jsem netušila, že se něco takového dělá.Jsem si myslela, že až budu rodit (je to ještě daleko), tak prostě pojedu do nejbližší porodnice a tam porodím. Přeci by mě neposlali pryč, jen proto, že nejsem registrovaná. Děkuji za odpověď

klaire22
4. dub 2014

Je to rozhodně lepší, některé porodnice mají tak natřískáno, že v případě porodu by Tě mohli poslat jinam. Zatímco, když jsi k nim registrovaná tak Tě berou přednostně. Tohle mají hlavně vyhlášené pražské porodnice, ale je to častější i v jiným porodnicích, které mají hodně dobrou pověst a chce v nich rodit "každá" 🙂

lrg
4. dub 2014

No to by ses divila.... Jasně, že když budeš mít dítě u kolen, že tě na chodník nepošlou, ale taky se může stát, že miminko si tam nechají a tebe odlifrují jinam, pokud nebudou mít místo. A taky na konci těhu chodíš do porodnice na monitoringy a prohlídky.

jarunkaxyz1
4. dub 2014

...a Tobě je v dnešní době úplně jedno, v jaké porodnici by jsi eventuálně rodila? Myslím, že v době možnosti volby se člověk nad takovouto věcí (registrace) ani nezamýšlí ve smyslu, že by ho to obtěžovalo.....horší naopak je, že prostě kolikrát ani nemáš štěstí se buď zaregistrovat přes velký zájem nebo mají stop stav a stejně jedeš jinam.....

lucifereeek
5. dub 2014

ono záleží kde bydlíš, tady u nás se nic neregistruje, ale třeba v Praze je to normální. Stejně chodíš většinou na ty kontroly do porodnice aby ti natočili monitor + vyšetření, takže bys měla vědět, kde chceš rodit.

llluckaaa
5. dub 2014

Záleží jak kde... Já jsem někdy před prvním porodem volala do naší porodnice a ptala se na registraci a paní mi odpověděla, že oni nejsou Praha a ať si přijedu kdy chci 🙂

lucieandrlova
6. dub 2014

Nevím, odkud jsi. Ale třeba v Praze se musí registrovat ve 14 týdnu a pak rodíš dle registrace. Registraci kontrolují doktoři pŕi každém vyšetření. A pokud bys jela do porodnice bez registrace, tak Tě nepřijmou a zajistí Ti převoz jinam.

martina_z
6. dub 2014

K cemu je registrace v Praze, konkr. v moji porodnici: 1) bez registrace tam nemuzes chodit do prenatalni poradny (od 36-37tt), 2) pokud se na prijmu sejde hodne rodicek a je plno, dostavaji prednost registrovane pacientky. I pres registraci vsak muzou maminku poslat jinam, pokud uz maji plno, ale nestava se to uz tak casto jako drive. Nicmene akutni stavy musi resit hned a bez ohledu na registraci.

nikousek1
7. led 2015

Ahoj a kdy je dobré se registrovat? V jakém týdnu?

miladka72
7. led 2015

dobrý den,o tom bby vás měl informovat váš gynekolok(ka).tak se na to zeptej te.až půjdete na kontrolu.

betelgeuzz
7. led 2015

@nikousek1 registrace je specialita Prahy, v jiných městech tohle neřeší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru