Prvky orientálního tance při porodu. Máte zkušenosti?

kotatko
15. zář 2009

Zdravím všechny břišní - orientální tanečnice a všechny, co by je toto téma mohlo zajímat.
Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti s orientálním tancem při porodu. Četla jsem, že některé prvky mohou při porodu velmi pomoci.... budu ráda za všechny vaše postřehy a zkušenosti.

lenkabu
15. zář 2009

Při porodu jsem to moc nezkoušela,resp jen kroužky pánví jednu chvíli a bylo to docela příjemný. Doporučuju tanec v těhotenství, já naposled tančila pár hodin před porodem,bylo to super a možná i díky tomu sjem rodila rychle.

kotatko
autor
15. zář 2009

Já tančila pravidelně do konce června - cca do 6. měsíce těhu, ale jak nemám kurzy... nějak mě chod domácnosti tak zmáhá, že už si na to nenajdu energii ☹ . Mám už 2,5 letý rebelky a tak víc tančím okolo nich 😉 . Říkala jsem si, že by mohly být příjemný střední kroužky pánví a twist.

hedvika
15. zář 2009

Tančila jsem si tak během těhotenství, když byl zrovna čas a nálada. Ale jen kroužky, osmičky, vlnění všeho druhu..žádné natřásání. Při porodu mi to dělalo dobře na začátku, pak už jsem jen klečela u balónu, to mi bylo nejlíp. Ale myslím, že nejdůležitější je, že se při tanci naučíš pracovat s pánví, uvolňovat ji a tak, to se pak při porodu musí zúročit. 😉

staninka77
16. zář 2009

Ahojky.
Taky jsem je hodně ráda tančila ale jedna holčina mně řekla že raději už to nemám zkoušet jinak by se mimísku mohla omotot pupeční šura tak už netancu i kdyby velice ráda. 🙂 😉
Hodně mně to uvolní taky bych jenom doporučila kroužky žádnej vertikální osmičky nedělala.
Hodně mně vše zmáhá a taky jsem unavená.
Hodně mně uvolní jejich hudba 😉 🙂 když jí poslouchám a to mně stačí.
Ale každá žena se cítí jinak v těhu jen at to tancuje je to krásnej a pohodovej tanec. 😉 🙂

lenkicka
16. zář 2009

Staninko, promiň, ale zdá se mi to jako nesmysl...tančila jsem až do porodu a bylo vše v pohodě. Chodila jsem do kurzu, který vedou duly a věřím, že kdyby na tom bylo něco pravdy, tak by to nedělaly. Moje kamarádka mě na tance vlastně přivedla tím, že mi o nich řekla, že je to nejzdravější cvičení během těhotenství. A dala jsem ji za pravdu. Ale je pravdou, že určité pohyby se dělat nesmí...nesmí se dělat rychlé trhavé a mohou to být jen pomalé a vláčné. 🙂

Během porodu jsem hodně využívala různé pohyby a kombinovala to s hlubokým prodýcháváním...rodila jsem celkem 6 hodin, 4 hodiny tančila, 1 hodinu byla ve sprše a 1 hodinu byla ve vaně-2.doba porodní, takže mi osobně tanec hodně pomohl...z pohybů hlavně osmičky (ulevuje od křížových bolestí), sesouvání pánví (pomáhá miminku rychleji sestoupit) a pak jsem poctivě vytřásala (rychlý a trhavý pohybpánví)...to pomáhá nejvíc a nesmí se to dělat do 38. týdne, protože by to mohlo vyvolat i předčasný porod ...ale pokud "cesta" pro mimi ještě není připravena, nic ten pohyb neudělá...vlastní zkušenost...vytřásala jsem v 38. i 40. týdnu a nic...tak jsme ve 41. týdnu vyvolávali 😀 ...ale pak už to vytřásání pomáhalo skvěle 😀 😀 😀

Za sebe břišní tanec mohu jen doporučit...a po narození malého mi ještě pomáhal při uspávání...dala jsem si ho do šátku a zase tančila...za chvíli byl v limbu a miloval to 😀 😀 😀

lenkabu
16. zář 2009

Břišní tanec logicky nemůže škodit, vždyť sloužil ženám v těhu aby se připravily k porodu,při porodu tančily taky.

betelgeuzz
17. zář 2009

Podobné téma jsem už před časem hledala. Taky jsem přesvědčená, že orientální tanec nemůže škodit, spíš je to nějaká neověřená fáma. Vždyť to bychom se nemohly v těhotenství vůbec hýbat.

Já mám odtančené 2 roky, ve 20. týdnu jsem tančila na vystoupení. Teď bohužel mají kurzy prázdniny a sama se k tomu doma nedokopu ☹ Ale už se těším, až znovu začneme, ještě pár lekcí stihnu. A když zdraví dá, tak i ještě jedno vystoupení.

Lenkicka, co prosím tě myslíš tím sesouváním pánve, nejsou to vertikální osmičky? Nebo něco jiného?

staninka77
17. zář 2009

Ahojky.
Lenkicka-Já jako nic neříkám jen to doporučiji a taky jsem tím myslela že každá žena se cítí jak umý jinak mně to hodně uvolnuje ale já stím sekla protože mně to nedělalo nějak dobře protože mám problémy tak raději to jenom poslouchám ale když mně to chytne tak něco maličko si zatancuji ale dělám to vše hodně pomalu strašně se zadýchávám pro mně to není ted ideální.
Jinak jak porodím tak bzudu v tom pokračovat dál.
A jak říkají že to pomáhá k porodu to je pravda.
Já to taky doporučuji. 😉 🙂

Já už mám odtančené tu kurzy začínájí až v říjnu a taky žádné vystoupení až vše po porodu.

renat2
19. zář 2009

Ahoj...tak jsme zahlédla tohle téma a nedá mi to nepřidat.
Do or. tanců jsme se zamilovala, mám odchozený kurz, ale když jsem začala druhý, zjistila jsem, že jsem těhotná, vše jsme nahlásila, ale osud to chtěl jinak, měla jsem hematom, a pak mi dr. tanec nedoporučil. Ale v březnu začíná můj pokračovací, tak mám zaplaceno a hned chci začít. je to super pohyb a myslím, že právě na těhotentsví a porod má dobrý vliv (samozřejmě nějaké prvky se dělat nemají, ale to všechno lektorky vědí).
Naopak už i na těh. cvičení jsem poznala, jak moc se mi hodí, podsazování pánve, uvolnění pánevního dna, osmičky apod. takže to mám v paměti a budu doufat, že mi to třeba u porodu pomůže.

ravia
19. zář 2009

Ahoj,

tak já tedy orientální tanec učím a jsem zrovinka těhotná. učila jsem i poprvé když jsem byla těhotná a to do 7měsíce. Je pravdou že pro trénované tělo je to něco jiného. Nedoporučovala bych tančit těm těhotným, které s tancem začínají. jinak je to na každé z těhulek. lektorka by vás však měla upozornit které prvky nejsou pro těhotné dobré. 😉

lenkicka
23. zář 2009

Tak jak jsem právě pochopila,že jsem trošku jinde 😀. Nikdy před těhotenstvím jsem břišní tance netančila a začala jsem chodit do nich až v 6 měsíci. Ale nebyly to klasické kurzy, ale zaměřené pouze na těhulky. Střídali jsme je s posilováním a následovala předporodní příprava. Tak jsme si nacvičovali a procvičovali jen pohyby, které nám uleví od bolestí během těhotenství a při porodu. 😀

Betel: Sesouvání pánve: kolíbání z boky...něco jako vertikální osmičky,ale pocit je, že pánevní kosti padají k zemi samy...při vytřásání je to rychlý trhavý pohyb, ale během těhotenství jen klidné a ladné pohupování pánevní kosti směrem dolů 😀. Tak snad to bude k pochopení 😀 😀 😀

horse8
27. led 2014

Pokud mohu doporučit něco pro orientální tanečnice tak úžasné náramky s flitry, elastické barevné a jiné vzory těch klasických alpakových zlatých/stříbrných v e-shopu tribal-indicke-naramky.webnode.cz . Vše od 70 do 200 Kč.
nyní akce 3+dárek zdarma! 😀
tribal-indicke-naramky.webnode.cz
Omlouvám se za reklamu, ale stránka je nová, pokud se sem reklamy dávat nesmí, prosím, tento komentář smažte

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru