Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

ludmilad
3. črc 2012

@mamajakoty tak jak se ti povedla registrace? Já se chystám za 2 týdny....

mamajakoty
3. črc 2012

@ludmilad Ahoj, byla jsem v sobotu. Přišla jsem chvilku po sedmé a byla jsem 9. ☹ Po mě hodinu nic, pak se to naplnilo do těch 12. Kdo přišel po deváté hodině tak už měl smůlu (asi tři maminky) ☹
Jinak jsem ráda že se povedlo 🙂 ale nakonec jsem tam byla celkem asi 4 hodiny, protože než nás ta superpomalá paní zaregistrovala tak bylo skoro jedenáct. To nepočítám cestu tam a zpět, to je dalších 70 minut. Děs.
Držím palce ať se registrace povede.

suzanna123
19. črc 2012

Hledala jsem na netu nějaké aktuální info o čekání, když teď posunuli čas registrace a moc jsem toho nenašla, tak se teď aspoň podělím o svoji zkušenost. Vyrazili jsme pro jistotu na šestou a byli jsme tam třetí (1 tatínek čekal od pěti, druhý přišel minutku před námi). Během hodiny (kolem 7.) dorazilo dalších 5 lidí a pak už nic. Asi nemáme úplně populární termín a nic moc se z toho nedá vyvodit, ale řekla bych, že si asi hodně lidí řeklo, že se nebude hnát v 5 někam, kde otvírají v 10 a ten čas se snad posunul z původních 5:00 na 7:00. Ale těžko říct... Máte někdo jiný aktuální zkušenost?

petula1981
20. črc 2012

ahoj, do Podolí jsem dorazila v 7:40 a byla jsem 11, první maminka čekala od 5:30, poslední 12 dorazila před 9 hodinou. Krátce po ní přišly další 2 a před 10 také další 2. Takže to byly 4 maminy navíc. Myslím, že se to nedá odhadnout, kdy tam bude kolik lidí, co jsem pročítala diskuze, tak je to opravdu různé, na některý termín je nával a na některý zase ne. Ale myslím si, že když člověk dorazí do těch 8 hodin, že by se měl vejít.

evab.
23. črc 2012

Jak tu to tak čtu, tak se mi potvrdilo co jsem si myslela, a to, že posun času registrace celkem k ničemu nebyl a maminy tam stejně chodí kolem 6 a akorát tam čekají až do 10. Předtím se otevřela kartotéka v 7 a bylo.

suzanna123
26. črc 2012

No já nadávala, že je to pitomost, čekat tam od šesti, ale nechtěla jsem to riskovat... Ale myslím, že už se to posunuje - na pátou dorazil jen jeden tatínek, na šestou jsme byli 2 a většina lidí dorazila lážo plážo před sedmou (zatímco já se tam řítila vystresovaná a jak jsme se blížili k Podolí, tak jsem měla schýzu z každého auta, které jelo stejným směrem, že tam jedou taky a předběhnou nás a na nás se nedostane... 😀)

evab.
26. črc 2012

@suzanna123 To je právě ono, lidi se musí naučit chodit tam později, zatím si myslím, že tam spousta lidí chodí radši dřív. Ale to se časem poddá. A další výhoda byla, že tam kdysi byl ráno klid a každý kdo tam byl, tak šel na registraci, teď se to tam mísí i s maminama do poradny a tak. Jsem někde i četla, že plánují zavést registraci po mejlu, jako maj třeba u Apolináře, ale kdo ví, kdy to bude.

jaynee
1. srp 2012

Holky a jak dlouho jste se tam zdržely po té desáté - jak dlouho ta registrace trvá? Díky.

ameliejulliette
1. srp 2012

Dnes jsem ve výtahu zaslechla rozhovor dvou zaměstnankyň ÚPMD, že se musí do átria přidat nějaké židle, že je to nedůstojné, jak tam ty těhotné sedí na schodech 😅 tak se blýská snad na lepší časy... A taky od září že by měla být v provozu registrace přes internet - ale nevím, zda zrovna toto je výhoda... to se ukáže... Tak přeju rychlé registrace všem 😉

suzanna123
3. srp 2012

@jaynee Oni to pak naženou k jednomu okýnku, u nás jsme se k němu seřadily podle toho, jak jsme přišly, takže jsem byla 3. a u okýnka asi v 10:15. A pak mě ještě jako prvorodičku poslali na screening pánevního dna, ale to je nepovinné a trvalo to taky asi čtvrt hoďky..

aljuska
14. srp 2012

ahoj holky,

přidávám svojí zkušenost z dnešní registrace v Podolí. Přišla jsem v 7:15 a byla sem 6. Pak po mě chvíli přišla ještě jedna holčina a další až kolem 8:15 a pak další až po 9h a 11. holčina dorazila v 9:45 a ta 12 v 9:55 když už jsme se šli registrovat a nikdo další pak nedorazil. Takže si myslim, že těch cca 8-8:30 by mohlo i stačit, aby měl člověk jistotu, že na něj vyjde řada 😉
a @jaynee u okýnka jsem byla jako 6. a odcházela sem z Podolí v cca 10:20, registrace trvá chviličku 😉

jaynee
31. srp 2012

Včerejší zkušenost: v 8h šest maminek, v 9h devět maminek, dvanáctá přišla těsně po 10h.

moonnika
26. zář 2012

Registrace 20/8 přišli jsme po půl osmé a byla jsem 7. Do 10h kdy registrace začíná nás bylo 11. Jako první dva se registrovali tatínkové, kteří tam čekali od 6h!!! : Myslím, že toto šílenství je způsobené tím, že diskuze i tato řadí nejnovější příspěvky na poslení stránku. I já jsem ještě den před registrací byla s partnerem domluvená, že půjde čekat od 6h a já dorazím na půl 9h. Pak jsem si naštěstí všimla data u příspěvků na první stránce 🙄

lucijjja
21. říj 2012

v podoli je kazdy den jiny... ja se byla registrovat 18.10. 2012
Moje mama tam za me sla od rana pred tim nez sla do prace. Byla tam v 6.45 a byla 4 na rade. Ja jsem prisla v 7.30 a uz tam bylo 13 zenskejch ... nakonec jich dorazilo 16. Nejvic jich prislo tesne po sedme. Chce to stesti na dobry den!

kristi
2. lis 2012

holky, jak to ted je? uz se to da registrovat pres net? mam jeste cas, ale asi radsi abych si tam zavolala, co? Rodila jsem tam poprve a jinam fakt nejdu

kathyxkathy
3. lis 2012

Ahoj, jak to tady ctu tak kazdy den je opravdu jiny. Byla jsem se registrovat 25.10. Prisla jsem asi v 7:45 a byla jsem pata, lehce po devate prisla 11. maminka a tak to zustalo az do registace.

kathyxkathy
3. lis 2012

@kristi bohuzel neda se registrovat pres internet :(

meo
12. lis 2012

Připojuji zkušenost s dnešní registrací, byl tam sice manžel, ale přišel v 6:05 a už byl třetí. Před 7 už bylo 10lidí, před 9hod přišla poslední 12-tá. Potom prý přišli ještě asi 3lidi a opět se tam strhla menší hádka, kdo tam byl dřív 😲

tansi
23. lis 2012

Díky za vaše zkušenosti, připojuji svoji včerejší. Přišla jsem v 6:50 a byla sedmá nebo osmá (byl tam asi jeden pár,tak nevím jistě). Kolem osmé a pak došly postupně další 4. A měli tam 12 židlí. Držím palce všem, když má člověk svačinu a něco na čtení, tak se to dá.

lucido
26. lis 2012

Avizuji dnešní zkušenost z registrace: V 6:05 jsem byla první, další 6:20 atd., po 8:00 bylo už plno na těch 12 vyvolených. Nakonec ještě došly 2 maminky a ok, takže celkem 14. Minulý týden byl dle sdělení lékařky slabší a to 8 maminek. Jídlo, pití a něco ke čtení sebou. To čekání je hodně únavné.

ebbinka
5. pro 2012

Byla jsem ráda, za tuhle diskuzi, proto taky přidávám svou zkušenost z této soboty 1.12. Dorazila jsem v 6:30 a byla jsem čtvrtá, do 7:00 už nás bylo 8, do 7:15 10 lidí, pak až těsně před 8:00 přišla jedenáctá paní, v zápětí po ní dvanáctá a bylo plno. Potom ještě chodily další, ale všechny, co byly nad ten limit 12, odešly. Registrace začaly naštěstí o něco dřív, kolem třičtvrtě na deset, tak jsem byla ráda, to čekání bylo už fakt dlouhý. Jinak židliček je tam dost, takže aspoň to je fajn 🙂

mishi
31. pro 2012

zkusenost ze dne 27.12 - ctvrtek po svatcich - 6,45 jsem byla druha, dalsi prisla na 7h, v 7,15 nas bylo asi 6, v 8h asi 10. pote jeste dorazily nejaci opozdilci a asi jeden ci 2 pary odesly, kdyz si spocitaly, ze jsou az 13 a dozadu. s registraci jsem byla hotova do 10,15 (zdrzovala cizinka prede mnou), me si jen overila, kdyz uz jsem byla evidovana s alzbetkou pred 2 lety. je mozne, ze ten den vzali vice nez 12 tehotnych.
v mistech, kde se sedi na zidlich, neni signal pro vodafone!!! ten jsem chytla az na schodech do prvniho patra

arrowka
27. led 2013

Tak nával na registraci v Podolí je očividně velmi různý. Přišla jsem dnes v 6:30 a byla jsem třetí. V 7:30 nás bylo pět, v 9 šest a asi v 9:15 přišla sedmá. V 9:30 si nás sestra začala volat na registraci a když jsem v 9:45 odcházela pryč, tak nikdo nový nepřibyl. Židlí je přesně 12, takže když přijde více lidí v párech (jako to bylo dnes), tak si není moc kam sednout, ale věřím, že v takovém případě jsou chlapi ohleduplní. 🙂 S tím signálem pro Vodafone to mohu potvrdit.
Jinak já jsem měla ještě problém, že mě gynekoložka napsala do průkazky špatně datum porodu, který je o den posunutý, než by měl podle menstruace odpovídat. Naštěstí při registraci se nic jiného, než TP neřeší, takže se tam nemusí předem volat a jen si to přesně vypočítat podle tabulky.
Perfektní tabulku mají u Apolináře: http://apolinar.cz/porodnice/dokumenty/kdy-jsem...

sheila86
7. únor 2013

taky přidám čerstvou zkušenost z dnešní registrace 🙂
před šestou - 1, já přišla na 6:20, potom asi 3 maminky kolem 6.45, v 7.35 nás už bylo 12, a další maminky co přišly krátce po měly smůlu. Je to fakt různé.

oililygirl
12. únor 2013

Ahoj, proč vybrat zrovna Podolí? 🙂 Děkuji za odpovědi. Ještě mám trochu času a pořád to zvažuji. Na všechny porodnice se najde jak spousta pozitivních ohlasů, tak negativních. Tato registrace mě trochu odrazuje.

jarunkaxyz1
12. únor 2013

@oililygirl - proč Podolí....no registrace je téměř v každé pražské porodnici "za něco stojící". Hlavním plusem Podolí, bych řekla, jsou oddělené porodní sály, moderní výbava pro případ ohrožení miminka a v neposlední řadě dobrá pověst.

oililygirl
12. únor 2013

Ještě prosím, kde přesně v tom celém areálu se provádí ta registrace?

oililygirl
12. únor 2013

@jarunkaxyz1 Děkuji 🙂

jarunkaxyz1
12. únor 2013

@oililygirl - hlavní budova - hlavní vchod, hned v pravé části u kartotéky

oililygirl
12. únor 2013

Díky! Asi to tedy taky absolvuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru