Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

jarunkaxyz1
12. únor 2013

@oililygirl - jen taková perlička - já byla registrovaná u obou dětí v Podolí, ale nakonec jsem musela při druhém porodu jet jinam z důvodu malování porodních sálů 🙂 No jo, ale to už je život. Taky jsem byla nakonec spokojená. Tak hodně štěstíčka!

cajanka0712
12. únor 2013

Registrace do porodnice v Praze probíhá přesně v den, kdy jste 14+0tt. V Podolí berou prvních 12 rodiček, já jsem tam byla již od 6 hodin a byly tam přede mnou 3 maminky. Určitě si přivstaňte! Svačinu s sebou!

evab.
12. únor 2013

@oililygirl Každá porodnice má něco, já se rozhodovala mezi Podolím a Motolem, ale vyhrálo Podolí, máme to blíž, jsou tam samostatné porodní pokoje (rodit v boxech za plentou fakt ne) a epidural zdarma 🙂 Ten má ale i Motol. Ale nejdůležitější je, že je tam vynikající péče o miminka v případě, že by se něco stalo. Nevýhodou tam je platba za otce u porodu a sociálky na chodbě, které by snesly renovaci, ale dá se, člověk tam není na hotelu, tak to těch pár dní pežije. Já myslím, že pokud si žena vybere Podolí, Motol nebo Apolinář, tak neudělá chybu. Jen ta registrace je do Podolí teda běs. Pokud chce mít člověk jistotu, tak tam musí tak na 7 hodinu, v jiných porodnicích to jde třeba i po mailu. Když jsem se tam kdysi registrovala já, tak se karotéka otevírala v 7, teď je to myslím až v 10, takže to jsou další 3 hodiny čekání navíc. Asi si mysleli, že tam maminy nebudou chodi tak brzy, bohužel pokud se tam chce člověk dostat, tak si stejně musí přivstat. Já si na Podolí nemůžu stěžovat, jediná moje negativní zkušenost byla s anestezioložkou, to byla baba jedová, ale co je mi po ní 🙂 doktoři i sestry jsou v pohodě

enah
18. únor 2013

Ahoj holky, poradite?
dle PM mam termin 26.8. dle jiste tabulky na netu bych mela byt v 14+0 tt 22.2 a dle jine az 25.2. Takze nevim kdy se jit zaregistrovat, nema nekdo termin podobne?.)

evab.
18. únor 2013

@enah Doporučuji zavolat si do kartotéky a oni řeknou který den dorazit 🙂

arrowka
18. únor 2013

@enah No ale termín porodu máš v průkazce jen jeden, ne? Nebo ty tam máš uvedených více termínů? Podle termínu porodu 26.8. jsi 14+0 25.2., to je jednoduchý výpočet. Na to nejsou potřeba žádné tabulky, stačí vzít do ruky kalendář. Úplně stejně to počítají v Podolí.

enah
18. únor 2013

@arrowka ano dle kalendare je to tak, i dle tabulky z apolinare, a az ta me presvecila: http://apolinar.cz/porodnice/dokumenty/kdy-jsem...

gepe
20. únor 2013

@enah nemas napsany termin porodu v prukazce? 😕

snehurka78
22. únor 2013

já jsem se 19.2. registrovala na 20.8. (kolem 7 hodiny nás tam bylo 10 a asi v 7.40 bylo plno),
tak na termín porodu 26.8. by měla být registrace 25.2.
v Podolí mají v kalendáři vypsaný, kdy registrují na který termín porodu a nezáleží na tom jestli jsi zrovna 14+0.
Mě uznali i termín porodu co jsem měla napsaný u výsledku ze screeningu, který byl o den dřív než termín co jsem měla v průkazce (moje doktorka má jiný způsob výpočtu termínu porodu než porodnice)

enah
28. únor 2013

tak dorazila som 7.10hod, bola som siesta, 7.20 nas uz bolo 9, a posledna dorazila pred 7.50hod. Za nou v zavese dalsie 3... okolo 9hod dalsie 2 ktore si aj pockali, tak neviem, mozno boli rizikove.
Pred tymto dnom ma trapilo, ci je tam wifi - nie je.) A okrem automatov na jedlo- o kt. sa tu vo fore pisalo je tam aj prijemny bufet.) o tom som dovtedy nevedela.)
Pre slovenky - budu po vas chciet vediet akeho obcianstva bude dieta a ak ceskeho a poisteneho na cesku poistovnu - je nutne donies zdravotnu karticku manzela, alebo jej sken neskor poslat v maily.)

kathyxkathy
5. bře 2013

holky těhulky dobrá zpráva z Podolí. Registrace od 2.4 bude probíhat elektronicky! http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

janazzz
6. bře 2013

Tak dneska nás tam v 10.00 bylo jenom osm, asi nějaký slabší den. Byla jsem naštvaná, že jsme tam 4 hodiny čekali zbytečně, stačilo přijít na desátou, ale to člověk nikdy neví dopředu. Hlavně, že jsme registrovaní 🙂

susanitademacho
10. bře 2013

Ahoj, taky napíšu, jak to bylo o víkendu dnes v neděli - 6:45 příchod a byli jsme 4. v pořadí. V osm se kapacita naplnila a byly tam dvě/tři maminy navíc. Ale jestli je vzali nebo je poslali k šípku, to už nevím. Samotná registrace trvala asi 3 minuty. Hodně štěstí🙂

eemilka
15. bře 2013

Dnes dorazilo do půl sedmé osm lidí, pak hodinu a půl hodiny nic, kolem osmé další dvě příchozí a pak až do desíti nikdo. Chvilku po desáté dorazily ještě nějaké ženy, myslím, že tři, ale už jsem tomu nevěnovala pozornost, neb jsme stáli frontu na registraci. Držím palce dalším 🙂

kacenka1979
21. bře 2013

Jdu tam zitra na 6 ....jsem zvědavá co tam budu vytvářet ty 4 hodiny☹...snad to bude stat za to.....jde tam někdo zítra také??

lucie777
21. bře 2013

@kacenka1979 Tak to se tam potkáme! 😀 Hlas se ke mně, pokecáme, ty nemáš fotku!

kacenka1979
21. bře 2013

Paráda budu tě hledat alspon nebude nuda🙂 asi dorazim na 6....raci...budu ohromně vyspala🙂 snad bude podolí ok

kacenka1979
21. bře 2013

Hledej cernovlasa a nevyspala🙂

kacenka1979
22. bře 2013

Dobré rano všem.....dnes registrace paráda....proč jsi neprivstat že? :-/

mirkson
22. bře 2013

Holky, ja tomu vubec nerozumim. Jaka registrace? To je pekna blbost.
Rodila jsem v Kalifornii. Tady jsem se taky registrovala v porodnici, ale jen kvuli formularum. Kdyz jsem zacala rodit, tak uz jsem byla u nich v pocitaci a nemusela jsem vyplnovat hromadu papiru kvuli pojistovne. A mohla jsem se zaregistrovat kdykoliv, myslim, ze od sesteho mesice. Kdybych se neregistrovala, tak se nic nedeje.
Nejake stani ve fronte v 7 rano tady vubec neexistuje. A stresovani, ze na me nevyjde rada. 😲
No a co dela maminka, ktera se neregistruje a zacne rodit? To ji z porodnice vyhodi, ze uz maji plno a at si jde rodit nekde jinde? Je ta registrace u nas povinna? Dik za vysvetleni. Fakt me to zajima.
Jo a kolik maminek rodi presne na termin? Pry jen 2 procenta

mirkson
22. bře 2013

Jo jeste, tehotenska prukazka tady taky neexistuje. Tak nevim, kdybych nahodou musela rodit v jine porodnici, jestli si vsechny moje informace doktori preposlou emailem

kacenka1979
22. bře 2013

Tak jsem tu ...je 6:05 a jsme tu už 4...mazec

lucie777
22. bře 2013

@kacenka1979 jsi tu? 😀

lucie777
22. bře 2013

Takže 7:30 a je nás tu 9! 🙂

lucie777
22. bře 2013

8:00 plno!

evab.
22. bře 2013

@mirkson Jiný kraj jiný mrav. Tady se to tak prostě dělá. Ale registrace jsou nutné jen v Praze. Jinde v republice to neexistuje. Není tam takový nával rodiček. A ačkoli je to opruz, tak konkrétně v Praze se tomu vůbec nedivim. Dřív měl každou svoji spádovou oblast a tam se chodilo do nemocnice, dnes si může každý vybrat a celá Praha, ale i přilehlé okolí se soustředí do pár porodnic. A jelikož si každý chce vybat tu nej, tak se většinou rozhoduje mezi Podolím, Apolinářem a Motolem. A zajisté si každá dokážeme představit, jak by to vypadalo, kdyby se tam všichni nahrnuli naráz, pěkný zmatek a jezdit od porodnice k porodnici a čekat kde bude místo, nic moc. Jinak pokud žena rodí a v dané porodnici maj místo, tak jí neodmítnou, ale právě aby došlo k rozložení, tak si každá mamina předem vybere kde bude rodit. A k tomu čekání na registraci, zatím je to jen tady v Podolí, ale i to se má od dubna změnit, u Apolináře se to dělá po internetu a třeba v Krči se taky registruje až nějak ke konci. Tam holt není taková tlačenka. A na průkazce teda nevidím nic špatného, je tam vedený celý průběh těhotenství a kdyby bylo někdy potřeba, tak do ní kterýkoli doktor nahlédne a zná zdravotní stav matky. Nevím jak v Americe, ale tady neexistuje centrální databáze kam může kterýkoli doktor nahlédnout a komukoli se podívat na jeho diagnozu, tím netvrdim, že v Americe ano. Vy to tam tak máte? Nedokážu si představit třeba přeposílání informací od obvodního gynekologa třeba v noci někomu na pohotovosti nebo případně do porodnice. Mě by třeba zase zajímalo, jak to chodí v Americe, velká města také nemají určitě nafukovací porodnice a pokud se jim tam sejde v určitou hodinu hodně rodiček a nemají je kde odrodit, tak je neposílají jinam? Jistá registrace tam evidentně funguje také, jen ne tak brzy jako tady a i tam každý předem ví, kam pojede. A pokud nemáte těhotenskou průkazku, jak to tedy je, jsou spolu doktoři navzájem propojeni a pokud třeba během těhotenství jsem v Kalifornii ale porod na mě přijde třeba v New Yorku, můžou se navzájem podívat jak celé těhoteství probíhalo? Nebo chodíte od začátku těhu na kontroly do porodnice a proto tam mají už veškeré záznamy? V průkazce jsou třeba zanesené i případné alergie na léky, upozornění na cokoli, v kterém týdnu tt matka je, krevní skupina, cokoli o vývoji plodu, záznamy z UTZ, EKG matky, takže když třeba omdlím v autobusu a sanitka mě doveze do nemocnice, tak každý doktor hned ví jak na tom jsem. Každá země si to holt dělá po svém.

mirkson
22. bře 2013

@evab. Dik. Jo fakt nevim, proc tady ty tehotenske prukazky nejsou.
Jen jsem u sebe nosila karticku, ze mam krev negativni a kdy me kvuli toho pichali. Ale nosit jsem ji nemusela.
Kamaradka je zdravotni sestra na porodnim. Rodicku musi prijat vzdycky. Samozdrejme ji prevezou do jinych porodnic, pokud jsou nejake komplikace. Ale pri navalu nevim,,jak to funguje. Myslim, ze si ji musi nechat.
Tady je problem jiny. Zdravotni pojisteni. To jsou v porodnici prvni otazky, jake mas pojisteni.
Jen me udivilo, ze musim nekde stat v rade v 7 rano a doufat, ze na me vyjde rada.

evab.
22. bře 2013

@mirkson No protože do Podolí je velký nával a z kapacitních důvodů berou jen 12 mamin na daný termín a pokud chce mít žena jistotu, že ji zaregistrují, tak si musí přivstat 🙂 Ale co, kdo nechce, ať tam nestojí a jde jinam, je to každého věc. I tak tam ale určitě přijímaj i bez registrace, soustředí se tam hodně roziková těhotenství a rodí tam i hodně celebrit a ty určitě nesedí v 7 ráno ve frontě 🙂 S tím pojištěním v Americe mě to docela zajímá, hodně se to tu vidí třeba ve filmech, takže to tak asi bude, máš pojištění v pohodě, nemáš tak bohužel, nebo pak třeba člověk nemá takovou péči, tady ošetří v nemocnici každého i bez pojištění, ale to asi nepatří do této diskuse to by bylo spíš do IP.

kacenka1979
29. bře 2013

Tak ja tam byla před 14 dny...v 6:05 byla jsem4 jinak v půl 8 bylo plno a 3 maminy odešli....takže se nás tam sešlo 15...jinak přesně 14+0 bacha berou buď podle ms nebo ultrazvuku....byla to pakarna vstávat tak brzo...ale mi se tam porozhlidly pokecaly takže to celkem uteklo🙂 jinak poslední půl hodina se táhla jak smrad....jinak prvorodicky posílají zdarma na měření panevniho svalu neni to poviny....pošlou vas do 3 patra tak jděte do 2 patra:*) měla v tom paní zmatek.

zuzanaii
2. dub 2013

Holky, dneska zacala ta elektronicka registrace do Podoli, ze? Uz jste to nektera zkousela? Povedlo se vam registrovat nebo bylo moc zajemkyn? Predem diky za info

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru