Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

neu.sona
26. bře 2011

Holky a dá se registrovat i později než 14+0? Nebo to musí být přesně? Třeba ve 20 a dál 🙂 ? Děkuji.

meo
26. bře 2011

@neu.sona mušíš tam jít přesně ve 14+0, protože pokud je na stejný termín víc jak dvanáct lidí (a většinou je), tak máš smůlu.

beisis
26. bře 2011

@neu.sona Bohužel nedá. Můžeš zkusit podat písemnou žádost, ale sami sestřičky řikali, že berou pouze 14+0 a pak neberou ani když volno mají.

neu.sona
26. bře 2011

@beisis
@meo díky za odpověď. Já rodila v Podolí v roce 2009 byl to mazec, ale dalo se to. Další mimčo plánujeme příští rok, tak třeba to bude zase jiné. Možná horší možná lepší 🙂

karol84
27. bře 2011

@neu.sona já jsem se setkala s případem, že zaregistrovali maminu i později než ve 14+0, ale musela být volná kapacita (tj. na daný den se nesměla zaregistrovat plná kapacita 12 těhotných) - což není moc pravděpodobné. a dokonce jsem v poradně narazila na maminu, která tam přišla až pár týdnů před porodem s tím, že o registracích nevěděla či co, tak se jí taky snažili nějak vyjít vstříc - nějaká porodní asistentka s ní obíhala celou porodnici, jestli by se pro ni nenašlo místo - ale nevím, jak to dopadlo

beisis
27. bře 2011

@karol84 Jj oni se fakt snaží vyjít vstříc. Jsem zvědavá, jak budeš spokojená s porodem a s péčí na šestinedělkách.

karol84
27. bře 2011

@beisis pokud si to naše dítě někdy usmyslí, že už se konečně narodí 🙂 a čirou náhodou nebude v podolí stop stav

beisis
27. bře 2011

@karol84 Ven musí jednou jít ať se mu to líbí nebo ne :D a kleslo ti už bříško?

karol84
27. bře 2011

@beisis jojo, už dávno

beisis
27. bře 2011

@karol84 Tak už to snad půjde brzo. A jak často chodíš do podolí na kontroly? Ono každá porodnice to má jinak, tak abych věděla, jak to tam chodí.

karol84
27. bře 2011

@beisis do termínu porodu 1× týdně, teď už obden

beisis
27. bře 2011

@karol84 I o víkendu? A monitor máš jak často?

karol84
27. bře 2011

@beisis po termínu porodu o víkendu také - zrovna včera jsem byla.
monitor bývá při každé poradně (obvykle s výjimkou první poradny v porodnici). po termínu mě zvou na monitor obden.

beisis
27. bře 2011

@karol84 Tak tady to aspoň hlídaj já jsem u apolináře byla zvaná na monitor jednou za tři dny a na kontrolu i po termínu jednou za týden. A doktor se mě ještě ptal, jestli chci vyšetřit a takovym tonem, jako že ho strašně obtěžuju.

bl4nche
27. bře 2011

karol84: budem vdecne za aktualni info, abysme vedeli, co tam muzem cekat a co se tam za ty dva roky zmenilo. Mne teda prekvapilo, ze uz i vlozky musi byt vlastni ... Zlom vaz a at uz to je! 🙂

beisis
28. bře 2011

@bl4nche Tak o tom vůbec nevím. Kamarádka co tam rodila před rokem řikala, že takhle oni řikaj, že musíme mít všechno a realita je taková, že oni všechno mají a dávají. Jen je to nějaký předpis či co.

karol84
28. bře 2011

@beisis @bl4nche
seznam věcí, které je třeba vzít si s sebou je na stránkách UPMD: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60 (na té stránce úplně dole). jen nám říkali, že není třeba si brát noční košili přímo na oddělení, že stačí na porodní sál

aajda
28. bře 2011

@karol84 Jéje, pořád nic? Ten váš mimouš je nějaký nerozhodný... Už jsi na nervy z dotazů celého okolí, jestli už? 🙂 A s tou košilí, jako že košili na porod musíš mít svoji, ale na oddělení ti dají jejich eráry? Já právě slyšela, že dávají košile jen fakt neradi, a zase všechny kámošky mi říkají, že měly spotřebu tak 3-4 košile denně... tolik jich ani nemám ☹

karol84
28. bře 2011

@aajda ano, říkali, že na porodní sál vlastní, na šestinedělí erár

beisis
28. bře 2011

@karol84 Tak uvidíme jak to bude ty určitě poinformuješ 🙂

weri1
28. bře 2011

já rodila v červenci a musely jsme mít svoje košile...

weri1
28. bře 2011

vložky tam byly a neomezeně

bl4nche
29. bře 2011

karol84: ten seznam je x let starej. A ty vlozky chteji - aspon tady v diskusi o Podoli se o tom pise.
Co se kosil tyce - pred dvema lety sem rodila ve vlastni a po porodu mi nabidli, ze si muzu vzit jejich, abych si prej nemusela spinit vlastni - aspon prvni den 🙂

aajda
29. bře 2011

Já tam jdu zítra na 1. předporodní kurz, tak se jich tam na tu aktuální nutnou výbavu pěkně zeptám a zkusím hodit info, kdyby to někoho zajímalo...
Určitě se budu ptát na ty košile a vložky, ideální by bylo, kdyby mi dali nějaký aktuální seznam.
Ale info hodím do diskuze "Porodnice v Podolí", k registraci to moc nepatří 🙂

beisis
29. bře 2011

Holky a chodil jste někdo k nim do tý těhotenské poradny?

karol84
29. bře 2011

@aajda to, co jsem psala o trošku výše jsou právě informace z těhotenského kurzu a od místních porodních asistentek...
@beisis já chodím do těhotenské poradny (bohužel stále)
@bl4nche porodní asistentka + paní na kurzu říkali, že seznam je aktuální (s výjimkou těch košil) + netvrdím, že vložky si nemáš nosit - naopak, v seznamu jsou

beisis
29. bře 2011

@karol84 A od začátku a nebo až ke konci?

karol84
29. bře 2011

@beisis poslední měsíc

beisis
29. bře 2011

@karol84 aha, tak to jo.

bl4nche
29. bře 2011

hmm uz sem ty vlozky nasla ;)) Ale je to trochu neprehledny. Rozhodne bych to nedavala do kategorie, co si vzit na porodni sal. Obzvlast, kdyz pisou, ze tam je malo mista a vlozek muze byt pekne velky balik 🙂 Jestli si dobre pamatuju, tak mi po porodu ani nedali zadny vlozky, ale spis takovou super sirokou plenu, neco ve stylu jednorazovych podlozek, kdyz to tou dobou z cloveka jeste docela dost tece ...
beisis: na predporodni kurs sem chodila. Ale vzhledem k tomu, ze sem chodila i na jiny kurs (studio pro zeny), tenhle mi prisel trochu zbytecny. Ale dobry bylo, ze nas vzali nahoru na prohlidku porod. pokoju. A prednaska o kojeni byla taky dobra, dodala trochu optimismu. No ale tohle je ale asi opravdu do te obecne diskuse.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru