Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

hamma
13. dub 2012

@levata
@valentynkaa07
Jo, já už jsem tam volala a vychází to normálně podle průkazky, mě to hned přišlo nějaký divný, ale tak člověk nikdy neví, co si na něho doktoři vymyslí.
Já jdu do Podolí zítra :-/, tak jsem zvědavá, v kolik se tam vykopu...

levata
16. dub 2012

@hamma ahojky, tak jak to dopadlo v Podolí?

levata
16. dub 2012

ahojky, nechystáte se teDˇněkdo k registraci?

gletnulka
17. dub 2012

Ahoj, já jsem šla na registraci 13+4 a už mi říkala, jak mají plno a že jsem nad rámec a kdo ví co ještě...ale samo, vzali mě..

levata
18. dub 2012

@gletnulka koukám, že si tam taky dělají co chtějí 🙂 no jako všude .-) jak můžou mít 13+4 nadrámec, když 100% neregistrují před 14+0 ?!? je to vůbec normální takhle stresovat maminky? ach jo, no zítra tam jdu, tak uvidíme 🙂

hamma
18. dub 2012

@levata Byla jsem tam v sedm a byla jsem pátá. Ani nevím, kolik tam nakonec bylo lidí.
@gletnulka Tý jo, to fakt nechápu, jak tě mohli vzít už v 13+4!

hamma
18. dub 2012

Dámy, které se chystáte rodit v Podolí, mám takový návrh - přijde mi od nich sprostý, že vybírají tolik peněz za přítomnost otce u porodu (je to 1500) asi nejvíc, ze všech porodnic v ČR. Já už jsem tam napsala a požadovala vysvětlení, za co ten poplatek je a nechtějí mi na to odpovědět, takže si myslím, že si prostě tu částku vymysleli a rýžujou na maminkách.
Napište jim taky, když uvidí, že se to nelíbí víc lidem, tak s tím třeba něco udělají. Adresa je info@upmd.cz
A kdyžtak mi dejte vědět, jestli a co vám odpověděli.

gletnulka
18. dub 2012

@levata
@hamma byla jsem tam náhodou na návštěvě za jednou kamarádkou a napadlo se mě tam jít zeptat.. A sestra na mě, že už mají plno ale že mě teda zaregistruje. Pak jsme v kartě měla nějakou poznámku červeně, že jsem tolikátá a tolikátá a že mě když tak pošlou jinam, kdyby něco.. no blázinec..

hamma
18. dub 2012

@gletnulka To je fakt šílený - všude tvrdí, že se můžeš registrovat NEJDŘÍVE v 14+0 a tobě řeknou tohle. No jo, blázinec :-/

levata
18. dub 2012

@hamma myslím, že když by si tam dali 5.000,- tak nikdo nic namítat nemůže .-) neb to bude zbytečné :-/

hamma
18. dub 2012

@levata No já si právě myslím, že když se nad tím bude pozastavovat víc lidí, tak to třeba změní. Od 1. dubna má navíc kdokoli nárok na přítomnost blízké osoby při jakémkoli zdravotním úkonu a je normální za to peníze nevybírat.

kamino
18. dub 2012

Kamarádka měla řádnou registraci v Podolí, bohužel když tam dojeli, tak jí bylo sděleno, že mají plno ( kont. po 5 min a astma ) že mají zkusit buď Vinohrady, nebo Bulovku. Naštěstí akční tchyně obvolala porodnice a vzali ji U Apolináře. Tam provedli okamžitě císaře, protože malej byl zamotanej. To mně docela dostalo, nějak jsem ten systém registrací nepochopila...

levata
18. dub 2012

@kamino jj registrace Ti nezaručí porod ve vybrané porodnici, to ti hnedle řeknou🙂 takže je to tak trošku na pendrek .-) navíc když tam přijedeš bez registrace, tak pokud mají volnou kapacitu, tak tě odmítnout nemůžou ... no nic za pár hodin si tam jdu pro zbytečné razítko .-)

levata
18. dub 2012

@hamma no možná když bych to řekla, tak platit nebudu .-) zkusit to můžu 🙂 mrknu na tu legislativu ...

kamino
19. dub 2012

@levata Tak drzim palce,at ti to vyjde. Ja jsem reg.na Vinohradech,tak jsem zvedava,pry se to tam moc zlepsilo.

jesterka09
19. dub 2012

@kamino co rodily kámošky ve Vinohradech, tak byly spokojeny 😉

kamino
19. dub 2012

@jesterka09 Diky za povzbuzeni, byla to taky jedina porodnice co brala po 19 tydnu. Nechtela jsem se registrovat dokud jsem nemela po plodovce. Pak jsem se nestihala divit. Nadlidsky ukol.

levata
19. dub 2012

tak zážitky z dnešní registrace 🙂 dorazili jsem v 6 ráno a byli třetí a zrovna dneska stačilo dorazit chvíli před desátou a vešli bychom se do dvanáctky🙂 holt kdo by to byl tušil ... no nic, jdu si dáš dvacet a dospat to .-)

lola22
23. dub 2012

Tak jsme to měli podobný jako levata, dorazli jsme ve čvtr na sedm, byli jsme patý a v 10 hodin tam bylo 11 lidí, takže tentokrát taky stačilo přijít na desátou, ale kdo by se na to spoléhal🙂

ellionor
24. dub 2012

Mám taký malý dotaz...14+0 mi vychádza na sobotu no a ako zákon schválnosti sa zo Slovenska budem vracať až v nedeľu...takže na Podolí asi možem zabudnúť alebo myslíte, že je nejaká šanca, keď tam naklušem v pondelok to budem 14+2 ?

bl4nche
30. dub 2012

nemůže tam jít někdo místo tebe? Zástup tam klidně může jít s těhotenskou průkazkou, občankou, příp. kartičkou pojištěnce ...

mamajakoty
7. kvě 2012

Ahojky nevíte zda registrace funguje i ve svátek, 14+0 budu 5. července na Cyrila a Metoděje. A myslíte, že stačí dorazit tak v 7 hodin?

hypo
7. kvě 2012

@ellionor bohuzel te zklamu ale to te nezaregistruji, jedine ze by nemeli naplneny stav coz je hooodne mala sance, posli nejakou nahradu misto sebe......

jesterka09
8. kvě 2012

Holky já tam teď četla, že týden (nevím přesně od kolikátého do kolikátého) nebudou týden registrovat, protože na ty porodní termíny mají porodnici zavřenou, tak se na to nejdříve koukněte, než se tam vydáte stát frontu.. Ale co chodím na 9 hodinu do poradny, tak je tam vždy tak 8 lidí čekajících před kartotékou..

ellionor
14. kvě 2012

hojte, tak som sa zmierila s tým, že Podolí nebude a dnes som sa bola zaregistrovať v Motole a trvalo to celých 5 minút a bolo hotovo🙂 snáď to tam bude fajn .... 😅

beniamina
15. kvě 2012

Ahoj, registrace v této formě je podle mne potupná. Ale člověk musí občas překousnout i horší věci. Rodila jsem v Podolí už 2, byla jsem spokojená, mám to nejblíž, ....
Byla jsem se registrovat v neděli, přesně 14+0. Říkala jsem si, nebudu panikařit a dorazila jsem v klidu v 8.50, jako sedmá. Nikdo další již nepřišel. Z naší skupiny tam byl první pán, který nechtěl zklamat manželku a čekal tam už od 5.30. Jinak neregistrovali na týden od 30.10. do 7.11., kdy se malují sály. TP se ale dá (s rozumným lékařem) "přizpůsobit", stejně vám registrace nic nezaručuje.
Tak hodně štěstí a zdravá miminka nám všem 😉

beniamina
15. kvě 2012

A ještě jedna věc. Když jsem měla rodit před dvěma lety, byla jsem mimo republiku. Zavolala jsem na kartotéku a paní mi sama navrhla, ať pošlu kopii průkazky do mailu, dostanu číslo, které si tam sama zapíšu a po mém návratu se u nich zastavím a celý postup "zlegalizujeme". Nevím, jak moc se změnila pravidla, ale tenkrát to prošlo bez problémů. 🙂

levata
15. kvě 2012

taky mám kamarádku, co se tam šla jen zeptat týden před, protože tam měla cestu a zaregistrovali jí, asi už není takový nával momentálně, takže za zeptání člověk nic nedá🙂

draczech
8. čer 2012

Ahoj holky, chtěla bych obnovit toto téma, nemáte v poslední době někdo zkušenost s registrací? Obvzlášť když připadá na sobotu? Díky za zkušenosti! 😉

mamajakoty
10. čer 2012

@draczech Ahoj, taky mi vychází registrace na sobotu, jdu tam 30.6. Na stánkách ÚPMD píšou, že mají každý den od 10 hod, tak mi snad 2 hodinový náskok (příjdu tak na 8 hod) bude stačit. Mám doma 2 berušky a nehodlám tam strávit 4 hodiny svého času. Snad se povede a do registarce se vejdu. Pa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru