Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

karol84
16. srp 2010

@petula1981
díky za odpověď. říkala jsem si, že bych to taky kdyžtak zkusila v oba termíny - i když ten druhý zatím neznám - dozvím se cca 2 týdny předem před termínem 14+0 dle PM (a stejně mi termín dle PM špatně spočítali, tak je to stejně jedno 🙂)

sambucca
16. srp 2010

@karol84 me teda brali na zaklade terminu ktery jsem mela v tehotenskxym prukazu, ja tam mela jen jeden. Termin kontrolujou jako prvni. Jinak jasne, zensky o vikendu stepujou pozdejc, protoze se i registracka pozdejc otevira, to je vcelku logicky 😅 ja teda byla blazen, byla jsem tam v pul sesty, ale nechodim do prace, jsem z prahy a v podoli mam svyho gynekologa sto let, proste jinde jsem rodit nechtela tak jsem si to dala jako bojovku 😀

karol84
16. srp 2010

@sambucca
ahoj, ja prave budu mit v obdobi registrace v prukazce 2 termíny - 1 podle PM a druhý podle UTZ...
docela bych se bála, že i když je logické o víkendu přijít později, že si spousta ženských řekne, že by to mohlo být pozdě a přijde na šest jako kdyby šly přes pracovní týden...

sambucca
16. srp 2010

@karol84 no hele, urcite se vyplati cim driv tim lip, to bez debat. Me treba zarazilo kdyz tam nekdo nakracel pul hodinky pred otevrenim a zacal skoro vzlykat ze se na nej nedostane. No, nedostane 😝 Byt tebou zavolam tam a zeptam se na ten vyber terminu podle ceho to deleje, abys tam jeden den treba nestepovala zbytecne a zbytecne si nekazila den.
Ja jsem si tam vzala taxika, s sebou svacinku a knizku. Je to sice cely ponizujici, nepochopitelny a rikala jsem si ze snad porodim ve krovi 😀 , ale myslim ze ta obet neni zas tak silena, teda pokud jsi z prahy 😉

karol84
16. srp 2010

@sambucca jojo, doufam, ze me do te doby prejdou nevolnosti (kvuli kterym vstavam asi o dve hodky driv) a vyrazim hodne brzy aspon s tremi svacinkami 🙂 do te kartoteky urcite zavolam, mam ale obavy z toho, ze mi tam kazdy rekne neco jineho...

sambucca
16. srp 2010

@karol84 mno, to taky chapu🙂 oni meli v tom breeznu, nevim jak ted, jinak oteviracku na netu a jinak mi ji rekly do telefonu 😖 proste system 😝 bych se nebala volat treba vic dni dvakrat trikrat za sebou a pokazdy se zeptat na to samy, oni si pamatujou prd kdo vola

karol84
16. srp 2010

@sambucca týjo, tak to jsem nevěděla, že můžou mít jinak otevírací hodiny na netu a jinak ve skutečnosti - další důvod, proč tam volat. díky

petula1981
25. srp 2010

@karol84 tak dneska jsem se byla zaregistrovat v Podolí, přišla jsem v 6:05 a byla jsem už pátá na řadě, dvě holky tam čekaly už od 5:00, ale to mi přijde jako extrém. V 6:30 nás tam bylo už 11 a do 7 hodin už nikdo další nepřišel. V 7 otevřeli kartotéku a v 7:10 jsem už byla venku, byla to rychlovka. Teda až na to čekání.
V pondělí jsem tam ještě pro jistotu telefonovala, abych si ověřila, kdy registrují můj termín porodu.
Tak přeji hodně štěstí při registraci 🙂

petrabe
21. zář 2010

tak jsem se dnes taky registrovala v Podoli. Jeste,ze jsem si precetla tuhle diskuzi jinak bych tam prisla taky v tech 7 hodin. Takhle jsem si vzala taxi byla tam v 5:55 a byla jsem 7.! Takze me registrovali a mam velkou radost.

zizelin
6. říj 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaká je aktuální situace.. Měla bych se registrovat někdy na začátku listopadu a tak nevím, jestli už doba, kdy je třeba přijít není moc extrémní.. a taky, jestli je možné si tam sednout... Je mi po ránu dost blbě, představa, že tam stojím hodinu ve frontě je šílená.. 😅 tak nevím jestli nezkusit třeba jinou porodku v klidu.. díky 🙂

karol84
6. říj 2010

@zizelin ja jsem se byla registrovat celkem nedavno o vikendu -
prvnich nekolik prislo pred sestou, ja tam byla asi na pul sedme a uz jsem byla pata. Pani, co prisla pul hodiny pred otevirackou (o vikendu se otevira v 8:30), tak uz nemela sanci. zidli na sezeni bylo 8, ostatni sedeli na oblozeni mistni fontany apod. hodinu pred otevirackou dali na dvere papir,kde se bylo treba napsat.doporucila bych jit tak hodinu pred otevirenim kartoteky - pres tyden v 6, o vikendu mezi 7 a 7:30

zizelin
6. říj 2010

@karol84 díky moc, budu počítat s tou šestou a zkusím to 😉

karol84
7. říj 2010

@zizelin kamarádka byla ted pres tyden a rikala, ze 5:55 je to jistejsi - ze na sestou se zacinaji hrnout davy. Ale zalezi samozrejme na dnu - nekdy muzou prijit za cely den 3 zenske, jindy je jich v 7 uz 20...

aajda
1. lis 2010

Holky, nemáte některá čerstvé info, na kdy je třeba přijít? Pořád před šestou?

petrabe
1. lis 2010

Ja bych doporucovala pred 6. treba jen 5-10 min pred. Presne v 6 se nahrnul velky dav. Je tam misto na sezeni, automat na kafe a susenky, vzala jsem si knizku a slo to to jedno rano prezit.

karol84
1. lis 2010

@aajda jdeš tam v pracovním týdnu nebo o víkendu?

aajda
2. lis 2010

@karol84 V týdnu, bohužel...

karol84
2. lis 2010

@aajda proč bohužel, to ti skoro závidím, já musela o víkendu a tak jsem tam proseděla o nějakou tu hodinku víc než kdybych mohla jít v týdnu - naštěstí jsem přišla natolik brzo, že jsem chytla volnou židli a bylo na čem sedět.
v týdnu bych tam šla tak na 5:50, prostě chvíli před šestou, podle známých, co byli na registraci v týdnu, tak platí přesně to, co tu psala petrabe - v šest přichází spousta lidí a deset minut po šesté může být plno. CCa hodinu před otevřením kartotéky dávají na dveře papír, kam je třeba se zapsat v pořadí, v jakém kdo přišel - tak se nezapomeň napsat - dovnitř se pak chodí podle toho papíru

tegina
3. lis 2010

Ahojte holky,
ono to sem patří i nepatří, rodila jsem na Podolí a to 2x, teď ale pro dvě Podolčata 🙂 sháním pokojík, tak kdyby jste chtěli pomoct, budu moc ráda :http://soutez.doma.nova.cz/tegina. Kdyby jste potřebovali něco vědět k Podolí, písněte si na interní adresku 🙂 ráda odpovím. Jinak se může hlasovat jednou týdně, jsem hrozná co, co člověk neudělá pro děti 🙂 .

aajda
3. lis 2010

@karol84 Ok, díky za info. Nabídl se mi můj milovaný manžel, že tam dojde, takže mě to naštěstí mine. Pošlu ho tam před šestou a snad to vyjde.

hlavinka
5. lis 2010

Ahoj holky, prosim pekne, v kolik se otevira kartoteka, v 7? A vestibul dole je otevreny porad, takze neni problem se tam dostat teda treba v tech 5:30, ze? Dekuju za rady.
Ale musim podotknout, ze je to vazne desny tohle registrovani:o( Pred dvema lety jsem sice taky musela, ale nastesti bylo jedno, v jakem tydnu, kdyz jste meli prukazku (dostala jsem ji celkem brzy, myslim v 9. tydnu a hned jsem tam bezela). Ale byt tam presne 14+0, to nevim, jak se trefim:o(

hamma
5. lis 2010

Hlavinka: Jojo, v 7 otvírají a vestibul je otevřený pořád. Já tam byla před šestou, byla jsem první, ale už v 6 tam bylo dalších asi 6 maminek a do těch 7 jích těch 12 asi mohlo být...takže doporučuju přijít včas, i když je to příšerný!

hlavinka
5. lis 2010

hamma: diky moc. Tak jeste pockat do 14 tydne. Malem jsem se lekla, ze by mi to vyslo na svatky, kdy jsme pryc, ale nastesti je to az po Vanocich.

Jeste dotaz, teoreticky se ty tydny pocitaji tak, ze to vychazi vzdy stejny den, co byla menstruace posledni, ze? cili ve stredu 29/9 posledni, cili 14+0 bude zase ve stredu, ale az prvni lednovy tyden, ze? Nebo to uz bude 14+1? diky 😉

karol84
7. lis 2010

@hlavinka
ano, vestibul je otevreny, pres tyden se kartoteka otvira v 7 a o vikendu v 8:30.
Musis jit opravdu presne 14+0 - a neni spatne si tam predem zavolat, ze mas termin porodu ten a ten den a na ve ktery den se teda mas prijit registrovat - pani v kartotece byly velmi ochotne, jak po telefonu, tak osobne.
me urcili v poradne pokazde jinou delku tehotenstvi, takze ja jsem si tam zavolala, kdy teda mam prijit 😀

hlavinka
8. lis 2010

karol: diky, to je fakt, asi to tak bude nejlepsi. no, jeste mam cas, tak to dopadne dobre urcite 🙂

hlavinka
8. lis 2010

pro vsechny, kdo by chteli poradit se jmeny dr. jsem nasla tady toto:
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

tak jeste si pak dosadit tvar ke jmenu 😅

zizelin
15. lis 2010

Tak jsem zaregistrovaná..uff.. fakt doporučuju zavolat si do kartotéky a říct jim termín porodu a oni vám řeknou přesně den, kdy máte přijít. Byly tam dvě těhulky, co přišlo o den později a měly smůlu..jo a poslední tip - pokud vám termín poslední menstruace vyšel na úplněk, tak se připravte na pořádný davy🙂 opravdu to funguje..

hlavinka
15. lis 2010

zizelin: hura!!!! 🙂 A mela jsi jiny termin porodu dle MS a dle UTZ? A jak oni tam berou ty tydny tehu, kdy je podle Podoli presne 14+0? Dle posledni MS? Diky

diky, fakt si radsi zavolam (jeste je cas).
jeee, copak ja vim, kdy byl uplnek? 😀

karol84
15. lis 2010

@hlavinka berou to podle posledni MS, ale urcite si zavolej, at ti reknou, kdy mas prijit

hlavinka
15. lis 2010

Karol: ok, dekuju 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru