Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

leandre
autor
6. bře 2010

Ahoj, všem díky. V pátek jsem tam volala. Hlavně mě překvapilo, že mi paní řekla, že na registraci je jen ten jeden den. Na netu mají, že registrují od 14. týdne a ne, že jen ten den, kdy ten týden začínáte. Paní mi řekla, že pokud mám termín porodu dvojí, tedy dle utz a dle menstruace, mám šanci to zkusit oba dny, zda budu mít štěstí a přijdu včas. Takže tedy nic moc. Také nevim, jak mi vůbec jedou od nás tramvaje, musím ješte přesedat a to nemám tak daleko. A musím nechat doma muže s malým a ten hlavně ráno je raději, když mě u sebe má, ale raději tam chci jít sama.

leandre
autor
6. bře 2010

S tím, že vás někde musí jít je to sice hezký, ale riskovat to nechce, někam přece chodit na vyšetření před porodem musíte. Mě třeba u syna tak dle monitoru zjistili, že není vše v pořádku a porod mi vyvolávali. Nakonec to bylo císařem a přece jenom je tu i šance, že to podruhé i císař bude, takže možná ani nebudu moci čekat až přijde porod přirozeně. Krom toho po císaři se dle nějakých diskuzí i musí dorazit dříve než až na poslední chvíli, kdy už skutečně rodíte.

aktaka
7. bře 2010

ahoj. ja tam byla v na tu sedmou a byla jsem desata. asi zalezi den ode dne. ta posledni 12. prisla az v pul osme,ale to rikala pani,ze mela stesti,ze byl opravdu slabsi den.

weri1
7. bře 2010

Ahoj holky,já jsem sice zaregistrovaná v Podolí,ale šla bych klidně i jinam.V tom podolí ta registrace je fakt síla. 😅

nikka.vo
7. bře 2010

Rodila jsem v Podolí poprvé, chtěla jsem jednoznačně podruhé zase, ale tohle stepování před porodnicí v půl šesté ráno mi za to fakt nestojí, zase takový zázrak Podolí není 😅 Obdivuju vás 😅

jabber
7. bře 2010

Holky a nevíte náhodou jestli vás zaregistrují, když termín porodu vychází na dobu, kdy mají naplánované uzavření porodních sálů (malování)?

weri1
8. bře 2010

jabber: nezaregistrují. aspoň ve vinohradske to tak je.Mám termín v červenci,zrovna malují,taky mě nezaregistrovali.Nevíš kde by jsi rodila?

blazinekk
13. bře 2010

holky neregistrovala jste se některá o víkendu? vycházím mi 14+0 na víkend a nevím jak brzo tam být abych se tam dostala :o( jinak nějaké aktuální info zda se situace nezlepšila? myslíte, že i na září bude hodně porodů? :o)

barunka9
13. bře 2010

pri malovani Te nezaregistruji, stejne to bylo i v Tomayerce...
jinak kamaradka byla zaregistrovat sestru o vikendu a byla tam o 45 minut driv a byla pata... ale je to tak cca 3 mesice zpatky

blazinekk
13. bře 2010

díky za info, jsem docela nervózní páč nevím kam jinam bych chtěla jít rodit :o))))) dám pak vědět :o)

bramburka
14. bře 2010

ja se registrovala v nedeli, kartoteka tam ma az od 8, byla jsem v pul 8 a byla jsem 8. na řadě.

weri1
16. bře 2010

já ani do Podolí nechtěla jít rodit,podle toho co čtu za recenze,ale mám to nejblíž.Asi bych šla do Motole nebo na Bulovku 🙂 Na Motol jsem neslyšela nic špatnýho 🙂

kvetinkaivanka
24. bře 2010

Já jsem chtěla do Podolí,ale když jsem se chtěla poprvé zaregistovat,tak jsem ještě nebyla 14+0 a když už jo,tak už bylo pozdě ☹ bylo plno.Rodila jsem na Bulovce ☹ ☹ ☹

sambucca
27. bře 2010

bramburka: na netu i do telefonu mi tvrdili ze v nedeli maji od pul devaty 😅 hm tak radsi vyrazim driv 😀 oni maji neporadek ve vsem.... doufam ze v detech se po porodu nespletou 😝

keminek
27. bře 2010

sambuca, no.. bordel tam sice maj, o tom žádná, ale zrovna v tomhle mají myslím pravdu 😅 😉 O víkendu od půl 9, takže přijít raděj do půl 8 😀

sambucca
27. bře 2010

no to já půjdu ještě dřív! mě paní v kartotéce radila tak kolem sedmý možná dřív 😅 co na tom ze v podoli jsem jako pacient registrovana od poloviny devadesatejch let....

sambucca
29. bře 2010

tak to mam za sebou - jsem registrovana 😝 trosku nechapu holky co prilitly jak velka voda v pul osmy.... samozrejme ze na ne nevyslo ani ve snu

zzuzinda
14. dub 2010

Zdravím všechny statečné. Já v červnu 2008 rodila v Podolí, termín jsem měla 4.6. a to zrovna malovali, tak mě nechtěli zaregistrovat, ale známá doktorka mě tam zapsala, stejně jsem pak 14 dní přenášela a porod mi vyvolávali, aspoň jsem měla postel jistou 🙂 . V létě plánujeme začít "pracovat" na druhém dítku. Tak to snad abych šla každé ráno v plodném období stepovat před Podolí 🙂 . Je to děs, my máme Podolí pod kopcem a vůbec se mi nechce rodit jinde. Znám to tam, pracovala jsem tam a je mi to tam příjemné, tak snad budu mít štěstí.
Všem vám držím palce a přeju pohodový porod a zdravá miminka.

sambucca
14. dub 2010

zzuzinda: kdepak, stepovat tam nema cenu. Zaregistrovat se v Podoli muzes pouze a jen v jeden den v celym tehotenstvi a to presne kdyz jsi 14+0tt.

eirin
14. dub 2010

Sambu, já bych to ještě upřesnila, že registrovat se lze sice v ten jediný den, ale hlavně v průběhu asi půlhodiny z toho celého dne za předpokladu brzkého vstanutí 😀

sambucca
14. dub 2010

eirin: no to je jasny ne, ze se musis trosku ten porod zaslouzit a vystat si nedustojne frontu 😀 ! Berou prvnich dvanact (a sem tam uz maji na seznamu par mist obsazeno dcerkama a kamoskama doktoru a jinyho personalu. Ted nemluvim jen o Podoli, ale o jakykoli porodnici kde je nutna registrace). Takze pokud se chcete vejit, prijdte alespon dve hodiny predem 😉 !

zzuzinda
16. dub 2010

Tak to je v pytli. To já určitě zapomenu, co je za den a budu se asi rodit sama. 🙂 Ale možná bych to zvládla, jsem taky porodní bába 🙂
Ne,mám lepší nápad, vyštvu tam budoucího taťku, už abych to začal hlídat 🙂

sambucca
16. dub 2010

jo to jde, jen musi mit sebou tvoji tehotenskou prukazku, obcanku a kartu zdravotniho pojistence 😉

ameliejulliette
22. črc 2010

Tak dnes bylo dobojováno v 6:20 ☹ Ale vyplatí se počkat, i když přijdete až jako 13., 14. ... zaslechla jsem třeba dneska, že měli ještě volno na 19.1., tak ty pozdě příchozí vzali. Hodně zdaru.

karol84
14. srp 2010

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s registraci o vikendu? V kolik hod je nutne prijit?

sambucca
15. srp 2010

@karol84 ahoj🙂 ja jsem se registrovala v nedeli, ale bylo to v breznu tak nevim jestli to nezmenili, otevirali v pul devaty. Doporucuju nejmin hodinu predem 😉

karol84
15. srp 2010

@sambucca, díky. o víkendu je otevřeno stále od 8:30. Jen mě zajímalo, kolik lidí a v kolik hodin se tam tak chodí o víkendu.

sambucca
15. srp 2010

@karol84 no ono je jedno jestli je vikend, jde o to ze v Podoli se muzes registrovat jen a pouze v den14+0tt 😉 takze to neni tak ze by tam o vikendu bylo min nebo vic tehotnejch, jde o to kolik tehotnejch se stejnym terminem porodu se rozhodne stejne jako Ty rodit v Podoli.... a berou porad jen 12 prvnich, takze je to na tobe jak moc chces riskovat 😖

karol84
16. srp 2010

@sambucca, jo tohle všechno vím... ani by mě nenapadlo, že o víkendu bude chodit třeba méně lidí - ale jde mi o to, že většina příspěvků všude možně na internetu je o registraci v podolí přes týden, kdy otevírají v 7 hodin a ženské tam c hodí cca na šestou, některé dříve - tj. cca hodinu před otevíračkou. V sobotu a v neděli otevírají v 8.30 a mně zajímalo, jestli se tam teda začínají těhotné scházet třeba kolem sedmé, nebo jestli tam stepují i o víkendu od šesti... to je všechno.
+ ještě by mě zajímalo, jestli berou ve 14+0 podle UTZ nebo podle PM, nebo jestli se to může zkusit oba dva dny.

petula1981
16. srp 2010

@karol84 někde na předchozí stránce jsem četla, že záleží na tobě, jaký termín si vybereš - jestli podle PM nebo podle UTZ, ty ženský na registraci berou ten termín, který jim řekneš.
Já tam jdu příští středu a vůbec nevim v kolik ráno mam přijít, docela mě to děsí. Tak nejdřív zkusím 14+0 podle PM a kdyby to nevyšlo, tak termín podle UTZ mam o 5 dní později, tak to beru jako zálohu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru