Registrace Podolí. Kdy je dobré tam dorazit?

leandre
7. únor 2010

Ahoj, chci se zaregistrovat do Podolí do porodnice. Dle jejich infa berou jen 12 lidí za den. Kdy je dobré ráno na registraci dorazit, abych měla šanci? A nejlépe přesně 14 týden? Mám už jednoho klučinu doma, takže ani nemám moc možnost chodit to zkoušet každý den. Díky.

karol84
29. bře 2011

@bl4nche jo, to me pobavilo na konci nejvic, ze si mame vzit hlavne male zavazadlo 😀 staci nabalit vlozky a detske plyny, k tomu jeden zupan a opravdu nebudu mit male zavazadlo...
jinak souhlasim s nazorem na kurz - dobra byla prohlidka porodniho salu, partner ocenil celou cast k porodu a mne se celkem libila cast kojeni/koupani/drzeni ditete apod. a opravdu to patri do teto diskuze: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic...
😀 😀

petula1981
30. bře 2011

@beisis @bl4nche
ahoj, dám vám aktuální info z Podolí, rodila jsem 19.2.2011, takže mám čerstvé informace. Kamarádka tam rodila loni a ještě všechno dostávaly, nám na prohlídce porodnice PA říkala, že bohužel nemají sponzora, tak je to letos jinak.

Každá dostane: jeden balíček vložek Batist Flower - je jich tam 20, já si v lékárně koupila vložky Samu a ty nebyly moc dobré, ty jejich mi vyhovovali víc (jsou delší a mají lepší povrch). Dále dostanete jedny síťované kalhotky. A na posteli máte pod sebou jednorázovou přebalovací podložku kvůli krvácení, na pokoji jsme ji všechny hned první den "zadělaly", a když spolubydlící žádalo o novou čistou, tak jí bylo řečeno, že máme nárok na jednu podložku na pobyt, takže doporučuji vzít si vlastní. Toť pro vás vše, nic víc nedostanete.
Co se týče noční košile, tak když jsem přišla na porodní pokoj, tak mi PA říkala, ať se převlíknu, ani jsem neměla myšlenky, ptát se na erární košili a automaticky jsem si oblíkla vlastní. Porod nakonec skončil akutním císařským řezem a po něm jsem dostala erární noční košili. S tou jsem byla na JIPce a pak na šestinedělí. Také jsem si jí hned zadělala, a když se mnou šla sestřička do sprchy, tak jsem jí poprosila o čistou košili, tak mi jí v pohodě dala. Asi až 3.den jsem si oblíkla košili vlastní.

Pro mimčo máte k dispozici vše - krém na zadeček rybilku, líh na pupíček, olejíček,... A také vám mimčo obléknou do košilky a do zavinovačky, k tomu máte asi 4 látkové pleny. Když potřebujete oblečení vyměnit (je pozvracené, počůrané,...), musíte jít za sestřičkami. Tady záleží na sestřičce, ty mladší byly hodné a bez jediného slůvka daly čisté oblečení, ty starší třeba chtěly vyměnit špinavý kus za čistý kus a když jsem jim řekla, že zatím je v tom oblečený, tak to teda přešly. Ale některé byly fakt dost protivné. Rozhodně neplatí to, že byste měly někde na chodbě k dispozici skříňku, do které byste si mohly pro oblečky chodit samy podle potřeby (kámoška to tak ale loni měla).

Kdybyste chtěly ještě něco vědět, tak pište, ráda vás poinformuji 🙂

beisis
30. bře 2011

@petula1981 A zeptám se plínky jednorázovky pro děti jsou k dispozici nebo nejsou?

petula1981
30. bře 2011

@beisis jo vidíš, ty jsou také potřeba, první dva dny, co měli dětské sestřičky malého přes noc u sebe, tak mu dávali plenky erární, ale pak už si také řekly, abych jim nějaké plenky pro něho dala, takže ty jsou určitě potřeba. Jo a vlastně ještě dětské vlhčené ubrousky.

karol84
30. bře 2011

@beisis mně říkala PA, že na dítě mají tak 5ks jednorázovek, poté je nutné mít vlastní

beisis
30. bře 2011

@petula1981
@karol84
Takže radši pro jistotu všechno sebou. No takže se tam rovnou můžu přestěhovat 😀

karol84
30. bře 2011

@beisis já mám plnou cestovní tašku a k tomu malou tašku s oblečením na cestu zpět

beisis
30. bře 2011

@karol84 No já vezmu jenom to co potřebuju do porodnice a oblečení domu mi pak přiveze až přítel. Nebo mamina to se ještě domluvím snima. Minule to taky tak udělali a přivezli mi oblečení. Taky podle toho jak budu rodit. Po císaři budu chtít ject domu zase v šatech páč kalhoty jsem na sobě strašně dlouho nesnesla.

karol84
30. bře 2011

@beisis jojo, taky to tak mame, nejdriv jednu tasku s sebou a druhou mi pak priveze, az bude treba

beisis
30. bře 2011

@karol84 No ono to jinak nejde. Jsem si myslela, že si sebou třeba vezmu noťas, ale zjistila jsem, že je povolena pouze nabíječka na mobil.

karol84
30. bře 2011

@beisis jo, presne tak, taky jsme se na to ptali a bereme teda jen nabijecky

beisis
30. bře 2011

@karol84 si sebou vezmu aspoň simku s internetem. Když už nic jiného. Já sice mám takovej malej kapesní počítač, ale stejně mě to štve :/

petula1981
30. bře 2011

@beisis jo, určitě všechno s sebou, hlavně mě fascinuje, jak mají na stránkách napsáno, že si máme vzít s sebou malou tašku. Ale když tam člověk narve plenky, vložky a župan, tak je jasné, že to nemůže být malá taška 😀 . Taky jsem to tak měla, že oblečení na cestu domů pak přivezl manžel.

beisis
30. bře 2011

@petula1981 jo plus noční košile. Minule mi nestačili ani tři teda. Ale je fakt, že po císaři to šlo nějak samo. Ale oni mě nechali první noc úplně nahou byla jsem jenom přikrytá a v hořovicích jsme teda měli erární, jenže mě ten materiál byl strašně nepříjemnej a byla jsem z něj celá osypaná.

petula1981
30. bře 2011

@beisis mě taky nechali po císaři úplně nahou a jenom mě přikryli nějakou hřejivou dekou, kterou mi pak stejně vzali a měla jsem jenom peřinu. Erární košili mi oblíkli až ráno, když mě převáželi z JIPky na normální pokoj. Já měla s sebou 2 svoje a naštěstí mi stačili, ale první dva dny jsem nosila ty jejich erární.

beisis
30. bře 2011

@petula1981 Brrr já to musela z JIPky dojít po svejch na pokoj do dneška si pamatuju, jak se mi udělalo úžasně špatně a po druhý, když mě šli zvednout mě pro jistotu narvali do sprchy, abych sebou nešlehla hned.

petula1981
30. bře 2011

@beisis tak to mě naštěstí vezli na vozejčku. Ale já si zase musela přejít po svejch z porodního sálu na operační sál. To byl zážitek šílenej - po 14 hodinách kontrakcí, kdy už jsem byla fakt hotová, navíc tou dobou kontrakce po minutě, cévka mezi nohama, kapačka v ruce. Manžel říkal, že když jsem šla, že jsem vypadala jak stoletá stařenka.

bl4nche
30. bře 2011

Pojdme s diskusi na Porodnice Podoli 🙂

rebelie
10. čer 2011

Jen přidávám aktuální info o registracích v Podolí: Dneska jsem se byla registrovat. V 5:40 jsem byla šestá, pak dlouho nikdo, a pak snad až po šesté a kolem 6:30 přišli další 4 lidi. Takže i v 7h byla 2 místa volná... Jenže nikdy nevíte předem, kolik rodiček chce rodit ve vašem termínu, takže příchod na 6h, nebo lehce před je asi rozumný... Jinak židlí bylo asi 9, ale dá se sednout i na takové prostorné výklenky, takže nemusíte mít obavu, že si nesednete. Po té sedmé to v kartotéce nešlo zas tak bleskově, jak jsem měla pocit z některých popisů zde, tipla bych, že tam každá mamka byla tak 4-5 minut, takže pokud jste třeba desátí, počítejte s časem tak do 7:30, 7:45. Jo a nechtějí občanku, jen těhu průkazku a kartičku pojišťovny. Zapsat vás může i třeba manžel, mamka, nebo ségra, nemusíte tam osobně, když jim tyhle věci dáte.

zaacatek
13. čer 2011

Tak já už to mám za sebou 14tt mi vyšel na sobotu 🙂 Raději jsem tam šla brzo jak se radí a byla jsem ráda. Čekala jsem tam 2 a půl hod. do příchodu sestřičky a to jsem byla už 9 na řadě 🙂)) Tak tak jsem to stihla.

ojika
24. čer 2011

Taky přidávám čerstvé info o registraci. Přišla jsem tam pro jistotu už v 5 ráno a byla jsem 3. Ufff. Kapacita se naplnila snad už v 6:30. Ale žádné další maminky už stejně nepřišly - bylo to úplně akorát. Nejdříve jsem si říkala, že bych mohla klidně déle spát, ale jistota je jistota, takže bych stejně raději vyrazila takhle brzy. Při registraci mi paní v kartotéce řekla, že jako prvorodička musím na urogynekologickou ambulanci (nebo tak nějak se to jmenovalo) na vyšetření pánve. Koukala jsem jako blázen - nečekala jsem žádné vyšetření. Dali mi dotazník s hodně intimními otázkami týkajícími se mého sexuálního života a úniku moči a pak mě vyšetřovali ultrazvukovou hlavicí - přitisknutou k rodidlům a chtěli po mě různé úkony - zatnout konečník, tlačit jako na stolici... No děs. Po absolvování mi přítomní lékaři poděkovali za účast na DOBROVOLNÉM VÝZKUMU! Tomu říkám podraz! 😠 Jasně, šla bych tam i tak, ale měli mi říci, že se jedná o průzkum a je to dobrovolné, ne mi vykládat, že tam jako prvorodička musím... Takže mám z Podolí takové smíšené pocity. Doufám, že při porodu mi vše důležité řeknou a nebudou mě nutit do nějakých pokusů...

babulinkab
24. čer 2011

@ojika jsem se začetla, no to je teda sprosťárna. 😝 😝

bl4nche
25. čer 2011

ojika: o tom mi už povídala kamarádka, co se byla registrovat někdy na začátku června. Že jí řekli to samé - aby šla urogyn. ordinace, že jako prvorodičku ji zařadí do nějaké studie či co. Ale když jí dali ty lejstra a řekli, že jí budou dělat ultrazvuk a bůhví co ještě, odmítla jim to ... Ovšem to že v kartotéce říkají, že se tam musí, to mi přijde fakt nefér ...

zizala
28. čer 2011

ahojky, nějaké další čerstvé zkušenosti při registraci? vychází mi 14tt na neděli, v kartotéce mají od 8:30, myslíte že bude stačit když tam budu na 7:00? nebo raději dříve?

monique_2006
7. črc 2011

ahoj, manzel tam byl ted v nedeli v 7.15 a byl 4. v poradi. nakonec jich tam prislo celkove 9

anicka164
8. črc 2011

MM tam byl minulý týden ve čvrtek. Přišel v 5:30 a byl sedmý. Prý až asi do 6:55 bylo jedno místo volné, ale pak přišlo několik maminek najednou, takže to chtělo ostrý lokty...

danny617
12. črc 2011

Tak to máme za sebou! Dnes nástup na registraci v 5,15 a byli jsme už 6! Do šesti bylo plno. Nakonec se asi ani na dvě holky nedostalo.

gotcha
28. črc 2011

Zdravim, chtela jsem se zeptat.... take me ceka registrace v Podoli. Je nutne, abych byla pri registraci pritomna nebo tam muzu poslat svoji mamku? Dekuji za odpoved

elischka
28. črc 2011

@gotcha můžeš tam vyslat kohokoli.o)

gotcha
29. črc 2011

@elischka diky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru