Rodit ve Strakonicích nebo v Písku?

arbilia
3. dub 2014

Ahoj maminy 🙂 ráda bych znala Vaše názory, kam do porodnice, zda Strakonice nebo Písek. Co člověk, to názor. 😉 S prvním díťátkem jsem byla ve Strakonicích (2012) a teď se rozhoduji, kam podruhé... Děkuji 🙂

gepe
3. dub 2014

@arbilia ahoj 🙂 sice nejsem z jihu, ale mam tam provdanou sestru a ta jela podruhe rodit do Pribrami, poprve rodila v Pze, kdyz tady jeste bydleli. Co vim od ni i tam z okoli, tak do Pisku snad skoro zadna nesla a ani by nesla.

mysonek
3. dub 2014

@arbilia ahoj, rodila jsem na podzim 2013 ve Strakonicích a byla jsem spokojená, ale samozřejmě záleží na koho z doktorů člověk narazí. Teď už mají i novou porodnici, loni byla ještě stará a byla v jiné budově než odd. šestinedělí, takže nás po porodu převáželi sanitkou. Ale to bylo asi jediné minus, jinak fakt spokojenost.

ptjj
3. dub 2014

Ahoj, mám podobnou zkušenost jako @mysonek, rodila jsem v létě 2012 ve Strakonicích, všechno probíhalo v pohodě a všichni byli milí, nemůžu si stěžovat. Potvrzuji, že porodnice už je přestěhovaná do nového, takže ten trochu kuriózní převoz sanitkou už se nekoná 🙂 Momentálně jsem hospitalizovaná na gynekologii hned naproti a přístup všech opět super. Já můžu zatím jen doporučit.

mari90
10. dub 2014

Za mě raději Písek 🙂

alusa
12. kvě 2014

Také ST můžu jen doporučit 🙂 jsme doma z porodnice 2 týdny a neměla jsem tam nejmenší problém, jak porodnice, tak šestinedělí úplně super přístup 🙂

aguagulka
10. říj 2015

@arbilia Ahoj můžu se zeptat pro kterou porodnici jsi se rozhodla a jak jsi byla spokojená? Děkuji...

arbilia
autor
10. říj 2015

@aguagulka Ahoj. 🙂 Rozhodla jsem se pro Strakonice. Rodila jsem v novém prostředí. Tzv.hekárna a porodní sál je jedna místnost. Jediné, co tehdy před rokem neměli vychytané, bylo to, že ve sprše nebyla žádná madla, za která bych se chytla, když přišly kontrakce. ☹ A taky to, že nebyla sprcha propojena s WC a muselo se to obíhat. Takže když jsem ze sprchy letěla na WC, tak jsem si málem rozbila ústa, protože tam nabyla ani žádná předložka, na které bych si osušila nohy /pantofle, přes pokoj a na wc. Jinak sestřičky byly moc fajn. (Asi všude se najde aspoň jedna, co si jde jen odpracovat svých pár hodin...a podle toho ten přístup taky tak vypadá.) I na novoroz.odd. to bylo moc fajn. Když nejsi prvorodička, tak ti nechávají takovou "volnost" a přijdou jen, když něco potřebuješ. (Výjimkou je to, když nemůžeš dítě za nic utišit a vříská vkuse pár hodin a ty už jsi hotová a nevíš, co dál...tak to se na tebe dívají, jako bys ještě nikdy žádné dítě neměla a nevěděla si rady...no :-/ Tak to si pak po velkým doprošování vezmou mimi s sebou, prdnou mu glukosu a pak ti ráno řeklo, že jim tam plakalo jen 5 minut, a pak byl klid a spalo celou noc. 😉 a ty se pak cítíš totálně nemožně... Takže :D Ale jinak vš ok. V podstatě jsou to jen maličkosti, které se těch pár ní dají přežít. A kdybych (omylem 🙂 ) měla rodit znova, půjdu zase tam . 😉

aguagulka
11. říj 2015

@arbilia Můžu se zeptat jakého doktora jsi měla u porodu? Jinak děkuji za odpověď, termín mám až 6.dubna ale už se chci informovat. 🙂

arbilia
autor
11. říj 2015

U obou holek úplnou náhodou stejná doktorka Regina Dragounova. Byl moc fajn. Její muž je takový drsnější . Negativum jsem slyšela na Dr.Sádlovou. Ale to nemůžu posoudit. Jinak ostatní jsou v pohodě. 🙂Ale čím jsem si víc než jistá, že bych si tam vždy vzala manžela. Je to taková záruka a svědek v jednom. 😉

aguagulka
12. říj 2015

@arbilia Já slyšela hodně pozitivního na Dr. Razaka, ale ordinaci má v Blatné. Takže kdybych si domluvila porod s ním pravděpodobně bych ke konci musela jezdit k němu (nevím to jistě). Chtěla bych aby mě rodil doktor kterého aspoň trochu znám a ne člověk kterýho vidím poprvé v životě a je pro mě naprosto cizí osoba. Každopádně se domnívám že si to taky budu muset zaplatit! S porodní asistentkou se o tom budu bavit ve čtvrtek, tak jsem moc zvědavá jak to chodí v St.
Děkuju za odpověď. 😉

arbilia
autor
12. říj 2015

@aguagulka Ani já jsem paní Dragounovou neznala a byla naprosto v pohodě. I já jsem chtěla dr.Razaka, ale pak to nějak nevyšlo a byla jsem ráda. Protože v momentě, kdy se z "normální" ženský na sále stane hysterka 😀 a kolikrát své emoce člověk neovládne (i když by 100x chtěl), tak jsem byla ráda, že mě odrodila cizí lékařka. Já bych totiž pak musela chodit kanálama, a do jeho ordinace už bych kvůli tomu trapasu nikdy nevkročila. 😅
Nech to osudu, ten život si to naplánuje sám. 😉

aguagulka
12. říj 2015

@arbilia Já bych nejen chtěla, aby mě rodil někdo kdo pro nebude cizí, ale taky nejlepší porodník. Si říkám že když to dokážu ovlivnit tak bych do toho měla jít. Byl by tam jen pro mě a nezáleželo by na tom kdy končí jednomu směna a druhýmu začíná a taky kolik rodiček je na řadě po mě a nemusel by mě vnucovat urychlovače atd.
Času mám ještě dost tak uvidím co vymyslím! 🙂 Ale PA chci určitě....

arbilia
autor
12. říj 2015

@aguagulka To jsme my - pár minut po porodu. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=DJ0Hn7BWOvo
aemmi
12. říj 2015

@aguagulka já jsem rodila ve Strakonicích už 2x a chystám se tam i potřetí, jestli to teda budeme stíhat, mám to teď víc z ruky.
U prvního byla dr. Dragounová, u druhého jakýsi mladý dr., jeho jméno už nevím. Ale jelikož oba dva porody probíhaly standartně a celkem rychle, tak dr. vždycky přišli až na úplný závěr, důležitější tam byla spíš ta PA. A že je za mnou fronta dalších rodiček, to bych se vůbec nebála, zase tolik porodů tam nemají.

To je fajn, že je už i porodnice předělaná a přestěhovaná.

aguagulka
12. říj 2015

@arbilia nejde to spustit škoda....

aguagulka
12. říj 2015

@aemmi ten mladý mohl být Dr. Chalupa takovej milej fešák. 🙂 Oddělení vypadá akt moc hezky to se musí nechat a mám pocit že tam jsou asi tři nebo čtyři nadstandardní pokoje. Děkuji za zkušenost. 🙂

aemmi
12. říj 2015

@aguagulka tak fešák byl, to jsem si stihla všimnout 😀
Oddělení šestinedělí je předělané už déle, ale sály byly minule ještě ve starém. No jinak je to spíše klasická porodnice, přijde mi, že nějakým přáním a alternativám naklonění moc nejsou, nebo na to nejsou zvyklí, třeba se to ale hnulo k lepšímu.

aguagulka
12. říj 2015

@aemmi Co jsem si četla recenze tak nejhorší doktor vyšel jako Mudr. Dragoun, velmi arogantní a celkově necitlivé jednání a porodní plán nebo jakékoliv přání nerespektuje, což mě tedy dost odrazuje od Strakonické nemocnice.
Já bych si přála Dr. Razaka na toho jen a jen chvála!
Mě jde především o to, aby doktor poznal co je nebo není nutné dělat a ne že ti preventivně bez souhlasu udělají co chtějí a ještě s nevhodnýma průpovídkama. Fakt nejsem zvědavá na nějaký kecy stylu to vám maminka neřekla že porod bolí atd. To dle mého názoru není profesionální přístup.

mandarinkka
12. říj 2015

Já teda taky přidám zkušenost ze strakonické porodnice, rodila jsem letos v červu a byla jsem nadmíru spokojená. U porodu jsem měla taky dr. Dragounovou, byla moc milá, při porodu mě pořád chválila a podporovala, fakt žádný hloupý řeči, spíš naopak🙂 Ale ta doktorka tam se mnou moc času ani nestrávila, důležitější byly PA, chodily za mnou dvě a obě taktéž moc příjemný a starostlivý. Byla jsem celou dobu na monitoru, ale několikrát jsem chtěla na záchod nebo do sprchy a ony mi vždycky ochotně pomohly. A dr. Dragouna měla u obou porodů ségra a nestěžovala si, byla spokojená. Musím teda ale říct, že jsem spíš ten typ, co to nechá na doktorech, samozřejmě se mě na všechno ptali, ale já jsem si nechala poradit a neměla jsem prakticky žádný neobvyklý požadavky, takže nemůžu říct, jak by na něco takovýhoreagovali...
A co se týče šestinedělí, tak taky naprostá spokojenost, všechno nový, čistý, sestřičky až na jednu vyjímku moc milý a ochotný... Příště budu rodit určitě zase tady🙂

aemmi
12. říj 2015

@aguagulka Koukám na web nemocnice a mudr. Dragoun tam mezi zaměstnanci není, ani dr. Dragounová, ale těžko říct, jestli je to aktuální.
Jinak souhlasím, ale obávám se, že na blbce se dá narazit všude. No a já nemám moc na výběr, teda mám to asi 10km do Prachatic, ale tam mě nikdo nedostane, druhé nejbližší jsou ty Strakonice, kde nemám špatnou zkušenost, ikdyž některé věci by vylepšit mohly. Písek už je daleko. Ale před prvním porodem jsem hodně uvažovala nad Krumlovem, na ten jsou, nebo byly, dost pozitivní ohlasy. Ale je to taky dál.

aguagulka
12. říj 2015

@aemmi dám vědět co zjistím ve čtvrtek 🙂

@mandarinkka děkuji za názor, zrovna pan doktor Dragoun asi nebude příznivec přirozenějšího porodu. 🙂

kuky12
12. říj 2015

Ahoj holky, jsem rozhodnutá rodit ve Strakonicích. Ráda bych se zeptala ohledně nadstandartního pokoje, zda se musím nahlásit nějak dřív, že ho budu chtít, nebo stačí až budu rodit říct, že chci nadstandart ? 🙂

lumixii
12. říj 2015

Ahoj holky, v roce 2002 jsem rodila ve Strakonicích, a tenkrát jsem řekla, že do Strakonic už nikdy více. Při druhém v roce 2009 jsem rodila v Písku, byla jsem nad míru spokojená. Perfektní přistup jak lékařů, tak sestřiček. Fakt super. Teď jsem těhotná po třetí, a byla jsem jednoznačně rozhodnutá opět pro Písek. Jenže každou chvíli mám nějaké problémy, a tak jezdím do nemocnice na vyšetření. Při první návštěvě, jsem o tom moc nepřemýšlela, a přítel mě zval do Strakonic. Jaké to překvapení, personál úplně super, jak doktoři, tak sestřičky. Tak jsem si řekla, že Strakonicím dám novou šanci a tentokrát, pokud vše dobře dopadne, půjdu rodit do Strakonic. 🙂

aguagulka
12. říj 2015

@lumixii Díky za příspěvek. Já bydlím pár minut od nemocnice tak hlavně proto bych chtěla rodit v St. Chtěla bych být v klidu doma co to půjde a pak se bleskově přemístit do porodnice.
Ono je to hodně subjektivní podle toho jak ti kdo sedne a taky hodně záleží na tom kdo zrovna slouží.
Jednou jsem šla na pohotovost když tam byl zrovna Dr. Chalupa a opravdu sympaťák od pohledu, ale říkala jsem si docela mlaďoch. Toho bych si přála jakou druhou variantu pro můj porod....

aguagulka
16. říj 2015

Tak se hlásím jak jsem slíbila. Za prvé výborná zpráva Dr. Dragoun již ve Strakonické nemocnici neordinuje- zmizel i s manželkou jako pára nad hrncem. Celkově personál se obměnil....a vypadá to že směrem k dobrému.
Nadstandardní pokoje jsou k dispozici dva a není možné si je rezervovat- je o ně velký zájem.
Po domluvě z daným porodníkem je možné si ho přizvat k porodu.
Porodnice je nakloněna přirozenému porodu samozřejmě pokud jde vše hladce.
Takže celkem samé dobré zprávy. 🙂

kuky12
16. říj 2015

@aguagulka Takže když prostě volný nebude, tak mám smůlu..?

aguagulka
16. říj 2015

@kuky12 ano nejspíš jo, já bych taky chtěla nadstandard, ale termín porodu nikdy není stoprocentní. Kdyby třeba první den nebyl volný a druhý den už ano tak se můžeš přesunout na ten lepší.
Snad jedině že by jsi si pokoj zaplatila od termínu který chceš, ale to nevím určitě....

ajik123
13. pro 2015

Ahoj, nedávno jsem ležela na šestinedělí ve Strakonicích. Zatím nerodím, ale byla jsem tam s problémem. Sestřičky milé a vstřícné. Doktorka usměvavá a velmi hodná, doktor si semnou o problému povídal půl hodiny. Jediné čeho jsem se vždy lekla, že oba jsou hodně mladý, takže jsem se bála jejich zkušeností 😀 . Ležela jsem tam v době, kdy nebyl narváno, takže to bylo uděláno velice pěkně - každá maminka měla svůj pokoj. Chtěla bych tam rodit.

lucienm
13. únor 2016

Ahoj holky, obnovuji trochu diskuzi a chci se zeptat na nové zkušenosti s porodnicí ve Strakonicích. Rodit bych měla v dubnu a ač je to podruhé, tak se bojím snad víc jak poprvé 😲 Možná spíš personálních změn... Takže co nového?
Přidat můžu svou zkušenost z roku 2014 - příjem dr. Dragounová (úžasná, milá, škoda, že tam už není), porod vedl dr. Razak (byl strašně hodný a trpělivý, co si chudák musel ode mě vyslechnout 😖 ) a šila mě dvojice dr. Chalupa (ano, je to fešák 🙂 ) a tehdy se zajíždějící (nebo možná ještě medička, nevím) dr. Komárková. Na to šití mám asi nejhorší vzpomínky, trvalo to dlouho, bolelo to jako prase a já už chtěla slézt a konečně odejít 🙂 Jinak hekárna - super soukromí, čisté, nové; porodní sál taky v pohodě, velmi uvolněná atmosféra, ale tam už to byla fakt sranda 🙂
Jinak na šestinedělí pohoda, jedna sestra mi přišla divná a ve finále mi nejvíc pomohla s kojením a se vším. Zbytek příjemný, se vším pomohli, ale člověk se musí ozvat, za zadkem vám stát nebudou (od jedné sestřičky vím, že prý celkově sestry na šestinedělí změnily přístup právě kvůli nastudovaným matkám, které je tam div nepoučujou a opravujou - no, chvála internetu že... asi na tom něco bude)...
Co se týče nadstandardtu - to se mě ptali během šití, nabízeli mi nadstandard, nebo sama v klasickém pokoji a nebo s jinou pacientkou.

aguagulka
14. únor 2016

@lucienm Ahoj ale to vůbec nezní špatně. 🙂 Myslím si že by mohli na žádost dát i lokální umrtvení před šitím. Já mám termín začátkem dubna takže určitě recenzi napíšu. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru