Rregistrovat se k porodu dle menstruace nebo ultrazvuku?

zuuzaa86
3. bře 2014

Holky prosím o radu, jsem z toho už celá zmatená. Chci se registrovat do Podolí a tam píšou že je jedno zda podle Ms ci utz.jenže já mám rozmezí dva týdny,mimi je o dva týdny mladší. Jenže v průkazu mám zapsán pouze termín dle Ms protože podle utz se to stále není. Jenže mi přijde divný se registrovat na termín na dva týdny dřív než je miminko v termínu porodu. Nebo je to fakt jedno protože člověk nikdy neví?Jak to máte vy?děkuju za rady🙂

terezapetrova
3. bře 2014

Ja bych rekla, ze je to jedno, skutecne dopředu nevis kdy porodíš.. at mas v průkazce jakokykoliv termin, ten je pouze orientacni. Dulezite je abys tam byla registrovana pokud tam chces rodit. A pak aby měli místo az to na Tebe prijde 🙂 Taky je fajn zjistit si kdy budou malovat a mit omezeny provoz atd. Ja tam rodila a spokojenost.. Drzim palec

sonik05
3. bře 2014

Já bych se zaregistrovala podle toho, co máš uvedené v průkazce. Nikdy nevíš, kdy se miminko rozhodne podívat na svět. Někdo rodí o měsíc dřív a někdo zase přenáší.
A to že je teď miminko "menší" nic neznamená. Může to také dohnat 😉

zuuzaa86
autor
3. bře 2014

Jojo malování už mám zjištěne,naštěstí to vychází až na říjen a to snad přenášet nebudu😀 je fakt že ono to je stejně rozmezí několika týdnů, to je fakt. Já jen že na všechny vyšetření a screeningy chodím dle utz,takže týdny dle menstruace vůbec neřeším. Jen tohle mě právě zarazilo.

zuuzaa86
autor
3. bře 2014

Sonik:to máš taky pravdu, taky se mimco už posunulo o dva dny dle posledních dvou ultrazvuku. A aspoň mám ještě jeden pokus kdybych se tam teď nedostala🙂

sonik05
3. bře 2014

Já na všechna vyšetření chodila dle MS a na UTZ mi třeba akorát řekli, že je miminko o 2 týdny "menší" po obvodu bříška. Ale to já nijak neřeším. Do "tabulek" se stále vejde, tak bude prostě drobnější...k porodu je to o to lepší 😉

terezapetrova
3. bře 2014

@sonik05 Sonicko, drzime moc palce k porodu. Tereza a Vojta z Vydrysku

sonik05
3. bře 2014

@terezapetrova jé, moc děkuji. Už jen týden do termínu. Ráda bych to měla už za sebou 😉

terezapetrova
3. bře 2014

@sonik05 Jste sportovkyne, zvadnete to levou zadni 🙂

zuuzaa86
autor
3. bře 2014

Sonik:to mě zase zatím všude dle utz,no je v tom trochu zmatek, i jak počítat tt,každý taky říká něco jiného. Je tak to taky moc držím palečky, určitě bude vše ok😉

terezapetrova
3. bře 2014

@sonik05 Doufam, ze se mi to pratelstvi podarilo a dekuji 🙂 Letim za Vojtou, zacina vysilovat 🙂

kacka82
3. bře 2014

Zaregistruj se podle toho TP co máš v průkazce, tedy dle PM. Kdyby náhodou - v pravidlech registrace je psáno, že akceptují oba termíny....takže třeba kdyby ses náhodou nedostala dle PM. Hodně štěstí!

zuuzaa86
autor
3. bře 2014

Kacka :jojo asi to tak udělám, děkuju za radu😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru