Sestavovaly jste porodní plán do Prahy v Podolí?

rafadu
30. čer 2013

Chtěla bych se zeptat zda někdo z vás sestavoval porodní plán,když rodil v Praze v Podolí děkuji za info 🙂

romcovaklarka
30. čer 2013

@rafadu Ahoj, já měla. Co tě zajímá?

amabilis
1. črc 2013

@rafadu Já jela bez podorního plánu. Bylo to v pohodě až na jednu věc - pokud nechceš vydat dítě z ruky, je dobré na něj mít předem podepsaný reverz. To je způsob jak obejít ten jejich inkubátor a pak převezení na oddělení šestinedělí bez matky. Jinak během porodu se tam můžeš pohybovat jak chceš, rodí tedy rádi na koze (ale to mně vyhovuje, takže jsem nikdy neměla potřebu je od toho odrazovat, jinak je tam i porodní stolička a tak), přestřihnutí šňůry otcem - na to se ptají, zda chce či nechce, co se týče hráze, tak preventivně nenastříhávají (klidně jim řekni, že nechceš), dotepání pupečníku stačí taky říct a jinak oni prvotní vyšetření dělají automaticky na břiše (měření skore atd). Je možné, že záleží na tom, co je zrovna za šichtu, ale já si s nimi o porodních přáních promluvila při příjmu a pak se mě během porodu ptali a nebyl jediný problém (ažž teda ten inkubátor a odvezení dítěte, to se mi bez písemného vyjádření prosadit nepovedlo, ačkoliv s inkubátoru se dá dítě normálně vzít avypnout monitor dechu, aby jim to tam nehoukalo 🙂 ). Co se týče toho ostatního, tak já předem říkala, že chci alternativní porod, takže žádný oxitocín apod se u mě nekonal.

romcovaklarka
1. črc 2013

@amabilis @rafadu Mně teda nástřih udělali a to jsem měla v plánu, že nechci bez souhlasu... To bylo jediné, co nedodrželi... A do inkubátoru malou nedali, sestra ji normálně zabalila a odnesla s tím, že já jdu rovnou za nimi... Chtěla jsem jít pěšky, ale než muž pobral tašky, tak jsem měla pocit, že omdlím, tak jsem vyměkla a nechala se dovézt na křesle 😀

amabilis
1. črc 2013

@romcovaklarka Ono záleží na tom, jestli to byl nástřih preventivně nebo až když to dle nich bylo potřeba (ale zeptat se měli, to jo).
Hele asi měli stop stav, tak se tě snažili co nejdřív vylifrovat ze sálu ven 😀

rafadu
autor
1. črc 2013

Dobře děkuji,a co ještě se chci optat co je vše potřeba zabalit do tašky na porodní sál ? 🙂 balím 2 jednu na 6nedělí a druhou na porod,ale nevím co tam :D

lu777
1. črc 2013

měla jsem plán a byl respektovaný... ale měla jsem i instrukce od duly, jinak bych asi vyměkla na několika místech.... ta dula mi hrozně pomohla psychicky...

romcovaklarka
1. črc 2013

@amabilis To ti nevím, neviděla jsem tam 😀 Ale moje PA říkala, že podle ní to být nemuselo 😕 No, to už se nedozvím, co 🙂 Hlavně, že jsme obě OK a jinak mi to vyšlo podle představ, šití se za pár dnů zahojilo a tak si myslím, že porod jinak super.
@rafadu Na sál jsem měla: muziku, levandulový olejíček, noční košili, přezutí (i do sprchy - crocsy), čistou látkovou plenku čepičku a ponožtičky pro miminko, pití, hroznový cukr, foťák, teď už nevím. Ale stejně jsem tam měla u sebe všechny ty tašky - na sál, na 6N i pro miminko, takže jsem si odtamtud mohla vyhrabat, co jsem chtěla.

rafadu
autor
1. črc 2013

To jsem si myslela,takže to je jednoduché 🙂,když je budu mít všechny při ruce 🙂 tak děkuji za radu a jinak rodila jsi tam kdy ? 🙂

amabilis
2. črc 2013

@rafadu Tam máš k dispozici pokoj, na kterém se rodí a součástí je chodbička a pak koupelna s WC, kam se dají všechny ty tašky odložit do rohu 😀 Takže se toho neboj. Při prvním jsem to měla s sebou taky všechno, ale při druhém už jsem si nesla jen příruční zavazadlo na porod, neb jsem tam jela taxíkem sama, aby měl kdo pohlídat prvorozené dítě, než si pro něj dojede babička 🙂

rafadu
autor
2. črc 2013

Dekuji tedy a chtela jsem se optat jeste na jednu vecicku a to jestli k porodu muzu mit svoji panskou kosili

amabilis
2. črc 2013

K porodu právě máš mít svoji košili nebo triko. A na šestinedělí si pak taky bereš svoje. Nevím, jak je to teď, ale při prvním dávali erár a při druhém se tvářili, že ne. Ale stoprocentně nevím, jak je to teď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru