Soukromá porodnice v Praze. Víte o nějaké?

majinka1981
20. lis 2011

Nevíte jestli existuje soukromá porodnice v Praze? Na netu my vždy vyskočí jen ty státní. A k nim nemám moc důvěry, vzhledem k tomu, že v nich rodily před pár měsíci příbuzné a kamarádky. A spokojené rozhodně nebyly... Tak by mě zajímalo, jestli něco takové soukromého je? A jestli by jste do toho šly? Já bych si za péči rozhodně zaplatila. Jedna kamarádka říkala, že na ní byli sprostí a zlí. Další nechaly dva dny trápit a když už zkolabovala, tak ji vzali císařem a další měla měsíc po porodu otevřenou hnisající ránu v rozkroku...

romcovaklarka
20. lis 2011

@majinka1981 Ahoj, a neuvažovala jsi o nějaké menší porodnici mimo Prahu? Já jsem taky neměla k pražským porodnicím extra důvěru (hlavně teda pokud jde o lidský přístup), proto jsem se rozhodla pro Benešov, a rozhodně jsem nelitovala, spokojenost veliká. Taky jsou dobré recenze na Neratovice nebo třeba Hořovice, z těch dále od Prahy, taky Havlíčkův Brod... Hodně štěstí s výběrem 🙂

rebelie
20. lis 2011

@majinka1981 Vím, že existuje nějaké soukromé zařízení, které si pronajímá porodní sály na Bulovce, ale nevím, co přesně hledáš a o co stojíš... v případě tohoto zařízení (bohužel odkaz si nepamatuju) jde spíše o medicinsky vedený porod... Ptáš-li se, zda bych do toho šla, tak do tohoto zařízení ne. Je tu taky možnost se domluvit s nějakou porodní asistentkou, což jde myslím i v Podolí... Obecně platí, že v Praze to není žádná sláva, ale kolem Prahy je pár docela fajn porodnic - Neratovice, Mělník, Hořovice - a v některých z nich se můžeš domluvit právě i s PA, která pak bude u Tvého porodu (obecně vzato, pokud teda nestojíš vyloženě o "vyndání dítěte" a stojíš o osobní přístup a péči, se doporučuje domluvit si spíš PA než doktora). Do porodu v nějaké vstřícnější porodnici u Prahy s domluvenou PA bych šla. Pokud bych vyloženě trvala na Praze, zkusila bych asi to Podolí (opět s někým domluveným). Ještě asi k cenám - co jsem slyšela - to soukromé zařízení (v podstatě jde o službu doktorů, protože sál je klasický - Bulovky) stojí asi 20tis. za porod, péče lékaře u porodu kolem 8-10tis. a péče PA (před porodem, běhěm porodu a po něm) obvykle kolem 6tis. Snad Ti to k něčemu bude.

rebelie
20. lis 2011

@majinka1981 Jo a ještě existuje porodní dům U Čápa www.pdcap.cz - porodní domy jako takové u nás v podstatě nejsou dovolené, ale co vím, tak se tam snad rodí - formou toho, že si rodiče jakoby pronajmou tamní pokoj, ale v podstatě jde spíš o alternativu porodu doma pro lidi, kteří třeba mají k tomuto účelu nevhodné podmínky, takže to asi není to, co hledáš...

berenika39
20. lis 2011

@majinka1981 ahoj, na té BUlovce je MEDA, soukr. gynekologie. Chodím tam už asi sto let, je to tam moc fajn. můžeš si tam domluvit i porod, ten sice probíhá na porodnici bulovka, ale je vedený lékařem, který tě celé těhu vedl. Platí se za to, myslím, že v době mého porodu to bylo cca 30 000,-.

majinka1981
autor
20. lis 2011

@berenika39 To jsem netušila, že jde o takové částky.

berenika39
20. lis 2011

@majinka1981 no někdo to platit musí, nic není zadarmo. chtěla jsi soukromé🙂. bud platí pojištovna, nebo klient...

evaviki
20. lis 2011

@majinka1981 co tak Vrchlabí?? 🙂 teda to nie je sukromna, ale myslím si, ze stojí za to...

lucy222
20. lis 2011

@majinka1981 vyber si menší porodnici v okolí Prahy a zaplať si lékaře či PA , kteří Tě budou doprovázet...Já takhle měla zaplaceného Dr. a byla jsem nadmíru spokojená. Tím, že to byl primář, tak si ke mně před, v průběhu a ani po porodu nikdo nic nedovolil. 😉

arianka
20. lis 2011

@majinka1981 : za sebe doporucuju Canadian Medical Care, kde v ramci programu pece o tehotne nabizi placeny program s nadstandardni peci behem tehotenstvi, pri porodu i po nem. Spickove sluzby, max spokojenost.

melis7
20. lis 2011

@majinka1981 jestli nemáš důvěru k Pražským porodnicím,zkus nějakou mimo Prahu.Jestli jsi prvorodička,tak nejspíš dojedeš daleko.Já bych do žádné soukromé porodnice nešla,co je soukromé nemusí být nejlepší.Rozhodně bych 30 000 nedala a raději zvolila jinou porodnici.Hlavně,ať najdeš co hledáš.

ludva
20. lis 2011

@majinka1981 Vždycky je to o lidech a o štěstí 😉
Rodila jsem před lety v Motole, v Nerátkách a teď nasposledy na Bulajdě. Musím říct, že péče Neratovic i Bulovky byla srovnatelně výborná 😉 Myslím klasické Bulovky 😉 Myslím, že mi jedna mamka říkala, že měla u porodu Dr. Záhumenského (který je výborný) a částka se pohybovaala kolem 6 tis. za porod.

monika6e
19. pro 2011

@majinka1981 taky jsem rodila na Bulovce, v druhém těhu tam byla od půli těhotenství každý druhý den, páč malý chtěl ven... A doktoři do jednoho naprosto skvělý! U prvního porodu jsem si chtěla zaplatit svýho doktora z MEDY (což je to soukromé zařízení vedle Bulovky), ale nakonec se to ani nezvládlo, páč jsem porodila skoro v autě. Přesto se po porodu na mě přišel podívat i sám Záhumenský. Všichni byli hrozně vstřícní a milí.... Z druhého porodu naprosto stejná zkušenost. Nic ani nedělali rutinně, mluvili se mnou, ptali se. Byli naprosto skvělí! Nechci propagovat Bulovku, chci jen říct, že je to opravdu všechno o lidech. A stejně jako můžeš na idiota narazit na Bulovce, můžeš na něj narazit i kdekoliv jinde. Výhoda toho, že si zaplatíš svýho doktora je ta, že o Tobě všechno ví a zná celej průběh těhu... Držím pěsti 🙂

barborakoc
17. únor 2012

@berenika39
@berenika39 Ahoj,můžu Medu doporučit také jsem tam rodila.Mám jen samé pěkné zážitky.Bára

bbn
14. zář 2012

@barborakoc u Medy jsem nikde nenašla ceník za porod, můžu vědět, kolik se tak cena all in pohybuje? Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru