Soukromí v porodnici - jaké o je? Mladá Boleslav

kristyna99
1. čer 2018

Ahoj,

asi mám trošku hloupý dotaz ale jsem prvorodicka a moje mamina mě docela děsí a jejími zkušenostmi,jenže rodila taky tak před sto lety 😂 Jaké máte zkušenosti se soukromím v porodnici? Např. jak vás kontrolovali na pokoji? Mamina tvrdí,že kontrola je normálně před moji budoucí spolubydlící a mě to přijde jako hovadina,vždyť je to intimní že jo😀 Jak to tedy je? Konkrétně třeba v Mladé Boleslavi?

blahova_andrea
1. čer 2018

mamina sice rodila asi v době, kdy bylo na pokoji mnohem více žen než bývá dnes, ale v podstatě má pravdu. kontrola probíhá na posteli vedle spolubydlících. on ti tam nikdo krom doktorů a sester nevidí. aspoň teda u nás jsou postele vedle sebe, takže to, že vykasáš košili a stáhneš kalhotky sice kolegyně ví, ale nic nevidí a za pár minut je čeká to samé 😉 ona je kontrola velmi rychlá. nepředstavuj si to tak, že tam před sebou budete pobíhat nahaté a bude se dít kdo ví co 😀

leniczka23
1. čer 2018

Jak kde asi. Ja byla na pokoji pouze s jednou maminkou a kdyz nas prohlizeli, tak me ale neprohlizeli spodek, jen nam prohmatali bricho. Takze se neni ceho bat. Ja byla rada ze tam nekdo je a mela jsem stesti na ,,spolubydlici" 😊 a pokoje byvaji vetsinou po 2.

letadylkokane
1. čer 2018

@kristyna99 Rodila jsem dvakrat na Bulovce, byla jsem tam maximalne spokojena (tedy az na jidlo). Kontroly probihaly presne tak, jak pise @blahova_andrea , byly jsme na pokoji az tri, postele vedle sebe. Jednou jsem mela u kontroly i bandu mediku, takze jsem pak zacala rikat "moje frnda, vec verejna" 🙂 Ale nevadilo mi to, podepsala jsem jim souhlas s naslechy mediku. Pokud bys chtela absolutni soukromi, zkus si zjistit, zda ma tvoje porodnice nadstandardni singl pokoje. Na B. byly, clovek mohl byt bud v pokoji pro maximalne dve holky za 400 korun na den, nebo na singlu za patnact set korun na den. Coz mi teda uz prijde celkem drahej nemocnicni hotel. Ale zas tam meli lepsi postele 🙂

Pri prvni navsteve porodnice jsem mela fakt kliku na spolubydlici, sedly jsme si a jsou z nas dodnes kamosky 🙂 Takze nekdy ma bezny pokoj fakt pozitiva, byla desna sranda 🙂

mary.jane
1. čer 2018

Idealni je si zaplatit nadstandard - u nas je za 300 na den, takze pohoda 😎

1nelinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
1nelinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
calvac
1. čer 2018

@kristyna99 Ano,kontroly probihaji pred spolubydlicimi. Ja si zase rikala,ze tim,ze jsme tam jen zeny,tak mame na sobe to same. 🙂 Asi bys musela na nadstandard,to by se mi ale nechtelo,byla jsem rada,ze mohu s nekym pokecat. Sama bych byt nechtela.

pavca1982
1. čer 2018

Ano odkrýt vložku a ukázat očistky a případné poporodní poranění přímo na pokoji.Taková je praxe alespoň ve dvou podnicích, kde jsem rodila.Ale tak myslím, že si tam navzájem nikdo nekouká.

a_sma
1. čer 2018

Maminka má pravdu, ale myslím, že spolubydlící se tam při kontrole navzájem zkoumat nebudou 😀

swetlusska
1. čer 2018

no jako soukromí totálně nula, ale to tam člověku ani moc nepřijde. Mně když to bylo nepříjemný, tak jsem jim řekla, ať zatáhnou ten závěs (mezi postelí je velký závěs), ale kontroly na pokoji mě i tak vadili a mediky jsem na porodním sále zakázala 🙂

blahova_andrea
1. čer 2018

@swetlusska ony jsou někde závěsy? já to znám jen z cizích filmů

zelenaesmolda
1. čer 2018

Zadne prohlidky na pokoji se u nas nekonaly,rodila jsem v Ostrave na Fifejdach

xmele004
1. čer 2018

V Boleslavi je vysetrovna...vzdycky si nas zavolali a chodili jsme tam...nalez pred porodem atd. Potom uz na pokoji vse, ale po porodu asi uz me nijak neprohlizeli 🙂

zuzalinkak
1. čer 2018

V Brně na Obilnaku teda nic takového. Od začátku porodu do konce sama na porodním boxu. Na šestinedělí nic a na kontrolu poranění jsme chodily před propuštěním na sesternu vedle po jedné.

bervidova
1. čer 2018

Taky tedy musím říct,že kontrola probíhala na pokoji (dvoulůžkový),ale žádné kalhotky dolů, jen vykasat košili a doktor prohmatal břicho a zeptal se na očistky. Ale musím říct (a to asi myslela maminka),že když jsem chodila na zdrávce na praxi na šestinedělky, tak byly pokoje třeba šestilůžkové, nahrnulo se tam celé oddělení, medici, žákyňky, maminka roztáhla nohy, my, šikovné žákyňky jsme obří pinzetou chytily vložku a odtáhly jsme ji,aby se všichni mohli podívat na barvu očistků a zase jsme ji mamince plácly zpátky. Děsila jsem se toho, že to takto probíhá, když jsem šla rodit, naštěstí nic takového se nekonalo 🙂

adelkleg
1. čer 2018

U nás jsou pokoje po dvou maminkach a u vizity nás kontrolovali na posteli, ale vždy natáhli aspoň peřinu zboku, aby tam nebylo vidět..navíc to byla vždy rychlovka... Spíš me ze začátku rusilo, když přišli během kojení, pak už jsem si zvykla...

letadylkokane
1. čer 2018

@blahova_andrea Na Bulovce jsou závěsy na "hekárně". Jsou tam dvě postele a mezi nimi práv ě závěs. Plus jedna sprcha a WC.

misicka1988
1. čer 2018

Po porodech mi tak nějak bylo vše jedno. Hlavně že bylo vše v pořádku, mimčo i já zdravé, vše ok. Takže nějaké soukromí ohledně spolubydlících mamin mi bylo úplně fuk. Já byla ráda že mám porody úspěšně za sebou 😉 😀

barchen
1. čer 2018

@kristyna99 V pražské Krči mají posuvné plenty, tedy na pokoji, kde jsem byla. Kontrola byla rychlá, pouze prohmatání břicha a kouknutí tam dolu. Neměla jsem pocit, že bych neměla soukromí a to jsem rodila v takovém fofru a návalu rodiček, že jsem čekala na sál na sesterně a na volný pokoj jsem čekala 6 hodin než pustí jiné rodičky a uklidí postel a zařízení.

olga_
1. čer 2018

Tak záleží na domluvě. Třeba ti to bude jedno, ale v pokud ne, tak můžeš odmítnout i sdělování informací o svém zdravotním stavu před druhými pacientkami včetně toho vyšetření. Druhá žena by pak musela na chvíli zy dveře nebo by tě vyšetřili jinde nebo je řešení nadstandard, který má také mnohdy výhodu neomezených návštěv včetně přespání partnera. Mediky také můžeš odmítnout. Vše buď ošetřeno v papírech při příjmu, které je fajn si vyzvednout na poradně v porodnici už dopředu, nebo je to prostě o domluvě. 😉

blahova_andrea
1. čer 2018

@letadylkokane tak to se mi vybavila hekárna z "přátel" 😀 já teda hekárnu neznám. já znám jen porodní pokoj a pokoj na šestinedělí.

vanea
1. čer 2018

Mám zkušenost z loňského září z Podolí, na standardu jsem byla sama a na nadstandardu taky, takže v pohodě🙂 ale jinak nezkoumali nic tak, abych se musela stydět, kdyby byl na pokoji někdo další - vložky vidět nechtěli, jen se ptali a poporodní poranění směřovalo k jejich očím, zboku nic vidět nebylo..nicméně po porodu se mi spousta věcí hodně "posunula", včetně toho studu, protože priority byly najednou úplně jinde a už mně tam viděli v "horší" situaci :D Myslím si, že tě ostatní maminky obhlížet u prohlídek nebudou;) A samotný porod byl na boxu, kde jsem byla já, PA (která pak odešla pryč), doktorka a manžel. Ostatní maminky slyšet nebylo.=) Neboj se, moje mamča a babička mně taky hrozně děsily, a nakonec to bylo fajn=)

vanea
1. čer 2018

@blahova_andrea jé přesně :D ! taky znám hekárnu jen z přátel :D

lucifffalek
1. čer 2018

Tak u me delali kontrolu na pokoji jen pri prvnim to jsem byla vic sita u druheho porodu jeddn steh tak je to nezajimalo.🙂 a ted jsem byla ve stejne porodnici na navšteve u švagrove a maji uz mezi posteli zavěs

iva_kucerova
1. čer 2018

@kristyna99 je to pořád stejné jako před sto lety, aspoň v Chomutově určitě. Já navíc byla na hekárně s několika dalšíma rodičkama a všechny tam měly i partnery, takže jejich doprovod mohl vidět vlastně úplně všechno. Bylo mi to hodně nepříjemný, ale nebyla jsem v tu chvíli schopná s tím nic udělat. Na pokoji samozřejmě před spolubydlící

zelenaesmolda
1. čer 2018

@lucifffalek zavesy musi mit snad povinne vsude ne?

terezapetrova
1. čer 2018

@blahova_andrea si to napsala hezky vtipné 🙂

saoirse
1. čer 2018

@kristyna99 Jo tak já teda zažila dost blbě se tvářící budoucí sestřičky na praxi, chodily s vizitou a ponižující to tedy bylo... Spolubydlící většinou nic nevidí, navíc jste tam ve stejné situaci.

atisa
1. čer 2018

Ostrava Vítkovice - měla jsem porodní pokoj sama pro sebe od začátku do konce, takže žádná hekárna a pak na sál... Rodilo se přímo ve stejném pokoji, soukromá sprcha, toaleta. PA zbytečně "neotravovala". Naprostá pohoda. Pokoj na 6ti nedělí s jednou další maminkou. Kontroly probíhaly na pokoji, tak jak tu bylo popisováno, ale na ty tři vteřiny to snad nikoho nezabije, navíc postele byly vedle sebe...

blackhole
1. čer 2018

Tak třeba my jsme se spolubydlící (na dvojlůžáku) běhaly po pokoji s vyvalenýma prsama (byl červenec a cca 35 stupňů, takže v noční košili se nedalo vydržet) a ani jedné z nás to nepřišlo divný. Na vizitu chodily jen doktorky a sestra, vzájemně jsme si do rozkroku neviděly a myslím že ani jedna z nás o to neměla zájem :D Rodila jsem na Bulovce. Jinak na hekárně a na sále jsem slyšela všechny ostatní maminky, ale v tu chvíli mi to bylo fakt jedno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru