Soukromí v porodnici - jaké o je? Mladá Boleslav

kristyna99
1. čer 2018

Ahoj,

asi mám trošku hloupý dotaz ale jsem prvorodicka a moje mamina mě docela děsí a jejími zkušenostmi,jenže rodila taky tak před sto lety 😂 Jaké máte zkušenosti se soukromím v porodnici? Např. jak vás kontrolovali na pokoji? Mamina tvrdí,že kontrola je normálně před moji budoucí spolubydlící a mě to přijde jako hovadina,vždyť je to intimní že jo😀 Jak to tedy je? Konkrétně třeba v Mladé Boleslavi?

lucie_j
1. čer 2018

U nás byly postele na obou stranách, ale upřímně, tebe by napadlo se tam spolubydlící koukat?

jipe
1. čer 2018

V Brně na Obilnáku mě vyšetřovali na pokoji před porodem (byla jsem tam kvůli odtoku vody na pokoji u porodních boxů), porodní box byl solo a na šestinedělí se chodilo na vyšetřovnu, na vizitě jen prohmátli břicho

ladyhacek
1. čer 2018

U mě také kontrola probíhala se spolubydlící na pokoji. A nevím, ale já jsem to takto nebrala - prostě jsem "řešila" jiné věci a nepřišlo mi to nenormální 🙂 i když jsem stydlivá - ale já neměla žádná poranění, prohlmatili břicho ukázala sjem vložku s očistky a bylo to nevím jak to chodí když máte poranění a dostla jsem košili ze které se nedalo kojit takže ten první den jsem se vžd ymusela slíknout něž mi košili přivezli. Sice tam máme k dipozici nemocniční, ale zrovna nebyli vyprané a na skladě 🙂.

a_sma
1. čer 2018

My na pokoji třeba měli postele naproti sobě a kolegyňka běžně ležela naproti mně s rozvalenýma nohama, aby ji to tam větralo a vůbec jí to nepřišlo divný 😁 myslím si, že až na to přijde, tak budete mít jiný starosti. Je to opravdu jen chvilička, doktor jen nakoukl a bylo po všem 😉 ani mě napadlo nakukovat při kontrole na ostatní a myslím, že je taky ne.

kajsav
1. čer 2018

Ráno chodí vizita všude v nemocnici a kontroluje pacienty, takže samozřejmě i na šestinedělí. Přijdou, všechny vleže na posteli zkontrolujou a zase jdou, nevidím na tom nic divného. Před porodem, během něj i potom se tam člověku kouká tolik lidí 😁

eviicka
1. čer 2018

Jako u velké části holek tady se vyšetření sestávalo z rychlého nakouknutí. Se spolubydlící jsem tedy problém neměla. Jinak hranice se mi posunuly také, ještě na sále jsem cítila drobné rozpaky, když mi sestra pomáhala s přisátím, jenže s prsy mi pak začaly problémy a já za dva dny vyndavala prsa úplně v klidu, všude a "před každým" (myšleno zdravotní personál, či maminky, které se ocitly poblíž).
Mediky jsem povolila, někde se to naučit musí (ale byla jsem trochu v klidu, nerodila jsem ve školním roce 😀).

lucifffalek
1. čer 2018

@zelenaesmolda jo to ja nevim naposled jsem rodila skoro 3 roky zpatky,a zaves tam nebyl. Na jinem oddeleni sem ho videla ale v porodnici na šesti neděli nebyl.

mysicka_lb
1. čer 2018

U nás to bylo tak, že kontroly probíhaly na pokoji, ale sestry (či kdo to byl) držely peřinu a dělaly z ní zástěnu, takže nebylo vůbec nic vidět. Tohle mi vadilo ze všeho nejméně. Ale kdybych mohla vrátit čas, rozhodně bych si vybrala nadstandard a byla na pokoji sama, kvůli spánku. Je velký rozdíl, jestli je člověk v noci buzen třemi miminy, nebo jen jedním.

marii90
1. čer 2018

Kdyz jsem lezela na gynde, tak tam cumela snad i uklizecka.... pritomny spolubydlici, lekari, sestry a staziste... nikdo se ani neptal, jestli mi nevadi 5 stazistu 😬
Po porodu to je asi obdobny, ale myslim, ze budes mit jiny starosti, nez ze ti tam nekdo uvidi 😉 Navstevy tam o vizitu byt nesmi urcite a spolubydlici bych rekla, ze tam bude mit to same 😂
Pak jedine nadstandard (ten jsem volila ja ne kvuli okoukani julci, ale aby mi tam nelezli cizi lidi, nemam je rada 😂 )

dixi86
1. čer 2018

Tak já se svlíknu jen před manželem a u porodu a na šestinedělí mi to nakonec bylo úplně buřt a to jsem překvapila i sama sebe. Ale na pokoji se mnou byly ještě dvě a ty prakticky chodily nahé a frndu vystavovaly celý den, ale při kontrole tam není vidět už jen díky stavbě postele a snad se v tu chvíli normální člověk nekouká..Pokud by byla možnost, tak bych volila nadstandart. Ne kvůli kontrole frndy, ale kvůli hygieně, klidu a možnosti se vyspat. Já bohužel měla "maminky"na pokoji šílené.

barchen
1. čer 2018

@eviicka Taky jsem mediky povolila, sama jsem byla vdecna, kdyz jsem se mohla ucit a pracovat nazivo. U porodu jsem je mela hned tri, stali u okna a koukali primo do "deni". Pak mne jedna z nich šila ale ruku ji vedl primar. Nevim, ktera z nas byla vic ve stresu 😁 Ja medikum umoznuji byt u vseho a nahlizet do dokumentace.

zelenaesmolda
1. čer 2018

@barchen tak u nas davali podepsat souhlas s jejich ucasti s tim,ze vzdycky je tam pritomny jenom jeden

takyjedna
1. čer 2018

Bezne pred kazdou kontrolou u gynekologa padam studem do mdlob, ale i me to bylo v porodnici tak nejak fuk :D V Jablonci nad Nisou se pred porodem chodilo na vysetrovnu a na 6ti nedeli pri ranni vizite koukali mezi nohy na pokoji, ale jenom tak zbezne z dalky, par vterin. Pokoje tam jsou po dvou a tak se ta druha na chvilku divala jinam no. Zadny duvod se z toho hroutit. Pokud bylo nutne dukladnejsi vysetreni nebo neco resit, tak si zvali na vysetrovnu.

barchen
1. čer 2018

@zelenaesmolda Ano souhlas jsem podepsala pri sepisovani dokumentace, takze medici byli uz v poradne u kazde kontroly az do porodu a pak na salu se jeste por.asistentka ptala, jestli mohou medici. To uz bych odkyvala cokoliv kdyz za 15 min bylo dite na svete ale nevadili mi tam. Manzel to dodnes vypravi jako humornou scenu, jelikoz on tam vesele vtipkoval...

luccy556
1. čer 2018

Byla jsem v jedné menší porodnici, kde jsou pokoje po jednom,ale i tak mě nikdy nekontrolovali na pokoji. Za celou dobu mě kontrolovali 2x - stehy a ultrazvuk, vždy na vyšetřovně. Na pokoji mě nikdo naštěstí neprohlížel, jen se ptali zda je vše OK.

monaluza
1. čer 2018

V porodnici jsem hooodne ztratila stud ;-D. Mezi postelemi jsou zavesy, ale slyset je samozrejme vsechno. Ale vizity jsou otazka par minut 😉.

dora13
2. čer 2018

Tak ja jsem presne z tohoto duvodu u druheho porodu vedela na 100%, ze chci nadstandart, kde budu sama. Mela jsem moc fajn spolubydlici, opravdu, ale soukromi nula, kdyz moje dite spalo, jeji rvalo, ocistky a mensi prohlidky primo na pokoji, ona mi tam samozrejme necucela, ze jo, ale prijemne mi to nebylo. Podruhe jsem mela nadstandart a sto a jedna, byla to uplna dovolena, fakt na druhy pobyt v porodnici vzpominam strasne dobre😀

swetlusska
2. čer 2018

závěsy mají v Motole na pooperačním, někoho totiž nedají ani na to šestinedělí. Ale spíš mi vadily ty vyšetřovny. Už ten název. Ale člověk přežije všechno. Já jsem docela citlivka, takže jsem všude ty závěsy zatahovala a i manžela jsem od porodu na poslední chvíli vykopla, prostě na určitý věci chci mít totiž fakt klid 🙂

zlorenka
2. čer 2018

Hehe, ja mela revizi kvuli preskle cyste a muj podvozek si prisla prohlidnout snad pulka Hradce (a to jsem nechtela mediky, to by prisel Hradec celej :D) a kolegyni vedle na pokoji za celou dobu nikdo nezkontroloval, az z toho byla nervni :D ono po tom porodu, kdy mas pocit, ze se po*** pred svym muzem a dalsima x lidma ti uz bude dost veci sumak :D

kristyna99
autor
2. čer 2018

Děkuju vám všem za odpovědi. 🙂 Je mi jasné,že mi tam spolubydla nebude čučet,tak jsem to vůbec nemyslela.😄 Taky uvažuju o nadstandardu,když bude volný,tak si ho zaplatím 🙂

kamino
2. čer 2018

J mam smisene pocity.. kazdopadne skoukromi.zadne,.to.je.jasne.. i pri porodu jsem se s tim nesrovnala, psychika zasahla a ja se prestala otevirat a nakonec cisar. Na druhou stranu nebyl volny nadstandard a ja za to byla nakonec vdecna,jelikoz jsem mela skvelou zkusenou spolubydlici, ktera mi se vsim pomahala, sestry nemely cas na nic, nestihaly, tak jsem byla vdecna.

adelkleg
5. čer 2018

@kristyna99 přijde mi to škoda... Můžeš se přiučit od další maminky nebo aspoň sdílet své pocity... Mně to dost pomohlo 😉 a fajne to utikalo

zelenaesmolda
5. čer 2018

@kristyna99 taky jsem ho puvodne chtela ale nebyl volny a jsem za to rada,mela jsem fajn spolubydlici a lip to utikalo

normalnimatka
5. čer 2018

jo, kontroly v rámci vizity na pokoji... jsi nahá, zkontrolujou zakrvácenou vložku (dobrou chuť), oblíhnout zašitou ránu (dobrou chuť), pomačkaj břicho a jdou dál.....
ale to je kapka v moři celýho porodu ale:D
šla bych do nadstandardu, kdyby to šlo..je i nějaká možnost, že by ti bylo líp, kdybys nebyla sama. ale jako druhorodička budu stejně vědět co a jak, žádný rady a tipy potřebovat nebudu, spíš naopak. takže bych určitě nadstandard volila. akorátže ten je většinou stejně buklej. v porodnici mě šíleně štvaly nejen ty kontroly, ale celkově žádnej klid a soukromí, kvůli kojení atd. furt tam někdo coural, 3 mimina na pokoji teda taky nic moc samo o sobě... a tak no...

gracinka7
5. čer 2018

@normalnimatka souhlasím. Přitom většina konikovskych maminek tvrdí, jak to bylo v porodnici prima. Že se krásně vyspaly, sestry jim pomáhaly s miminkem a navíc nemusely uklízet ani vařit. Prý lepší než wellness.
No nevím, za mě to byl příšerný týden.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru