Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

parybka
28. lis 2008

copak nového?
já dneska byla na procházce a vzala jsem to skoro přes pole, takže kočár vypadal 😀 skoro jsem ho neuvezla, jak se na kola nabalila hlína. Tak jsem si přidělala práci a musela je pak umýt.
Začíná se Ondrovi zlepšovat noční spaní. Kojím jenom jednou, O. se sice krom toho vzbudí tak 1-2x, ale to ho uspíme bez kojení, sice trošku řve, ale po chvilce přestane. Snad se naučí spát, když nic neodstane 😅
Jinak u nás není nic nového.

Nemáte někdo zkušenost s internetový obchodem ajuty.cz? jsem z nich na rozpacích... 26.11. večer jsem si u nich objednala zábranu do dveří a do dneška mi nepřišlo ani číslo účtu nebo zálohová fa. Když jsem tam volala, chlap tu moji objednávku našel a řekl mi, že se na to podívá a ještě dneska mi dá vědět, kdy to dodají a tak. A zatím nic.
Zatím mám z netu obchodů zkušenosti jen dobré, platili jsme většinou předem na účet a brzy dostali balíky. Tak snad to tady taky tak dopadne, i když to tak zatím nevypadá.

lucenek
29. lis 2008

paryb kukni na www.babylife.cz tam maj rozné zábrany a dodávají do 1ndne...já mám ty nej zkušenosti

lucenek
29. lis 2008

raduš no tetky jsou fajn fakt ale já objeviladalší fígl dám sáru do sedačky a když pere pračka, nejlíp barevné tak mám od ní klid...piju kafíško namaluju se..... 😵

ia.
autor
30. lis 2008

luci, tak to zkusím ve čtyřech měsících, to budu prát i několikrát denně 😀 😀
paryb: vše nej Odráškovi k svátku 😵
chjo, víkend utekl jak voda a zítra zas taťka běží do roboty ☹ ale za tři týdny vánoce 😵

artemiss
1. pro 2008

Dobré ráno holky, tak s tou pračkou jste mě pobavily 🙂 Já budu asi prát hned od porodu....jen budeme muset přebourat koupelnu a kuchyň. My máme totiž pračku v koupelně a tam bych asi mimíska hned po narození nezavřela 😀 😀 😀 ...!!! Víkendy hrozně letí i u nás. Přes týden se mi to hrozně vleče a o víkendech, když je doma manža to uběhne hrozně rychle. My teď máme posledních pár víkendů jen a jen pro sebe. Za 3 týdny jsou nejen vánoce, ale hlavně rodíííííííííím 😲 ....zatím to ale nevypadá, že bych se do porodky chystala dřív- jak jsem si naplánovala....Štědrý den bych hrozně ráda trávila už doma s miminkem....Při mé smůle mě to chytne když budu smažit kapra ☹ !!! Ale zase by to byl krásný dáreček pod stromeček 🙂.
Holky, jak se těšíte na první vánoce s miminkem? Já teda hrozně, jen nevím, jestli to budou už tyhle nebo až ty za rok 😝 ...ale dárečky už mám i pro miminko.....
No nic, jdu vás dočíst - já jen tak na rychlovku prolítla posledních pár příspěvků. Uvařím si maliník a přečtu si, jak se měla parybka v Egyptě. 🙂

parybka
1. pro 2008

artemiss: já občas nakouknu k holkám do prosince 2008.. a čekám, co se mě zmocní.. jestli melancholie, "závist", úleva... a ono skoro nic 😅 ani si nedokážu představit, jaké to bylo mít břuch (a já ho měla obrovský).
Ono máš celkem jedno, kdy se mimi narodí... jestli až po Vánocích - aspon si dáš kapra a salát, nebo před - zase už budete tři a budeš to mít za sebou.

Radi, děkujeme Ondrášikovi vyřídím až dneska 🙂

Ondra taky kouká na pračku, ale jenom chvíli, jak se to tam točí a pak zase zdrhá pryč. Ve středu se stěhujeme (snad už fakt) dom, tak jsem zvědavá, jak si to tam zařídíme. Ivo jede v úterý na Alice Coopera do Brna, tak budu ještě tady.

Mi taky víkend utíká nějak moc rychle, mi ty dny celkem splývají, jen počítám, kolik chybí a Ivo nebude ráno vstávat do práce 😀 Ted byl sobota i neděle doma, dělal věci do školy, skoro jsme se neviděli ☹

parybka
1. pro 2008

jestli chcete mrknout na fotky z Egypta http://ondra.count.cz/ondra19/index.html

parybka
1. pro 2008

holky.. viděly jste to???

https://www.youtube.com/watch?v=FPO0VvsEkQ8


ta má snad papírovou kůži 😨

ia.
autor
1. pro 2008

ahoj holky, konečně jsem se dostala na koníka, to je pořád něco 😉 poslouchám přes net koncert kryštofa v opeře, je to pohádka.....
evi kukala jsem na fotečky z Egypta, nádhera!!!úžasné moře, i to okolí moc pěkné a malý je úžasný 😵 má moc jemné rysy, je hrozně moc hezoučký. takový smíšek 😉
artemiss, zrovna jsem na tebe včera na tebe myslela, že už se ti to asi táhne, s těma vánocema ti nezávidím, ale alespon trocha adrenalinu, ne? 😉 ale moc bych ti přála porodit před nebo po vánocích, chápu, že by ti v porodnici bylo smutno po blízkých, i když budeš mít miminko vedle sebe, ale i přesto....to dopadne dobře, uvidíš 😉 a ty opravdu nevíš pohlaví? říká se, že holky lezou po termínu.....
luci, dneska jsem četla tu diskuzi o tom miminku, jak se narodilo s mrtvým mozkem, viděla jsem tam i tvé příspěvky, klobouk dolů před tvýma vědomostma, ale dost to semnou otřáslo, furt se chodím kukat do postýlky na Vojtíška ☹ i když byl dneska protivný, tak jsem byla na něho hodná a pořád ho pusinkovala a říkala si, jaké je to štěstí, že je zdravý...holky, je to hrozné fakt, myslím že není nic horšího než nemoc malých dětí.... 😢

artemiss
2. pro 2008

Parybka: krásné fotky z Egypta máte, úplně záááávidím 😠 !!! Ten smajlík byl samožřejmě žert 🙂
Holky, diskuzi o miminku s mrtvým mozkem jsem nečetla, ale obdivuji vás, že to čtete, já bych na to v tuto chvíli neměla žaludek. Teď v těhu jsem nějaká přecitlivělá!!! Všechno si beru moc osobně!!!
Ia: Kryštofy muluji 🙂 Krajčo je fakt šoumen. Byla jsem na jejich koncert několikrát a nikdy nezklamali 🙂
A k tvému dotazu co to bude - opravdu nevíme. Jednou je to Lukášek, podruhé Miladka - docela si z nás ten náš prcek utahuje....nikdy se neotočí tak, ať to dr. vidí!!! No a máš pravdu. Na štědrý den v porodce být nechci, ale asi si nevyberu....to je fuk, hlavně, že budeme zdravíííííí 🙂
Holky, vám to počasí opravdu letos přeje. Vy ho máte tam nahoře nějak podplacené??? Máte pořád krásné počasí na kočárkování. Někdy si až říkám SAKRA, že jsem nerodila o půl roku dřív 🙂 Škoda, že na kočárku není tachometr jako u aut nebo kol, to by jste se nestíhaly divit, kolik jste najely, co ? 😀 😀 😀

artemiss
2. pro 2008

Holky, věříte tomu čínskému kalendáři? Já se hrozně nudím a tohle jsem našla na netu: http://www.emimino.cz/pages/story/887
Vyšlo vám to tak?

ia.
autor
2. pro 2008

ahoj vespolek, tak my byli dnes na krvi a na poradně, Vojta má 6420g, jestli to tak půjde dál tak budeme mít doma otesánka 😀 krev mu brali z prstu, plakal jen chviličku. Krásně mi usnul v autě, tak jsem ho nechala v autosedačce v chodbě a valila žehlit a vzbudila mi ho pošťačka 🙄 takže tady vrní, a za hodku vyrazíme brouzdat Proskovické lesy....artemiss máš pravdu, letošní podzim je excelentní, je tam fakt úžasně!!!ale musíš uvažovat pozitivně a tohle bude pokračovat i v zimě 😉 a navíc...porodíš koncem roku, než tě pustí z porodky tak se přehoupne rok, v šestinedělí ti bude mimi krásně spát doma a máš tady konec února. No a od března už bývá zase krásně. Já se nemůžu dočkat dubna, května, až zas bude teploučko. Teď ještě přežít prosinec, leden a únor a bude fajn...
jo ten čínský kalendář mi vyšel, počali jsme v lednu a to mi bylo ještě 28, a vychází kluk. ale jinak si myslím že je to blbost, co potom ovulace a takové ty věci, že v době ovulace vychází kluci, před ovu holky atd...?

sestrakatka
2. pro 2008

Ahojte holky,
Artemiss taky už bych chtěla mít malého u sebe, jsem 28tt,a moje záda a nohy to začínají pěkně pociťovat, ten přírůstek váhy. Teď jsem prala a žehlila všechny věci na malého a myslela jsem u toho žehlení, že ty záda nevydrží, fakt mazec. Takže si nedokážu představit ten konec těhotenství 😖
Jinak mám na vás, co jste chodily na předporodní kurz, dotaz: v čem jste chodily plavat? Kupovaly jste si extra těhu plavky? Já si budu muset koupit nové, protože ty moje prsa bych do svých plavek nějako nedala 😅
ale nevím jestli koupit vcelku nebo dvoudílné??
Parybko jinak fotečky jsou moc moc krásné, úplně jsem se kochala 😎 . Malý je fakt sladký.
Ale jak to uteklo!!
Artemiss tak držím palečky, ať vám to dobře dopadne.

artemiss
2. pro 2008

Ia: jsem si vzpomněla na Ať žijí duchové - tím tvým pozdravem. Oni ještě říkali Fuj tajbl vespolek 😀 ...to pozitivní myšlení jde ztuha. Kde ses to naučila? Já se třeba teď děsím ledna a února, to bývají chřipky, tak ať něco nechytnem........no vidíš, a zase přemýšlím negativně 😠 Ty jo 6420 - to máte cvalíka 🙂 ...čínskému kalendáři nerozumím a ani nerozumím tomu, jestli přek ovu holky a v ovu kluci...., ale všem kámoškám, na které jsem si dopoledne vzpomněla to fakticky vyšlo 🙂
Hezky si užijte brouzdání proskovickými lesy, papá

parybka
2. pro 2008

mi čínský kalendář nevyšel 😅 😝
Radi, to je fakt cvalík... a hlavně, pronese se, že?

holky, děkuju za pochvalu 🙂 Ondrášek je zlatíčko a po tom, co jsem si početla v diskuzi o smrti mozku, tak jsem ráda, za každou chvilku, kdy jsem s ním. Je strašné, že se takové věci stávají. Je mi z toho moc smutno ☹

sestrakatka: mi dělaly záda problémy, když mi začlo růst břicho, pak ke konci těhu to bylo zase v pohodě. Já plavat nechodila, tak neporadím.

artemis: v klidu.. jak píše ia, leden, únor budeš doma na šestinedělí a pak už máš jaro 🙂 Ale bacha na nváštěvy, at ti nějakou chřipajznu nepřitáhnou

artemiss
3. pro 2008

Sestrakatka: jo jo, bolesti zad a nohou znám, o kyčlích ani nemluvím 😠 .....přitom jsem nikdy předtím žádné zdravotí problémy neměla!!!
Holky, za jak dlouho po narození jste poznaly, komu je vaše miminko podobné...??? Já totiž nikdy nepoznám, na koho mimimi podobné je....a jedni říkají - celý tatínek 🙂 a druzí celá maminka....a já jen tak koukám a fakt nevidím....já už jsem děsně zvědavá, na koho náš mimísek bude 😀

parybka
3. pro 2008

😀 😀
u nás říkají celý tatínek...už od porodu 😀
ale když tatínek není, říkají celá maminka 😀 Já v O. manžela nevidím, když kouknu na fotky mě a jeho, když jsme byli malí, tak mi přijde podobný na mě.

takže.. těžko říct 😉¨
Artemis: a kolik jsi přibrala? já přibrala kolem 25 kg, takže tělo dostalo zabrat. Ale po porodu se to rychle srovná, už tě čeká pár dnů... 🙂

artemiss
3. pro 2008

Teď už mám 18kg navíc 😝 😝 😝 ......a to jsem bývala vždycky docela "šlank"...
Parybka: já slyšela, že se má vždycky říkat: "Celý tatínek..."... chlapi jsou pak prý pyšní 😀 😀 😀

ia.
autor
3. pro 2008

holky, ten můj pjerun prostě přes den doma spát nebude 😠 on tady bude pobekávat únavou, ale oko nezavře. Přísahám že příští mimi chci v létě, vyběhnu v žabkách na zahradu s kočárem, mimi v bodýčku, uspím a bude klid. A ne oblíct sebe, jeho, řev a po 20 min co zalezu domů a nehoupu tak znova řev 😀
jiank co se týče podoby, prý má rty a nos po mě, a oči po taťkovi (já ještě dodávám, že i pytlíka🙂))))ale jináč si myslím že taky zatím žádnou podobu nevidím...jo jinak máte pravdu, malý už se pronese, ruce mám vytahané jak orangutan, ale aspon budu mít svaly 😀
sestrakatka: těhu plavky neřeš, já jsem chodila plavat na čapkárnu až do 8 měsíce a v Tatrách na dovči do hotelového bazénu v plavkách, co jsem si koupila v tescu asi za 150kč, dvoudílné, měla bych dobré i svoje plavky, ale vršek jsem měla poněkud malý 😀 takže jsem naběhla do tesca a koupila dvoudílné plavky za pár kaček.
Artemiss, tý jo jak koukám na ten týden vedle tvého jména, ty vlastně můžeš každým dnem porodit...38tt je normoš termín....tak su zvědavá. Ta moje kamarádka je taky 38tt (TP 18.12), a říkala že už dost poslíkuje a má tlaky na konečník, tak jsem zvědavá, kdy to na ni přijde.....

artemiss
3. pro 2008

Ia: já poslíky už taky občas mívám, ale pomáhá mi horká sprcha. Zatím je to ale v klidu. V práci máme v sobotu večírek a jsem pozvaná. Párkrát mi hlavou probliklo, že bych šla, tak uvidím, jestli odtamtud nepofičím do porodky 😀

ia.
autor
3. pro 2008

artemiss: určitě jdi, pak se dlooouho nikam nedostaneš, zvlášť pokud budeš kojit... 😉

zanetka82
3. pro 2008

Ahoj holky. 🙂
Sem tam si vás přečtu.
Artemis- taky bych šla Ia má pravdu pak se dlouho nikam nedotaneš 😉
Ia ty máš krásné fotečky "fakt se povedly" 😉
Kamarádka je taky 38 tyden a říkala že už by to taky brala. Má strach aby jí vzaly do Vítkovic. Je tam plno. Zrovna včera sem jí potkala jak šla z kurzu. 😉 5íkala že by šla klidně hned 😀 😀 😀

artemiss
3. pro 2008

Jo, holky, máte pravdu, půjdu a uvidím. Trošku potančím a mimíska třeba vytřepu 😀 .
Zanetka, o tom, že je ve Vítkách plno vím a děsí mě to, taky bych už klidně šla rodit, ať to mám rychle za sebou...uzačínám mít čím dál větší strach....navíc jsem nervozní, kde budu rodit....ale s tím teď nic nenadělám - jak píše Ia. musím myslet pozitivně.
Ia. až teď, když píše Zanetka o fotkách jsem jukla do albíčka a máš tada nádherný fotky 🙂. Je tam častěji manža, viď 🙂 ...ale jak jste spolu, tak vám to moc sluší......jo a koukala jsem teda na podobu a ani u vás nepoznám, na koho malý je.

parybka
3. pro 2008

Radi, taky jsem koukla na fotky až ted.. moc pěkné, ta paní fakt umí 🙂 a těm chlapům to s malýma mimčama fakt neskutečně sluší 😅
Jak to Vojtí zvládal?

lucenek
3. pro 2008

arte já taky měla 18 kg.....to neřeš a přeju rychlý a brzký porod ale pak se nevyspíš 😀

ia.
autor
3. pro 2008

ahoj holky, díky za chválu za ty fotky 😵 jsem moc ráda, že to klaplo, když jsem viděla ty fotečky od Lucenka, tak jsem chtěla taky takové 😀 akorát jak jste si všimly, skoro všude je můj chlap a já skoro nikde, pže nejprve fotila Vojtína samotného, pak na té ruce, no a pak začal být nevrlý, pár fotek s manžou no pak kojo na uklidnění, ale v čepičce už se mu to teda dost nelíbilo, takže na mě už nevyšlo☹celkem to trvalo asi 40 min a byl z toho chudák docela hotový. Nicméně se tam chystám tak za 4 měsíce. Říkala že dokud ty děti nechodí, tak to jde 😀
artemiss: podobu taky neřeším, ale manža mi věří 😀 😀 prej není to černoušek, tak pohoda 😀 😀 jinak já měla 15 kg a už je nemám, takže buď v klidu. A teď co kojím tak žeru neskutečné množství sladkostí, mohla bych jíst jen deli, čokolády a nic jiného...
s tou porodnicí si nedělej hlavu, je to buď a nebo, ale já věřím, že to vyjde!!!!prostě tam přijeď a nedej se!!ta moje kamarádka byla dneska na gyndě, od minule se nic nezměnilo, takže je taková skleslá, aby náhodou nepřenášela a nebyla tam na štědrý den. ALe uvidíte holky, že porodíte dřív. Chce to hodně procházkovat, mýt okna, sexovat, a to pude 😵
luci a paryb, jak uspáváte večer děti? necháváte je plakat, nebo je nosíte a uspáváte, dokud neusnou? máme posl. dva dny problém. Dřív po koupání a nakojení jsme dali do postýlky, chviličku podrželi dudlík a spalo se. TeĎ už brečí u konce kojení a není k utišení ani v postýlce. Takže na ruce, s dudlíkem dokud neusne a pak do postýlky. Což se zase nelíbí mě 🙄

lucenek
3. pro 2008

raduš 😅 😅 😅
tývogo taky problém 2 dny ale já si ji dám do velké postele přivinu si ji namprsa na boku ležíme obě čelem k sobě dudá dudana a plácám jí po prdelce a zaspí pak přenesu do postýlky a spí.....

ia.
autor
3. pro 2008

luci 😀 😀 😀 je to možné? 😀
tahle varianta mě taky napadla, no uvidíme co bude dál, myslím že je to tím, že je hodně přetažený, přes den skoro nespí, dokonce i v kočárku se dneska vrtěl a spal nespal, a proto byl večer unavený. už jsem měla nervy. ale teď se zas chodím kochat k postýlce 😵

lucenek
3. pro 2008

radu no vidíš to mámě nějaké stejnéééé aůe fakt nekecám to mi dělá 2 dny

ia.
autor
3. pro 2008

tak doufejme že je to brzo přejde....🙂)jo a prosímtě jak často kojíš? všude píšou, jak miminka prodlužují dobu, no u nás se teda nic neděje. Přes den po 2 hodinách, leda když spí venku, tak vydrží 3 hodiny, no a v noci to vypadá tak, že nakojím po koupání po 18 hod, to vydrží do 23.30h, no a pak většinou 2.30 a 5.30h a pak zas po dvou hodinách....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru