Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

lucenek
3. pro 2008

raduš já už tu nic nepíšu 😀 😀 😀 😀 jen bych kopírovala tvoje příspěvky....ale jedna věc je jiná přes den jsem na 3 hodinách 😀 😀 😀 ale vojtí je ještě malý na 3 hodinky nech ho to samo přijde když nebude mrsklej a bude se dát zabavit tak natáhni 😉

ia.
autor
3. pro 2008

🙂)))tak to je prča...tak doufám že se mu to teda natáhne, ta noc mi nevadí, pže se napije, a za chvíli spí, ale ten den je stresující, když něco potřebuju zařídit, a než dojedu autem do města z Proskovic, tak je půlhodka fuč...
no nic, jdu si lehnout, páč jsem včera ponocovala a malý ráno bantoval....dobrou 😉

artemiss
4. pro 2008

Ahoj maminy, já byla dnes u Dr. a prý nevypadám, že bych se chystala rodit dřív ☹ ...takže žádné mytí oken - pořádná pařba a sex 😀 😀 😀 ...ať to trošku rozhýbu 🙂 ..sexík bychom si ještě chtěli s manžou užít, protože pak nevím, nevím........kámošky, se kterýma jsem se bavila říkaly, že tak nejdřív po 2měsících sex po porodu a přesto, že to nebylo takové to správné uvolnění....jak jste na tom vy holky, pokud to teda není moc intimní???
A ještě jeden dotaz na vás mám, než teda zmizím do porodky - pak už na koníka asi moc času nebude - jezdní některá z vás autem sama s miminkem??? Chci se zeptat, kde máte miminko? Vepředu otočené v protisměvu a připoutané a vypnutý air back nebo vzadu v protisměru - ale to na něj zase nevidíte, ne???

ia.
autor
4. pro 2008

lucko, tak včera jsem s tebou rozebírala, že malý přes den pije co dvě hodiny no a dneska vyžadoval kojení co tři hodiny 😀 😀 tak pevně věřím, že mu to vydrží i v násl. dnech....jinak včera byl tak unavený, že usnul v šest večer a kojila jsem až ve dvě ráno! rekord...prsa jsem měla jak pamela anderson 😀
jinak artemiss, upřímně jsem 9 týdnů po porodu, a sex byl jednou☹mám totiž problém s krvácením. na konci šestinedělí jsem 10 dní krvácela jako by to byla MS, na gyndě mi řekli, že je to vlivem kojení, hormony atd, no 14 dní klid (relativně, pže jsem musela pořád nosit slipovku) no a v sobotu zas krvácení a pořád to trvá 😠 takže náš intimní život momentálně opravdu nic moc. No a co se týče auta, Vojtu vozím sama, k dr a podobně, a sedí vzadu, sice na něho nevidím, ale neznám mimino, které by po nastartování motoru neusnulo nebo neztichlo, takže se nemusíš bát. Vepředu sice můžeš vypnout airback, ale je to nejnebezpečnější místo a v autě a potvrdila mi to teď kámoška, která roční holčičku taky vozí raději v zadu, a borec do ní narazil a rozsekal ji celý přední pravý bok a kdyby tam Eli měla, tak je mrtvá....takže doporučuju zadní místo.
A ještě nám do porodky nezdrhej, máš ještě čas 😵

parybka
4. pro 2008

Ahoj holky, od včera jsme doma, ale nejel nám net. Tak dneska první den po hodně dlouuhé době zase doma. A byl to boj... spousta věcí není ještě Ondrovzdorných, čekám, až dojde zábrana do dveří, k tomu ještě nevybalené tašky. Ale zase ve svém 😅 už jsem to potřebovala...

Já hodně dlouho kojila co 1,5-2 hodiny, i v noci. Říkala jsem si, že když chce, tak mu dám, že to nebudu řešit tak do čtvrtého měsíce a pak že zkusíme nějaký "režim". No.. chacha.. 😀 Ondra si udržel stávající rozestupy, až poslední dobou se to lepší, když víc lozí a jídlo není jeho jedinou náplní času.

Uspávala jsem hodně dlouho u prsa, snad až v posledním měsíci dostal jednou pozdě kaši a tak už jsem ho nechtěla kojit. Uspal ho Ivo a úplně v pohodě, takže na prsu závislý není. Snažili jsem se ho, pokud neusnul u kojení, uspat potom v náručí a spícího dát do postýlky. Někdy jsme ho tam dali napůl spícího, většinou usnul. Posledních pár nocí nechce usínat v náručí, ukazuje na postýlku, tak ho tam dáme. Někdy usne za chviličku, jindy si tam i půl hodiny povídá, brmlá...

artemis: vozíme ho vzadu proti směru jízdy. když jezdíme dva a O. nespí, tak si většinou k němu sednu dozadu. O víkendu chceme namontovat velkou sedačku.

radi: 8 hodin bez kojení ve dvou měsících?? tý brďo.. o tom si můžu nechat zdát 😅 to ty prsa musela vypadat 😀 netekla? 😉

parybka
4. pro 2008

a co se týče sexu po porodu.. my taky dlouho nic, nějak nebyla ani chuť, hlavně z mojí strany. A pak, měla jsem strach, tak jsme byli opatrní.. a pohodě 🙂

a asi jsem dostala první MS od porodu... 😖 taková pohoda to byla.. 😕

ia.
autor
4. pro 2008

Evi mi asi něco ušlo, vy jste se stěhovali do nového, nebo probíhala velká rekonstrukce? a kde bydlíte, v které části OVY?
tak vidím že s tím usínáním je to všude stejné...
co se týče těch 8 hodin bez jídla, možná je to tím, že ho po koupání před spaním kojím z obou prsů. Nejprve z jednoho, odbrkne, a když vidím, že to na spaní ještě nevypadá, tak ho dám k druhému, to už sice nepije tak intenzivně, ale něco vycucne...
prsa netekla, to se mi stalo snad jen jednou....

lucenek
5. pro 2008

holky sex po porodu
já celé těhu neměla vůbec chut a náladu....a 10 den po porodu jme na to vlítli....zase se vrátila chut.....a vše v pohodě,ale nešmiklai mě tak protot to šlo tak brzo

ia.
autor
5. pro 2008

holky pomooooc..je to tady...Vojta zjistil, jak je fajn na rukách, takže veškeré usínání jen na nich. Přes den i večer. Takže dneska to večer utínáme. Jsem zvědavá jak dlouho to psychicky vydržím (ten řev). Máte nějaký recept? Mu se chce spát, ale řve a řve, jakmile jde na ruce, tak je klid. Dneska jsem si to uvědomila, trvá to tak3-5 dní. Takže dnes do postýlky, dudlik a odcházím. Holky, jak je ta metoda 5,10,15 min? jakože po 5 min přijdeš, pohladíš, odejdeš, pak po 10 min atd? nevíte jak to je?

lucenek
5. pro 2008

radu tak nějak to je ale já to nevydrřela nikdy tak dlouho...když řvala, tak jsem chvíli byla za dveřmi a šla pak dala dudynka a odešla cca 3 minuty dala jsem čajíka.....tak to bylo u nás

ia.
autor
5. pro 2008

luci tak nás normálně přečůral 😀 po koupání kojo, jako obvykle z obou prsů, odbrknutí, pak do postýlky, řádný řev, manža tam s ním byl asi 20 min a držel mu dudlík a když se trochu zklidnil a přestal šermovat ručičkama, tak mu tam dal manža plínu, aby mu držela dudel, no a v sedm jsem ho šla zkontrolovat, a ťuhík🙂)))takže uvidíme zajtra 😝 jináč včera taky kojo až okolo druhé ráno, tož jsem zvědavá dneska...dostala jsem na mikuláše martini, tak jsem ho hned načla, když mám teď takovou prodlevu v kojení 😀

lucenek
5. pro 2008

gojgx dneska od 19 do 19.45 řev usla mi až na bříšku a na mě..ale dala jsem ji do postýlky pořvala chytla dudynka a gojgala do plínečky......

parybka
5. pro 2008

Radi, Vojtíšek je ještě malý, tuhle metodu bych na něj ještě určitě neaplikovala..dvouměsíční dítě neuč na tak drsný režim, když chce být na rukách, tak mu to dopřej, at je u tebe. To tak za dva tři měsíce.. pak možná. Já si myslím, že když pláče, chce na ruce, tak jsi tu od toho, abys mu je nabídla a ukonejšila. Jak jinak má dát najevo, že chce mámu?
My malého dlouho balili do plíny a pak do zavinovačky, takže žádné šermování rukama nebylo.

My dneska měli na návštěvě tchánovce. Pobyli asi hodku a půl, O. od dvou nespal, tak potom usnul únavou u kojení (bylo asi půl sedmé) - to už se nestalo tak 3 týdny 😅 ale už se vzbudil na první kojo 🙂 taky nemám sílu mu odmítnout, i když to bylo po dvou a půl hodinách. Nechci ho nechat křičet a brečet, když jediné, co chce, je prso a náruč 🙂

parybka
5. pro 2008

Radi, my se stěhovali domů... byli jsme na "prázdninách" u mojí mamky na baráku, kousek za FM. Doma jsme "jenom" 😀 uklízeli. Bydlíme v centru OV, kousek od Čapkárny. Jestli budeš mít někdy cestu do centra, dej vědět 🙂 můžem zajít někam na čaj - kafe - oběd

ia.
autor
7. pro 2008

ahoj holky, hlavně artemiss, tak ta má kamarádka, co měla termín 18.12. má od včerejška holčičku Marušku 😵 v poledne ji rupla voda,ve Vítkovicích ji přijali, žádný stop stav a večer porodila....jupíí Vojtí má nevěstu 😀
jinak paryb, u nás se to teda naštěstí uklidnilo, byly to jen ty dva dny, dnes třeba usnul tak, že jsme ho položili do postýlky, on si tam dudlal a asi za půl hodky usnul...ale v téhle věci s tebou nesouhlasím. Myslím si , že i tak malé děti už dokážou vycítit, co můžou a co ne, a proto bych ho tam vyplakat nechala. Samozřejmě že první den třeba dvacet minut, další dny dýl, no záleželo by na situaci. Samo že jsem tady proto, abych ho konejšila atd, ale musí si zvykat, že určité věci si vydobýt nemůže....to bych se pak stala otrokem dítěte a to nechci. Chci být milující máma....

parybka
7. pro 2008

No Radi, padá mi čelist údivem...
dvouměsíční dítě nechat plakat 20 min, to chce pevné nervy. My Ondru uspávali na rukách ještě tak před měsícem, ted už to tak moc nepotřebuje a dáváme ho do postýlky nespícího, usíná sám. A nelituju jediného večera, kdy jsem ho uspávala na rukách a o otrokovi vlastního dítěte fakt mluvit nemůžu. Samo, že si musí zvykat, že ne všechno, co chce, bude.. ale ne ve dvou měsících! Já chci, aby byl O. spokojený... a ne usínal s řevem a nemohl se dovolat mámy. Když usne spokojený v náručí, tak jsem klidná, že krásně usnul a on zase ví, že když zapláče, tak se u něj někdo objeví a nemusí křičet 20 minut a nevědět, jestli někdo přijde nebo ne.
Podle mého názoru malé dítě (tak do 9-10. měsíce rozmazlit nejde), dítě má svoje potřeby - hlad, tělesná blízkost, potřeba žužlání, teplota a další .. a neumí to dát najevo jinak než křikem.
co myslíš, že si chce vydobývat dvou-tříměsíční dítě? prso? pohlazení? aby slyšelo tlukot tvého srdce? náruč? Jestli si musí tohle vydobývat, tak není něco v pořádku. Podle mě by to mělo kdykoli chce, at je klidné a cítí se bezpečné a milované.

A kamarádce moc gratuluju, Maruška je moc pěkné jméno.. at jí holčička roste ve zdraví do krásy. At má Vojtí krásnou nevěstu 😉

lucenek
8. pro 2008

paryb ty asi hodně jsi do alternativních metod že?
mno já sáru od 2m učila usínat samou....je to tím že do 2m byla non stop u cicku jakmile 5 min a dýl nebyl na dohled cicek řev neskutečný ležela sem u ní celý den, neumytá neuvařené bordel...já tvrdím že do 2m jsem otrokem byla....
ale naučila se taky že jsem ji nechala vyplakat, pláče už poznám a nenechalal jsem ji nikdy řvát do modra to ne taky jsem ponosila pohuštala...a trvalo mi to 3týdný než se naučila spát po koupání...takový režim.Přes den neudělám nic chcce mou 100% pozornost alev ečer po kopání zalomí a já mám večer sobecky pro sebe a těším se až si dám vanu čaj klidím navařím na další den a tak...

artemiss
8. pro 2008

Ahojda maminy i vy skoromaminy, dnes jsem byla u dr. a kromě mírně zvýšeného tlaku nic.... 😝 Zvýšený tlak přikládám své sobotní akci - vánoční večírek s kolegyňkama a kolegama z práce 🙂 fakt skvělá akce. Byli jsme (a stále jsme) dobrá partička, takže mi až chvilíli bylo líto, že tam teď nějaký ten pátek nebudu....ale čekají mě zase jiné starosti a věřím, že mnohem příjemnější.... navíc se chci rychle vrátit do pracovního procesu - částečně budu pracovat z domu - uviíme, jak to budu stíhat......
No nicméně po pařbě jsem neporodila 😝 ...a takové naděje jsem do toho vkládala 😀 ...takže se ještě chvíli s bříškem budu trápit..........včera odpol jsem myslela, že už TO přišlo....ale teplá sprcha TO rozehnala a zase nic 😝 .....
Holky, do debaty o tom, jak dlouho nechat či nenechat plakat miminko se raději zapojovat nebudu. Já mám vždycky silácké řeči, že bych ho teda nerozmazlovala a že hned po prvním zakňourání za ním přece nepoběžím, ale myslím, že realita bude jiná.......budu u něj furt......teď sice tvrdím, že ne, ale nevím nevím, vyjádřím se za 2měsíce 🙂.
Ia. ta kamarádka to má suprovnííííííííí 🙂 Já jí tak zááááávidííííííííím!!!!!!!!!! Tý jo, taky bych si přála abych porodila dřív. Jméno Maruška je hezké 🙂 A že jí ty Vítkovice vyšly to měla fakticky štěstí!!!!!!!!! Kolik měří a váží malá?
No, kééééééééž bych tam taky brzy rodila 🙂 ...v tuto chvíli si nepřeji nic víc, než zdravě porodit 🙂

ia.
autor
8. pro 2008

artemiss:Maruška má 3kg a 47cm, takže bobek 🙂 dneska odpo se jdu za nima podívat, tak se moc těším. Na Marušku,ale i z nostalgie na porodnici🙂))
Evi holt máme ty výchovný metody každá jinak, já si myslím že každé mimi si má poplakat, ne samozřejmě do fialova, a navíc to,že malý usíná na rukách si všimla moje mamka, která vychovala mě a bráchu a je to ta nejvíc milující máma, jaká existuje, takže rady od ní beru jako dobré...

artemiss
8. pro 2008

Tak to je Maruška opravdu bobek malinkatý, ale aspoň se kamarádce líp rodilo, když bylo mimi malinkaté 🙂. Zeptej se kamarádky, co dělala pro to, aby dřív porodila....já už bych taky chtěla....moooooooc.... ☹ Ia, hoď mi v té porodce na jedno lůžko rezervačku, ať mám jistotu, že je tam volno 😀 😀 😀 ...Pak napiš jen číslo pokoje, ať vím, kde ležím 😀 😀 😀 ...

lucenek
8. pro 2008

artemiss počkej až porodíš a budou chvíle kdy bys prcka narvala zpátky do bříška 😀 😀 😀

artemiss
8. pro 2008

Luci,já vím, říká mi to každý 😀 😀 .......ale......znáš určitě, jaké to je se těšit...
Holky, dnes už se vám zkazilo počasí na kočárkování, že........No aspoň máte čas péct cukrovíčko 🙂 ...já letos nepeču......né žebych teda kdykoliv jindy pekla, ale letos jsem fakt chtěla, ale s tím břichem to nejde - dobrá výmluva, co....vykrajovat linecké nemůžu - přes břicho nevidím, na nohách nevydržím stát...takže letos opět nepeču - já to stejně nerada 🙂 ...

lucenek
8. pro 2008

arte já nepeču neumím péct sladké ale za to umím masa na jakýkoli způsob a to tak že se rozpadaj.....a svíčkovou ta je..... 😵 😵 😵 sladkého mi nebylo dáno.....

artemiss
8. pro 2008

Luci, já taky spíš masíčko, ale to cukroví spíš jen tak na provonění bytu a navození vánoční atmošky.... 😉

lucenek
8. pro 2008

kupim kilo za 260 😀

artemiss
8. pro 2008

též kupím 😀 a kvůli vůni hodím purpuru na plotnu 🙂

lucenek
8. pro 2008

jj taky a mám glistening snow od brise to je vánoční vůně takže sem ready 😀

ia.
autor
8. pro 2008

artemiss,tak val do Vítkovic, porodní sály jsou poloprázdné, svítilo se jen v jednom, a na šestinedělí je taky poloprázdno, rezervovala jsem ti pokoj č. 9, leží tam Evka, ta moje kamarádka a je tam sama 😀 nadstandarty jsou plné.
Jináč Maruška je bobenek maličký, ale kouzelná, Evka říkala že pošitá je teda pěkně, takže porod nic moc, ale oni flákali masírování hráze 😀
jo jináč cukroví nepeču, to bych se na to mohla vyprdnout, mám objednané za 290🙂))a hlavně nevím jak bych to s Vojtínem dělala, vykrajovat tady něco a hlídat troubu....to fakt nejde.
Já sladké miluju, takže občas něco napeču, ale klasiku, štrůdl, bábovku a tak, nejraději mám nepečené, třeba zákusek z bébéček nebo tiramisu z pomazankového másla, to je mňamka 😉
na maso nejsem nějaký odborník, nejvíc vařím z kuřecího a hovězího....a svíčkovou jsem ještě nedělala 😔

lucenek
8. pro 2008

mno radu se svíčkovou je to na dva dny to je fakt

ia.
autor
8. pro 2008

no luci ale to se pak taťka olizuje až za ušima, co? 😀 a Sárince to přefiltruješ a spokojení ste všici 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru