Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

smardik
24. zář 2008

no jo chtějí vydělávat, jsem zvědavá jak zdraží chci tam jít

lucenek
24. zář 2008

oni na ten věhlas porodky spoléhaj...tím vymítí kofoly totálně a bude to pro horních 10 tis..takový je záměr managmentu luxusní klinika...dělaj k tomu patřičné kroéky

smardik
24. zář 2008

lucenek no každý má možnost rozhodnout se zda zaplatí a půjde tam či ne

lucenek
24. zář 2008

jo možnost má ale ty finance nemá každý a začíná to být věc peněz a to se mi teda nelíbí

parybka
24. zář 2008

my ve Vítkovicích nechali skoro pět tisíc.. jenom za nadstandard a poplatky 😖

ia.
autor
25. zář 2008

ahoj holky, no to teda nevím co jako chtějí zdražovat...možná epi, nadstandarty....už tak se mi zdají předražené a přiznám se, že už mě to vážně znechucuje..sotva něco začne fungovat jak má a hrnou se lidi, okamžitě se zdražuje..fakt hnus. no při mém štěstí porodím opravdu až v říjnu, takže mě to nemine. Jinak se blíží to, co jsem opravdu nechtěla - přenášení☹ no má být pěkný víkend, tak asi prubnem nějakou mega procházku, aby se to trochu rozhýbalo...

lucenek
25. zář 2008

no to je mazec paryb já bych v porubě taky nechala plno peněz naštěsí sem to polatit nemusela ani osobu u porodu ani nadstandart ale řeknu ti nemít tu výhodu tak z fin důvodů to oželím fakt páč je to hnus

janeyzelvicka
25. zář 2008

Tak já naštěstí nechala ve vítkách pouhých 240 Kč 😀

smardik
25. zář 2008

ia kamarádka byla včera na prohlídce porodnice a prý chtějí zdravotat otce u porodu - z 600 na 800 a u císaře z 900 na 1200, pak chtějí zpoplatnit prohlídky porodnice a jinak nevím, ale bylo toho určitě víc. Prý to bude brzy na stránkách. a má to být od 1.10 tak začni prcka přemlouvat at jde ven 😀 😀

ia.
autor
25. zář 2008

máš pravdu, Luci, taky jsem na tu pálku hleděla, co napsala paryb, uvědomila jsem si, že to je vlastně nejen 60kč na den, ale i přítomnost otce u porodu, příp. epi + nadstandart....o tom nadstandardu začínám vážně uvažovat, že se na to vybodnu, pže se mi v porodnici fakt porodné nechce nechávat jen proto, že by měla mít žena po tak náročném fyzickém výkonu klid a pohodu a proto musí tolik platit? hnus. Máš štěstí že jsi zaměstnankyně nemocnice. Já to mám sice dražší v porodce, ale zas mám díky zaměstnání levnější úroky na půjčky a úvěry, no ale to je mi teď stejně na prdu, že🙂)

janeyzelvicka
25. zář 2008

Přítomnost taťky u porodu nám proplatila pojišťovna 🙂 teda proplatí, až se manža uráčí tam konečně zajít 😀
ia... pokud na tom nadstandartu fakt netrváš striktně, klidně se na něj vybodni... ono to fakt jde přežít i na těch normálních pokojích, zvlášť když jsou všude jen 2 mamky, kdyby byly 4, tak neříkám...
Apropo, noc po porodu jsme byly na pokoji bez dětí, a já stejně celou noc nespala, jednak mě bolelo šití, a jednak vedle neustále řvalo mimčo, což jde taky docela slyšet, takže zas si nemyslím, že na nadstandartu bys byla bez jakýchkoli omezujících zvuků... takže o klidu bych spekulovala.
A na druhou stranu, když už jsme měly mimča u sebe, tak než se mi podařilo Kiku uklidnit (taky klid a pohoda žádná, naopak bez druhé mamky bych se zcvokla, potřebovala jsem aspoň něčí přítomnost), byla jsem tak vyfluslá, že jsem pak padla do postele a spala jak dřevo i přes to, že mimčo od mamky vedle brečelo dál...

parybka
25. zář 2008

já nadstandard chtěla, abych mohla mít manžu na návštěvách. Stejně chodil do práce, tak za mnou přišel až k večeru, ale nikdo ho nevyháněl. Byla jsem ráda, že jsem sama.. jinou mamku bych nechtěla, raději mám soukromí. Ostatní návštěvy... nikdo nechodil, moje mamka se byla asi 2x podívat. A byla jsem ráda, že nikdo nechodí, hormony pracovaly, třetí den jsem totálně probrečela. Fakt jsem byla ráda, že žádné návštěvy nebyly 😅
Malý měl žloutenku, proto se to protáhlo na 8 dnů.. pak ty prachy za nadstandard letí.
Já měla TP v prosinci, ale malý si počkal, až budou poplatky v nemocnici (a snížilo se porodné).. od ledna to zavedli 😀

ale těch peněz nelituju, měla jsem to, jak jsem chtěla 🙂

parybka
25. zář 2008

jo .. a ten nadstandard jsem chtěla taky kvůli koupelny a záchodu. Ty dvě mamky na pokoji se dají snést, ale jedna koupelna a jeden záchod na 4 ženské mi přijde málo. Stejně jsem sdílela sociálku s vedlejším nadstandardem 🙂

lucenek
25. zář 2008

janey spíš 480 ne, i za mimčo..... 😉

ia.
autor
25. zář 2008

je to fakt mazec, holky, místo aby byly rády, že si berem chlapy k porodu a máme tam svou oporu a defakto neotravujeme PA, pže chlapi mnohdy zastanou jejich práci, tak ještě zdražují...no prvního je příští středu, to tady klidně ještě můžu strašit 😒

janeyzelvicka
25. zář 2008

Luci ee, od 1.8. poplatky za mimča zrušili, já měla termín 28.7., ale malá má ekonomické smýšlení a narodila se až 6.8. 😀

lucenek
25. zář 2008

ahááá to mi nedošlo aspon že tak 😀
no já vám řeknu nemít tam hanyho tak se pos.....fakt masírovat držel mluvil na mě...nechal se poškrábat ruku málem zlomit...no vytrpěl si taky semnou dost 😀

ia.
autor
25. zář 2008

luci, však oni chlapi za to de facto můžou, že tak trpíme, takže ať si to taky užijou, ne? 😀 😀

artemiss
25. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem mezi vás nakoukla, abych zjistila co nového ve vítkách a koukám, že je to ještě horší, než jsem si myslela.....Stop stav trvá a navíc zdražují ☹ ...a holky, co jsou teď na řadě, myslím tím Ia. a Smardík jsou ještě celé, tak žádné nové info ☹ ...no nic, juknu na vás zase někdy a uvidím 🙂 ...jo a ještě k tomu, kdo jak trpí......myslím, že budeme všechny trpět nejvíc, až naši malí puberťáci budou vyrážet na Stodolní..... 😀 a my jim budeme jen tiše závidět a oni nás nebudou chtít vzít s sebou, protože už budeme staří..... Myslím, že si s našima broučinkama vytrpíme mnohem mnohem víc, než porodní bolest 😝 😝 😝

ia.
autor
26. zář 2008

ahoj holky, tak jsem byla dnes poprvé ve Vítk.nemocnici, na echu jsem byla 50!minut, asi na mě zapoměli nebo co, pak mě vyšetřil dr, který teda nebyl nějak jemný, jak do mě hrábnul tak jsem myslela že vyskočím, ale říkal, že jsem perfektně připravená no a teď jsem začala špinit, tož nevím jestli je to ta hlenová zátka, je to prostě takový tmavěhnědý výtok, myslíte že je to ono? no pobolívá mě břicho ale to určo z toho vyšetření. Jinak dnes je stop stav a i víkend nebude lepší, takže jsem zvědavá, jak to ustojím.....

janeyzelvicka
26. zář 2008

ia. mohlo by to být ono, jenže stejně každý to má jinak... ze mě šla po částech, ty první části byly takové tmavě hnědé, no a poslední část ze mě vyšla až když mi porod vyvolávali, ale to bylo spíš krvavější.. Tak se drž 😉

ia.
autor
26. zář 2008

jj Jani, už jsem četla diskuzi na téma hlenová zátka a někdo to měl pár dní před porodem, někdo několik týdnů, takže si naděje nedělám, ale aspon že se něco děje🙂)jinak ty čekačky na ambulanci..děs. A hlavně mě zaskočilo, že ty sestry se nechodí na to echo koukat, ona mě tam nechá půl hodky ležet, pak zjistí že mimušo spí, tak ho vzbudí a znova dalších 20 min natáčí!!a dalších deset mamin čekalo v čekárně na moje místo. Tohle mi fakt přijde hrozné. Tak snad už tam ve středu nebudu muset 😝

lucenek
26. zář 2008

hm to je blbý stačilo třeba 20 min

ia.
autor
26. zář 2008

já si taky myslím...a bylo mi moc líto dvou mamin, které přišly na vyvolávačku, a oni je poslali domů, že mají plno a ať přijdou v pondělí. No to mi někdo udělat tak mě trefí!!je mi jasné, jak ty holčiny dneska v noci nespaly, nervozní, manžové si brali v práci dovču, ať můžou být s něma a oni je klíďo píďo odsunou...to se mi teda nelíbilo, takže jsem fááákt zvědavá kde já nakonec skončím..

janeyzelvicka
26. zář 2008

Já šla na vyvolání a chlapy tam normálně posílali domů / do práce, že si je máme zavolat až když se to rozjede... Mě to ani tak nevadilo, manža mohl odejít z práce kdykoli a má to tam deset minut cesty, ale mamča co tam byla se mnou z toho byla docela rozladěná... A taky říkala, že ji doktorka při kontrole řekla, že v úterý nástup na vyvolání. víc nic. Tak tam ten den došla a oni ji řekli, že je půl osmé, že měla přijít na šest, tak co tam dělá, ať přijde další den. Přitom zas tolik by se snad nestalo, já tam byla na šest a vyvolávací tabletu mi dali až o půl osmé, pač byly fofry...
No a s čekáním to tam teda byla síla no, na ten monitor fakt nechodili koukat, mě to jednou připojili nějak divně a srdíčko skoro nešlo slyšet a záznam byl tudíž na prd, tak jsem tam taky byla dýl, protože to taky zjistili až po nějaké době...

lucenek
26. zář 2008

no to je fakt hnus

ia.
autor
27. zář 2008

čau ženy, tak jsem dneska umyla okna, uklidila, nakoupila v hypošce, prošla se s manžou a už mě opravdu nenapadá nic, co bych ještě mohla pro porod udělat. Akorát mě to zmohlo tak, že se mi chce spát jak hrom🙂))v telce houby, vy máte aspon svoje mimísky a určo se nenudíte🙂, tak já si jdu číst maminku, co včera vyšla 😀 ahoooj.

lucenek
28. zář 2008

no...ono si stejně vyleze kdy chce já rodila 42+0 😀 a púo sexu 😀

ia.
autor
28. zář 2008

luci ten sex jsme zkoušeli asi 3x, vždycky mě po něm bolelo břicho a záda, ale nepravidelně, takže jsem se dvě tři hodky trápila a pak to přešlo.... 😝 takže se mi už do toho moc nechce...ale možná dneska, když mám ten termín a navíc má manža zítra svátek... 😀

lucenek
28. zář 2008

no ale i ty musíš mít orgáč 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru