Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

lucenek
10. lis 2008

užívej aj za nás 😉

ia.
autor
11. lis 2008

jejda, tak Evka už v Egyptě....záááávidííím...ale jen potichu🙂)))))

artemiss
11. lis 2008

Ahoj holky, jak jste zabíjely nudu měsíc a půl před porodem???
Já vám teda hrozně závidím, že už máte mimísky u sebe a můžete kočárkovat, počasíčko máte fakt luxus!!!
Manža v práci, já sama doma, číst mě nebaví, courat se po obchodech taky ne, protože pro mimouše už výbavičku mám a pro sebe teď nic nemůžu - teda můžu, ale je to už zbytečné! Číst si mě nebaví, v telce je prd!!! Navíc začínám mít depku z porodu - ve Vítkách je to furt stejné - chvíli berou, chvíli neberou, takže období nejistoty, kde vlastně rodím....chjooooo!!!

artemiss
11. lis 2008

Holky, kollik jste v těhu přibraly???
A za jak dlouho jste to shodily dolů???
Já si totiž připadám jako malý slon!!! Na bocích a bříšku strie a to se mažu!!! Měly jste je taky? Zmizly vám po porodu aspoň částečně?

smardik
11. lis 2008

artemiss já přibrala 15,5 kg ale kolik mám dole netuším 😉

ia.
autor
11. lis 2008

holky, to bylo dneska kočárkování, co? počasíčko jedna radost.Vyrazila jsem v jednu, obešla jsem celé Proskovice, a teď ještě malý spí na terase.
smardik: fotečku v pase máš z Vítkovické porodky, že?poznala jsem podle postýlky 😵
artemiss: úplně tě chápu, s břichem se ti nikam nechce, courat po obchodě taky ne, když si těhu a nic si koupit nemůžeš, navíc se ti chce pořád čůrat...jojo. Já jsem měla trochu štěstí, že na konci těhu bylo léto, takže jsem trávila čas na zahradě, navštěvovala jsem kamarádky, co byly taky těhu nebo měly mimi, chodili jsme s manžou na zahrádku na pivčo a tak...ale neboj, to už uteče, brouzdej po netu, hodně spi a čti si o miminkách. Jo taky jsem hodně luštila křížovky🙂)) jinak jsem přibrala 15 kg a až na dvě kila jsem je nechala v porodnici, takže se nestresuj, půjde to dolů a hlavně teď když kojím, tak i když žeru neskutečné množství sladkostí, tak nepřibírám....
a ze stop stavu si nedělej hlavu, určitě se tam pro tebe místečko najde! 😵
holky, co kojíte, co si vaříte? poraďte, mě už došla fantazie. Hlavně jím furt stejné polívky - vývar, zeleninová, rajská, kulajda. Jinak těstoviny, špenát, omáčky, ale co dál?

smardik
11. lis 2008

ia jo je to z vítkovic 🙂 a co vařit by mě taky zajímalo, přijde mi že kojící ženská nemůže soro nic

lucenek
11. lis 2008

artemiss já závidím tobě..klid pohoda...i když v tom týdnu co seš ty jsem taky chtěla jezdit a kočárkovat ale o tom to není kolikrát sem tak vyflusnutá, že to kočárkování mě dorazí vážně uvidíš sama o čem mluvím..takže fakt užívej klidu pak prcka do bříška nenacpeš 😀
raduš mrkni na www.kojeni.net nebo tak nějak..já jím vše krom cibule a nadým. jako luštěniny a zítra si dám květoša..na malé nic nepozoruju teda jednou po gulášu...se kroutila takže já vyřadila cibuli...je to jak u koho co ty můžeš jiná nesmí a naopak jde o to proubnout co a jak...malá se mi tžeba osypala po broskvích...takm sem měla v létě utrum...ale byl to mazec vydržet léto bez chlazených broskiček 😀

zanetka82
11. lis 2008

Ahoj holky. 😉 🙂
Tak já během těhotenství měla u obou kluku 22 kg nahoře. 😀 A v porodnici jsem nechala skoro vše. Akorát u Petříka jsem měla asi 6 kg co jsem šla domů. U Kuby bylo vše hned dole 😉 (byla jsem ale v porodce 14 dní)

Jinak já jedla skoro vše akorát sem nejedla čerstvé rohlíky. Když si vzpomenu co mi donesly druhý den po porodu na pokoj, tak mi stáli vlasy hruzou 😀 😀 😀 (hrachová kaše) čerstvé rohlíky každy den a kořeněné maso atd.... 😀
Bříško jsem si mazala a nemám žadné strie až na jednu v podbříšku víc ani ťuk 😉

lucenek
11. lis 2008

já nabrala 18kg a ve 2 měsících sáry jsem měla původních 55kg ale boky široké zůstaly....

ia.
autor
11. lis 2008

artemiss, souhlasím s luckou, já vím, že ti to leze na nervy, že ti to všichni říkají, aby sis to ještě užila, ale uvidíš že za dva měsíce touto dobou budeš na ten klid vzpomínat 😀 samozřejmě že je úžasné mít miminko, ale je to fakt záběr jako prase a hlavně veškeré tvoje potřeby přechází až na druhé místo. Kočárkování si užiješ, neboj, až toho budeš mít plné zuby🙂))my jeli v neděli ke tchánům na oběd, ráno obvyklý kolotoč, obstarat malého, dát pračku s Vojtího věcma, vyžehlit Vojtího věci z předchozí pračky, kojení, moje sprcha, oblíkání a rychle do auta, at mu není vedro a pak čučím na sebe do zrcátka a říkám: do prčic já jsem se zapoměla namalovat!!a manža: jo?? to jsem si ani nevšim...no nezabili byste ho? tak si říkám, doufám, že nedojdu do té fáze, že budu uvažovat, jestli jsem si umyla zuby nebo ne 😀 takže užívej těhu, resp. toho času, který máš jen a jen pro sebe....
luci, cibulu nejím ani když jsem nekojila, a teď se fakt díky kolice malého hlídám, takže staré rohlíky, starý chleba, květák no to vůbec to prý nadýmá, piju litry toho čaje pro kojící matky...a nevím co furt vařit 🙄
zanet, proboha co to bylo za porodnici? hrachovka a kořeněné maso, to je mazec. Čerstvé rohlíky jsme měli v Ostravě taky, to jsem se ptala kuchařky a ta říkala, že i když je to na hlavu, tak oni kvůli hygieny nemůžou skladovat pečivo a musí mít vždy čerstvé kvůli kontrol, ale jinak musím říct, že jídlo supr, nenadýmavé a docela chutné..

aness
11. lis 2008

tak vas zdravim, v pondeli 3.11. jsem prosila o radu ohledne cisare, tak davam vedet, jak jsme dopadli, s prohlidky u primare ve vitkovicich nebylo nic, po pondelni (3.11.) kontrole ve Vitkovicke porodnici jsem rodila v utery 4.11. v 6:23 akutnim cisarem v celkove anestezii, kdyz mi v 5 rano praskla voda, vyrazili jsme do porodnice a na prohlidce na prijmu zjistila doktorka, ze male uz vyliza kouskem jedne nozicky ven, nastesti je vse v poradku 🙂

zanetka82
11. lis 2008

Ia-budeš se divit ale já rodila va Vítkovicích 😀 😀 😀 A jídlo mi tam strašně chutnalo, zato jíné maminy si jenom stěžovaly 😉 , že je to malo slané a bez chuti malo zahuštěné, někteé třeba i proto že toho bylo malo 😅
Teda Aness tak to je síla hlavně že jste obě v pořadku. 😕 😵

smuffynka
11. lis 2008

ahoj holky, tak ja jsem ted nejak 24+3tt a pomalu koukam po porodnicich a po precteni diskuze jsem se utvrdila v tom, ze fakt chci do vitkovic...hodne lidi me od toho zrazuje ale po vasich zkusennostech do toho jdu 😉 Pokud bude stop stav,tak me trefi ale doufam ze koncem unora jak mam termin uz tolik maminek nebude 😀 Jinak beru Porubu -ale tu si fakt nechavam jako posledni moznost. Ted se jeste chcijit prihlasit do kurzu a uvazovala jsem i o plavani - doma je totiz nuda 🙂

artemiss
12. lis 2008

Ahoj holky,Lucenek a Ia. dík za vaši psychickou pomoc. Já vím, že jste si tím taky prošly a že tohle období k těhu patří a že časem budu vzpomínat na to, jak jsem měla celé dny pro sebe....Ale znáte to. Manža manager, v práci do večera, příjde domů, otevře noťas a maká zase. Tabulky, grafy, prezentace jsou jeho koníčkem 😀 ...ale vím, že díky jeho práci si můžeme dovolit to, co máme 🙂 kdybych měla chlapa, který jde ráno na 6 a ve 2 je doma, leží na sedačce a pije pivo, to bych nedala. My jsme oba docela akční, byli jsme zvyklí hodně pracovat, hodně cestovat a teď taková změna. Obdivuju těhule, co byly doma celých 9měsíců, mi by to lezlo na kebuli.Nebo bych si udělala ve všem svůj systém a zvládala bych to mnohem líp. Teď je to velká změna během chvilky. Byla jsem vždy v jednom kole.........ale bude líp, já vím. Manžu se snažím svou znuděností nezatěžovat!!!
Smuffynka, vím, o čem mluvíš, když používáš slovo NUDA 😀 😀 😀 !!!
Holky a s tím vařením taky nevím. Já můžu skoro všechno, ale došla inspirace!!! Projedu net, snad tam budou nějaké kuchyřské servry a insirace tam bude 🙂
Jo a ještě se teda pochlubím. Když vy chodíte kočárkovat a já ještě nemůžu, tak si dnes zajdeme na Jarka Nohavicu do Havířova. Manža dostal lístky, tak už se těším. Jarka mám moc ráda - tak se aspoň dostanu za nějakou tou kulturou, když ještě můžu - těším se, moc moc moc 🙂

smuffynka
12. lis 2008

jé na Nohavicu bych šla taky 🙂 No od začátku těhu na PN a ted v 6.mesici mi to uz leze na mozek,manža v práci, kámošky se mi odcizily po tom, co zjistili ze jsem tehu ☹ takze fakt NUDA 😅

ia.
autor
12. lis 2008

aness: moc gratuluju!!!takže máte holčičku? a jak jste se doma zabydleli?

smardik: jak se vám daří s Tomáškem, jak to zvládáte, jak často kojíte a spinká ti v noci?

zanetka: jj na plané jídlo si tam stěžovalo hodně holek, ale mě to nevadilo, byla jsem překvapená pestrostí jídla, a taky, že tam měli 5 jídel denně nebo kolik a moc mi chutnal ten jejich ovocný čaj..

artemiss: dnes v noci jsem si na tebe vzpoměla, když jsem asi od půl druhé nespala, pže malého trápila kolika, takže uspávání, na 20 min spánek, pak probuzení, uspávání, na 20 min spánek no a tak pořád dokola až do půl sedmé, kdy usnul na hodinu a já taky🙂))takže jsem dnes k.o., teď ho houpu nohou, leží v lehátku, a za hodku fičíme ven, aby si zdřímnul aspoń na dvě hodky a nebyl večer nevrlý....takže opravdu spi do zásoby 😀
toho Nohavicu ti teda moc závidím, mám ho moc ráda, když někdy zpívám malému, tak nejraději má "v neděli v pět deset, sraz u Baníku"🙂)))jj my jsme taky s manžou hodně cestovali, i v těhu, já teda byla celé těhu doma, kvůli toho, že jsem pracovala jako obchoďák a celé dny jsem trávila v autě, takže mě dr. nechala doma, páč dvacet mi taky není, ale nenudila jsem se, pže máme ještě s manžou a kamarádama eshop na zážitky, takže jsem pracovala, ale doma. Jinak tvůj manža a můj manža jsou si hodně podobní, ale počkej, až se malé narodí tak ti to poleze na nervy, manža přijde z práce v pět, hodinu si s malým hraje, pak jdeme koupat, pak ho uspí, já sednu k TV, nebo vařím, žehlím apod, to, co přes den nestíhám, no a on zapíná PC a pracuje 😠 ale taky držím hubu, pže vím, že bysme nemohli bydlet tam, kde bydlíme, že auto nejezdí na vodu a že mých 7600kč, které dostanu od února nejsou ani na měsíční nákupy v Tescu...takže tak...

ia.
autor
12. lis 2008

smuffynka: a nemáš žádné kamarádky, co jsou těhu nebo mají mimi? to tak hodně bývá, že holky, které ještě nemají děti, a užívají si, tak si nějak přestanou rozumět s těma, které se chystají maminkami být....nesmutni.

smardik
12. lis 2008

ia s Tomáškem se máme dobře 🙂, zvládáme to celkem dobře, od včerejška už jsme sami doma. No co se týče kojení je to jak kdy, někdy spí 6 hodin a někdy se mi budí na kojení co hodinu takže tak a v noci jak kdy, jednu noc mi usne v 18 hod, ve 2 ho nakojím a spí do 9 a další noc je vzhůru co hodinu - zrovna dneska, to od 11 v noci ještě nespal dýl než hodinu, jde na něm vidět jak potřebuje spát ale ne a ne zabrat

holky co se týče jídla já byla spokojena, oproti porubě mi jídlo chutnalo o dost víc 🙂 i ovoce bylo každý den a jejich ovocný čaj jak píše ia je dobrý 🙂

ia.
autor
12. lis 2008

smardik: já měla moc ráda tu paní, co to jídlo vydávala, taková silnější menší, byla fakt správňácká, dycky jsme zkecli🙂))))
to spaní se upraví....já kojím přes den co dvě hodiny, akorát když jsme venku, tak vydrží tři hodiny, a v noci, tak když ho nakojím ve čtyři, tak pak v šest koupem, a pak ho kojím a to z obou prsů, pže když jen z jednoho, tak nemůže zabrat, no a tak usne v 7 a vzbudí se v 1, pak ve 4 a pak v 6.30, ale před koupáním tak od 5 odpol je protivný a řve, tak to někdy nevydržím a dám mu napít, ale to pak po koupání jen cucne a usne, a pak kojím ve 22.30, 1.30, 4.30 no a pak málokdy zabere...takže se raděj držím té první varianty....pokud ho teda nezlobí prdy jako dnes v noci, kdy jsem mu furt musela držet dudlík u pusy, takže jsem asi od půl druhé do sedmi nespala 🙄
a kdo byl s váma doma, maminka nebo manža? já měla z toho prvního dne, kdy s ním budu sama strach, ale bylo to v poho, celý den docela utíká.....a to tvoje mimi je ještě malinké, určo hodně spí 😵

smardik
12. lis 2008

ia oběd tam vydával každý den někdo jiný - teda já na něm byla jen 2x, já jsem po porodu pořád omdlívala takže jsem měla transfuze a oběd do postele 😒. doma s námi byl přítel, taky jsem měla z prvniho dne strach ale dobrý 🙂. malý mi spí krásně v kočárku takže jsme byli od půl desáté do půl 4 venku

artemiss
12. lis 2008

smuffynka: to znám, mi se kámošky odcizily když otěhotněly a já budovala kariéru.....možná jsem se odcizila já jim, pro samou práci jsem neměla čas!!! Ale já to napravím a cestičku si k nim zase najdu. Mají většina z nich už starší dětí - myslím tím rok a víc.....ale to vůbec neva🙂
Ia: ani vaše auto nejezdí na vodu??? 😀 😀 😀 ...ani to naše nééééé 😠 😠 😠 !!! Někdy se s manžou chytnem - a fest!!! Ale to asi každý, ne??? No neříkejte, že se občas nepohádáte..... no a já mám pak pocit, že mi zákonitě musí říct, že bez něj bych neměla nic - nevím, jak jste na tom vy, ale já sice už nějaký ten rok vydělávám, ale miliony jsem teda naspořit nestihla....A někdy bych mu nejraději všechno vyčetla, ale pak si uvědomím, že bych neměla to co mám, tak taky držím hubu!!!
aness: gratuluji k mimču 🙂
Holky, užíjte si počasíčka na kočárkování, od zítřka má být škaredě.
Jo a na Nohavicovi si zazpívám i za vás, ju? 😀

smuffynka
12. lis 2008

Nemám právě žádné kamarádky ☹ Ono to bude i tim, ze kdyz jsou kolem me nejake tehule tak je jim kolem 30let a me berou jinak, preci jenom mi 21let 🙂 takže rovnocena kamoska pro ne asi nejsem .......mam jen byvalou spolupracovnici co je taky tehu tak se bavime pres icq -bydli totiz dal a stejne ji je 29 a zas ma kolem sebe i jine holky co jsou tehu nabo maji miminka a bydli kolem ni.....takze fakt doma cvoknu 😀

artemiss
12. lis 2008

smuffynky: já teda taky nepatřím k nejmladším, ale nemám pocit, že bych holky ve věku 21 brala jinak....A ty ses do Ostravy přistěhovala, že tady nikoho neznáš?

smuffynka
12. lis 2008

To ne, ale kámošky co jsem měla jsou ruzně po republice na školách a když přijedou stejně se mi vyhýbají,že prý mam jiné starosti.....Po prestehovani na Dubinu uz vubec ne :o) mám spíš kamarády a stěma se moc kecat ted neda 😀 vzdy jsem mela spis kamarady, a nikdy mi nechybela kamoska ale ted je to jine.....

zanetka82
12. lis 2008

Ahoj.
Holky já vám tak zavidím ty vaše bříška. Kdyby jsme měli větší byt tak bych šla asi ještě do jednoho miminka. 😀 Samozřejmě s odstupem času. Teď mi s těch dvou rarachu řádně hrabe 😀 😀
Holky proč nejdete za nami do diskuse Ostrava 🙂 Tááááám je holek, mamin 😉 jsou tam mladé starší. Jsou tam holky i z Dubiny 😉

smuffynka
12. lis 2008

zanetka: objevila jsem jen zamcenou diskuzi Ostrava 🙂

zanetka82
12. lis 2008

Je tam i nová Ostrava 😉 Najdeš jí v regionech poslední příspěvek je dokonce myslím muj 🙂 Hledej 😵

zanetka82
12. lis 2008

Tak co našla? Ostrava 2

artemiss
12. lis 2008

Holky, na jak dlouho jste si daly mateřskou??? Na 2, 3 nebo 4 roky??? Já přemýšlím, že bych si ji dala na 2 roky a pak hned druhé mimi, přemýšlíte taky tak? Kdybych si ji dala na 3roky a pak bychom další mimi měli za 2 roky, tak se zbytečně o tu vyšší částku připravím, ne??? Na 2roky bych mohla mít 11.400/měsíc, na tři 7.600,-....Je pravda, že pak třeba nebudu moci otěhotnět a nebudu mít nic....jak jste to vymyslely vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru