Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

lucenek
15. zář 2008

ahoj ia
n jako zdravotník ti radím následující:
máš svobodnou volbu si vybrat porodku kde chceš porodit
rychlá tě odveze kam budeš chtít (pouze v případě, jená li se o porodnici).
Většinou špitály nehlásí záchrance různé stop stavy to se dozvídáme aktuálně až když rodičku přivezem.Pokud je full musí tě vyšetřit napsat zprávu a vytelefonovat následující porodnici dle tvého přání pokud je volno veze tě rychlá tam, poud ne tak šupajdíš rodit tam kde je flek..popřípadě v sanitce. A propos...v kontrakcích ti to je jedno kde jsio hlavně chceš mít porod za sebou 😉

ia.
autor
16. zář 2008

díky Luci, no my určo pojedeme autem, tak snad mě nepošlou pryč a navíc jsem tam chodila na předporodní kurz a to prý berou hodně v podtaz, tak uvidíme...díky za tvé zkušenosti.

smardik
16. zář 2008

ia nechci tě zklamat ale já se tam byla minulý týden podívat a prý už to že chodíš na předporodní kurs brát v potaz nemůžou protože o porodnici je velký zájem, prý je nejlepší tam volat zda mají stop stav nebo ne, ještě říkala že volné jsou vždy Fifejdy - ty taky nechci ani omylem a pak havířov

bufik
16. zář 2008

Ahoj holky..myslím,že je to všechno o lidech,ne o nemocnici.Musím ale přiznat,že jsem se taky strachovala,jestli mně vezmou.Teď už se na to dívám trochu jinak.Hormony po porodu pracujou a rozbrečí Vás každá blbost.Takže pokud narazíte na protivnou sestru,která nemá zrovna svůj den,tak můžete být kdekoliv...Je to jen pár dní a ten malý uzlíček Vám všechno vynahradí... 🙂

ia.
autor
17. zář 2008

smardik: oni taky mluví každý něco jiného, pže moje kámoška, co rodí v prosinci, tak začla chodit do kurzu teď v pondělí a tam ji řekli, že pokud mají v těhu průkazce razítko, že chodily na kurz, tak udělají maximum pro to, aby je tam vzali. Tak to jsem z toho jelen🙂)já tam volat nebudu, rovnou tam dojedu a prostě řeknu že chci rodit tam a hotovo. Na Fifejdy ani omylem a Havířov má taky pár afér za sebou a to ne moc populárních, takže to bych raděj jela do Nového Jičína nebo Třince, ale doufám že nebude zapotřebí....

artemiss
17. zář 2008

Ahoj holky, já se chystám rodit až na vánoce a to právě ve Vítkovicích. O STOP STAVU vím a docela mě děsí, že bych měla rodit jinde......Prostě tam budu řvát do té doby, dokud tam neporodím 😀 😀 😀 !!! Pisněte tady pak, jak jste s porodem dopadly, jestli Vás odbyli a poslali jinam nebo jakou taktiku jste zvolily, aby Vás i při STOP STAVU na porodní sál vzali. Děkuji 🙂

bufik
17. zář 2008

rodila jsem v Porubě a taky tehdy bylo narváno....jde to jak na běžícím páse...po porodu máš zůstat 2hodiny ležet na tom porodním pokoji a já už po 50minutách seděla na křesle a sestra mně vezla na šestinedělí,že je moc maminek,že už musí rodit další.... 🙂

ia.
autor
17. zář 2008

no bufik ve Vítkovicích není problém na porodních sálech, mají tam 4 a ty to docela stíhají, ale problém je, že pak nemají mamču kde uložit, páč na 6nedělí je jen 26 lůžek a proto ty stop stavy. A Vítkovice pouští domů až 5 den, takže je tam přetlak. Artemiss, doporučuju navštívit předporoďák ve Vítkovicích, je to moc příjemné, stojí to 550kč a proplácí to pojišťovny a navíc opravdu sestry chtějí rodit holky, které prošly jejíma kurzama..

artemiss
17. zář 2008

Jo, je asi nejvyšší čas na předporodní kurz, kámošky co tam chodily byly nadšené a taky mi říkaly, že když budu chodit tam, je pak větší pravděpodobnost, že mě tam k porodu vezmou.....Od kterého týdne jsi na předporoďák chodila???? a kolikrát a jak často se ve vítkovicích chodí?

ia.
autor
17. zář 2008

já jsem chodila už od 22tt, pže přes prázdniny kurz nebyl a teď už bych ho nestihla dochodit, vím, že začal teď 15.9. v pondělí a chodí tam moje dvě kámošky, co mají termín 6.12 a 18.12, a vím, že je tam dost nával, takže doporučuju neotálet a co nejdřív se jít zapsat. je to 5 lekcí a vždy v pondělí, buď od 10-12, nebo od 12.30 do 14.30hod, to jsem chodila já, jinak se doporučuje chodit od toho 28-30tt, takže máš nejvyšší čas! Zaregistrovat se musíš v budově naproti porodnice, taková stará, s označením H a je tam venku cedule gynekologie 1.patro, tak tam je okýnko, kde tě sestra zapíše.

artemiss
17. zář 2008

Takže mám nejvyšší čas. Děkuji za vyčerpávající info. Jsi jako chodící encyklopedie 😀 ...ale to myslím v dobrém 🙂. Ještě jednou dík a přeji pohodový porod.

ia.
autor
17. zář 2008

díky, Tobě taky. Snad bude pohodový a snad bude ve Vítkovicích.... 😉

lucenek
17. zář 2008

uf teda..
poruba má 5 por. sálů a nestíhá jak kdy jak je nával
vítokovice maj 4 a imrvere stop stav ale řeknu vám jak to doopravdy je...doufám že sestřičce co jezdí rychlou a porody sem tam vozí věřit budete...stopka je kvůli kofolám, a proto managment vymyslel VIP kartu za 2500Kč i kdybyb bylo 20stopstvů a narváno vemou vás a máte jistý nadstandart tož nevím jak to chcou udělat no..ale prej to píšou a říkaj
fifky..4 fleky na porod a jeden mega sál rozděleno polostěnou..hnus failový slyšet řvát vedel rodičku zvlášt maj hekárnu a na sál se jde až když leze hlavička..no běs, a co se týče přístuipu...3x jsem tam vezla rodičku...chování personálu k rodičce nebyl dvakrát ok a ke mě jako k sestře už vůbec ne..jako co mi to tu vozíte zase prord jo???? no mám ji snad rodit v sanitě??? I když povedlo se mi ve výtahu, ale neva.... a nevím co tamní PA maj prosti červené uniformě, že by se jim nelíbila? 😀
Tolik mé zkušenosti...
Jo a Havířov..utíkejte mílovými kroky málem mi tam umřela kamarádka při porodu klasickém...dle dokumentace....takže tam ee

lucenek
17. zář 2008

...ale je to o lidech...třeba sloužila debilní PA nebo hloupej doktor no....fakt ale s fifkama mám nejhorší zkušenost

ia.
autor
17. zář 2008

jj, lucenek, máš pravdu, prodávají kartu za 2500kč a garantují příjem, ale já do toho jít nechci, přijdou mi to vyhozené prachy, a navíc segry na předporodním kurzu říkaly, že si to nemáme kupovat a nejít do toho, že je to ždímání peněz z rodiček...zkrátka jsi mě jen přesvědčila o tom, že se nesmím dát, prostě tam dojedu a budu si trvat na svém, a pokud ne, tak jedu do Poruby a Fifejdy míjím obloukem....

lucenek
17. zář 2008

přeně tak je to ždímání peněz a oni ví že kofoly si to nemůžou dovolit....

ia.
autor
17. zář 2008

no mě si s kofolou určitě nespletou, páč jsem blondýna jak poleno🙂)))stejně si myslím, že když už i v OVĚ je takový problém s porodnicema, tak proč nezavedou stejný systém jako v Pze, prostě registrace a hotovo, měsíc dva před porodem, ať vědí. Takhle je v tom chaos, všichni se bojí kde mají jet a místo aby se člověk soustředil na to, že za pár dní porodí, tak lítá a shání informace, kde mu vlastně "dovolí" porodit...děs, fakt.

lucenek
17. zář 2008

ia myslím žes registrací by byl ještě větší šrumec....tak jako je v praze co ti co se nevejdou jinam?Ani poruba ani fifky???,Kam pak...neljepí je nevolat a jet 😉

danamatus
17. zář 2008

ia. můžu doporučit Porubu 😉

ia.
autor
18. zář 2008

díky, danamatus, já jsem se rozhodla pro Vítkovice, chodila jsem tam na vyšetření a na kurz, a Poruba je pro mě neznámé prostředí, ale pokud bude ve Vítkovicích stop stav, tak si prosadím Porubu🙂))

artemiss
18. zář 2008

ahoj holky, sory, že vám tady zase lezu do rozjeté diskuze, ale mám příspěvek k Havířovu:
Kámoška tam rodila, jsou to cca 3 měsíce a nemohla si přístup vynachválit. Tím, že tam je málo rodiček, kolem ní skákali všichni lékaři a sestry, co tam byli....a když si pak po porodu zavolala sestřičku, přiběhly hned dvě najednou 🙂...Padla tady zmínka, že je to všechno o lidech, s čímž naprosto souhlasím. I v Havířově jsou tedy ochotní a schopní 🙂 Ale na Vítkovické porodnici trvám.

janeyzelvicka
18. zář 2008

Já rodila ve vítkovicích zhruba před 6 týdny a taky jsem mermomocí chtěla tam. Takže jeden tip jak toho dosáhnout, vyžaduje ale spolupráci s miminkem: přenášejte tak 10 dnů a oni si vás tam pak pozvou na vyvolání 😀 😉 😀
Registrace v porodnicích je podle mě spíš blbost, podle toho co vím, tak v praze se holky registrujou málem hned jak objeví pozitivní test, žádné dva měsíce před porodem... a prý platí, že i když je člověk registrovaný, ale v dané porodnici maj plno, tak posílají jinam. stejně tak jako když není registrovaný, ale málem už jde vidět hlavička, tak ho musí přijmout.

a k vítkovicím - opravdu je to hlavně o lidech. Taky jsem narazila na jednu ne moc příjemnou doktorku - když už šlo do tuhého a rodila mě, tak už sice byla docela fajn, ale předtím při vyplňování papírů to stálo za to, což pro mě, jako pro vyjukanou prvorodičku, kterou čeká vyvolání a nemá u sebe nikoho blízkého, nebylo moc super.. Ale jinak všichni skvělí, další doktoři, PA, sestřičky na novorozeneckém i na šestinedělí, vždycky poradili, pomohli...
Ad vybavení - sály jsou fakt skvěle rekonstruované, ale upřímně, ke konci, tak poslední dvě hoďky by mi bylo jedno, i kdybych seděla na balíku sena.
Šestinedělí je normální, takový dnešní nemocniční standart. škoda že nejsou sprchy a záchody na pokoji, ono to asi je myšlené, že pro dva pokoje je sprcha + záchod, pač vchody na pokoj a ke sprchám jsou hned vedle sebe, ale nám tam stejně chodily kofoly (i když možná to bylo i pro ně, podrobněji jsem to nezkoumala) a kámoška říkala, že po jedné z nich se sprchovat byla docela síla. Jinak je ale dávaj na pokoj spolu. Úžasné byly židle v jídelně - exkluzivní tvrdost, což po nástřihu obzvlášť oceníte, takže jsem vůbec neměla tu čest si na ně sednout, kdyžtak jak paragraf. A co ještě bych trochu změnila - to striktní nařízení návštěvy od 15 - 17. Po obědě se stejně už nic nedělo a po večeři, která byla taky tak divně v 5, jakbysmet.
Hihi možná to teď všecko vyznělo negativně, ale já byla fakt maximálně spokojená, nikde to není dokonalé, a jinde by to třeby bylo mnohem horší... Takže celkově pro Vítkovice jednička, příště bych to chtěla odbýt zase tam, i když teď už mnohem víc chápu ty, co rodí doma nebo ambulantně. Ono kvečeru to je fakt takové blues ☹, zvlášť když se člověk necítí moc dobře, a i kdyby tam měli sebeskvělejší vybavení a sebehodnější sestřičky, stejně bych nejvíc ocenila manžu a moji skvělou postýlečku... To bych pak možná oželela i ten ibuprofen, pro který jsem tam pravidelně běhala na sesternu. 😀
Tak hodně zdaru a pohodový porod, ať už ve vítkovicích, nebo jinde.. PA na kurzu říkala: "Hlavně se na nějakou porodnici moc neupínejte, protože pak vám to nevyjde a vy přijedete do jiné už blbě naladěná." 😉

ia.
autor
19. zář 2008

jani, tak to díky za tip, já moc přenášet nechci, pže mám strach, aby to nebyl nějaký velký cvalda, už v 31tt mělo 1650g, takže raději dřív než později🙂))jj ty návštěvy tam jsou kritické, proto bych moc chtěla nadstandart, pokud bude volný,už jen kvůli těch návštěv, aby se to hezky rozprostřelo do celého dne a manža moh s náma být i o samotě a ne s babičkama a dědama, kteří tam budou určo chodit kukat na první vnouče🙂)))

janeyzelvicka
19. zář 2008

Taky jsem chtěla nadstandart... když jsem se tam byla juknout, doporučovala mi ho jedna mamča... tak jsem si říkala, že budu chtít ten jednolůžák, abych měla klid a aby se mnou moh být manža i víc večer (přes den to stejně ztrácelo smysl, byl v práci)... Pak jsem si zas říkala, že sama ne, měla bych depku. tak že nadstandart dvojlůžák. ale to jsem si zas říkala, že to už pak nadstandart nemusím mít vůbec, pač na nadstandartu dvojlůžáku ty návštěvy nejsou zas tak o moc delší než na normálním a o nějakou ledničku mi nejde. Takže jsem nakonec byla na normálním s mamčou, s kterou jsem se potkala už ráno na příjmu (taky šla na vyvolání) a s kterou jsem čekala i v jednom pokoji na gyndě, jestli se porod rozjede... no a večer jsme se sešly na šestinedělí 😅 byla fajn, vždycky jsme pokecaly... a návštěvy jsem taky přežila, a to že jsme nemohly být s manžou jsme si vynahradili doma...

kitty68
19. zář 2008

no moje segra rodila ve vitkovicich minuly patek, chodi tam i na gyndu, sla na kontrolu a zjistili ze je na 4 cm tak ji hned poslali po porodky, a to ji tyden predtim taky rikali ze je tam plno.

byla spokojena, az na jednu starou sestru z novorozeneckeho, ze pry byla komunisticka pizda

taky si stezovala ze tam slysela rvat zenskou a ze ji to znervoznovalo a pak tu babu vyfasovala na pokoji, ale to uz byly kamosky a pomahaly si

luci s tema kofolama budes mit asi pravdu,jeste kdyz js tam chodila i ja na gyndu tak js v cekarne svitila

janeyzelvicka
19. zář 2008

Jo to je fakt, měli by to odhlučnit... když mě vzali na porodní box a já slyšela šílený řev z toho vedlejšího, málem mě piclo... ale říkám si, dobrý, někdo tam rodí, za 20 minut bude po všem... jenže ta mamča tak řvala 3 hoďky při každé kontrakci... nakonec ji chudáka vzali na císaře, museli to pro ni být hrozný, ale mě to taky nepřidalo, jak jsem to měla z první ruky...

ia.
autor
19. zář 2008

no holky to mě děsíte, to tam jde tak slyšet???já právě, když jsme tam byli na prohlídce, tak jsem byla nadšená, že je každý box oddělený a dokonce tam byly 2 rodičky a bylo tam tichučko, jen hlasy sestřiček šly slyšet....no parada.....☹

kitty68
19. zář 2008

no ia. nektere zensky proste neumi snaset bolest, nevis co budes delat ty az te to chytne, a reknu ti ze to boli fakt sv*nsky 😉

janeyzelvicka
19. zář 2008

Asi fakt záleží jak kdo 🙂 já si taky párkrát zařvala a měla jsem dojem, že bourám nemocnici, ale muž říkal že to skoro nebylo slyšet, tak nevím 😀
Když už mě to nutilo tlačit, tak jsem taky řvala, ale mudra povídá, ať zatnu zuby a dám to do toho tlačení, že to bude efektivnější (a ony tam neohluchnou, ale to už neříkala 😀 )... prvně jsem si říkala, co to kecá za blbosti, ale ono to fakt fungovalo, zvlášť když mi muž podpíral hlavu a já drtila ty madla 🙂

lucenek
19. zář 2008

holky já taky řvala ale jen při kontrakcích u kterých jsem nesměla ještě tlačit když sem mohla tlačit byla to paráda bolest se dala přetlačit a kontrakce jen brněla...ale chtělo to dát do toho fakt všechno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru