Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

sestrakatka
21. lis 2008

Ahojki Parybko 😀 už jsem na tebe vzpomínala,kdy se asi ozveš 😕 tak to jsem zvědavá, jaké máš zážitky. tak honem písankuj....pa pa 🙂

parybka
22. lis 2008

byla to zkušenost... a dovolené bych si netroufla mluvit ani náhodou 😀
teplo tam bylo fajné a ten skok do zimy a sněhu je parádní. Zatím to zvládáme. Sluníčko nám krásně svítilo, ale foukal silný vítr a přechod do klimatizovaného hotelu a restaurace a barů nám přivodil (mi a O.) docela slušné nachlazení. Takže O. kašle jak starý tuberák a já chrchlám taky.
O. se moře líbilo, vůbec mu slaná voda nedělala žádný problém. Koupali jsme ho jenom ze začátku, pak jsme měli starosti s tou jeho nemocí. Jídla tam bylo neskutečné množství, měli jsme all inclusive, takže i pití zdarma, jejich džusy - guava a mango, moc dobré, koktejly, s alkoholem nešetřili - to jsem měla jenom zdravotní jako prevenci střevních potíží 😉
Pár dnů trvalo než jsme si zvykli, než si O. zvykl na jiné prostředí, jiný režim, pak jsme se zajeli a bylo to fajn (až na to nachlazení).
už bych asi s tak malým (nebo velkým ) dítětem nejela. O. ještě nechodí, takže pořád někdo musel být u něj a zabavovat ho. Pokud by jenom dítě leželo a ještě nelezlo, tak by se asi dalo, pak až jako chodící. Jsme rádi, že jsme jeli, protože máme o zkušenost víc a kdybychom nejeli, tak by mi to bylo líto a nevěřila bych, že to fakt může být tak náročné.

Jestli vás něco zajímá, tak se ptejte 🙂

parybka
22. lis 2008

Radi, ráda přijedu 😉 beru to jako pozvání 🙂

já přibrala v těhu asi 25 kg, takže jsem byla těžce přes centík, asi v sedmém měsící jsem byla na původní váze a pak to šlo ještě trošku dolů, před dovolenou jsem byla tak -5kg před těhu, při těch stravovacích hodech jsem si nějaké kilečko přivezlo .. snad to ještě vykojím 😀

já byla v těhu taky na nemocenské, hned od začátku a já hrála travian (online hra na netu), takže jsem o nudě mluvit nemohla. Ale na poslední měsíc to už nedoporučuju, je to hra tak na 3/4roku až rok, já toho nechala až ted v září 😅 závislák

jo, a to regionů Ostrava II nechodím ráda.... jestli vám to nevadí, tak zůstanem tady - když už nám to nezavřeli 😉

ia.
autor
22. lis 2008

čau Evi, zdravím Tě mezi náma zmrzlinama, to je šok, co, vrátit se z teplíčka a najednou sníh!!
no hlavně že jste to ve zdraví přežili ( i když....🙂, a příště už budete chytřejší. Když jsem to spočítala, tak my pojedeme taky v 10 měsících na dovču, ale ne k moři, ale do Tater, takže budem jezdit s kočárem, a snad to teda nebude tak náročné jako v Egyptě...ale věřím že to bylo těžké. Včera jsme se bavili se známýma, se kterýma jezdíme každý rok do Chorvatska, že příští rok vynecháme (taky se jim letos narodilo dítě, druhé) a prubnem to ten další rok, to bude mít Vojta skoro dva roky, tak to snad pude. Ale to je ještě daleko...

každopádně jste si zpříjemnili podzim a přijeli jste rovnou do vánoční atmosféry 😉

já jsem dnes večer sama doma, manža má sraz ze skautu nebo co, ale stejně vám řeknu, že není nad to narodit se chlapem. Včera jsme měli návštěvu, bylo nás 6 dospělých a tři děti, tzn. ve čt večer až Vojta usnul na nákup do Hypošky, v pátek ráno udělat tiramisu, odpoledne uklidit, nachystat všechno, návštěva odcházela v jedenáct, manža měl hodně nakoupíno, takže ho poslat spat, já rychle všechno uklidit, naštěstí existuje vymoženost jako myčka, vyluxovat obývák, zpátky roztáhnout sedačku, abych měla ráno kde dát Vojtu, vytřít koupelnu, páč manža se sprchoval všude jen ne ve sprchovém koutu...rychle lehnout, malý se vzbudil na kojení ...atd. Ráno rychle uvařit oběd, páč na 12.30 jsem měla zkoušku ve škole, manža mezitím odbíhal zvracet, mezitím vyprat, vyžehlit......dyť to znáte....no a za chvíli zase padá pryč.... 🙄 🙄 🙄
ale co, malý už spí, já si lehnu k televizi, dopiju černé pivo, co jsem si včera načla (na mlíko 😀 a budu se litovat, jak je to strašné že jsem tu sama a pak se půjdu podívat na andílka do postýlky a budu ta nejšťastnější na světě 😀 holky, hezký večer...

lucenek
22. lis 2008

No paryb upřímně já to čekala...že to tak dopadne pár stránek dál jsem psala proč a z jakých důvodů bych nejela já a ony to jsou ty problémy , které jste reálně měli.....
ale snad jste si to aspoň tak užili....co se mě týče tak do zahraničí 2 a více roky..ani s nelezoucím nechodícím mimčem bych nejela jak je dneska trendy vytáhnout kočár a letět s 3m mimčem.....to taky není nic pro mě
raduš taky čumákuju u postýlky a koukám jak ten můj poklad spokojeně oddychuje 😵

parybka
22. lis 2008

tak náš malý taky už spí.
Luci, já si poradit nedám 😀 co si sama nezažiju, tak nevěřím. Když jsem byla těhu, tak jsem si plánovala, jak budu dál chodit i s mimčem do práce, dá se tam příp. do postýlky a bude spát. Haha, zlatý voči... ted hledám volné hodiny, většinou je urvu manžovi z práce - takže manža hlídá a já pracuju. Konec roku, to bude ještě hodně náročné, uvidíme. Taky jsem nevěřila, že co je na tom, však malý bude spát...už věřím. Vlastní zkušenost je nedocenitelná. I s tím spaním... jak každý říká, užij si, dokud je malý in, až se narodí, tak se nevyspíš. Možná bych měla začít věřit 😅
No jo.. ale na druhou stranu, známá z cvičení byla se synem stejně starým u moře a říkali, že naprosto v pohodě. Ale je fakt, že má ještě stále nelezoucího kluka, snad až tam začal trošku lézt, takže to je jiné.
S tím menším mimčem to je fakt... to raději, at jsou mamka i dítě ve svém. O dovolené se pak fakt nedá mluvit.

Raduš, zkoušku? ty studuješ? jak to zvládáš??? 😨
Ty Tatry mám v bookmarku a vážně o nich uvažujujuju. Moje máti tam jezdila coby dítě a dospívající na tábory a taky by se tam ráda podívala, takže bychom ji vzali s sebou. A taky by bylo o Ondru dobře postaráno 😅 Nevím, jak to ta moje mamka dělá.. ona to tak s těma dětma umí. On ji vyvádí takové věci, my s Ivem jenom čumíme. Dneska jsme jeli domů (jsme ještě u ní) uklidit a připravit se na příjezd s O. a O. prý viděl volné místo na dvoře po autu, tak udělal brrrr (tak dělá na autíčko - asi pár dnů) a papá (to na požádání taky ještě nedělá, jen když chce sám). Tak jsme byli v šoku. Aspon má O. skvělou babi 🙂

Dneska jsem uspávala venku a tlačila kočár po sněhu... a vzpomínala na teplíčko v Eg. Asi fakt budu muset vytáhnout aspon svetr 😅 😀 A co se vánoční atmosféry týká... radši bych, aby už bylo po nich. Doufám, že se můj názor na Vánoce změní aspon s O. Jinak je ani moc neslavíme 😔

lucenek
22. lis 2008

jo praryb to já taky...ale co mám malou si nechám poradit.... 😉

ia.
autor
22. lis 2008

holky nekukáte na novu na ten film o borcovi, jak furt bydlí u rodičů? docela sranda 😀
paryb, taky jsem si myslela, že toho budu při miminku zvládat daleko více a teď jsem ráda, že se postarám o Vojtu, o domácnost a ještě mi vyjde chvilička i pro sebe a koníka🙂....ale máš pravdu, člověk si musí všechno odzkoušet sám. Já sice rady sbírám, ale do některých věcí si taky nenechám mluvit🙂)))
do školy chodím, ale jen na pajdák, dodělávám si pedagogické minimum, abych mohla po mateřské nějakou dobu učit na střední škole, než mi povyrostou děti. Takže nic náročného, navíc jsem docela zocelená, pět let jsem studovala vysokou při práci.
Vánoce s dětma jsou ty pravé vánoce. Já jsem taky posledních pár let vánoce nějak neprožívala, ale myslím že teď s Vojtíškem to bude jiné. Letos ještě ne, ale příští rok už to bude sranda 🙂

ia.
autor
22. lis 2008

jé a teď jsem si všimla že na primě je návrat do cold mountain, to je nádherný film....

parybka
22. lis 2008

já koukala na Star Dance a docela jsem se pobavila .. sado maso paso 😀 (paso doble podle Bosáka)

Radi, děti? kolik jich plánuješ? a co chceš (nebo můžeš) učit?
utíkám kojit

ia.
autor
23. lis 2008

Evi, dvě děti🙂))))jsem samozřejmě ráda za jedno, ale ráda bych pořídila Vojtovi sestřičku 😵 😵 😵
učit bych chtěla (a mohla) ekonomii, management, marketing a předměty tomu podobné.....
ty ještě kojíš? a kolikrát denně? Jak se vůbec po půl roce, kdy se začíná s příkrmama omezuje kojení? já, teda pokud budu mít mlíko, tak bych chtěla kojit tak do 8 měsíců, ale uvidíme jaká bude realita 😀
Luci, jen jeden dotaz ohl. focení, jak dlouho to trvalo? Mám strach, aby nebyl Vojta nevrlý, ospalý a tím pádem fotky na prd 😝 sice jsem to domluvila na desátou dopol, to by měl být ready, ale pokud to bude trvat dlouho, tak on pak potřebuje spát..

lucenek
23. lis 2008

tý ono to je dle nálady mimča jsenou mi vydřela 40 minut pak jen 10 a fotky vidíš sama povedly se tak i tak

ia.
autor
23. lis 2008

tak to je supr, já se bála že tak dvě hodky a víc....on se totiž prospí v autě, než tam dojedem a pak bude tak hodinku v pohodě..

parybka
24. lis 2008

Radi, stále kojím a v Eg. jsem se rozkojila ještě víc, O. vyžadoval. Takže i behem dne jsem kojila několikrát.
Jinak před tím jsem kojila tak 2x odpoledne, při uspávání a ráno při vstávání a v noci asi 1-2x. Tak se budu snažit zase na tenhle rytmus najet.
Já taky chtěla vydržet plné kojení do 7-8 měsíce, ale najednou v 6. jsem měla pocit, že má Ondra hlad. Tak jsem začla dávat na večer kašičku - pár lžiček, ale na kvalitu spánku to nemělo vůbec žádný vliv.
Tak jsem zkusila místo večerní kaše dávat na oběd pár lžiček zeleniny.
Já na to vynechávání kojení najela tak, že jsem dala na oběd tu zeleninu, zprvu jen pár lžiček a pak jsem třeba za hodinu dokojila. Postupně jak přidáváš na porci obědu, se posunovalo kojení.
Tak samo i s večeří. A se snídaní jsem začla nejpozději - teda spíš svačinou, za snídani považuju ranní kojení.

Dneska jsem O. pustila Sezamovou ulici ráno a při tom krmila. Ani se nehnul. Hleděl a otvíral pusu, ale pochybuju, že vnímal, co jí 😀 Vydržel na to koukat asi 15 minut.
Ale radši krmím bez TV, babiček a ostatních vzruchů kolem, at se naučí pěkně jíst. Ale to se pak hemží, povídá, brmlá, někdy je to zážitek 😀

Co jsme přijeli, tak má O. zase nohy plné modřin. To z toho, jak lozí na a z postele. Je to asi pár dnů, co se naučil slézat. Ivo mu ukázal, že když chce jít dolů, tak se musí natočit prdelkou a zacouvat a tak pěkně sleze. Prý mu to ukázal asi 3x a už to sám dělá. Sranda je, když chce slézt z poloviny postele, to celou cestu couvá 😀 já to při začátcích lození nezažila, tak mě to vždycky pobaví.

Jo a dneska jedem k Dr., pořád chcchle, po chvilce pohybu začne sípat. To sípání se mi fakt nelíbí. S kašlem už je to trošku lepší, nekašle už tak často, ale když spustí, tak to stojí za to.

parybka
24. lis 2008

Holky, co jste na baráku, dáváte mimča spát ven?
já jo... nabalila jsem O., zabalila do beránka - fusaku a ještě do deky. Studený pak není.
Vojtí je asi na takovou zimu ještě malý, co?

ia.
autor
24. lis 2008

Evi, já myslela s tím kojením, že samo že najedu od 6. na příkrmy, a pomalu se budu snažit kojo omezit tak, abych v 8 měsíci skončila úplně...
tak to máte doma pěkně veselo, co? ve st přijede kamarádka, má 13 měsíční Elišku, a říkala, že se zdrží jen chviličku, pže má teď to kritické období, jak ještě něchodí, ale chtěla by a je to fičák🙂)))tak jsem zvědavá...a vy taky za měsíc a půl oslavíte roček, že? 😵
a jak jsi dopadla u dr? já musím zaklepat, že od té doby, co se tak trápil v porodce a pak chvíli doma, tak je zdravý....
jinak ven s Vojtou chodím, bohužel to nejde,že bych ho jen oblíkla a vystrčila na terasu, on se musí vozit, jakmile zastavím tak je většinou vzhůru, takže chodím na procházky a občas ještě dospí tak půlhodky na terase, nebo teď když pršelo nebo sněžilo tak v garáži 😀 , auto tam není, jen krámy ještě od stěhování a příjemný chlad, takže se mu tam dobře spí...a ven s ním budu chodit pořád, v porodce říkali nevycházet když klesne teplota pod mínus pět, a to ještě naštěstí nebylo...

lucenek
24. lis 2008

paryb to couvání mě pobavilo 😀 😀 😀 no jo ty děti 😀
radu a proč minus 5???Mě neřekl nidko nic...jako kdyby nasněžilo bylo nádherně tak bych asi šla s malou i v -8C 😅

parybka
24. lis 2008

ptala jsem se na to spaní venku i dr, abych něco nezblbla, když marodí a říkala, že pod -5 nechodit ven, že jim ten mráz může spálit sliznici. Tak opatrně...

Sedí mu to na průduškách, bronchitida.. tak léčíme homeopaticky, mělo by se to do 4 dnů zlepšit, jinak mám zkusit mucosolvan nebo hedelix. Tak snad to zabere. Naštěstí nemá teploty. Ale mohlo by se vyvinout až v zápal plic, protože je oslabený, příp. "zchroničtět" do astma. Tak musím dávat bacha
Mi O., když byl menší, taky nespal, pokud se nechodilo, nekodrcalo, v létě mi ho vždycky uspala babi a ted, když usne, tak prostě spí... ted taky spí, asi 20 minut, tak snad ješět hodinku dá 😉

Radi, já to nepochopila.. myslela jsem, že chceš kojit plně do 8 měsíců a ty už v 8. chceš skončit??? proč? ještě zjistíš, jak je to kojení pohodlné 😀

ia.
autor
24. lis 2008

luci, před chvílí jsem jela z tesca, tak jsem v autě poslouchala tvojho muža 😅, má sexoš hlas 😎
paryb, teda zápal plic? to nestraš...dávej pozor na bobka malého, a ty s ním chodíš ven? asi byste se měli teď kurýrovat doma v teploučku, ne?
s tím spaním teda doufám, že bude Vojtíšek na tom podobně🙂))
co se týče kojení, hodně jsem četla a kamarádky mi to potvrdily, že po 8 měsíci už mají děti rozum a kojení si vynucují, hlavně v noci, i když už by měly spát celou noc a hlad nemají, ale budí se a vyžadují prso, takže proto. Prostě chci, aby měl na snídani a večer nějakou tu kaši a přes den ty zeleninky, masíčka, přesnídávky atd. A taky vím že takhle ho budu moct dát na noc k našim nebo tchýni a my budeme moct někam vyrazit atd. Uvidíme samozřejmě, jaká bude realita, ale stanovila jsem si těch 8 měsíců jako takovou hranici. Mám tady sousedku, co kojí syna, který má 1.5 roku, on přiběhne, vyhrne ji tričko a pije, to mi přijde takové divné a nechtěla bych to..

lucenek
24. lis 2008

raduš já vím...mě z něho brní luladlo...když ho slyším.... 😀 ale vyřídím
radu s kojením souhlas čéče..nejsi ty moje ségra????? 😀

parybka
25. lis 2008

luci.. co že tě brní??? 😀 😀 😀
ono je to divné, když už dítě přiběhně a samo si cucne, to souhlasím, ale stejně bych tak do roku a půl chtěla kojit. Už proto, že bych mu nemusela dávat nějaká umělá mléka. Protože já jsem alergická na živočišné bílkoviny - tedy i kravské mléko, tak proto. Ale jak ho naučit, aby se sám neobsluhoval, to netuším.. už ted někdy přileze a začne mi zvedat tričko 😀
A s těma nocema máš naprostou pravdu, O. si pořád vynucuje kojení v noci, vstávám co dvě až tři hodiny, docela mě to ubíjí. Ale netuším, jak to udělat, aby se nebudil. Vím, že hladem to není.

Nechodím s O. ven, jen venku spí. A je zababuchaný, že mu jsou sotva vidět očička. A zima mu není, pak je pěkně teploučký. Na plavčo ani na cvičení tento týden nepůjdem. Dneska už je ten kašel trošku lepší.

ia.
autor
25. lis 2008

Evi, tak to máš docela těžké, že se musíš hlídat co jíš a piješ, že? a taky sis asi vytrpěla jako dítě, páč za našich dětských let se o nějakých alergiích na mlíko nic nevědělo a každý ti ho nutil, viď?to chápu, že chceš toho Ondráška ušetřit. Brr já když si vzpomenu na čaj s mlíkem 😀 nevím jaký máte k tomuto nápoji vztah, ale já si pamatuju, že jsem ve škole přírodě v druhé třídě poblinkala učitelku, když mě nutila to vypít 😀 😀
teda ty noce, tak to klobouk dolů, Evi,že už to zvládáš vlastně skoro rok takhle, malý se mi poslední dvě noce budí na kojo 0 h, 2h, 4h, 6h a já už jsem z toho na prášky, přisuzuju to růstovému spurtu, i když ve dvou měsících? 😒 no ale předtím se krásně budil 0h,4h a 7h, tak já doufám že se to zas vrátí do "normálu"🙂)¨

luci ségru bych brala, mám jenom bráchu🙂)))))))))) a jinak mít doma chlapa ze sexoš hlasem...hmm to chápu vibrace tvých rodidel🙂))))))))můj chlop je sexoš typ, ale bez sexoš hlasu🙂))))jináč u nás eště neproběh ehm sex po porodu, tož jsem včera koupila v tescu jakéhosi tramína pozdní sběr, že si dám decku na uvolnění, ty si vysmátá, bos nebyla nastřihlá, ale já mám nervy 😀 , tak si asi uděláme dneska hezký večer, esli neusnu 🙄

parybka
25. lis 2008

já nesnášela škraloup na mlíku ani na kakau brrrrr 😖 mi se ta alergie "projevila" až kolem 18 roku, ale je fakt, že předtím astma, ekzém.. furt něco. Kdyby se vědělo, co se ví ted.. ale už je to pryč.
Já každý den musela vypít hrnek mlíka nebo kefíru, ani jedno mi nechutnalo 😅

Ivo má taky sexy hlas.. a nejvíc, po propařené noci 😀 😅 ... na ten mě dostal 😅 (ten normální 😀)
Tak si užijte pěkný večer 😉 to bude i po nástřihu dobrý.. kdo ví, třeba ještě lepší 😉
my jeli v neděli uklízet do bytu a bez omezení hlučnosti a strachu, že se O. probudí... to bylo fajnéééé 🙂 🙂 😅

Luci, v kterém rádiu ten tvůj vysílá? že bych si taky poslechla 😉 a ještě, když mi poradíš kdy. Bo já rádio vůbec neposlouchám.

ia.
autor
25. lis 2008

jééé škraloup, blééé.......jinak mě ty nemoci jako alergie atd naštěstí minuly....jen si musím dát bacha na včelí píchnutí, to jsem pak skoro na umření, jak celá nateču a nemůžu dýchat...
jj uklízení bez malého..to řeším tak že pošlu manžu ven s kočárem, pustím na plné kule Kryštofy nebo Nohavicu a uklízím 😀

parybka
26. lis 2008

holky, neznáte nějakého bytového architekta. Chceme O. zařídit dětský pokoj, ale naprosto nemáme žádnou fantazii 😒
píšu zrovna Ivě Lukšové z Bydlení je hra, ale nevím, nevím...

beatrice.h
26. lis 2008

PARYBKA: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat a vy máte kontakt na architetku Ivu Lukšovou??? Já jej marně sháním. 😢 Budu moc ráda - stačí napsat i do IP. Díky. M. 🙂

lucenek
26. lis 2008

hojec babuchy jak se máte? my byly dnes na srazíku a bylo fajn s kámoškama podřistat v teple domova u kávičky a buchtičky 😀

parybka
26. lis 2008

beatrice: nemám, píšu dopis do ČT, snad jí to předají
taky chcete radu? 😉 my jsme na tom s fantazií dost bledě

luci a co Sára, mělas ji s sebou? a gratuluji ke 4. měsíci života 🙂

lucenek
26. lis 2008

paryb to já bych si věděla rady 😀 zařizování kiluju..máme v obýváku podium na něm vodotrysk u toho květiny a houpací síť 😀
a byla semnou gojgy moje nedětné tetky si s ní hrály a já měla klid na kafeeee

ia.
autor
27. lis 2008

ahoj holky, žádný kontakt na byt. architektku nemám, pouze na paní, která nám pomáhala realizovat naši řadovku, resp. interiér, ale je to takový praktik ohl. prostoru, nevím jestli je její silná stránka zrovna dětský pokoj, my jsme s ní řešili spíš kachle, kuchyni, světla, elektriku atd......
týýý joooo lucenci už mají 4 měsíce!!!tý brďo to tak utíkááá....my v sobotu dva...neskutečné...a ondrášek od parybky brzo rok, že? 😵
luci to kafčo ti záááávidím...resp. ty bezdětné tetky, bo já už v okolí nemám ani jednu 😕 všecko se to rozrodilo...včera byly u mě spolužačky v výšky, jedna s 13 měsíční Eliškou, to je anděl s ďáblem v těle, Vojta z ní byl celý vydivočený 😀 a pak Jana, která rodí v březnu, takže veselo, jen jsme rozebírali těhotenství, děti, porody a chlapy, jak nás serou 😀 😀
no nic, jdu malého přebalit, bo jsem slyšela nějaké bublání a pak ho budu houpat a snažit se přečíst pár stránek z Vieweghova nového románu pro muže. Miluju jeho knížky.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru