Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

ia.
autor
16. lis 2008

aháá jadýrka až v půlroce, jo? a co vlastně teď ta mudra kontroluje? že nám minule doporučila širší balení...
sabíka dám občas taky, když vidím že je trochu zle, ale jináč není problém probiotické dodat, babycalm jsem ředila, dala jsem to párkrát, ale malý se z toho dycky kroutil, a pak se brutálně pokadil a pak začal řvát hladem🙂))takže raděj sabíka, když už🙂

lucenek
16. lis 2008

raduš nevím co sledujou asi stav jamky a tvořící se hlavičky kloubu podle mě ale víš jak nejsem ortoped
babycalm jsem nedala tak uvidíme, ale je fakt, že na prdy víc trpí kluci...bobci malí

lucenek
16. lis 2008

raduš proč nebydlíte v porubě? bychom drandily spolu 😀

sestrakatka
17. lis 2008

Tak to my čekáme chlapečka, tak říkáte, že se máme na co těšít, jo?
To mi pak musíte poradit, co užíváte a co pomáhá, ten sabík je co?? kapky nebo mast? můžu to koupit už dopředu, nebo to píše pak dr.?
Ia.my jsem v práci ten úplněk poznaly vždycky...jak jsem byla na lůžkovém tak pár dní před a pár dní po úplňku umíralo více lidí, měly víc potíže a i na psychice se to odrazilo, všichni byli takoví nevrlí.
No a na ambulanci, kde jsem byla poslední 1,5rok, tak taky...chodilo více lidí, a všichni byli jak zmatení, doplantaní, protivní a tak.
Jinak svátky ti řeknu, že když jsme viděli, jak se rodiny "zbavují" babiček a dědečků přes svátky, jen aby měli pohodové Vánoce tak mi bylo z toho na nic. Bylo to smutné. A když jsme je chtěli vracet zpět domů, nebylo to na hospitalizaci, tak rodiny byli jak psi, že se nemá kdo o ně starat, protože oni jedou na hory atak.
Ale samozřejmě né všichni, někdy bylo fakt vidět, že se rodiny starají, a to bylo hezké.
Už se připravujete na Vánoce? Ia. prosím tě, chci se zajet podívat do Fr.-M. do toho velkoobchodu, popiš mi trochu ten objekt, jak ho poznáme, je to problém najít??
Tak si užívejte s manžílkama a mimčama dnešní svátek........pa pa pa

ia.
autor
17. lis 2008

luci, poruba je sice fajn, ale my jsme schválně utekli z OVY (bydleli jsme v Mariánkách), a v Proskovicích se mi hrozně líbí, hlavně v létě, tak nechcete se Vy kouknout na něco tady? 😉 😅
sestrakatka: zatím si nepořizuj nic, třeba budeš mít naprosto bezproblémové miminko, kterého nebudou prdíky vůbec trápit, a jestli jo, tak to zjistíš u v porodce a pošleš manžu do lékárny. Já jsem ze začátku používala pupík, to je gel na bříško a sambimplex, ten se může brát od narození, ale jen pět kapiček třikrát denně, od ukončeného měsíce pak ty probiotické kapky a sabsimplex se může patnáct kapek čtyřikrát denně. Ale dopředu to neřeš, každé mimi je jiné 😉
ty jo, s těma starýma lidma je to smutné, moc smutné, nechápu, jak to někdo dokáže ke svým rodičům, doufám, že tak s manžou taky tak nedopadnem a že své děti vychováme dobře......jinak s tím úplňkem teda čumím, to jsem fakt nevěděla...
jo ten velkoobchod, jmenuje se to dětský textil, a jestli víš, jak je v FM hospoda "křivý pes", naproti je Billa, tak jedeš kolem směrem na Staré město, Bašku, no a projedeš celé Staré Město, a na konci vesnice po pravé straně je takový velký barák a je tam napsáno "dětský textil". Je to poslední dům po pravé straně ve Staráku. Pak už začíná Baška...

ia.
autor
17. lis 2008

holky, co máte miminka, v kolik koupete? My v šest, a to max, někdy i v půl šesté, pže Vojta je od páté hodiny tak protivný a uplakaný, prostě unavený, že se okoupe, nakojí a hned vytuhne. Ale od pěti prostě brečí, dneska vyloženě řval, že byl úplně rudý, takže jsme ho museli okoupat už v půl šesté. Docela mě to štve, pže nás to hodně svazuje, že víme, že musíme být v pět doma, no a když jdu ven s kočárem, tak i když v něm od dvou do čtyř spí, tak prostě v pět už je "jedlý".....na jednu stranu je supr, že prakticky od půl sedmé máme s manžou volný večer, ale raděj bych, kdyby vydržel třeba do sedmi, půl osmé.....ale tak třeba se to s věkem posune..... 😝

lucenek
17. lis 2008

raduš tak ju my v léte dojecháme 😀
jinak koupem stejně jako ty z naporosto stejných důvodů 😀

ia.
autor
17. lis 2008

luci my máme ty děti nějaké podobné....stejné koupání, stejné kočárky, kojení po dvou hodinách🙂))))
zima je hnusná, ale na jaro Vás čekáme i s parybkou v Proskovicích na návštěvě 😉 a klidně i s ostatníma holčinama, aspoň se poznáme 😉

lucenek
18. lis 2008

proskovice to je u staré bělé že?
já tam 2 roky plavčíkovala ....na koupáku v bělé 😀

ia.
autor
18. lis 2008

jj luci, Proskovice jsou vedle Bělé, a dokonce i tady je koupák 🙂 původně jsme chtěli koupit pozemek u Vratimova a stavět, ale nakonec nás nadchly Proskovice a nové řadovky, tak jsme tady 🙂
holky, dneska jsem zažila šok. Celý den jsem rajzovala, ráno na kyčlích (pokračujeme v širokém balení), pak gynda (všechno ok, špinění je důsledek kojení, někdo to má někdo ne), návštěva našich, no a pak protože bylo hezky tak jsem jela ke tchýni, vzaly jsme malého do kočáru a rozhodla jsem se, že tam počkám až do pěti,a pak pojedu pro manžu. No a samozřejmě malý začal tu svou odpolední hodinku, dnes už po čtvrté hodině, kdy začal fňukat, pak brečet no a nakonec řvát. No a pak když jsem ho začla oblíkat, tak najednou plná pusa krve! Holky já se tak vylekala! Začala jsem brečet, tchýně taky vydivočená, no tak jsem sbalila Vojtu a valila pro chlopa a rychle na pohotovost, tam nic nenašli, krvácení přestalo, no a pak nám došlo, že pořád strká ruce do pusy a má dlouhé nehty a že se asi škrábnul, no doporučila mi ORL, tak jsme mu večer ostříhali nehty, a zítra, když bude zase plakat a vztekat se, tak ho budu pozorovat. Ale holky ve mě by se krve nedořezal, fakt!! 😲

lucenek
18. lis 2008

tývoe raduš fuj mi zabylo zle....
to je fakt sáře stříhám i 3x týdně jak děsně rychle jim nehty rostou...hlavně že to byla jen proktina

ia.
autor
18. lis 2008

no my právě Vojtovi taky stříháme často nehty, naposled tuším v sobotu, no a tak rychle mu to zase narostlo...no ale i tak jsem nervozní a pokud by se to zítra opakovalo, tak valím na ORL....

lucenek
18. lis 2008

neboj.....ony ty mimča nepolykají proto se ti zdálo že to je tak moc třeba to teklo pomaloučku a pak to najednou vyblindil 😉

ia.
autor
18. lis 2008

no měl to takové napěněné v pusince ve předu, ale právě že to asi polknul, pže po kojení večír když si trochu odblinknul, tak už to bylo takové zředěné, světlounce béžové. Takže to chudák asi strávil....ale projela mu celou pusinu a nic nenašla, takže to snad fakt byly ty nehty....teď už spí jak anděl a i když bliká monitor dechu, tak ho pořád kontroluju, andílka.....luci, teď už se o ně budem bát až do konce života, že? 😨 😵

lucenek
18. lis 2008

raduš přesně tak dítě není do 18 ti a nazdar ale navždy 😵

ia.
autor
18. lis 2008

tak já jsem dneska nějaká hotová, jdu si k andílkovi lehnout a budu ho pozorovat, a klepat na dřevo, jaké mě potkalo štěstí, že mám zdravého chlapečka....jo zítra má být okolo deseti stupňů, tak snad se k tomu přidá sluníčko, ať se hezky kočárkuje 😵

lucenek
18. lis 2008

taky jdu brou 😉

ia.
autor
19. lis 2008

čaute, tak dneska krev netekla, takže to byl opravdu nehtík, ale za to přes den spal asi dohromady 1,5hodiny, takže už jsem musela koupat v 17.15h 😝 a od šesti spí jak dudek. Na jednu stranu jsem ráda, že spí v noci, ale abysme za chvíli nekoupali ve tři 😝 🙄
a co jináč, holky? asi se přesunu do Ostravy II, ne? tady je to nějaké mrtvé..

lucenek
19. lis 2008

raduš ju pojd tam 😀

artemiss
20. lis 2008

Dobré ránko holky, dnes jsem raní ptáče. Od šesti už nespím a pořád jsem se převalovala, manža je na služebce, tak ani nebylo se ke komu tulit, tak sedím u PC s serfuju po netu a čtu o miminkách. Já teď začínám poslední měsíc 🙂 jupííí, to to uběhlo 🙂 Už se tááááák neskutečně těším 🙂
Holky, naposled jsem tady byla, než jsme šli na Nohavicu - byl skvělý - jen jsem se pak 2dny vzpamatovávala. Byla jsem hrozně unavená z toho vydýchaného vzduchu v sále.Naštěstí jsem seděla.
Sestrakatka: s tím úplňkem to je určo pravda. Já na tyhle věci věřím.....občas mám pocit,že něco mezi nebem a zemí existuje - taky se vám občas stane něco nevysvětlitelného?
Lucenek: to jsi vystihla naprosto přesně - není to do 18-ti a nazdar, ale na celý život - já už teď se o toho našeho nenarozeného mrňouska bojím 😲 .
Ia: my hledáme pozemek na stavbu taky v obvodu OV-Jih 🙂 Hrozně se nám líbí Stará Bělá,přes Proskovice jsme hodněkrát přejížděli, ale žádný pozemek tam nebyl ☹ Taky nás nadychly Klímkovice a Polanka, ale ceny pozemků jsou tam auva!!!! Ale je to zase místo, na kterém strávíme kus života. Taky jsme se dívali v Petřkovicích a Hošťálkovicích, ale ten jih nás láká víc 🙂 tak možná budeme sousedky přes vesnici 🙂
My teď jen nevíme, jestli si pak domeček necháme postavit na klíč, nebo nějak svépomocí...... Svépomocí je to určo levnější, ale ten čas!!! Spousta známých, kteří se do stavby pustili, tak rok vyřizovali stavební povolení a další rok skákali kolem stavby.....taky jste to tak měli, nebo jste si převzali hotovou zakázku a šup se nastěhovat??? Manža je fakt hodně časově zaneprázdněný, navíc se ve stavebnictví nikdy nepohyboval, tak to asi necháme na klíč 🙂, dívali jsme se, že třeba RD STYL má hezké domečky, nebo G-Servis.....No, uvidíme, ještě nemáme ani ten pozemek ☹....!!! Teď to vezmem hezky popořadě. Nejdřív porodíme 🙂

smardik
20. lis 2008

holky nevíte jestli se do vítkovic na monitor dá jet třeba večer nebo přes víkend?

lucenek
20. lis 2008

smardik určiě, celých 24h 7 dní v týdnu

artemiss
20. lis 2008

Lucenek: berete do diskuze Ostrava II. i těhule, nebo jsou tam jen maminy? ta diskuze je někde v regionech??? Jdu to pohledat.

lucenek
20. lis 2008

berem všecky ostravačky strav není rozhodující takže těhule netěhule jen snažilky nesnažilky prostě všecky co bydlíkujou v OV

ia.
autor
20. lis 2008

luci: tak já tam kuknu 😉
smardik: monitor je v určené dny, pokud ti nic není, pokud tam jedeš jako na pohotovost, tak nepřetržitě.
artemiss: jj s pozemkama je to mazec, vím že tady v Proskovicích moc pozemků není, my jsme šli do novostaveb řadovek, zaplatili jsme zálohu, když dělali základovku, takže jsme si pak našli architektku a s tou konzultovali celý barák, příčky, elektrika, atd včetně kuchyně a tak, a můžu ti říct, že i když to byl barák na klíč, tak jsme tím vybíráním kachliček a všeho strávili spoustu času, známí stavěli svépomoci a byl to mazec, víkend co víkend na stavbě, kámoška vařila v prádelňáku guláš, jezdila pro pivo, chlapi stavěli, mají dvě malé děti, fakt fičák. S manželovým vytížením si to nedovedu představit, proto jsme šli do hotového...

artemiss
20. lis 2008

Ia: no i tak to musel být mazec!!! Já bych v tuto chvíli vůbec nevěděla, jaké kachličky si mám vybrat, natož tak kuchyň, kterých je stejně jako kachlíků milion!!!! A kdybychom to dělali svépomocí, museli bychom vybírat i cihly a něco na střechu.....no nevím, asi bychom to nedali. Navíc s dítětem!!! Bez mimi by to snad šlo, z práce bychom prostě jeli do baumaxů a bauhausů........ale s mimískem si to dost dobře neumím představit.....ale zase bychom ušetřili... 😀
Taky jdu kouknout do Ostrava II. 🙂
Holky, dnes se vám asi moc dobře nekočárkuje, že 😢 a zítra má být taky tak 😝 .... ale snad se to počasíčko zlepší 🙂 ... já budu kočárkovat asi se sněhovýma řetězama, jestli napadne sníh 😀

smardik
20. lis 2008

ia ten monitor je pro kámošku, nic ji není ona jen ji tam už gynekolog že už nebude chodit k němu ale do porodnice a ona musí jet přes víkend aby ji tam zavezl přítel, je pro ni problém tam jet autobusem

parybka
21. lis 2008

ahoj holky, tak jsme doma 😅
no to byla zkušenost.. dočtu vás a až bude chvilka, tak napíšu. Přežili jsme, ale bylo to náročné, ale i pěkné 🙂

ia.
autor
21. lis 2008

ahoj Evííí, sláva nazdar výletu......tak to jsme zvědaví, napiš pak 😉
smardik: tak to má asi kámoška smůlu, přes víkend tam funguje jen pohotovost, pokud gyndař převádí pacošku do porodnice, tak si pamatuju, že monitory byly po,st,pá od osmi hodin....

lucenek
21. lis 2008

čau jak bylo? dovezla sis teplo do zásoby????? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru