Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

smardik
4. lis 2008

malý měl odhad 3100 a měl 2850 🙂

zanetka82
4. lis 2008

Ahoj holky. 🙂 Trochu nestíham malý je nemocny. Je protivný musím si s ním hrát, pořad na mě visí. Teď mi volala mamka že taťka ja v nomocnici na vyšetření. Šel ráno k obvoďakovi a ten zavolal sanitku a je na fifkách. Chcou si ho tam nechat ale dělá drahoty a scény že on tam nebude ať mu prý udělají vyšetření a jde domu. 😠 Mam zlost to je děs. Má problémy už dlouho a on si to nepřipouští 😢
Jinak naš Petřík měl byt holčička a měl odhat na 2,60 a měl 3,40. 😉 🙂

misicka85
4. lis 2008

Ahoj holky,
koukám že řešíte Stop stav ve Vítkovicích. Moje 2 kámošky tam taky chtěly rodit ale měly stop stav tak je nepřijaly, jely rodit na Fifejdy a byly max.spokojené. Takže bych to spíše viděla o přístupu personálu. Já mám termín 21.12. a taky bych ráda do Vítkovic, no uvidíme jak to nakonec dopadne 😉

miska66
4. lis 2008

Dobtý večer jsem tu poprvé a už mám strach. Jak tak čtu. Byla jsem na IVF eště ani nevím jestli se podaří, ale jak tak čtu tak mám dost. Kde rodit? ☹

misicka85
4. lis 2008

Miško, to víš že se to podaří 🙂

Já mám plno kámošek co mají už miminka, všechny mě předběhly,taky jsme se snažili docela dlouho, no jedna rodila v Porubě a nadávala, další rodila taky v Porubě a byla spokojená a 3 rodily na Fifejdách a spokojené byly všechny 😉 Podle mě záleží na personálu na jaký natrefíš a to dopředu nikdy nevíš 😒 Takže já jsem rozhodnutá 1.Vítkovice, 2.Fifejdy, 3.Poruba, každopádně bych chtěla nadstandart 😉

parybka
5. lis 2008

a můj Ondra měl odhad 3800g a měl 3800g 🙂 vždyt ono je to docela jedno, hlavička bývá skoro stejně velká, ne? 😅
misko, na výběr porodnice máš ještě spoustu času, přeju at se zadaří 🙂

misicka: další prosincovka 🙂 snad to stihneš ještě před Vánocema, at jsi na svátky doma

ia.
autor
5. lis 2008

čaute holky, tak si představte, moje kolegyně z práce měla termín 18.12 a rodí dnes v Porubě!!je fakt že je kuřačka a to si neodpustila ani v těhu, ale mimi je prý hodně malé, tak ji všichni držíme palce, ať ji to dobře dopadne. A to si chuděra koupila VIP kartu, aby mohla rodit ve Vítkovicích a nakonec skončila v Porubě...
holky, malý posledních pár nocí spí hrozně neklidně, resp. má zavřené oči, ale pořád se v posteli kroutí, natahuje ručičky, protahuje se atd a u toho spí. Dělaly vám to taky mimi? jsem z toho nervozní. Přes den spí naprosto klidně..

misicka85
5. lis 2008

Parybko- no jo, mám první termín 21.12 a druhý 24.12 a na Vánoce bych byla ráda doma už i s malou, tak uvidíme, třeba bude malá zvědavá a vykoukne o něco dřív 🙂

Ia-tak snad to kamarádce dopadne dobře a mimi bude v pořádku! J8 byla na utz včera a malá měla 2200g, i když ona jako kuřačka bude mít asi o něco menší mimi. Tu VIP kartu mám zajištěnou taky, ale naštěstí jsem za ni neplatila, mám tam kamarádku z gymplu, dělá tam PA, tak mi to zajistila 😉 Jinak ty peníze bych za to teda nedala,to bych šla radši do Poruby 🙂

lucenek
5. lis 2008

Raduš to je mazec.....chudák no když je tak brzo tak musí do poruby ať chce nebo ne.....a v kterém je týdnu?????

artemiss
6. lis 2008

Misicka85, já mám stejný termín 🙂 🙂 🙂 Taky doufám, že rodím o něco dřív a vánočky trávíme doma ve třech 😀 .... ty VOE.......ale rodit o tolik dřív jako kamarádka od ia. bych nechtěla!!!
Ia: předpokládám, že v Porubě rodila z toho důvodu, že to bylo o tolik dřív... No a je malé v pořádku??? A kamarádka je v pořádku??? No, to je mazec.......držím palečky, ať to zvládnou!!! S těma cigaretama jsi mi vyrazila dech, kouřit v těhu odsuzuji!!! A ještě vidím, že řešíte hlavičky - my jsme otočení lavičkou dolů...
Jo a už máme kočárek, jupííííííí 😀 ale nemáme ho doma, je u tchánovů......!!!
Lucenek: předpokládám, že je tak ve 34tt jako já....fakt mazec, co 😕

lucenek
6. lis 2008

artemiss není to taková trága i když 36tt by byl lepší..ale jsou dětičky i 28-27tt to je potom mazec

artemiss
6. lis 2008

lucenek: já jednou sledovala pořad, kde bylo, že děti zachraňují již od 25tt!!! A že je teda velká úspěšnost díky nově vyvíjeným technologiím.....ale kámoška je zdrav.sestra a říkala, že už pak nikde nezveřejňují, jaké procento dětí "narozených" ve 25tt je naprosto zdravých......
No, doufejme, že kamarádka od Ia. bude mít zdravé miminko...... Já si tak trošku přeji porodit o něco dřív, ale tak max o týden 🙂...

misicka85
6. lis 2008

Artemiss- tak třeba se potkáme v porodnici 😀 A jaký máte kočárek? Já ho mám doma od 16tt, no ale já jsem tak trošku cvok,ve 20tt jsem měla už celou výbavičku 😕 Strašně mě to nakupování bavilo 😀
Kouřit v těhu taky odsuzuju, i když asi záleží jak kdo moc kouří, pokud kouřila hodně tak je prý lepší když si dá denně 1-2 cigára než přestat úplně.Ale já tomu prd rozumín,nikdy jsem nekouřila tak to řešit naštěstí nemusím. Spíš mě rozčiluje když vidím maminku s kočárkem,cigaretu v puse a fouká ten smrad do kočárku, to mě vždycky nasere 😠
Takže předčasně narozené dětičky vozí do Poruby? To jsem nevěděla, mě mamka porodila ve 31tt na Fifkách,ale to už je 23 let zpátky tak třeba je to teď už jinak 😉

lucenek
6. lis 2008

babky co se týče gestace při porodu
36-40tt vítkovice
34-40tt fifejdy
26-40tt poruba

takže ktrýý týden začínáš tam rodíš.....ve vítkách můžeš od 36tt, na fifkách 34tt ale nejsem si jistá možná i 32tt a fakultka 26tt

co se týče 25tt sem neslyšela jelikož svět. zdrav. oragnizací je do 25+6 potrat, 26+0 a víc porod...takže u Ostravě se zchraňují 26tt

artemiss
6. lis 2008

Lucenek: že bych to popletla??? Ty jako zdravotník tomu určo rozumíš víc.... nevím, kde jsem na tën 25tt přišla, takhle mi to zůstalo v hlavě. No to je jedno. Každopádně dík za vysvětlení 😀 ...
Misicka85: vybrali jsme nakonec X-lander...četla jsem tu na něj chvály. Byli jsme v polsku - všechny kámošky mi říkaly, ať zajedeme tam. I tady v diskuzi mi to bylo doporučeno. A fakt. Ušetřili jsme asi 3,5tis a to už jsem odečetla benzín....fakt se to vyplatí 🙂

misicka85
6. lis 2008

Hi hi-já mám taky X-lander, mám XT trojkolku, oranžový 😀 Kupovala jsem ho od jedné maminky, používala ho 3 měsíce, korbičku asi 5 měsíců, a vyšel mě celý (korba,sporťák, slunečník, taška, nánožník,pláštěnky) na 8tis a fakt vypadá jako nový, takže super 🙂

lucenek
6. lis 2008

misi a je to stabilní myslím ta 3 kolka se sportákem???,znám 3 maminy co s korbou prý ok, ale jakmile přendaly na sporták tak mazec .... 😲

misicka85
6. lis 2008

mi se ten X-lander zdál docela stabilní, záleží jak daleko od sebe jsou ty zadní kolečka a tenhle je má docela dost,tak snad to bude ok, no to poznám až tak v květnu až mi začne dítko v kočáru vyvádět 😀

lucenek
6. lis 2008

jo prej s hlubokou korbou to jde ale sproták porý ee tak pak písni

ia.
autor
6. lis 2008

ahoj holky, tak podávám hlášení o kamarádce, rodila ve 34 tt, malý Martínek se narodil včera večer, má 2,40kg a 44cm a prý je asi v neděli pustí. Tak to teda hledím že takového bobečka si tam nenechají na pozorování. Ale prý jsou oba zdraví, tak proto.
Luci, všimla jsem si že řešíš 3 kolák a sporťák, ale ty máš taky jako my Quinny a ten má přece taky 3 kolák, ne? víš taky jsem u nákupu uvažovala, jak je to ze stabilitou sporťáku na třech kolech...
holky to moje děcko tak furt ublinkává, to je hrůza☹a hlavně když usíná, i když odbrkne, tak se pak kroutí a je mu špatně a musíme ho ještě několikrát vzít, než fakt usne tvrdě..chjo.

lucenek
6. lis 2008

Raduš jo taky mám quinniho ale řešila jsem to jen prot že mám 3 kámošky a všechna na x lander na trojkolku se sprotovní nástavbou nadávaj...jen na tuto kombinaci jinak nee

ia.
autor
6. lis 2008

ahááá, tak to jo, páč moje kámoška mi právě rozmlouvala tříkolák, že prý je to blbé na sporťák atd,že je to nestabilní, a ať si prý koupím nějaký obyč hluboký a pak nějaký šupa sporťák jenže my máme zatím pidi auto a quinny se nám jako jeden z mála kočárů vleze do kufru a navíc je lehký a jednoduchý na skládání, takže i já ho tahám třeba k našim nebo tchýni a nemám s tím složením problém.

lucenek
6. lis 2008

jo jo mě přijde quinny sporták i s hlubokou naprosto ok a skladnost super

lucenek
6. lis 2008

raduš a quinny šupa sporťák je 😀 😵

parybka
6. lis 2008

Raduš, tak to kamarádka může být ráda, kuřačka v těhu.. taky se mi to hnusí. Krásná váha na takový týden. Dobře, že je malý zdravý.
S tím tvým bobkem ti neporadím, jenom popřeju, at je líp 🙂

Nedávno byl v TV pořad, tak dva tři týdny zpátky, o nedonošených dětech, už po letech, jak vyrostly.. s odstupem tak tří a více let. Většina dětí byla zdravá, ale měli tam dva případy, kdy ty děti byly fakt dost postižené a to nebyly narozené v tak nízkém tt. A myslím, že tam taky říkali, že zachraňují i mladší děti než 26 tt. Teda.. odbýt si jenom půlku těhotenství bych fakt nechtěla 😉 To raději o týden víc 🙂

Ondrovi se klubou zuby, takže ta horečka byla z toho, žádná šestá nemoc.... a snad všechny čtyřky najednou 😕

lucenek
6. lis 2008

paryb opravdu ne......opravud pokud dejme tomu proodíš 25+6 a plod náhodou dýchá......tak zaintubujou dají na jip ale je to vše co udělaj většina těchto dětí zmírá na primární krvácivé stav y hlavně do mozku...jde o to že vlastně kdyby takovéto dítě zachránili musely by posunout hranice mezi porodem a potratem fakt věř mi 😉

lucenek
6. lis 2008

a gratuluji k zoubkům..aspon to máš naráz 😀

misicka85
7. lis 2008

Asi záleží na konkrétní porodnicí a na vybavení.V Praze, teď nevím jestli u Apolináře nebo v Motole, zachránili i dítě 23+3. Bylo to i v pořadu Diagnoza na ČT1, jmenovalo se to tuším Extrémní nedonošenost u novorozenců, jde se na to kouknout i na netu, fakt je to moc hezký pořad, takový pozitivní. Ten pořad co o něm psala Parybka jsem taky viděla ale moc pozitivní mi zrovna tenhle moc nepřišel ☹

lucenek
7. lis 2008

jo to sem viděla ale 23+3??????tak na to se faaakt podívám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru