Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

lucenek
7. lis 2008

dík kuknu 😉

misicka85
7. lis 2008

Stejně je to krásný že dokážou zachránit i takhle malinký dětičky, tihle doktoři by si zasloužili to největší ocenění,protože je to něco neuvěřitelného. Takové prďolky malinké, bych na ně měla i strach šáhnout že jim nějak ublížím.

ia.
autor
7. lis 2008

čaute holky, paryb, gratuluju k zoubkům 😵 mám zapnutou TV jako kulisu, čt24 a ukazovali že v Egyptě je 26 stupňů, teplota moře 24....už se ti to blíží 😉
holky, z toho zachraňování takových malých prďolků jako 23+3 apod mám smíšené pocity, myslíte že takové miminka můžou být někdy zdravé a dokážou se zapojit plnohodnotně do života? Já bych byla nešťastná i z narození v tom 34 tt, měla bych o to dítě šílený strach..Jsem moc ráda, že jsem Vojtína nosila 40tt a i když měl přes čtyři kila, tak onemocněl hned po narození a vidět ho s plným nosíkem a na ATB jsem obrečela..a nedovedu si představit chodit koukat na bobíška do inkubátoru, kde z něho trčí hadičky..brr....
jinak ženské, končí nám teplé dny, má se ochladit, ale pozor, hezky má být pořád, akorát čerstvěji, což neva, hlavně ať neprší nebo probůh nesněží....za hodku fičím k našim, manža jel dneska do toho sklípku na jižní Moravu, tak nechcu být doma sama, vrací se až zítra večír a navíc u našich zítra slavíme narozky od taty, tak bysme tam stejně jeli. Tož jsem zvědavá, jak Vojta zvládne noc v jiném prostředí 😉
hezký víkend, užívejte si krásné dny s manžílkama a miminkama (nebo bříškama 😉 R

parybka
7. lis 2008

taky mám z tak malililinkých mimi smíšené pocity, nikdo neví, jestli budou zdravé.... Já na takový pořad koukala, když jsem byla asi v 25tt a nebylo mi to vůbec příjemné, ani jako pozitivní jsem to nevnímala... aspon v té době

Raduš, užij si víkend u rodičů, aspon odpočineš 🙂

mi se oteplí.... 🙂 🙂 🙂 🙂 už se těším 😅

sestrakatka
7. lis 2008

Ahojte holky,
teda já začínam 25tt a naháníte mi trochu strach, raději ani nemyslet na takové věci, malý v bříšku kope jak o závod tak doufám, že se mu tam bude ještě hodně dlouho líbít 🙂 Parybko my jsem byly v Egyptě loni a byla to nádhéra, hned bych jela znovu, to si fakt užijete. My jsem byli v Hurghadě v říjnu a bylo teploučko akorát. Tak si to moc moc užijte.
Ia.tak manžel si tak vyhazuje z kopýtka 🙂 tak alespoň že můžeš jet k vašim a nejsi s malým sama doma.
To ten náš taťka si teď taky sem tam výjde do ulic, ví , že já teď nemůžu, tak toho využívá 😖 , ale mi to vůbec nevadí. Neříkám, že bych si nešla někdy někam zatrsat, ale vyloženě mi to nechybí.
Tak pa pa a hezký víkend s mimískama 😵 😀

lucenek
7. lis 2008

týjo tak jsem to zkoukla a je to mazec tak to je fakt síla......no když si ředstavím, že bych na to koukala když bych měla stejně starou sárinku v bříšku tak by mě jeblo..a to jsem docela dost ostřílená a jen tak něco mě nepřekvapí byla jsem i u výjezdu u mrvé holčičky...3 měsíční...ale ted jak mám malou tak je to fakt jiné to prožívání a tak já jen dpoufám, že rychlou budu moct jezdit nadále hlavně po té psychické stránce

parybka
7. lis 2008

teda Luci.. to jsou případy, taky jsem, co mám O., nějaká citlivka.

sestrakatka: je lepší se nedívat, ale zvědavost nedá, co? 😉 Běž si taky zatrsat, ted ještě to jde.. pak, až bude malý na světě, to už fakt nepůjde 😝 Já bych tak zašla někam.. bowling, kulečník.. uvidíme, snad se někdy podaří a třeba nějaká babi pohlídá. Až nebudou ty noci tak budivé.
A děkuju, určitě si to užijem, na hotel jsem četla jenom kladné recenze, moře a pláž je prý tám nádherná, tak už se víc těším než bojím 😅
My jsme s manželem teda spíš na Řecko a cestování po vlastní ose, ale letos jsme to nějak nestihli, tak to prubnem v E. A prodloužíme si ten krásný teplý podzim. A přijedem do sněhu 😀

lucenek
7. lis 2008

paryb nepřibalíte mě do kuférku????? 😀

parybka
8. lis 2008

prý jsi maličká.. no možná by ses vešla 😉 ale co váhový limit???
a nebylo by ti bez Sáry smutno? 😝

lucenek
8. lis 2008

jak prý? sem no 161čísel a se sárou......tu strčím do bříška 😀

ia.
autor
8. lis 2008

ahoj holky, bráchu jsem vyslala s kočárem ven, tak si užívám klidu u PC u našich🙂paryb, já bych se ti do kuférku asi nevlezla, páč 180cm se jen tak neztratí 😀 a Vojta se svými 59cm a 5,5kg by se mi do břicha taky nevlezl 😀 😀
katko, jak radí parybka, využívej toho, že ještě můžeš jakž takž vyrazit, navíc ve 25tt máš určo bříško ještě malé, my jsme v létě hodně cestovali, chodili občas na Stodolní večer na zahrádku na nealko mojito a dokonce jsme si i trsli měsíc před narozením Vojty na svatbě 😵 teď ještě navíc není zima, tak třeba nějaké výletíky a tak, uvidíš jak na ně potom budeš vzpomínat, pro mě je teď vrchol kulturního zážitku, když manža hlídá a já valím třeba na nákup 😀 😀
luci, brr, to musel být hrozný výjezd k takovému miminku, nevím teda, co se jí stalo, ale můžu vám říct, že jsem šťastná, že jsem si půjčila v porodce ten monitor dechu, i tak se někdy v noci probudím hrůzou a kukám, jestli na mě bliká zelené světýlko 😕

lucenek
8. lis 2008

raduš jo umřela na aspiraci mm nedali ji brknout a vdechla to ale to víme zpětně z pitvy jinak sme mysleli že syndrom náhlého úmrtí

lucenek
8. lis 2008

a nanny mám taky radši bych přímo monitor z práce...to víš profesní defo

sestrakatka
8. lis 2008

Ahoj holky,
ia. to se dá......půjčit monitor dechu v porodnici? My ho chceme koupit. Jinak ti řeknu já na 25tt mám bříško už docela pěkné, takže si nedovedu představit někde trsat, ale to víš, člověk ještě využívá, že může někde pochodit.
Luci tak vidím, že jsme stejní prcci 😀 😀 ale co je malé to je milé,né??

ia.
autor
8. lis 2008

luci, fakt vdechla zvratky? to mi ani neříkej, Vojtín docela dost a často blinká a někdy si taky neodbrkne, usne mi u kojení a i když si ho dám na rameno tak spí...ale máme monitor, tak ten by začal řvát...
sestrakatka: půjčuje to Vítkovická porodnice, půl roku stojí 900kč, já to mám zatím na půl roku a ev. to prodloužíme, uvidíme právě, jak na tom bude malý s tím blinkáním, ty jo to mě teď Lucenek úplně vydivočila 😕 jinak ty Vitky půjčují značku Babysense a skládá se ze dvou desek, takže já mám jednu v postýlce a jednu dole v obýváku v koši, kde spinká přes den a až vyroste z koše a bude se "stěhovat" po celé postýlce, tak tam dáme i tu druhou desku, aby byla pokrytá celá postýlka...kdybys chtěla kontakt na tu paní, co to má na starosti, tak mi napiš do IP.
holky naši susedi mají na zahradě gril párty, visí jim tam lampiony, to je prča, v listopadu, když si vzpomenu před pár lety, jak můj tatík slavil narozky a byli jsme na chalupě v Beskydech a tam bylo asi metr sněhu a o pár let později susedi grilujou a sedí venku🙂)))))

lucenek
8. lis 2008

raduš pitva to potvrdila ono o takové případy se zajímame zpětně....já taky nedávám v noci sáru brkat....ona spí ale přes den jo...ono asi se nenaloká u toho kojení tolik vzduchu no....tak neboj nejsi jediná 😉
katko já si kupovaůa za 2700Kč, ale fakultka půjčuje taky a jako zaměstnanec bys měla myslím slevu 😉
v pondělí to bude přesně rok co jsem zjistula že mám malou v bříšku nabrala jsem si na jip hcg a volám v 17:05...nejvíc roboty před předávkou a paní říká 209...mě to nedošlo pak sem skákala radostíí...ojoj to jsou vzpomínky 😵 😵 😵

parybka
8. lis 2008

do kdy se ten monitor má používat? tak do roka, ne? my ho taky máme a jsem za něj moc ráda. I ted, po očkování.. jeden neví, co se může podělat. Zařval nám jednou, nedávno, to se O. nasáčkoval do rožku a ležel na šířku, takže deska ho nezachytila.
co se týče odbrkávání po kojení, vůbec jsme to nehrotili, když byl O. malý, tak usínal u kojení a na brkání už nebyl čas. Občas jsme ho dali, že jsme ho ponosili v tygříku nebo dali na bříško pást koníky, tak to si dobře odbrkl, ale častěji až když byl starší. Takové to přehazování přes rameno u nás nebylo.

ia: doufám, že se někdy potkáme... když vidím vysokou ženskou, tak mě to vždycky potěší. Nedávno jsem jednu mamču potkala v Tescu, byla snad ještě o chlup vyšší.. tý brďo, to byl pocit, být menší 😀

Luci, to sis sama brala krev? to já bych se dobrovolně sama nemohla píchnout 🤐

lucenek
8. lis 2008

paryb monitory jsou tuším do 13 nebo 15kg spíš 15kg a už idu nynat brou

sestrakatka
9. lis 2008

No musíme se na to informovat, příští týden se jdeme přihlásit na těhu kurz, tak jak půjdem obhlídnout porodku tak se musím na to zeptat.
Luci to jsou taky vzpomínky, taky jak jsem si brala v práci krev tak jak si vzpomenu, jak jsme byly všichni přilepeni na tom monitoru a čekaly až se rozsvítí kolonka statimy, byla jsem tak nervozní, nechtěla jsem tomu věřit, ještě ke všemu když jsem si krev brala 3dny před samotným testováním, ale manža byl tak nedočkavý, že mě překecal a hned na to se zpumprlíkoval 😀 😀
Holky kdy jste dokupovaly kočárek postýlku atak. Dneska začínáme 7měsíc a už bych to i dokoupila, ale manža pořád ať ještě nespěchám, že je čas, tak nevím.
Tak jsem zjistila, že jak v mé tak v manželově rodině se rodily samé velké děti......taťak 5.20kg......manža 4,80kg.......od segry první prcek4,90kg.....já jsem sice byla malinka...sotva 3kg.....tak jsem zvědavá, jak na tom bude ten náš prcek. Už aby byl u mě v náruči.
9.12.jdeme na 3D UZ, tak jsem zvědavá na fotečky. Jinak manža koupil nový foťák, tak fotí jak ztrhaný, připadáme si jak celebrity 😀 😀 tak vám pošlu nějaké fotečky, ať vidíte to naše banděrko. Holky už mám normálně 9kg navíc a vůbec nevím z čeho, nějak se nepřecpáváme, tak asi ze vzduchu či co 😒 😕
Užijte si krásnou neděli s mimískama.
Parybko kdy přesně odjíždíte na dovču-------ať můžu tiše zavidět a myslet na vás jak se rochníte v móóóři 🙂
Tak pa pa pa

parybka
9. lis 2008

fakt tatka vážil 5,20???? to byl fakt obřík 😨
jedem v úterý, začínám balit, pro O. toho je taková srandovní malá kupička 🙂 horši už budou ty bebechy kolem - krémy, hračky, něco jídla (kašičky, vločky, křupky, hrníčky apod.)

9 kg 🙂 musím se usmát.. já za celé těhu přibrala skoro 26 kg, ale když se kouknu na ten svůj břuch, tak se nedivím, šlo to docela dobře dolů 🙂 Já v těhu okukovala holky, co zrovna rodily, ty jejich bříška v posledním stádiu a žasla 😀

ještě, že příští rok nebude přechodný, což? 😉

Luci: monitor dechu se počítá na kila? já myslela, že na měsíce... pokouknu na netu

lucenek
9. lis 2008

jo paryb na kila
katko já měla kočárek v 18tt apostýlku kolem 24tt do 30tt sem měla sakum pikum vše faktasi by mě jeblo nemít všechno dopředu jsem v tom fakt punťa

ia.
autor
9. lis 2008

luci, to jsou vzpomínky, co? takové dny, kdy člověk zjistil těhu si bude pamatovat dlouho, co? já jsem si zase vzpoměla, jak jsme jeli s mamkou dědovi na hrob na dušičky a já řekla mamči, že už se měsíc snažíme o mimíska no a letos jel dědovi na hrob Vojtínek s náma 😵..já si ještě na den, kdy jsem zjistila těhu počkám, bylo to až 15. ledna, a vím, že jsem otěhotněla na tři krále 😵
sestrakatka, teda vy jste měli v rodině obříky...to asi nebudeš mít úplně malé miminko..ale hele, než mít nějakého bobka 2,5kg, tak raděj čtyři kila, ale zdravoučký, no ne?
co se týče věcí, jsem stejné mačo jako lucenek, kočík jsme kupovali tuším okolo 6, nebo 7 měsíce, ostatní věci jako postýlka, vanička okolo 25-30tt, jen oblečky jsem kupovala ještě i po 30tt, a jestli budeš kupovat vše najednou, jako matraci, vaničku, věci na koupání, přebalovák atd, doporučuju zajet do Starého Města za Frýdkem Místkem, je tam velkoobchod s dětským zbožím, mají tam úplně všechno a i oblečení a vše za supr ceny, bo jsou VO, a dodávají do chicca atd a tam to mají samozřejmě s přirážkou. My jsme tam pořídili úplně všechno, prodavačka příjemná, obchůdek přehledný, málo lidí, já tam naběhla, a jen ukazovala co budu brát, byli jsme tam na dvakrát, pže se nám všechno napoprvé nevlezlo do auta, a fakt supr spokojenost....

lucenek
9. lis 2008

No raduš to s tou prodejnou nemohla jsi říct dřív???? sem si psala co jsem kupovala a za kolik a jak sem to spočetla tak mě jeblo 😀
Jo je to krásné vzpomínat na ty časy...to mi bylo hej ted je mi hej taky ale nevyspaně a unaveně hej 😀

parybka
9. lis 2008

my v tom obchůdku byli taky... ceny mě nějak zvlᚍ nezaujaly, koupili jsme tam nějakou deku do kočárku a jednu zavinovačku (nejmenší ze tří co máme 😝)
My hodně věcí dostali od sestřenice a kámošky. Do toho obchůdku jsme jeli jenom na čučku, jestli nás něco zaujme. Výběr je tam velký, to souhlasím - oblečení, postýlky, matrace, hrazdičky...

my počali na manžovy narozeniny, takže když Ivo slavil letos v dubnu narozky, Ondra už měl rok 😅

ia.
autor
9. lis 2008

paryb: tak to byly hezké narozeniny, když vznikl Ondrášek, to jste to hezky oslavili 😀
fakt se ti nezdály ceny? já jsem to srovnávala s obchodama v Ově, které prodávají dětské věci, samo že ne jen s chiccem, to je nejdražší, ale i s těma ostatníma a když jsem si to spočetla, tak jsme dost ušetřili. Postýlku jsme koupili v ikea, tam byla bezkonkurenčně nejlevnější, ale jináč mi všechno vyšlo líp v tom Staráku. Je fakt že pro oblečení už tam nejezdím, pže nejhezčí a levnější věcičky jsou v Tescu, holky, tento víkend tam měli na veškeré oblečení i dětské 20% slevu,věděly jste to? zapoměla jsem vám to tady napsat, já tam byla dneska a nakoupila pro Vojtína věcí jako hrom. Jinak beru věcičky od kámošky a taky dost nakupuju z jednoho anglického sekáče na netu, www.brumla.cz, můžu jen doporučit, už jsem Vojtínovi koupila několik džínových lacláčů, čupr bundu, mikiny, overaly, vše fakt ve výborném stavu, a za dobré ceny. Nejsou to desetikorunové položky jako na těch různých aukcích a tak, ale džínové oteplené lacláče za 100kč, overálky okolo 50-60kč, však jukněte. Tož dobrou, jdu si lehnout, za chvíli se stejně vzbudí maloušek na kojení 😵
P.S. Luci, souhlasím s tebou, těhu bylo fajn, užila jsem si ho, krom neustálého blití první 4 měsíce, ale teď jsem ještě šťastnější a užívám si to ještě víc, i když jsem unavená a nevyspalá jako prase 😀 😀

lucenek
10. lis 2008

Raduš jo jo...ale víš co večer když žehlim važim poklízím a dělám si co potřebuju tak stejně chodím čumákovat nad postýlku a koukat jak spí..... 😵

ia.
autor
10. lis 2008

ahoj luci, tak 28.11 se jdeme fotit k té fotografce, cos mi dala kontakt 😵 moc se těším, jen jsem se jí zapoměla zeptat, co vzít za oblečení, pro malého, pro sebe atd?

lucenek
10. lis 2008

radu co chceš...většinou jen v plínce nebo čistě bílé body at to neruší.....

parybka
10. lis 2008

Raduš, vem si na sebe jenom tu plínku, jak radí Lucka 😀
na fotky jsem zvědavá, Lucka má moc pěkné 🙂 kdo umí, umí...

Tak my máme sbaleno, nebo aspon připraveno vedle tašek. Zítra vstáváme v šest, mamka nás zaveze na letiště. Ještě jsme ted plašili s adaptérem do zásuvek, protože berem varnou konvici. Měli jsme jeden koupený, který je pro obrovské množství zemí. Tak to Ivo chtěl zkusit a no a světe div se, nestrčil tam naši konvici... 😠 😀 Tak by mě zajímalo, na co takový adaptér je.
Volala jsem na Fischera a zásuvky by měly mít stejné, příp. sezeženem adaptér na recepcit.
Jo a ten, co jsme měli, zajel Ivo vrátit. Vrátili mu prašule, tak dobrý.

Tak se tu mějte hezky, užívejte ještě krásných dní a dávejte na sebe a mimča pozor!

sestrakatka
10. lis 2008

Parybko......tak šťastnou cestu, krásně si to užijte, dovez nám trošku toho teplého sluníčka a mořského vzduchu. Hlavně ať se v pořádku vrátíte.
Jinak my jsme měli taky zásuvku sebou, ale vůbec jsme ji nepotřebovali.
Tak se opatrujte a až se vrátíte tak se hnedka ozvi a chceme slyšet všechny zážitky.
Tak se mějte všichni moc hezky.........pa pa pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru