Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

ia.
autor
12. říj 2008

holky, jen jeden dotaz, jak často jste v šestinedělí kojily? malý se budí pravidelně po 2 až 2,5 hodinách, pak 20 min pije, půl hodky než usne no a za hodku a půl je zase vzhůru....potěšte mě, že se ty intervaly budou prodlužovat🙂))

zanetka82
12. říj 2008

ia....tak my je měli , protože Kubíček se narodil jen s jednou ledvinkou a měli jsme zanět močových cest 😒 ale zatím je vše v pořádku a každy měsíc nás sledujou. Antibiotika už nebereme a doufám že už nebudeme 😉
Neboj kojení se zpraví intervaly se určitě prodlouží 🙂

ia.
autor
12. říj 2008

zanetka, teda to jsou věci, tak snad to bude do budoucna dobrý 😲 no nám ještě v porodce dělali sono ledvin a máme tam nějakou odchylku, tak musíme za 4 týdny na kontrolu, tož snad to bude dobrý....tak ti moc přeju ať je Jakoubek v pořádku, bobešek malý....

parybka
12. říj 2008

ia: já kojila co hodinu a půl... 40 min pil, takže za dalších 40 min jsme začínali znova 😀 ted už se tomu směju, ale tenkrát mi do smíchu nebylo..... Zlepší se to, ted už kojím přes den (krom rána a večera) tak jednou, dvakrát 😉

parybka
12. říj 2008

zanetko: teda to jsou věci.. hlavně, at je Kubík zdravý. A přišli na to už při velkkém UZ v těhotenství nebo až po narození malého?

ia: to máš pěkný interval (oproti mě) 🙂 já pak byla ráda, že neřve, tak byl u prsu často... jsem to nějak nezvládala...

lucenek
12. říj 2008

ia tak já musela celé 6 ti nedělí být on line u cicku jinak řev přestala až venku v kočáru takže já ti ten interval 2-2,5h závidím ten máme totiž terď 😀

zanetka82
12. říj 2008

Tak přišly na to až v porodnici. Abych vám to trochu vysvětlila.....berou nás že mame 1 ledvinu ale je nějaká velká tak si myslí že nam srostly. Mame před sebou ještě pár vyšetření ale dělají se v pozdějším věku. Samozřejmě že jsme musely byt ušetření od plavaní a koupaní (jenom sprchujeme) a taky nesmí žadný bojový sport 😀 (v pozdějším věku) a víc a víc věci. Zatím je vše v pořadku a doufám že to tak zustane 😉

ia.
autor
14. říj 2008

luci, tak tos měla veselé 6 nedělí.....no u nás to taky začíná být veselé, malého bolí bříško a nepomáhá ani emulze pupík, ani sabsimplex, takže se budeme muset trápit dál ☹
zanetka, jsi optimistka a bereš vše pozitivně, to máš můj obdiv, že ses s tím tak vyrovnala, a co, tak nebude dělat sport, bude třeba hrát na piáno nebo krásně malovat...🙂

artemiss
14. říj 2008

Ahoj holky, tak podle toho, co píše ia. vidím, že stav rodiček ve vítkovické porodnici se mění z hodiny na hodinu, tak asi nemá cenu teď 2měsíce před porodem řešit, jestli mě tam vemou nebo ne 😖 ... Jen mě teda utvrdila ia. v tom, že tam chci opravdu rodit. Tvůj porod jsem si pak přečetla v diskuzi o porodu a další chvála na vítkovice 😀 ... jejda, kéž bych měla taky takové štěstí jako ty. Gratuluji k Vojtíkovi 🙂 ...na kolik tě ia. vyšla ta porodnice s příplatkem za nadstandard atd.... sis tam pobyla, co....ale hlavně, že je malej zdravoučký.
Doufám, že pak i já přidám další pozitivní zprávičku o vítkovické porodce 😉

ia.
autor
14. říj 2008

ahoj artemis, máš pravdu, nemá cenu teď řešit stopstav, je to tam opravdu z hodiny na hodinu, nevím jestli chodíš na předporoďák ale mě se na to na příjmu ptali, jestli jsem tam chodila, ale každopádně doporučuju být dlouho doma, my jsme jeli sice už po hodině bolestí,ale to jsem měla kontra po 2-3 minutách a byla jsem otevřená na 3 cm, takže i kdyby měli plno, tak by mě neposlali pryč, a taky doporučuju pít čaj z maliníku, stojí dvacku krabička a já vypila asi tři krabičky a věřím že jsem se rychle otevírala i díky němu, jinak od 1.10 porodka ve Vítkovicích zdražila, nadstandart stojí 650kč a otec u porodu 800, my jsme nastoupili 29.9, takže jsme to měli ještě všechno za starou cenu, no byli jsme tam 11 dní, první a posl.den se sčítá, takže nadstandart stál 5000kč, otec u porodu 600 a 600 poplatky pro Julínka, takže celkem pálka, ale nelituju, malý byl nemocný a tudíž jsem byla šťastná, že byl mimo ost. děti a nikdo ho nerušil, jinak jsou tam ještě tzv. polonadstadnardy, ty jsou o polovinu levnější a tuším že se tam dělíš o koupelnu s jednou holčinou, ale nevím to jistě. Jinak fakt péče supr, sestry hrozně milé, navíc na gyndě jsou sestry na praxi ze školy, takže ty se můžou přetrhnout ochotou, no fakt to bylo supr, a sestry na dětském jsou vesměs starší ženské, takže zkušené a poradí. Hlavně se nesmíš bát pořád ptát. No a na porodních sálech pracují andělé, to je bez debat. Ta podpora PA byla neuvěřitelná, absolutně jsem jí věřila...takže držím palečky, a užívej ještě těhotenství!!!!!

artemiss
14. říj 2008

Ia, jde vidět, že jsi opravdu z porodu nadšená.... Já mám ráda usměvavé a ochotné lidi kolem sebe, zvlášť, když potřebuji poradit a vzhledem k tomu, že budu rodit poprvé, těch rad potřebuji fakt hodně....a dopředu si nenaplánuji na co se budu ptát, co u porodu budu potřebovat vědět a ták...
Takové příspěvky v diskuzi se dobře čtou a dodají optimismus do žíl, který já potřebuji, protože přiznávám, že z porodu strach mám a nevěřím těm, co říkají, že né!!!
Těhotenství si teď už užívám, už jsem na mateřské. Teď si udělám chvíli odpočinek a pak musím nakoupit vánoční dárečky. Zní to teda divně, zvlášť u mě, která to řeším až na začátku prosince....ale můj TT mi říká, že bych to měla stihnout letos trošku dřív 😀 ...
Dík ještě jednou za bezva chválu na vítky, fakt jsi mi zvedla náladu 🙂 ...hodně štěstí při výchově mimouše, hodně zdravíčka a sil.... občas se tady mrknu, ale nemám moc času, takže až budu mít chviličku, zase pisnu.
Určitě pak dám vědět jakou zkušenost budu mít já s porodem Miladky 🙂.....dr. mi sice řekla, že máme holčičku, ale já si nechávám zadní vrátka, takže i nicku mám i chlapečka 🙂

ia.
autor
16. říj 2008

čaute holky, tak my jsme už dlouho nebyli nemocní, takže dnes na ko ve Vítkovické porodnici zjistili, že má v pusince nějaký kvasinkový zánět, má úplně bílý jazyk a já debil jsem si myslela že to má z mlíka, takže mu to mažu fialovou vodou (máme ted fialové úplně všechno) a dostává Nizoral, no paráda.A to jsme tam jen jeli na RTG, to je taky paráda, rtg plic u takového miminka, dkyž jsem viděla jak ho tak kurtují tak jsem začala brečet a musel tam zůstat manža, já jsem to nedala☹navíc nás poslali na rtg, kde jsme čekali hodinu, než na nás přijde řada, fakt hrůza, no zítra bude výsledek, tak jsem zvědavá. Takže příští t ko u dr kvůli té pusiny, my se z toho snad nevyhrabem.....ale jinak je to zlatíčko, nebolet ho občas bříško tak ani nevíme že ho máme....mějte se...

zanetka82
16. říj 2008

Ahoj IA. 😉
To jsem trochu vedle 😕 proč malému dělali rtg plic? To se teďkom dělá? My jsme na ničem takovém nebyli aspoň si to nevybyvuji.
Kvasinkový zanět jsme taky měli není snad žadné miminko které to nemá 😉 . Já jsem kojila přes klobouček a i když jsem je vyvařovala tak to měl prý z toho 😉 nedivím se ti že jsi plakala já zažila něco podobného když jsem ze starším synem jela hned s porodnice na kardiologií měl šelest na srdíčku a měly podezření na nějaky větší rozsah. Nakonec se to neprokázalo a je v pohodě. Jen sem tím chtěla říct že mu tam zase pro z měnu dávaly takové klamerky na nohy i ruce a balonky na hrudníček (byli větší než on). No a to já jsem jaksi nedala. Měj se hezky a budu na vás myslet papa 😉 🙂

ia.
autor
16. říj 2008

zanet, ty sis s těma svýma drobečkama taky užila, viď? ☹ no my jsme byli na rtg, pže jak byl tak nachlazený, tak mu tam něco sedlo, dělali mu ještě rtg v porodnici, a dnes jsme jeli na ko, ještě jsem musela podepsat papír, že souhlasím že ho budou rentgenovat, no hrůza. S tím jazykem jsi mě uklidnila,uf! já už zas panikařila. Kloboučky nepoužívám, ale prsa si pravidelně myju, dudlíky vyvařuju, a tak jsem měla takový divný pocit, že jsem špindíra nebo co ☹
tak se mějte hezky, papapa 😉

kitty68
17. říj 2008

gratulujeme k miminku ia. 😵 😵 😵

parybka: nejak js se na to vazeni vyprdla, pujdu ale pristi tyden tak pak napisu, tipuju tak 11.5kg 😅

lucenek
18. říj 2008

ia..ty si trpuba..někdy kvasinky moučnivka atd...prostě vzniknou jen tak...já to třeba neměla díkybohu a to se myju a používám prsní ubrousky ale jen proto že už je doma mám jinak bych si je asi nekoupila...ale je fakt že venku na návštěvě nebo kde náhodně kojíš se šiknou na otření prsa před papu

ia.
autor
18. říj 2008

luci dík za povzbuzení 😉 už to má skoro dobré, ale ta dr mě docela vydivočila... 😠 holky musím se vám přiznat, začíná na mě padat trochu ouzkost, blíží se po a to půjde po dovolené manža do práce a já budu tudíž poprvé doma s mrňousem sama, trochu se bojím, že až se bude manža kolem páté večer vracet, tak tu budu ještě od rána pobíhat v noční košili, hladová a nic nestíhající.. 😲 fakt klobouk dolů, kdo má dvě děti po sobě a vše stíhá. Já zatím stíhám jen díky manžovi, a to je malý fakt hodný, ale jak to bude od pondělí, to jsem fakt zvědavá. Přes den relativně málo spí, nebo slabě a hned se vzbudí, a než usne, to je vždycky na hodinu..no uvidíme. A jak to stíháte vy?
Tak si užijte neděli a docela bájo počasí a mějte se....Radka

lucenek
18. říj 2008

chápu když měla sára 14 dní jel hany na víkend pryč a řeknu ti že jsem měa bobky až za ušima...ale když jsem byla sama a malá brečela ne že by měla hlad nebo něco ji trápilo ale chtěůa se noszit tak jsem byla v klidu že nikoho nebudí že to hany neslyší a nechala jsem ji vyplakat..mě ta samota pomohla v tom ucelit si její potřeby co chce a co ne a být trochu ta šéfová a diktovat..po koupání dát spát dop postýlky i když bulela třeba 20 min chodila jsem tam dát dudlík napít čajíku.. dát plenku přes obličej..a světe div se zabralo to...po víkendu stráveném sama jsem se ujistila v tom že už to zmáknu...když si jdu mýt zuby tak at si tu chvíli pobrečí no ne.....svět se nezboží a mimča se potřebujou někdy vyřvat.....a od té doby jsem si v mnohém jistější....tak neboj 😉

parybka
18. říj 2008

Raduš, já byla ráda, když jsem stihla dát ráno do pořádku sebe, pak byl malý celý den u prsa a když zrovna nepll, tak mi spal na velkém polštáři na klíně. Někdy jsme šli ven, podle počasí, ale domácnost jsem nestíhala. Manžel večer přišel, uklidil kuchyň a ještě po večerech žehlil (svoje věci) 😅 Takhle to probíhalo u nás. Klídek, hlavně, když bude mít Vojtíšek všechno, co potřebuje. Ty si taky udělej pořádné jídlo a hodně pij 🙂 CHvilku ti Vojtí určitě zaspí, aby sis uvařila.
Mě manžel zavezl domů z porodky a odfrčel do práce, zrovna nám to vyšlo tak, že si nemohl vzít dovolenou. No nebylo to nic moc.. ale taky jsme zvládli.

ia.
autor
19. říj 2008

ahoj holky, tak to jste mě uklidnily, luci před tebou teda smekám, mě manža oznámil že v prosinci letí na dva dny do Finska a to už jsem oznámila našim, že mě tam budou mít, ale máš pravdu, alespon sis zavedla režim podle svého, teď když začne malý kňourat tak manža k němu hned jde a utěšuje ho, prakticky jsme ho ještě nezažili řvát, a co se týče noci, taky se mu pořád věnuju při každém kňournutí, aby manžu nevzbudil a pořádně se vyspal, ale od zítřka má malý smůlu, musím si ráno aspon umýt zuby a dát sprchu, tak si holt pobrečí. Paryb a tak jak to bylo u vás si představuju že to bude i u nás🙂)ale věřím že se to ustálí. A navíc se mi zdá, že má malý tyto dny růstový spůrt nebo jak se to jmenuje, pže se budí častěji k jídlu a je více hladový.

lucenek
20. říj 2008

ia ukaž malého vojtíška........ 😵 😵 😵

parybka
20. říj 2008

ia: malý je bobeček krásný 😅 🙂
jo, na spurtík máte dobu.... však koj, co si malý řekne 🙂 MI se ted Ondra budí v noci i co dvě a půl hodky, ve 4 jsem se špracla, že mu to prso nedám, ta mrška řval asi hodinu a půl a pak jsem mu dala. A to byl s náma i v posteli a pořád řval. Chudák manžel, pak si pospal 20 min a vstával do práce 😅 😖
Ale ted, poslední dobou ho pořád sleduju, jak je krásný, co všechno umí.. třeba dělat brrrrrm jako autíčko (na rty), vydrží i chvilku stát sám bez opření a podpory, vyleze na postel (máme nízkou), občas ukáže, jak je velký... a už je to tulítko, přijde se potulit, pomazlit a zase peláší pryč 😅 😀

luci: manžel taky chtěl je na víkend pryč, když byly malému asi 4 měsíce. To jsem nezvládala. Měla jsem po porodu - asi od 4. měsíce - velké zdravotní problémy, nezvládala bych se o malého postarat a psychiku jsem taky měla v kýblu (v souvislosti s mým zdrav. stavem), tak to zrušil. Ještě, že to šlo..

parybka
20. říj 2008

špracla = šprajcla

lucenek
20. říj 2008

ia teda kusanec tvůj manga 😀
kusanec Vojtíšek
a máme stejný kočárek akorát já mám červený
a s krátkýma vlasama ti to moc sluší ty jsi typ co ti sluší dlouhé i krátké vlasy 😵 😵 😵

paryb aha tak ted už jsem v klidu kdybych zůstala sama škola života
a co že ti bylo? teda jestli to není tajné..jinak nechci vyzvídat

ia.
autor
20. říj 2008

uf holky, vytvořit to album, to bylo nad mé síly, zvlášť když tady Vojťas řve🙂) díky, díky, myslím že máme všichni krásné miminka, hlavně ať jsou všichni zdraví bobenci, co se týče mých krátkých vlasů, tak je nosím odjakživa a kvůli svatby jsem se rok nestříhala, bylo to peklo a den po svatbě už jsem valila k holiči🙂)) Luci, mohla bys mi pls do IP hodit jméno a kontakt na tu fotografku, co tě fotila ze Sárinkou? Z těch tvých fotek fakt učůrávám, taky bych chtěla takové.
Paryb, to věřím, já už se taky těším, až si budu s Vojtou hrát a bude ho všechno zajímat a tak, myslím že všechna ta miminkovská období jsou fajná, ty jo, já myslela že 9 měsíční mimi se budí méně často, no to máš teda záhul, uvidíme jaké to bude u nás. 😝 My máme zatím režim že přes den pije co 2 hodky, a večer v šest koupání, pak kojo,pak spí do 22.30, kojo, další ve 2.30 a další v 5 a pak spí už jen do šesti a pak už jen kňourá a usíná až kolem desáté. Jinak jsem dnes první den sama, a stihla jsem ráno sprchu i zuby, dokonce i zhltnout jogurt a dát pračku🙂))zjistila jsem, že zatím není vyčůraný a brečí opravdu jen když ho něco trápí, no zatím docela dost bříško a Sabsimplex se mi zdá moc nezabírá, i když já dávám jen 5 kapek a má se dávat 10, no uvidíme co bude dál. Holky chodíte s mimísama každý den ven? Já dycky když si představím to oblíkání malého, tak mě chuť procházky přejde, ale teď jsou ještě hezké dny tak toho chci využít..

parybka
20. říj 2008

luci: zhoršil se mi ekzém..mám ho pořád, ale po porodu, asi ten čtvrtý měsíc se to zhoršilo hodně hodně moc... Nemohla jsem spát, byla jsem opuchlá, kůže byla tenká jak hazlpapír... to fujky fujky, strašný stav.
Ted už je to jakžtakž jako předtím, no trvalo to skoro půl roku, než se to vrátilo do skoropůvodního stavu. Mám strach, že se to bude u dalšího dítěte opakovat... 😒

sestrakatka
20. říj 2008

Ahojki všem,
Luci tak co malá?? Jak zvládáte?? My jsem v pohodě, bříško nám teda roste a roste. Tak jsem zvědavá jak až doroste,ale jak koukám na tvé fotky s bříškem, tak jsme na tom hodně stejně.
Ia.: malý Vojtíšek je opravdu moc krásné mimčo, tak ti závidím, že jsi ten porod zvládla tak s přehledem,
já budu asi pěkně vyvádět 🙂)
Holky co jste popíjely čaj z maliníku, kdy jste začaly?? Určitě ho taky zkusím. Mě teď dr.pohrozil císařákem, že jsem z profilu úzká v pánvi, tak jsem zvědavá.
Už ať je malý na světě, nemůžeme se už dočkat až budeme huštat.
Tak se mějte moc moc fajn a držte se 🙂 pa pa K.

smardik
20. říj 2008

sestrakatka maliník se doporučuje od 34 týdne a někde píšou až od 36týdne

lucenek
20. říj 2008

Raduš prd na to a chod ven fakt venku míma spí jak tlatíčka a to za trochu pláče při převlékání stojí fakt
paryb aha tak to musel být mazec nedovedu si to představit ☹
sestrakatka: já soobně bych začala ne dřív než v 36týdnu jhelikož ve 36 týdnu se tvoří surfaktant...atd to ty znáš..na kámošku to zabralo tak že ho ani nedopila svůj první šálek a šupajdila rodit, já ho chlastala po litrech od 36 týdne a přenášela jsem 😀

parybka
20. říj 2008

ia: my jsme na prdíky hodně nosili v předním klubíčku, takže jsme mu pomasírovali bříško, většinou si chvilku pořval a pak to pustil do plíny. A šli jsme přebalovat a převlíkat, bo to plína neudržela - vylezlo to zádama 😀 Zlaté bobečky z příkrmu 😀 ale smrdííííí
ven chodíme každý den.. ted jsem u mamky na baráku, takže Ondru uspávám venku v kočáře, spí 2x denně, nedovedu si představit, až se vrátíme do bytu v OV, že budu muset chodit ven 2x denně :-P zatím nikde jinde (přes den) nespí než kočáru. A venku mi ho pohlídá, případně někdy i uspí babička 😅 😵 takže u něj nejsem celou dobu

sestra katka: já ho taky pila, myslím, že od 35. tt, ale to už si nepamatuju, taky jsem přenášela
co ten doktor staší?? mi nikdy k mé postavě neřekl, nevšimla jsem si, že by mi měřil pánev.. že by odhadl, že jsem dost široká jenom pohledem? 😀
každou svoji domněnku by si měli nechat pro sebe a dávat pěkného majzla na to, co řeknou nahlas 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru