Taky vás tak vytáčí domácí porody apod.?

treasurka
11. črc 2014

Asi se na mě sesypete jako vosy, ale přesto doufám, že tu najdu i nějaké spřízněné duše... Poslední dobou narážím na stále víc diskuzí, kde se lidé přiklánějí k variantě domácích porodů, naštěstí se jedná převážně o ty samé diskutující, takže se snad jedná o "hlasitou menšinu", přičemž "mlčící většina" má rozum. Před porodem jsem pročítala všemožné diskuze o porodnicích, porodech a porodnících, musím říct, že jsem jela do porodnice vyděšená jako králík. Většina toho (víceméně vše), co jsem četla v diskuzích se ukázalo jako nepravda. Moje zkušenost s porodnicí byla výborná, nemám co bych vytkla, spíš naopak (Apolinář). S maminkami na pokoji - vystřídaly se mi tam 4 - jsme se v tomto shodly, přičemž všechny měly za sebou již více porodů i v jiných porodnicích. O tom ale třeba jindy. V současnosti mě ale opravdu vytáčí příspěvky příznivců domácích porodů - zejména to, že je označují za "přirozené". Já tedy považuji za přirozené to, že se budu snažit udělat maximum pro bezpečí sebe a dítěte a to doma prostě nemám. Taky jejich demagogické argumenty považuji za nebezpečné, protože mohou někoho dovést k mylnému přesvědčení, že bude radši rodit doma, aby se nestalo něco, co popisují. Měla bych k tomu ještě hodně co říct, třeba se k tomu v diskuzi dostaneme, hlavně mě ale zajímá, jestli je tu někdo, kdo to má podobně. Moc doufám, že ano 😉

elephant
13. črc 2014

@boroovka Četla jsem tvůj příspěvek několikrát. Za svým názorem, že když se žena může rozhodnout své dítě zabít, proč se nemůže rozhodnout, kde ho porodí, si stojím. Potraty se dělají i v pátém měsíci.
Pohoda, a klid u porodu se častokrát rovná bezpečnosti u porodu.
Bonding je z pohledu matky pár hodin po porodu (co je to v porovnání s věkem matky! Nic.) Ale z pohledu dítěte jsou to první chvíle po narození, první hodiny, je to věčnost! Ono neví, kdy to osamocení skončí… Neví, kolik jsou dvě - tři hodiny… Pro ně je to věčnost, celý život, ne? A jde nám přece o dítě v první řadě, nebo ne?
A neříkám, že bonding je všechno. Ale zeptala ses adoptivních rodičů, jak je těžké vychovávat "cizí" děti?

elephant
13. črc 2014

@ivonapop Já bych si jen přála víc tolerantnosti 🙂 Myslím, že ze strany domarodek jej máte, nezaslouží si ony to samé? 😉

zuzana_ka
13. črc 2014

V prvních chvílích jsem se v porodnici taky necítila dobře. Je to neznámé prostředí, plné neznámých lidí a k tomu ještě ty bolesti....Taky bych byla raději doma, ale primární bylo pro mě dítě.
Raději jsem dala přednost případnému včasnému zásahu zdravotníků v případě nouze než svému pohodlí.... o ničem jiném to totiž není. Dost dobře nerozumím tomu, jak si některé ženské představují porod stejně jednoduchý jako plození dětí. Když si vzpomenu kolik krve jsem při porodu ztratila a při prvních krocích z lůžka jsem omdlévala sestřičce a málem padla na zem, tohle bych fakt doma nezvládla a stejně tu sanitku volala a to jsem měla bezproblémový porod.

Důvodem rodit doma, že dítě je hned s matkou aniž by jej někdo někam nesl je taky blbost. Mě malou dali hned co jí zabalili do deky. Byla u mě i ve chvíli kdy mě šili trhlinky.
Upřímně hned po porodu jsem měla co dělat sama se sebou, takže jsem byla ráda, že po pomazlení si jí personál odnesl, umyl, obléknul a dal jí do postýlky spinkat.

Nevidím na porodnici nic špatného, mám na to hrozně hezké vzpomínky a pokaždé když jdu kolem, koukám do našeho okna 🙂
Na porodním pokoji byla vana, takže jsem si mohla říct, jestli chci rodit do vody. Bylo tam rádio, svíčky a vonné oleje. Pěkně vymalovaný pokoj, takže žádné bílé kachličky ani nijak jinak sterilně působící prostředí.
Pokoj to samé. Sice jsem si zaplatila nadstandard, kde mohl otec spát s námi na přistýlce, byla tam telka, varná konvice, sociálka a taky moc pěkně vymalovaný pokoj s obrázky 🙂
Co bylo fajne je i to, že jsem se nemusela starat o jídlo a nádobí, takže v podstatě jsem se mohla věnovat pouze naší malé bez žádných jiných starostí, které by na mě padly v domácím prostředí.

Podle mě by mělo být automatické jít rodit do porodnice. Nevím co je to za trend této doby, aby matky laičky vnášeli své rozumy do takto závažné věci a v podstatě si určovali jak budou rodit.
Jsem moc ráda, že je tu tolik rozumných ženských, které chápou vážnost situace...

Řečnická otázka: "já budu rodit tam, kde se cítím dobře" není už toto samo o sobě sobecké???

ivonapop
13. črc 2014

@elephant a to jaký tolerantosti? Už ti píšu podruhé. že jsem psala jen svůj názor (podruhé podložený zkušenostmi), ale stále nevím, co tedy více chceš!!!!!!!

elephant
13. črc 2014

@ivonapop Třeba méně vykřičníků… 😉

ivonapop
13. črc 2014

Tak mi ty vykřičníky zkorpíruj

ivonapop
13. črc 2014

@ivonapop tak mi ty vykříčníky zkopíruj

mitote
13. črc 2014

ja osobne bych doma teda take nerodia... preci jen, ciste logicky.. kdyz se neco po.... v nemocnici, muzou lekari zasahnout ihned, doma? Cekani 20min na sanitku a pak prevoz? Asi tak, kdyz ma dcerka byla na JIRP, privezli tam miminko. Slysela jsem jen lekare jak si mezi sebou rikaji, ze kdyby maminka rodila kdekoliv jinde (ne u nich), tak miminko vubec neprezije transport. Takhle prezilo a za par dni sli domu. Jednalo se o prasklou placentu. Ja sama jsem rodila v porodnici, ve ktere jsem puvodne nechtela vubec. Ale vzhledem k predcasnemu porodu, musela jsem rodit v perinatologickem centru. A ve finale nemam co vytknout. Vsichni byli moc prijemni a hodni. Co se tyce samotneho porodu, tak PA nas prisla jednou za hodinu skontrolovat a to bylo vse. Lekarka byla az u toho, kdyz sla mala ven. porod neurychlovali, nemela jsem oxytocin, ani nastrih. Ano, bonding nebyl, ale vzhledem k tomu, ze dcera byla ve 25tt narozena, tak bylo prednejsi, aby putovala rovnou do inkubatoru k neonatologum. Nicmene i oni nam prisli okamzite rici, snad pet minut po porodu povedet vse, jak je na tom, co se bude dit. Manzela pustili pak za malou hned. Celkve podporovalo kontakt rodicu a ditete, mluveni, hlazeni, klokankovani, co se tyce kojeni, venovali se nam maximalne, uklidnovali nas, podporovali jako rodice a na vsechny moc rada vzpominam. Porodni pokoj byl pekne, vymalovany merukovou barvou, s novou sprchou, polohovacim luzkem, zebrinama, pak jakymsi zavesenym hadrem a balonem. Poporodni pokoj jsem mela nadstandart, ale take super. takze uprimne nechapu to riskovani pohodli domova pred lekarskou peci. Ano, rodicka muze narazit na lekare blbce. ale stejne tak si muze lekare predem domluvit. Takze v cem je problem?
A jeste pridam, ma byvala sefova rodila doma. Jeji manzel pak sam priznal, ze v jednu chvili slo do tuheho a vyskytli se komplikace, kdy dula doporucovala odvoz do nemocnice. Ona i presto odmitla. Nastesti to dopadlo dobre, ale pouze me to utvrzuje v tom, ze neni normalni. Druhe dite rodila take doma, v garsonce za pritomnosti prvniho ditete. K tomu provozovala letani kojencu, neuznavala kocarek, jen satek, lotosovy porod a tak bych mohla jmenovat do aleluja. Coz me opravdu normalni nepripada.

easymat
14. črc 2014

@elephant Ano, já chápu moc dobře, co se snažíte říct. Lékaři svými zásahy občas porod zkomplikují. Já s tím souhlasím. Je to dáno jednak jejich odpovědností, jednak jsou někdy hrr, protože toho ví hodně, co my ne a taky jsou někteří z nich prostě neodborní. Jen pořád mě to nepřesvědčilo a platí to, co jsem napsala výše. Pokud tam bude aspoň malinko větší šance, že s dítětem odejdu, budu rodit tam.

easymat
14. črc 2014

@elephant "Já bych si jen přála víc tolerantnosti emoticon Myslím, že ze strany domarodek jej máte, nezaslouží si ony to samé?" Jo? Myslím, že nejčastější odpovědí je jen Roďte si, kde chcete, ale neupírejte nám právo... A jinak narážky, že jsme nevzdělané, hloupé, neumíme číst, chápat text, nesnažíme se pochopit apod. Neříkám, že všechny, ale většina reaguje takto. To mi jako tolerance nepřipadá 🙂

gepe
14. črc 2014

@elephant v porodnicich rodi nevzdelane a nepripravene na porod? Dost silna slova!

elephant
14. črc 2014

@gepe "v porodnicich rodi nevzdelane a nepripravene na porod?"

Kde přesně jsem tohle psala?

isoldaeva
14. črc 2014

Diskuzi zastavuji. Důvod asi všichni pochopíte. Nejde o vaše názory, ale způsob, jakým je prezentujete. Každý má vlastní zodpovědnost za své rozhodnutí, co učiní a jaký má k tomu důvod. Proto bychom se měli navzájem tolerovat. Děkuji za pochopení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru