Těhotenství a platby u gynekologa. Braňme se

nevesta2009
26. zář 2008

Milá děvčata, zakládám nové téma, a to placení nestandartních poplatků u gynekologů.Samozřejmě uznávám že mnohdy jde o malé tzv. zanedbatelné částky,ale jde mi ( nám) o princip a nechápu proč bych měla, když si platím zdravotní pojištění platit za různé doklady, výkony atp. při návštěvě gynekologa s podezřením na těhotenství jsem zalplatila 50 kč za sklíčko a 30 povinný regulační poplatek.OK budiž.Poté mi sestra řekla že příště zaplatím za těhotenskou průkazku 150 kč , za vypsání mateřské 50 kč a vůbec ceník je k nahlédnutí tak mě to dost zarazilo Nechápu důvod PROČ toto plait.JAk jsem se informovala tyto poplatky jsou vybírány NEZÁKONNĚ a v podstatě lékař vás nemůže donutit jej zaplatit.Máte s tímto některá zkušenosti?
Jsem takový bojovník za práva a tohle mi z princiou vadí 🙂Nechápu že spoustě ostatních žen ne.......CO VY NA TO?
Je tady někdo konkrétně z Ostravy kdo má podobnou zkušenost? 😠

picolina7
14. bře 2014

tak ja neplatila a ted uz bydlim v Praze a musim si vymenit doktora za evidence po mne chtel 500kc a po te sestricka mi rekla ze musim zaplatit +200kc za vyseteni +200kc krev + 150 UTZ tak kakone sem rekla ze sou na palici a odesla zustala sem u svy gynekolozce ktera nechtela po me any ten rocny poplatek tak ze radim ne nechtese sou to podvodnivi Praha 4 Branik cus

jetynka
16. kvě 2014

Já si myslím, že to je jedno co je to za doktor( jestli gyndař, zubař apod.), my platili za registraci 500kč u soukromého očního, za dítě, fakt na palici, kdyby ale krom fakultky Ostrava odkud jsem utekla, protože jsem tam nebyla spokojená byla ještě krom té platící doktorky někde poblíž jiná kde se neplatí asi bych šla taky jinam, jen u mě zvítězilo to, že mi dítě šilhá a čím dříve se s tím začne tím líp, v tu chvíli jsem nějaký poplatek neřešila, až teď zpětně ☹.

coreprincess
22. kvě 2014

já jsem teda jenom platila za fotečky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru