Těhotná Slovenka v Čechách. Musím mít gynekologa tu?

tinacaj
19. srp 2010

Som tehotna 🙂 byvam čr s priatelom a mam trvaly pobyt na slovensku aj na urad prace som na slovensku,a chcela by som vediet,či musim chodit v čr ku ženskemu ginologovi alebo na slovensku?a možem rodit čr?a kde dostanem porodne davky?

hojda
19. srp 2010

Já myslím, že to není žádný problém, všechno půjde v ČR.

kveta
19. srp 2010

Podľa mňa musíš mať zdravotné poistenie, ktoré Ti pokryje aj Čechy, inak budeš musieť českého lekára platiť v hotovosti..

mateson
20. srp 2010

Ja jsem češka trvale žijící na slovensku už hodne let. Mám české občanství, český pas, na slovensku povolení na trvalý pobyt. Na slovensku jsem zamestnaná. Pred šesti lety sem rodila na slovensku. Porod v česku by jsem si musela zaplatit, ptala jsem se na to. Nemám tam totiž zdravotní pojištení. Tenkrát by to delalo, alespon tak mi bylo rečeno v Breclavi v nemocnici tuším okolo 10 000 Kč. Což podle mne není taková hruza. Nakonec jsem rodila v soukrome porodnici v Bratislave za 21000 Sk. Ale to bylo dobrovolne rozhodnutí, mohla jsem se státní. Z tve otazky jsem pochopila, nevím jestli správne, že jsi slovenka, žiješ v čr. Nevím kde jsi pracovala pred tehotenstvím a kde máš pojištení. Taky se možná od doby co jsem já rodila zmenily pomery kvuli vstupu do EU. Mela by ses asi radši informovat u povolaných. Ale neboj, když to na tebe prijde nepovezou te na slovensko 😀 😀 😀 😀 At budeš rodit tam nebo tam hlavne nech je vše OK 🙂

bosorkajarka
20. srp 2010

Pokial nemas v CR trvaly pobyt, alebo aspon poistenie tak nemas na nic narok. Na porodne mas narok v mieste trvaleho pobytu (takze SR). Ak mas v CR zdravotne poistenie tak mozes rodit v CR inak musis v SR, alebo si to zaplatit. Pozor v CR nebudes mat narok ani na rodicovsky prispevok.

zajko271
9. kvě 2011

Potrebujem poradit.Som tehotna so trvalim pobytom na slovensku a momentalne som nezamestnana v CR....a neviem co mam robit a ako postupovat dalej...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubutko
10. srp 2012

toto by ma tiez zaujimalo. pracovala som na SK takze aj matersku tu budem poberat, ale chcela by som rodit v CR. Na to treba od svojej ZP vybavit formular e106 ktory pokryje vsetky zdravotne naklady spojene s porodom pre matku aj babetko. Lenze k nemu potrebujem prechodny pobyt v CR a ten neviem ci mi tam daju ked tam nemam tu zdravotnu poistku. Tu mi daju az ked budem mat ten prechodny pobyt. zacarovany kruh. Nestretol sa s tym niekto?

shel44
4. říj 2012

No,tak jato mám ešte o čosi zložitejšie.
Momentálne študujem diaľkovo v čechách SŠ,žijem tu a mám tu prechodný pobyt. Vo VZP v ČR si odo mňa pýtali Európsky preukas ZP,ten som im predložila a vraj tu budem ošetrená bez poplatkov..slovenská poisťovňa to preplatí tejto českej. nebude to tak aj s pôrodom? A v najbližšej dobe sa plánujem vydávať..Mám nárok na trvalý pobyt v ČR? tým by sa to zjednodušilo.. Neviete mi poradiť niekto? ☹

misonika
15. čer 2015

Ahojte babi potrebovala bz som poradit ak niekto ma podobnu skusenost. Vraciam sa po 10 rokoch z Anglicka , mam trvaly pobyt na slovensku a prechodny v cechach. Priatel je Cech a chceme byvat v cechach.Som v tretom mesiaci tehotenstva a rodit by som chcela na Slovensku. Co si mzslite ze bude pre mna lepsie zaregistrovat sa v cechach alebo na slovensku s pohladu poistenia a rodicovskych davok

majo12345
9. dub 2017

mam dceru na slovensku je tehotna a chcem ju zobrat k sebe do cz ja tu pracujem a mam aj trvaly pobyt bude moja dcerA PLATIT PORODNICU KED NEMA CESKU POISTOVNU ALE SLOVENSKU? JE UZ V 8 mesiaci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru