V.I.P. karta porodnice O. - Vítkovice. Musí se koupit?

georgine
24. bře 2011

´Dobrý den, mám dotaz na maminky, které se chystají rodit nebo v nedávné době rodily v nemocnici Ostrava - Vítkovice. Dozvěděla jsem se, že existuje tzv. V.I.P. karta k porodu. Kupovali jste si ji, resp. museli jste si ji zakoupit pokud jste plánovali rodit v této nemocnici? Nebo jste tam nyní rodily i bez této karty?
Včera mi tuto info sdělila sestra v poradně, že prý když chci rodit tam, tak si ji mám koupit. Ale takové jednání mi připadá nemorální a přinejlepším neslušné. Tato karta Vám nezajistí žádné výhody , krom protekce v podobě přijetí k porodu. 🙄
Napiště zkušenosti, ať vím co čekat, a případně zvolit jinou porodnici. ☹

rolnicek
24. bře 2011

Ahoj, já jsem tam rodila v červenci 2010, a žádnou kartu jsem neměla. ten den tam jsem tam sice rodila jen já 😉 a taky jsem přijela na 6 cm otevřená s doporučující zprávou mého gyndaře o přijetí v jakékoli porodnici. ale i tak jsem neměla v úmyslu ji kupovat 🙂. L.

brusinka.pusinka
24. bře 2011

Georgino no já tam rodila 2009 kartu jsem neměla, ale můžu říct že pokud chceš rodit jen v této nemocnici tak tam bývá často stop stav což znamená že tě odešlou do jiné nemocnice v Ostravě. Karta ti zaručuje že tě přijmou k porodu i přes stop stav.Ale myslím že když bys měla porod na spadnutí tak tě tam nechaj. . Hold záleží na tobě 😉zda investuješ a nebo to riskneš 😉

ladykiler
24. bře 2011

Já jsem tam rodila v listopadu 2010 a kartu jsem neměla a přijali mě bez problému. moje kamarádka zde rodila vsrpnu 2010 a kartu si koupila, protože ti zaručí že budeš mít přednost na nadstandartní pokoj a že tě příjmou i pokud bude stopstav. Ale ji byla k ničemu, protože tam byli další 3 s tou VIP kartou takže na nadstandart se stejně nedostala, byl obsazený a uvolnil se až byla 3 den v porodnici , takže ji tam pestěhovali na 1 den pak šla domů.
Takže podle mě vyhozené peníze

kacato
25. dub 2011

ahojky, já jsem tam rodila teď v březnu a tuto porodnici doporučuju 😎 . VIP kartu si kupovat nemusíš, pokud budou mít místo, vezmou tě i bez karty, pokud místo nebude (je tam často stop stav) a tvůj stav to dovolí, odešlou tě do jiné porodnice, pokud už to tvůj stav nedovolí, vezmou tě i tak. VIP karta ti, jak píšou holky, zajistí, že tě vezmou i pokud mají stop stav a taky přednostně dostaneš nadstandart, pokud bude volný.

jennyska
20. led 2014

Ahoj @kacato @ladykiler @brusinka.pusinka @rolnice @georgine a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Ostravě Vítkovicích do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-ostrava-vit... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru