V jaké nemocnici vyhoví bondingu? Máte zkušenosti?

wenluxima
19. čer 2011

Zdravim všechny maminky a tehulky. Chtela bych se zeptat jestli mate nekdo zkušenosti s poporodnim bondingem se svým detatkem ? A v jake nemocnici Vam vyhověli ?? Diky

myscha
20. čer 2011

Nevím, jaká je přesně definice bondingu a co si pod tím konkrétně představuješ. Máš na mysli, že ti hned po porodu dají nahé miminko na břicho, ošetří ho tam, nebo někde blízko tebe až za chvilku, co se spolu seznámíte? A nebo k tomu ještě počítáš úplný nepřerušený kontakt s miminkem, že ho nikam neodnesou, na koupání, na prohřátí atd?
Popíšu moje zkušenosti z porodnice v Jilemnici. Mně první dítě dali nahé na břicho jen chviličku (okamžitě přestal plakat), pak ho ošetřili, zabalili, nechali na chvilinku přiložit a odnesli na novorozenecké ☹ Vadilo mi to, tak jsem si pro něj cca po hodině došla a už jsem jim ho nedala 🙂
Druhou dceru nejdřív ošetřili, trochu si lokla. Bylo to hned vedle, takže je na dítě skoro vidět a je u něj tatínek. Pak mi ji zabalenou dali, byli jsme cca 1,5 hodiny spolu na posteli a pak ji odnesli vykoupat a zas dali na novorozenecké, i když jsme se domluvili, že mi ji pak hned dají na pokoj. No ale zas jsem si pro ni došla a bylo vyřízeno.

To že ti dítě hned dají na břicho a zárověň poté neodnesou někam prohřát, to je asi leckde pořád velký problém, musí se hodně zjišťovat, napsat vše do por. plánu a být dost asertivní.

dlabinecka
20. čer 2011

Ahoj, já teda shodou okolností rodila taky v Jilemnici ,jako @myscha , měla jsem ale tu smůlu, že jsem měla těžký porod a dcerku museli rozdýchávat, takže jsem to nezažila, ale jinak je to prý zcela běžné. Myslím si, že v čim menší porodnici rodíš, tím spíš je to pro ně automatické...

wenluxima
autor
21. čer 2011

Ahoj. Myslim prave že ti mimiska daji hned po porodu na brisko treba i na hodku dvě a az potom ho zváží atd...

myscha
2. črc 2011

Tak to si myslím, že tě nechají málokde.....nejsem teda odborník, ale co jsem se tak dočetla, tak většinou to ošetření dělají skoro hned a až pak tě nechají s miminkem v klidu a to ještě ne všude. Taky trvají na tom aby bylo zabalené a neprochladlo, i když na těle matky a pod dekou by to snad problém být neměl.
Zkus si nastudovat diskuze na netu, kde je hodně zkušeností z porodnic a nebo na serveru rodina nebo baby-cafe můžeš taky zadat dotaz,tam je hodně zkušených rodiček.

katchi
2. črc 2011

Co vim, tak treba v Havlickove Brode je bezne, ze dite daji ihned matce, neodnasi ho, prohlednou ho u ni...ale ja mela bohuzel akutniho cisare 😒 ale i tak ho po prohlednuti a zvazeni prinesli ukazat me (nemerili ho) a pak ho dali manzelovi na prsa (klokankovani), nez me zasili. A pak, kdyz me vezli ze salu, tak mi ho prilozili k prsu. Hned se pricucnul 😀

demoisellem
2. črc 2011

Trošku informací k případné argumentaci zde: http://prirozeny-porod.webnode.cz/news/bonding-...

mitote
2. črc 2011

pokud vim, tak ted vysla kniha Bonding http://knihy.abz.cz/prodej/bonding-porodni-radost
jeste jsem ji necetla, je uplne nova

verusa.j
6. bře 2012

Pokud by někdo chtěl bonding při porodu, tak v Krnově v porodnici ho dělají, pokud je vše v pořádku

choco1
20. lis 2012

Chceteli Bonding.... rozhodně nechoďte do Frýdecké porodnice. Honosí se BYBY FRIENDLY HOSPITAL,ale absolutně ho nedodržují. Mám s tím bohužel velmi špatné zkušenosti. Navíc nedoporučuji pro prvorodičky,.... znát teorii kojení je jenda věc,ale v praxi to je už horší....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru