V jaké porodnici budete rodit a proč?

ppla
23. říj 2006

V jaké porodnici budete rodit nebo v jaké porodnici jste rodily? A proč jste si vybraly zrovna tuto porodnici? Díky 😉

cumacek
23. říj 2006

Ahoj, já sice rodit bohužel zatím nebudu, ale určitě bych si vybrala porodnici, která je blízko a na o které vím, že je tam dobrý personám...A protože jsem zdravotní sestra, tak budu rodit tam, kde to aspoň trošku znám. 😉

ppla
autor
23. říj 2006

Dobrý personál je podlě mě dost důležitý. Ale nevim, jakou risknout vzdálenost porodnice od domova...

raculka
23. říj 2006

To je dost ožehavé téma.Já se nakonec rozhodla pro Bulovku, i když spousta lidí říká,že by tam nikdy nešli a tak vůbec má už roky nějakou špatnou pověst.
Já jsem tam ovšem byla spokojená a nemůžu si na nic štěžovat.Takže se opravdu těžko radí,protože u každého je to jinak.
Rozhodla jsem se tak hlavně proto,že to mám nejblíž.A ono v těch vedrech jezdit nejen na kontroly ale i na předpor kurzy na druhý konec města,to tedy nic moc.
Zkus se juknout např. na stránky aperio.cz - nahoře vpravo je průvodce porodnicemi a pak tam jsou i různé zkušenosti rodiček.
Držím palce 🙂

ppla
autor
23. říj 2006

My se o mimi teprve snažíme, takže času na výběr porodnice je dost, ale je to pro mě dost důležitá otázka.
Bydlím hodinu jízdy od Prahy. takže zvažuju, jestli vybrat nějakou pražskou porodnici a nebo mimopražskou (Nymburk, Jičín, Mladá Boleslav, Neratovice, Mělník, Vrchlabí,...)

protea
23. říj 2006

Ahojky,
tak já řeším tohle dilema už od začátku.
Mám tři porodnice skoro stejně daleko, takže s manželem všechny objedeme a pak se rozhodnu🙂
Buď to bude Mělník, nebo Roudnice nad Labem a nebo Litoměřice.
V Roudnici už jsme byli teď o víkend.

petty
23. říj 2006

No já sice těhu ještě nejsem, ale občas taky nad tim už přemýšlím, kde bych chtěla jednou rodit. V podstatě mám asi základní dilema jako ppla, jestli pražskou porodnici a nebo mimopražskou. Bydlim od Prahy cca 25 minut na Černej Most. Jinak z názorů maminek z mého okolí, tak chvála na Jičín, Vrchlabí, Neratovice, Nymburk, Apolinář, špatné zkušenosti Mělník a Mladá Boleslav.

andik
23. říj 2006

ahojky,já jsem rodila v zahraničí a byla jsem naprosto spokojená,prožila jsem tam krásný týden a moc ráda na to vzpomínám.Pokud bych neměla tu možnost rodit v cizině,asi bych si vybrala v Praze Podolí,protože strýc mého přítele je primář na gynekologii 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
krejcirice
23. říj 2006

Já jsem rodila první dítě na Bulovce,kamarádky si to tam vychvalovaly.Tak jsem dala na ně.Je pravda že to tam bylo docela fajn,jen sem narazila na špatného doktora byl moc hezkej ale blbej.Naštěstí sem měla suprovou porodní asistentku.Ted budu rodit podruhé a budu rodit i po těch zkušenostech zas na Bulovce.Vybrala bych asi jinou ale Bulovka je od nás nejblíž a hlavně kdyby bylo něco s mimčem tak se tam mohou o ně postarat,takhle se i postarali o maleho před tim špatně dýchal. 😉

kristi
23. říj 2006

ahoj,
vybrala jsem si Podoli, vzhledem k doporuceni od me kamaradky, ktera tam byla moc spokojena a take kvuli vzdalenosti, krasnemu prostredi a peci, kterou tam i pres mnoho rodicek davaji

vilca
23. říj 2006

Rodila jsem v Brně-Bohunicích a byla jsem moc spokojená. Můžu jen doporučit 😉

ladenka
24. říj 2006

Petty, chvála na Jičín. Tak to jsi asi jediná. Jsem z tohoto okresu a i když ještě nejsem těhu, tak mám obavy z porodu tam už teď, protože na něj slyším poslední dobou jen samou kritiku. 😖

petty
24. říj 2006

Ladenka: no co jsem četla názory maminek na aperiu a na rodině, tak převažují kladné názory - dobrý přístup lékařů i asistentek, super prostředí podobné spíš domácímu než nemocničnímu, dobrá péče při komplikacích, tak nevim. Osobně znám jen jednu maminku, která rodila v Jičíně, ale už před 4 lety, no a byla na výsost spokojená.

bluediamond
27. říj 2006

Já jsem si původně vybrala Vinohrady, ale po komentářích z netu jsem docela vyplašená a sháním kde můžu něco lepšího. V Podolí mě odmítli, neb jsem již ve 23tt, tak zkouším Apolináře, ale obávám se, že to bude totéž ☹ Začínám se bát, že nakonec skončím na Vinohradech.

kacabacka
27. říj 2006

bluediamond: proč tě odmítli v Podolí? Už je to moc pozdě? jak dlouho se tam musíš hlásit dopředu?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivet
27. říj 2006

Já byla spokojená s Bulovkou, naprosto! Ale zase je to o názoru jednotlivce, zrovna dneska jsem mluvila s paní, která říkala, že půjde kamkoliv, jen ne na Bulovku....a já až budu rodit znovu, půjdu určitě zase znovu na Bulovku 😉

monikab
27. říj 2006

Ahojky, já jsem rodila v Neratovicích. Bydlím na kraji Prahy tím směrem. Vzdálenostně mám 3 porodnice na stejno: Bulovka, Neratovice, Brandýs n/L. Pro Neratovice jsem se rouhodla, protože tam byly spokojené mé kamarádky. Bylo jich asi 7 a to už je podle mě slušný počet osobních známých na jednu porodnici. A ani jeden ohlas nebyl negativní. Porod jsem měla vyvolávaný, přenášela jsem a tělo se začalo bouřit. Byla jsem spokojená s doktory(během porodu se na mě "vystřídali" tři, začátek vyvolávání 3.8. ve 21 hod a konec 4.8. v 16:05 hod), ale hlavně musím pochválit sestřičky, jak "ženské" tak "dětské". všechny byly super, po porodu mi nebylo nejlépe, Danýsek špatně pil, takže jsem je často "otravovala" a nikdy mě neodmítly byly ochotné a hodné. A to je hodně důležité, to bylo hlavní kritérium pro mě a dobře jsem udělala.

anavka
27. říj 2006

Ahoj holky, tak já zase doporučuju Podolí, byla jsem tam maximálně spokojená. A předností je, že jsou tam porodní boxy, kde jste od začátku porodu až do konce. Nás tam nechali s manželem o samotě a jen chodila PA na kontroly. A hlavně strašně příjemný a ochotný personál........Takže já jsem jednoznačně pro Podolí 🙂

bejana
27. říj 2006

Kacabacka, já jsem se na webovkách Podolí dočetla, že se mám registrovat ve 14. tt. Tak jsem tam v tu dobu zavolala a oni mě zaregistrovali 🙂
K Apolináři se registruje do/v 20. tt.
Monikab, o Neratovicích jsem taky slyšela samou chválu 🙂, ale mám to trochu z ruky 😒
Anavka, taky bych ráda rodila v Podolí (nebude-li plno, tak doufám, že budu 😉) Příspěvky spokojených maminek, jako je ten tvůj, čtu móóóc ráda! Díky za tvé info 😵

petty
29. lis 2006

Tak pro případné těhulky, které vybírají porodnici: od známé jsme si vyslechla velmi kladný názor na porodnici v Mělníce. Prý fakt super. Jediné, co by se trošku prý dalo vytknout, tak přístup některých sester ke kojení...

lamia
29. lis 2006

Gedren - myslím,že jak jsi popsala výběr porodnice jednotlivými typy maminek dost sedí 🙂, já zvolila Apolináře, protože jsem strašpytel a kdyby něco, tak chci především prvotřídní neonatální péči,která tam rozhodně je, na stranu druhou trochu spoléhám na to, že v případě, že půjde vše normálně, nás budou jen kontrolovat a pak pomůžou mimi na svět a ujmou se ho - jinými slovy co nejméně zásahů, tak snad to půjde tak domluvit. Rozhodně bych Pražačkám nedoporučovala Krč!

bejana
29. lis 2006

Lami, proč ne Krč? Mně můj gynekolog právě doporučil Podolí nebo Apolináře a o Krči mluvil ve skrze negativně. Říkala jsem si, že tam má asi špatný zkušenosti, ale neptala jsem se. Trochu mě to děsí neb když bude mít Podolí nátřesk, spadám pod Krč 😒

lamia
29. lis 2006

No, jednak tam není dostupný anesteziolog, takže maminka by si musela epidurál objednat předem a zaplatit (kdo z nás ví předem, že ho bude chtít,když jsme ještě nerodily...), to mě tak ale netrápí, spíš to, že když je nutný císař, tak ho ze stejného důvodu dělají jen v celkové anestezii, takže maminka mimi vlastně vůbec neuvidí, dokud jí ho nedonesou po porodu až se probere. Navíc jsme tam zažily s holkama porod, kdy jsme dost nechápaly, o co se porodník snažil, ale správné to rozhodně nebylo a riskantní pro dítě i maminku opravdu dost. Když jsme pak měly po státnici, tak jsme se k tomu ještě několikrát vracely, že to bylo teda dost šílené - no jeden zážitek ještě špatnou porodnici nedělá, ale bohužel ostatní kolegyně říkaly dost podobné zkušenosti. Jinak ale PA tam byly opravdu hodné, prostředí vcelku pěkné, jsou asi vhodná porodnice pro rozkojení a od doby, kdy my jsme tam byly, se změnil primář, tak pevně doufám, že s ním i některé praktiky

bejana
29. lis 2006

Lami, díky za info 🙂 To mě vůbec nenapadlo, že by to takhle někde mohlo chodit 😲 a navíc zrovna v Krči ☹ Je fakt, že jsem ani nic o Krči nehledala. Budu si fandit, že až to přijde, tak se do Podolí "vejdu"...

brunetka26
29. lis 2006

Ahojky já se rozhodla pro Brandýs..už jsem tam rodila před 6lety..porod jsem měla vyvolávaný..trval deset hodin...asi dopadnu tak i v pátek,protože už jsem41+0 a pochybuji o tom,že se mimísek nademnou slituje a nechá si to třeba na zítra..Jinak jsem byla docela spokojená,až na určité dětské sestry...dost jsem slyšela chválu na Neratovice,Podolí,Apolinář atd..

protea
30. lis 2006

Ahojky,
tak výše jsem psala že objedeme tři porodnice které máme stejně daleko a pak se rozhodneme.
Rozhodli jsme se pro Roudnici nad Labem, je to taková malá rodinná porodnička prostě pohádka, doufám že budu spokojena i po porodu🙂

macejka
30. lis 2006

Ahojky,já rodila u Apolináře a nemůžu si na nic stěžovat.Porod.asistentky na sále byly moc milý a rodila mě doktorka(žádná žákyňka.i když někde se to ty holky zkusit musej 🙂 )Ta byla taky moc hodná,ani jsem necítila nástřih.
Pak na odd šestinedely byli skvělý dětský sestřičky i porod asistentky.Asi jsem měla štěstí,vždycky je to o lidech a může se najít nějaká sestra,která nebude zrovna příjemná stejně tak jako nějaký maminky taky nejsou příjemný.Já vim,bolí to,ale stojí za to 🙂 🙂 🙂
A stejně jak píše Lamia,vim,že Apolinář je specializovaná porod.na předčasný porody.Já ležela na pokoji s holčinou,který ve 30.tt praskla plod.voda a porodila císařem.Holčičku měla na JIP,každý den několikrát za ní chodila a dnes už jsou dávno doma a v pořádku 🙂
Ale myslim si,že vybrat si porodnici je hezký,ale až to přijde tak vám bude jedno kde rodíte,hlavně že už bude mimčo na světě,nebo né?

brunetka26
30. lis 2006

Ahojky tak dnes ráno v půl devátý se narodil mé švagrové v Brandýské nemocnici chlapeček 1.80kg,na 38tt...jsou oba zdravý.. 🙂 porod měla císařským řezem a v pohodě..já mám zítra nástup do Brandýsa..protože se miminku moc nechce na svět,tak mu asi pomůžou..jinak je to tam docela v poho,ale jak psala macejka je to asi o lidech..vždycky nemusíte narazit na všechny příjemné sestřičky

martuli
1. pro 2006

Ahoj holky, mam prosbu. Nekde na netu jsem nasla seznam podornic a reference na ne a ted to nemuzu najit. Poradite mi prosim kde mam hledat?Diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru