V jaké porodnici kolem Prahy nejlépe rodit sekcí?

syraell
26. dub 2010

Ahoj, jsem v 33. týdnu s druhým dítětem. Prvního syna jsem rodila kvůli velikosti císařským řezem a druhý syn bude zřejmě ještě větší. Začínám být bezradná ve výběru porodnice. Navíc trpím těhotenskou cukrovkou, naštěstí zatím bez inzulínu. Docela mě děsí, že se ocitnu v rukách nějakého doktora skokana, ketý si bude chtít zkusit rodit větší dítě klasickým způsobem. U prvního syna jsem se ubránila, což mu prý zachránilo život. Prcek bude mít k pěti kilům...Prosím poraďte- díky!

tegina
27. dub 2010

Syrael,já myslím, že velikost dítětě po první sekci, je jedním z faktorů, proč rodit další sekcí. Pochybujui, že by si to někdo lajzl jinak...bohužel porodky kolem Prahy neznám,ty ses nikde neregistrovala?

syraell
autor
27. dub 2010

tegina
gynekolozka mi poradila Horovice, kde se neregistruje. jenze jak zjistila, ze mam teh. cukrovku a mimco bude vetsi, vzala zpatecku 😉 Je to puvodem doktorka - porodnik, takze me trochu vyplasila. Sama by to pry urcite rodila cisarem, ale pravila, ze nikdy nemuzu vedet, na jakyho silence narazim ☹

kocicinka
27. dub 2010

syrael, já jsem rodila v Hořovicích prvního syna 4,500 gramů a klasicky, váhu nikdo před tím nezjišťoval... a bylo to v pohodě 😉
Nechápu, proč Hořovice ne? Je to dobrá porodnice a jako jediní kolem Prahy mají intermediální pokoj 🙂

syraell
autor
27. dub 2010

kocicinka
no komfort na pokojich asi zrovna doktorka neresila🙂 Spis se boji, jestli by tam zvladli odrodit rizikovku s gestacnim diabetem 😉 Navic uz po jednom cisari jsem...
Ja mela Kubu navic zahaklyho za stydkou kosti, a s obri hlavou, takze pry nemel sanci klasicky projit...Ted to asi bude podobny, proto mam strach ☹
Ja bych taky nejradsi tam, tak jenom doufam, ze zbytecne dr. plasi...
Jaktoze ti nezjistovali vahu ditete pred porodem?

kocicinka
30. dub 2010

Syrael, intermediální pokoj není komfortní pokoj pro rodičku, je to něco jako novorozenecká JIP 😉
To byl také jeden z důvodů, proč jsem tam šla rodit. Rodičku s gestačním diabetem tam určitě zvládnou, proč by neměli?
Nevím jaktože, prostě nezjišťovali. Dr mi řekl, že je to kontraproduktivní a nepřesné, je to + - půl kila.

kocicinka
30. dub 2010

Kolik vážil tvůj první syn?

syraell
autor
30. dub 2010

kocicinka
jasne, jenze doktorka se z nejakyho duvodu obava prubehu porodu, naslednou peci oí mimco nejak neresila 😉 Me ti to prijde, ze zbytecne psychuje...Ona se ma behem porodu podavat glukoza a kontrolovat hladina, ale urcite by to nedelali poprvy. Tak jsem se rozhodla, ze na doktorku kaslu a normalne si tam v pondeli zajedu na tu pravidelnou diskuzi a zkratka se jich rovnou zeptam...
Jinak Kuba mel 4550 a velikost by se mela merit pro poravnani velikosti panve radicky a posouzeni pripadny pruchodnosti...

kocicinka
1. kvě 2010

syraell- jo, to budeš mít určitě nejlepší, si tam zajet a zeptat se jich přímo...
Určitě s tím zkušenosti mají, je to dobrá porodka. Já jsem zvažovala mezi Hořovicema a Neratovicema a v Hořovicích jsou prý lepší doktoři....
Jinak miminka maminek s diabetes taky mohou někdy vyžadovat po porodu speciální péči, co jsem si tak zjištovala, protože to chvíli vypadalo že taky mám diabetes(vyšly mi výsledky na hraně)
Velikost mimi mi nezjišťovali, byť jsem 10 dní přenášela, ale dr mi řekl, že pánev mám širokou a jsem vyšší- 170 cm takže by neměl být problém.

syraell
autor
1. kvě 2010

kocicinka
tak já mam sice zadnici jak valach, ale pánev bohužel malou 😉 Ona se novorezanutam dela ihned glykemka po porodu, protoze hrozi hypoglykemicky sok. To ale byva jenom u nekompenzovanyho duiabetu a u me snad jak se zda zatim dieta dobre funguje. Jsem rada, ze mas na Horovice taky dobry reference 😉

melis7
9. kvě 2010

Milá Syraell!Moc by mě zajímalo,jak jsi pochodila.Vezmou tě v Hořovicích?Ty nechceš rodit v Praze?Kdyby tě v těch Hořovicích nevzali,tak předpokládím,že v žádné jiné menší porodnici okolo Prahy asi taky ne,že?Chtěla jsem ti nabidnout Hradec Králové.Teď co je ta dálnice jsi z Černého Mostu v Hk za 40 min.záleží samozřejmě z které části Prahy jsi.Jinak V Hk mají rizikovou poradnu a určitě tady ženy z cukrovkou rodí,nejen s tou těhotenskou,ale i celoživotní diabetičky.Držím ti palce,ať seženeš něco blíž.Fakt by mě zajímalo,jak jsi pochodila.Mel

syraell
autor
9. kvě 2010

melis7
Tak v Hořovicích mě vezmou, je to ale na jasnou sekci...Kapačky nijak neřeší, prý se to řeší jenom u diabetiček s inzulínem. ještě se rozhoduju mezi Benešovem, kde jsem rodila první dítko, tak uvidíme. Jinak jsem z úplně opačného konce Prahy - u dálnice na Brno, takže Hradec je trochu z ruky. Můžu se zeptat, jaké máš s HK zkušenosti? Moc díky!

melis7
9. kvě 2010

Já mám s HK super zkušenosti,jsem teda zaměstnancem nemocnice,ale moje setřenka má taky dobré zkušenosti a zaměstnanec není.Je dokonce ta diabetička na inzulínu.Tak ti gratuluju,že jsi našla vstřícnou porodnici blízko.Mel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru