Vezmou mě bez těhotenské průkazky do porodnice?

olfice24
26. kvě 2013

Ahojky,v zari minuleho roku jsem zjistila,ze jsem tehotna. Sla jsem k doktorovi asi na dve prohlidky + utg ve 13 tt na vyvojove vady. Pak jsme se s pritelen rozhodli,ze budeme zit v Nemecku a vsechny dalsi prohlidky jsem mela tam. Bohuzel jsme se museli z rodinnych duvodu vratit do Cr a zrejme budu rodit tady ( termin 3.6.) Jeste ke vsemu mi byla odcizena kabelka i s tehu. prukazkou,takze nemam zadne doklady o prohlidkach. Zazadam si o duplikat,ale nevim,zdali to do terminu stihnu. Poradite mi nekdo,co mam delat?? Mam jit k nejakemu doktoru tady nebo rovnou do nemocnice?? Mam strach,ze me bez tehu. prukazky do porodnice nevezmou☹

tehulka12
26. kvě 2013

@olfice24 Myslím,mže je celkem jedno jestli pujdeš do nemocnice nebo k nějakému gynekologovi, hlavně,že tě někde vezmou.Důležité je jít hlavně někam. V té průkazce jsou důležité hlavně odběry ( krevní skupina, odběr na BWR, HIV, HbSag,, a tak) a potom ultrazvuky. Všechno ostatní se mění.Všechno se dá ev. zopakovat nebo ev udělat aktuální ultrazvuk. To se ale už domluvíš s konkrétním Dr. Určitě někam zajdi a řekni na rovinu,co se ti stalo a oni už si nějak poradí.
Jak to máš se zdravotním pojištěním, když jste se vrátili nedávno?No, ale i stím si poradí.

tehulka12
26. kvě 2013

@olfice24 Jo,ještě jsem chtěla napsat,že i bez průkazky tě v porodnici vezmou.To se nemusíš bát.

olfice24
autor
26. kvě 2013

Zdravotni pojisteni mam placene normalne tady v Cr,takze to by snad nemel byt problem. Diky moc

rebelie
26. kvě 2013

@olfice24 Rodící ženu musí přijmout za jakýchkoliv podmínek, i bez dokladů... a jsou i ženy, které ke gynekologovi nechodí vůbec a stejnak porodí... žádný zákon neukládá povinnost mít těhotenskou průkazku, aspoň jsem o tom přesvědčená.

ange_de_la_morte
26. kvě 2013

Zašla bych co nejdříwe asi do porodnice kde plánuješ rodit - jak už bylo zmíněno, jsou určitě wyšetření které jsou pro lékaře podstatené - krewní skupina, streptotoko, ... ) bude dobré když se to doplní ještě před samotným porodem. Jako těhotnou / rodící tě nemohou odmítnou ani kdybys newěděla jak se jmenuješ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru