Víte, že v Krči je epidurál za 4700 Kč?

svetluska.l
11. lis 2007

Predem se omlouvam,nevedela jsem,jestli toto tema do porodu nebo tehotenstvi,ale pak jsme si rekla,ze tehotenstvi ctou vice nastavajici maminky....prave jsem se totiz zdesila...jsem registrovana v Podoli,ale tam casto odmitaji,takze je mozne,ze me prelifruji jinam,vetsinou do Krce 😒
No a v Podoli ci Motole se za epiduralku neplati,ale v Krci musite zaplatit 4700,-Kc!!!!!!!!Kdyz si to maminka predem nezjisti,protoze s Krci nepocita a pak na ni v bolestech vybali/nebo mozna az po porodu/,ze jestli chce epidural musi zaplatit skoro 5tisic???!!!To je desne,kdyz jinde je to v ramci porodu normalni....nemame moc penez a 5 tisic,kdyz jinde je to zdarma mi prijde docela dost:(Jak mohu dopredu vedet,ze to bez epiduralu vydrzim?Jsem dost srab a porodu se bojim ☹

minea
11. lis 2007

Světluško, taky jsem registrovaná v Krči a můžu potvrdit, že za epidurál se tam platí. Mně to nevadí, protože nemám v úmyslu epidurál využít a do Krče jdu z důvodu, že má jako jediná z pražských porodnic Baby-Friendly certifikát. Nutno dodat, že pokud by k tomu byla lékařská indikace (v případě plánovaného císaře), epidurální anestezie je i v Krči zadarmo. V případě akutního císaře ale použijou celkovou anestezii.
Chci ale reagovat na druhou část tvého příspěvku: O tom, kde budeš rodit, si rozhoduješ jenom a jenom ty sama, tj. není možné, aby tě při stop stavu v Podolí "přelifrovali" do porodnice, ke které nemáš důvěru. Sama si s předstihem rozmysli, co bude tvoje záložní varianta a měj u sebe telefonní číslo, na kterém si ověříš, jestli k nim můžeš přejet. Takže se neboj 😉

mirka755
20. pro 2008

ahojík, sice píšu pozdě ale pro ostatní - pokud bude v Praze plno tak rodičku klidně můžou převézt do jiné porodnice !!!! Bez ohledu na to, kde chtěla rodit. Zkušenost mé kamarádky byla, že jí v bolestech před 4 lety odvezl manžel k Apolináři kde to měla vyjednané a jelikož bylo plno tak jí nevzali a malý se narodil ve Vinohradech. A letošek není výjimkou, už se o tom hodně mluví.
Druhá kamarádka chtěla rodit v Motole a také jí odmítli a to ještě ani není v půlce těhu

ducky
20. pro 2008

Ahoj Světluško,
musím na toto téma zareagovat, protože jsem 1.11. odrodila v Krči a s epidurálem.
Nejdřív vysvětlení, proč se v Krči platí.
Je to proto, že k tobě přijede anesteziolog a je s tebou celou dobu porodu. Epi ti dávkuje dle potřeby a celkově se o tebe stará. Druhý den ještě přijde na kontrolu. Takže vlastně platíš anesteziologa. V jiných porodnicích ti ho bodnou, ale když ti odezní, tak už máš smůlu.
Já těch peněz rozhodně nelituju. Chtěla jsem odrodit bez epi, ale po 24 hodinách kontrakcí nevedoucích k porodu, po dvou probdělých nocích jsem byla vděčná za epi. Navíc jsem nakonec díky tomu porodila přirozeně, protože epi pomáhá k otevření. Můžu ti říct, že s manželem těch 4700 nelitujeme ani omylem, protože nebýt jich, skončila bych na císaři 😝

micanek
21. pro 2008

Ducky: rodila jsem v porodnici v Boskovicích .. měla jsem u sebe anestezoiloga aneplatila ani korunu ...takže to si asi účtujou jen někde.

ducky
21. pro 2008

Micanek a po celou dobu porodu? A dávkoval ti to?
V Krči na to prostě mají externí firmu. Nikomu epi nenutí, já ho fakt původně vůbec nechtěla, ale teď nelituju ani jedné koruny z těch peněz. Fakt mi to zachránilo 😉

Já vím ze zkušeností jiných kamarádek, které rodily jinde, že chtěly epi a lékaři "propásli" dobu, kdy epi píchnout. Náhoda? Schválnost? Těžko říct, ale když chodili kámošku kontrolovat každou chvíli a když si řekla o epi, tak se tam hodinu nikdo neukázal, tak je to trochu divný.

kalo
21. pro 2008

Mám za to, že epidurál /pokud je na přání před porodem/ se platí všude. A všude stojí kolem 5000,-Kč 😉 Nevidím na tom nic divného...když chceš něco navíc, co není nutné, musíš si připlatit. Neplatí se určitě u komplikací, kdy ti ho musí dodatečně píchnout...ale když ho chceš dobrobolně 😉

campi
21. pro 2008

Epidural nehradi pojistovna nikde, nektere nemocnice na to maji sehnane sponzory, napr. Podoli nebo je to v ramci specialniho programu, napr. u Apolinare.
Epidural je nadstandard.

hrusti
21. pro 2008

ahoj svetlusko, já jsem registrovaná v Krči a na netu na to zvlášt upozorňují, že ten epi se platí. mají to vyvešené i na náštěnce u příjmu, kde jsou ceny za pokoje a pak ten epi. sice mně to hodně překvapilo, ale na druhou stranu jsem slyšela na epi v Krči chválu, takže těch peněz (snad) litovat nebudu. uvidíme na jaře 😉

meri
21. pro 2008

Holky, na předporodním kurzu nám říkali, že se nikde v Praze za epidurál neplatí, jenom v Krči. Není to proto, že je u vás anesteziológ, ten je i v jiných porodnicích. Nemocnice si to proste umí vykázat a není potřeba to platit, v Krči jenom chybí snaha.

ducky
21. pro 2008

Meri já zase slyšela, že chtějí v jiných porodnicích tzv. sponzorský dar.
A jinak nám zase říkali, že se platí i jinde. Takže si vyber, každý tvrdí, co se mu hodí.
Nicméně jak píše Hrusti, Krč to veřejně deklaruje, že se to tam platí, takže kdo si tuto porodnici vybere, musí s tím počítat. A jak píše Campi, epi je nadstandard !!!!

Hrusti já těch peněz nelituju ani na okamžik. Zachránilo mě to, jednak jsem si odpočinula a druhak jsem se díky tomu otevřela a nerodila císařem, ale normálně. 😀

campi
22. pro 2008

V Krci nemaji totiz na toto anesteziologa, jezdi jim tam externi firma a tu je treba zaplatit a nemaji to pokryte z jinych fondu, tak je treba s tim pocitat. Zase maji treba levny nadstandardni pokoje.

wsmoulinkaa
25. pro 2008

kalo - to je zvláštní...já se ptala předevčírem na kontrole dr kvůli epi a říkal, že mi ho nemusí dát proto, že mám velké bolesti, ale že prý jen když je to nutné. No je fakt že mám jeden porod za sebou a chtěla jsem a nedali...nechtěli. Dodnes nevím proč, neměla jsem sílu se ani ptát. A po 9letech mi řekne gyndař že jen kvůli bolestem se nemá dávat...prý je pak porod pomalejší. Tak má na to každý dr jiný názor asi. A taky neslyšel, že by se za něj něco platilo. Raději se zeptám na pojištovně nebo někde...je to divný. 😒

marketovna
27. pro 2008

Holky to je divný ne??? Já jsem v podolí neplatila nic....a ted mám rosit v krči a nedokážu si to bez epidurálu představit 😲 😲 😲

marketovna
27. pro 2008

Ducky: je fakt, že když mi ten epi měli dát, čekala jsem na něj taky hodinu, než přišla anestezioložka...prý byla někde na operaci,ale já se naštěstí dočkala......zabralo mi to na hodinu a celou jsem ji prospala a pakl jsem rovnou tlačila..Mám z krče trochu obavy, ale nevím teda, jestli vypláznu 5 litrů za epi....to zkusím teda radši vyydržet.

Wsmou: Toje blbost bych řekla...mě se v podolí ptali sami, jestli nechci epidurál...bolesti jsou vždycky velký a má to maminkám ulevit. kvůli čemu jinýmu by se měl epi teda dávat?

Hrusti : rozhodně peněz litovat nebudeš.....je to úleva jak prase..ale dává se do určitý doby..nesmíš být otevřená víc jak na 3 cm, jinak ti ho už nedaj. Myslím, že tak nějak..Já se otevírala děsně pomalu, takže mi to stihli dát 😉

maxkatka
27. pro 2008

ne nevím jak je to v Praze... jsem od Znojma... u nás když je na požádání, tak se platí 2000, když je to k udržení rodičky funkční a nabídne to lékař sám, tak je tuším grátis... a není pravda, že nesmíš být otevřená na víc jak 3cm... já byla na 4cm a pokusili se ho píchnout avšak bez úspěchu. První pokus se zadařil až do doby, kdy tam chtěla vstříknout tu látku, která uleví od bolesti. Cévka se někde skřípla... Museli to teda vyndat a pak bylo asi ještě 8 pokusů, ale už žádný jsem při kontrakcích nevydržela a tudíž to museli vždy ukončit... Nevím, jestli mě to mrzí či ne... Chtěli, abych odrodila přirozeně (a já před porodem taky... ) při porodu nás to přešlo všechny...

Nakonec byl akutní císař pod plnou narkózou... a můžu s klidným srdcem říct, že to bylo vysvobození.... I když teda probuzení z narkózy byl hnus - nemohla jsem se nadýchnout... a týden po to byla krize s pohybem... teď už to bude 7 měsíců a stále to břicho je takové méně citlivé...

ducky
27. pro 2008

Marketovno uvidíš. Oni ti ho necpou, je to fakt na tvém rozhodnutí.
Já si o něj řekla, když jsem ležela nejdřív 24 hodin na pokoji s kontrakcema nevedoucíma k porodu a pak otevřená na 4 cm na sále po 8 hodinách, když se nic neměnilo. Byla jsem tak vyřízená, ospalá, že jsem o něj poprosila. Nejdřív jsem si s ním na hoďku schrupla a pak mi pomohl k otvírání a nakonec jsem rodila normálně. Takže fakt nelituju ani jedný koruny z těch 4700.
Anesteziolog přijel do půl hoďky, po menších problémech mi ho napíchl a pak přijel jiný, který tam se mnou již zůstal a staral se o mě celou dobu. Byli oba moc příjemní. Druhý den mě přišel ještě zkontrolovat vpich + jestli nemám bolesti zad apod.
Já to taky chtěla zvládnout bez epi, ale nešlo to. 😖
Jak píšu, nemusíš se rozhodovat hned, prostě uvidíš, jaký bude průběh porodu 😉

marketovna
27. pro 2008

Max: nevím to přesně kolik cm, ale do určitý doby ti ho už nedaj. Možná je to do 5 cm, nevím..ale pak to porod spíš zpomalí, když už je maminka otevřená hodně....

Ducky, já vím, že mi ho necpou a že jestli budu rodit dlouho, tak o něj budu žebrat 😀 ..já měla první porod vyvolanej oxitocinem a myslela jsem si, že tam chcípnu. původně jsem taky chtěla bez epi, ale nakonec jsem podepsala papír, že mi ho můžou dát.

Máš pravdu, že těch peněz litovat mamina nemusí, ale je to přeci jenom dost.

ducky
27. pro 2008

Jj, je to dost, s tím rozhodně souhlasím.
Já to zvažovala už když jsem si vybírala porodnici, protože nejblíž mám Podolí, jenže tam máme rodinnou neblahou zkušenost, takže nakonec jsem volila Krč, i když jsem věděla o těch penězích.
Teď už je fakt jedno, ale když si k tomu přičtu ještě nadstandard, tak to byla taková malá dovolená ☹ 😉
Ale porodné to spraví a ještě zbude na něco pro mimi 😀
Hele druhé porody prý bývají rychlé 😀 😎

marketovna
27. pro 2008

No já to slyšela že jo....ale prej jsou někdy bolestivější..Já ti nevím..ale bojím se děsně, když už vím, do čeho jdu... 😒

ducky
27. pro 2008

Je, nestraš 😀
Já i po tom mnohahodinovém porodu bych druhé chtěla. A doufám, že to půjde rychle. I když moje dr. mi říkala, že jsem takový neporodní typ, tak možná že i druhý půjde pomalu ☹

marketovna
28. pro 2008

Ducky, neboj, to půjde rychle....jakmůže vědět že jsi neporodní typ? Akorát tě zbytečně stresuje...Nám se to povedlo téměř hned...Ti pak napíšu, jakej byl ten druhej porod..kamarádka ted rosila druhý dítě a říkala, že to bylo lepší..jenže jiná kamarádka druhý dítě zase přenášela a říkala, že myslela že chcípne...tak to je asi individuální...A kdy plánujete druhý?

ducky
28. pro 2008

Market ona mě nestrašila a bohužel měla pravdu, když mi řekla, že si myslí, že nebudu mít jednoduchý porod. ☹
Ona je fakt kádr a evidentně z ní hovořila zkušenost. 😔
Druhý bychom chtěli začít zkoušet někdy příští rok, až bude malý tak půl roku.
Uvidíme, malá nám trvala 13 měsíců, tak jsem zvědavá, jak druhý a jestli vůbec.
Jak vám se rychle zadařilo?

lenkazdenek
28. pro 2008

tak já rodila v praze na bulovce a taky jsem ho měla zadarmo,ale teDˇse prý platí nevím,každopádně mě anesteziolog po píchnutí říkal,že pokud by my to nestačilo tak mám říct ,oni ho zavolaj a pustí mi ještě. Jo a pro přesnost,otevřená jsem musela být minimálně na 5cm jinak tam prej nedávaj a naopak to nedávaj jak jste míň jelikož to porod spomaluje naopak po 5 cm to urychluje,já najednou byla s 5 na 7 a pak šup 10 😉

marketovna
31. pro 2008

Ducky : nám se zadařili hned, druhý měsíc od snažení..Ono to druhý miminko jde rychleji než to první 🙂 Kamarádka se o první snažila taky rok a druhý šlo hned na poprvé 😉 No ten můj plánuje už třetí..Sem na to zvědavá....myslí tím, že to budem mít z krku a pak si budem jen užívat 🙂 cvok jeden

marketovna
31. pro 2008

Ducky, jinak ji rouhodně nechci schazovat, ale nikdo není neomylný a zase aby sis nevsugerovala, že má pravdu, tak to by bylo blbý....psychika u dělání mimi hraje tu největší roli, však to určitě víš 😉

ducky
31. pro 2008

Market odpověd jsem napsala do témátka porodnice Krč 😉

marketovna
31. pro 2008

Ducky, odpověděla jsem ti do témata porodnice krč 😀 😀 😀

lsx
2. únor 2012

Zdravím, obnovuji tuto diskuzi. Na stránkách FTN jsem se dočetla, že od Nového roku už epidurál nedělá jiná firma, ale že ho píchaj lékaři nemocnice. Máte s tím některá zkušenosti? Jak to takhle po novu probíhalo? Já ho tam měla před 1,5r ještě /ještě to dělal Anestar/ a byla jsem spokojená (až na ty prachy). Vstřícný přístup od toho externího doktora a byl tam se mnou celou dobu. Tak by mě zajímalo, jak moc se to tam teď změnilo? Díky.

kate4597
23. kvě 2021

@lsx Registrovala jsem se nejdřív U Apolinare, tam ze bude v mem termínu rekonstrukce, tak jsem si vybrala Vinohrady, ale koukala jsem na Krč a vypadá moc hezky. Rodil někdo Vinohrady pro srovnání s Krči? Jinak já bych chtěla nadstandard sama pro sebe, což je fakt moje priorita.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru