Vrchlabí - Česko-německá horská nemocnice Krkonoše

miwu
20. říj 2013

Ahoj. Ráda bych zjistila, zda některá z Vás má osobní zkušenosti s porodnicí ve Vrchlabí? Zaujala mne nejvíce, ale jelikož je od nás přes 200km ráda bych zjistila podrobnější informace přímo od maminek, jenž tam byly.

Informace o nemocnici jsou zde: http://www.nemocnice.vrchlabi.cz/oddnew.php?odd...

cital
20. říj 2013

Taky mě tento názor zajímá. Chtěla bych rodit dle recenzí (pokud to bude možné) ve Vrchlabí. Taky to mám "trochu z ruky".

olusik87
27. led 2014

porodnica je zavrena

impipi
7. únor 2014

Porodnice je od prosince zavřená z důvodu personálních změn (lékaři) a o jejím znovuotevření se v nejbližších dnech nic neví, jsem v kontaktu přímo s porodní asistentkou, která nemá ani ponětí, kdy se porodnice otevře..
Jinak se ani neví, kteří doktoři tam budou, porodní báby se snad nezmění, jsou úžasné, ale jedná se tu prý o lékaře..

elizie
5. čer 2014

Všude samá chvála a dobré recenze. Porodnice je však od loňského roku zavřená. Ředitel nemocnice tuto skutečnost odůvodnil dle idnes.cz takto:
"Ženy si stěžují i na to, že přirozený porod trvá příliš dlouho, tak jsme se rozhodli porodnici uzavřít," dodal.
Podle dalších zdrojů to ale souvisí s policejním vyšetřováním. Více:
http://hradec.idnes.cz/umrti-ditete-nemocnice-v...

lenka19881
16. únor 2015

Ahojky, tak já jsem rodila ve vrchlabské porodnici 1.února 2013. Mohu říct, že jsem jediná, která může říct, že porod byl krásný zážitek. Samozřejmě, že to bolelo a byla to dřina, ale personál ve Vrchlabí byl úžasný. Můj porod vedla porodní asistentka Lenka (menší štíhlá blondýnka s vlasy na mikádo...jak se jmenuje dál, my bohužel uniklo). Přijímal mě pan doktor, s kterým je vedeno soudní řízení pro úmrtí novorozence...já vůbec nevěděla že se tam něco takového stalo, ale od rozhodnutí rodit tam, by mě to rozhodně neodradilo...mohu říct, že pan doktor je opravdu velký odborník, stačilo aby mi prohmatal břicho a věděl že rodím, prostě desetiletí praxe a ticíce odrozených dětí. Jelikož jsme přijeli ráno před sedmou, tak končil směnu a na konečnou fázi porodu dohlížel druhý starý pan doktor s kterým jsme se i nasmáli. Mohu upřímně říci, že vás do ničeho nikdo nenutí, nespěchají na vás, všechno mi vysvětlili, včetně toho, že jsem měla obavy aby ze mě kromě miminka nevyšla ještě stolice, tak to mě uklidnili, že to není moje starost a že to je naprosto přirozené a patřící k porodu. Víte, dle mého názoru, trápení v při běžném nemocničním porodu je takové, že holky nenechají pořádně otevřít, spěchají na ně, stresují je...čímž jsou ještě víc stažené, a pak jsou díky tomu různé komplikace. Maminky jsou pak z porodu strašně unavené, že místo toho aby si užívaly miminko, tak jsou rády že jim ho sestřička vezme a odnese pryč, a díky tomu chybí vtisknutí mezi maminkou a miminkem a to už se pak nikdy nenapraví. No, ale ať pokračuji. Ve Vrchlabí jste mohli rodit jak jste chtěli. Já rodila na porodní židličce, chtěla jsem nejdřív ve vaně, ale představa že bych měla vlézt do teplé vody, mě nenaplňovala uspokojením. No na židličce sedíte a zatlačíte, a mezi kontrakcemi se musíte zvednout a hýbat se v bocích, aby se porodní cesty prokrvovaly. Jenže já se svýma operovanýma nohama už jsem pak nemohla, tak jsem na posledních cca 10 zatlačení přešla na kozu, mno resp. jsem byla přenesena, protože už jsem se nemohla na nohou udržet. A když se malý narodil, dali mi ho hned na prsa...NÁDHERA...jenže se nechtěl nadechnout tak mi ho asi po 5 minutách vzali a odsáli mu z plic plodovou vodu. Manžel u něj celou dobu mohl být, nikdo ho nikam nevyháněl. Mě stále informovali, co se děje. A jak bylo s malým vše o.k., tak se mě zeptali jestli chci při zašívání hráze injekci proti bolesti nebo jí jen postříkat takovým oblbovacím sprejem. Já byla pro sprej, takže mě zašili 4 stehy, trochu to píchalo a štípalo, ale věřte mi že jste tak šťastní a plní hormonů lásky a pohody, že je vám to fuk. Pak mi dali ohromné kalhotky s plínou, slezla jsem s kozy a i s naším malým Jarouškem jsme šli do našeho pokojíčku, kam za mnou přišla dětská sestřička a ukázala mi, jak si malého přiložit k prsu...poradila mi taky, doslova: "Je to vaše miminko, takže si s ním dělejte co chcete, když si ho chcete vysvléct a dát na prsa, udělějte to. Když ho budete chtít vykoupat, udělějte to. A jakkoliv budete chtít poradit, stačí si říct. Prostě pohoda, nikde žádná protivná sestra, dělající z člověka debila, že něco neví. Parádní bylo, že na pokoji mohl být manžel se mnou celé 4 dny, a to i přes noc. Prostě jsme si udělali takovou porodní dovolenou 😀 Takže já mohu upřímně poděkovat všemu personálu ve Vrchlabí za naprosto nepokažený zážitek z narození našeho synka a hluboce mě mrzí, že porodnici zavřeli, protože srovnatelná v ČR není. A budu tiše doufat, že ji zase otevřou, protože bychom rádi ještě jedno mimi. Přeji příjemné porody plné zážitku i v jiných porodnicích. S pozdravem Lenka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru