Výběr a prohlídka porodnice. Kdy? Co je třeba zařídit?

renousek
29. říj 2007

Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy jste poprvé zamířily obhlídnout vybranou porodnici a co je potřeba zařídit, když se pro nějakou konkrétní rozhodnete? Zkrátka jak si "rezervovat" místo? 🙂

frufrunka
29. říj 2007

Ahoj renousku! Asi je to všude jinak... Co vím, tak v Krumlově mají návštěvní dny a případné zájemce provádí sám pan primář a všechno ukáže a vysvětlí. Já jsem si tu svojí prohlídla, když jsem tam byla za kamarádkou, co teď porodila. Byla na nejhezčím pokoji, tak říkala, že tam budoucí maminky strkají hlavu co chvíli, takže s prohlídkama i pokojů asi problém nebude snad nikde... 🙂 Jinak co je potřeba zařídit vážně nevím, já myslela, že prostě až budu rodit, tak že popadnu tašku a prostě přijedu! 😅 Ale ještě jsem se po tom nepídila...

kacka.va
29. říj 2007

Já to obhlídka, když jsem byla v té samé porodnici za kamarádkou. Jinak některé porodnice registrují po telefonu.

monaberuska1
29. říj 2007

Ahojky 🙂
taky mám zájem si prohlídnout porodní pokoje a sál a prostě všechno🙂šla jsem do porodnice tam kde budu rodit 🙂 Zazvonila jsem si tam a vylezla sestřička a řekla jsem jí svoje přání a bylo to 12.listopadu nás s manželem objednala na kurz tam zaplatíme ještě 500,- aby mohl manžel k porodu a že tenhle kurz trvá 2 hodiny🙂ale chodí se na něj tak měsíc před porodem 😵 A ukážou nám tam sál a hekárnu taky prý nám budou říkat jak sparávně dýchat u porodu a i video s porodem tam prý pouští🙂tak až budu mít po tomhle kurzu tak sem určitě písnu ju??

jandalinka
29. říj 2007

Ahojky!!Já jsem si prohlídla porodnici v rámci kurzů na který jsem chodila.Po půl hodinové prohlídce po nás sestřičky chtěli 100,-.A co se týče výběru nemocnice,tak jsem moc nepřemýšlela a řekla si,čím blíž tím líp 😕 .Takže jsem slyšela dost dobré reference na Štenberk,ale nakonec si řekla,když bude něco závažného,tak přeci nepojedu tak daleko,když má nemocnici "za humny". 😉
Ono hodně spíš záleží,na jaké sestřičky a doktory člověk narazí.A když jsem měla mírné bolesti v podbřišku,jela do své nemocnice,kde chci rodit a tak mi rovnou i vypsali už kartu a zeptali,jestli budu u nich rodit a je to.

denousek
29. říj 2007

coze jandalinko??oni chteli penize za prohlidku??tak to je nejaky divny to si sestricky cpou potaji kapsy...

ja jsem byla v 27tt na 3D uzv tak porodni saly jsou hned naproti nak jsem tam crnkla jestli se muzem podivat na saly a v pohode...sestricka nas provedla vysvetlila nam vsechno ad prichodu vssechny detaily az do porodu.... no a na predporodni kurz zvany priprava k porodu jdu taky... no a pokoje na sestinedeli mam prohlidle segra rodila v puli srpna 😀

zusma
29. říj 2007

Ahoj, u nás je prohlídka porodnice součást předporodních kurzů. Já je absolvovala cca už ve 20tt. Příště bych je asi absolvovala později, neboť bych pak vše měla v živé paměti 😉
U nás se rezervovat místo v porodnici nedá-kdo dřív přijde,ten dřív mele. Ale všude to je jiný. Většinou v Praze se asi musí udělat nějaká rezervačka.

jandalinka
29. říj 2007

Já opravdu někdy hledím,jak se to liší!A to bydlíš kousek od Olomouce a vidíš,"jiný kraj,jiný mrav",jak se říká 😀 Ono na to nejsou žádný pravidla,za co můžou a nemůžou brát peníze,hm setřičky si myslím to mají opravdu do kapsy. 😨 A na předporodní kurzy jsem též chodívala,je to vyníkající věc dozvědět se víc a pak se zbytečně nestrachovat.

monaberuska1
29. říj 2007

jojo já jak jdu s manželem na ten kurz tak taky po nás chtějí 500,- ale je to asi jen aby mohl být manžel u porodu🙂taky jdu měsíc před porodem, abych to měla v živé paměti🙂ale stejně až pojedu tak si myslím, že si ani nevzpomenu co že mi na kurzu povídali🙂

novako
30. říj 2007

Holky a na co se při výběru porodnice zaměřit?

danu
3. bře 2010

xmata • 34tt • Dnes o 20:25
Ahoj, omlouvám se, pokud už je zde takové téma, ale nenašla jsem.

Chystáme se s manželem na prohlídku porodnice a začala jsem si sepisovat otázky, co by mě tak zajímalo. Ale bojím se, že většinu věcí zapomínám nebo si ani neuvědomuju, že je potřebuju vědět.

Dáte mi tip, na co jste se ptaly vy nebo co vás u porodu nebo po něm zaskočilo a litovaly, jste, že jste to nevěděly dřív?

Díky moc předem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru