Zklamání z první návštěvy v porodnici

pismenka
4. črc 2012

ahoj maminky, možná jsem naštvaná neprávem, ale jsem teda teď hodně naštvaná. Byla jsem se dnes nahlásit v nemocnici a zároveň na kontrole a zrovna jsem narazila asi na paní doktorku, která byla mladá (i když to nic neznamená, zažila jsem mladou MUDr. a byla fajn taková zkušená) a tato paní doktorka se mě ptala i kde co má hledat v těhotenské průkazce, ohmatala mi břicho a vůbec mě neposlala na gynekologii, kde obvykle dělají ultrazvuk - a proto jsem naštvaná, těšila jsem se na ultrazvuk, že mi i řeknou, jak je miminko velké. Že prý až u porodu, u mého předchozího porodu mi ultrazvuk teda ani nestihli, protože porod byl tak rychlej.....no jsem fakt naštvaná, ptala se i porodní asistentky, kam co má zapisovat (do PC).
Jak je to s tím ultrazvukem, nebyla jsem na něm pěkně dlouho.........když jsem se jí zeptala, jestli je mimí pořád hlavičkou dolu, řekla, jooo asi jooo

možná blbej dotaz,ale chtělo se mi brečet, když jsem vyšla ven. Těšila jsem se do porodnice, že se víc uklidním,ale takhle mě teda ještě víc zneklidnili, musela jsem si i říct o dotazníky na jméno apod. ..... odpověd, že zase až u porodu, tak jsem řekla, že u porodu takovéhle věci řešit nechci.

mabe
4. črc 2012

@pismenka ahoj, je to teda zvlastni porodnice. 😖 ja teda chodila do porodnice kvuli mensimu mnozstvi vody a planovanemu cisari kvuli neotoceni od 30tt, ale vzdycky me delaly UTZ a pak i ozvy plodu ke konci kazdej tyden. nechapu, proc te nevysetrily poradne. nemuzes jit do jine porodnice?

ined77
4. črc 2012

ahoj 🙂 ,

no ani se ti nedivím, taky bych cítila zklamání 😒 .štěstí bylo, že už máš zkušenost a víš co si vyžádat 😔.
co se týče UTZ vyšetření...pokud se nic nezměnilo, jsou pojišťovnou hrazené tři, ve 12tt,ve 20tt a ve 30tt.
zbytek záleží na dr.
já jsem měla obě těhu rizikové, takže UTZ kažkou chviličku...
nestresuj se, brzy uvidíš své miminko naživo 😵

ined77
4. črc 2012

@pismenka ..na KTG chodíš kam?

pismenka
autor
4. črc 2012

@ined77 a co je KTG? 😀 jj, přesně,také jsem si říkala, ještě že mám zkušenost

@mabe měli frmol, to byli pořád telefonáty, máme je poslat dolu, nebo je vyšetříte tady nahoře? (dole - to je odd.gynekol. a nahoře porodnice🙂 ) pak když mě ta "zkušená MUDr." vyšetřila, tak jí volali, že tam na mě čekají. Přiznám se, že jsem líná už jít do jiné porodnice, je dál ☹ Mám tam jít zase ve středu,ale půjdu asi už v pondělí.

kaphajin
4. črc 2012

@pismenka no já prožívám něco podobného s tím rozdílem, že mě takto štve můj gynekolog, u kterého si nechávám nadále dělat monitory a do porodky pojedu až na samotný porod, tam jsem jen registrovaná.

S tou váhou, taky mně UTZ nedělal a když jsem se na to ptala, tak mi řekl, že mu stačí odhad ve 30tt, a že je jasné, že nebudeme mít žádného obra, takže už se odhad váhy dělat nebude. Údajně se dělá jen těm, kdo mají cukrovku nebo dřívejší termín porodu podle UTZ.

Do průkazky píše hieroglify, to asi aby rodičky nic nevyčetly 😠

Já si myslím, že to je jen náhoda, že tam byla taková nezkušená doktorka a neměla tam nad sebou žádné vedení. To bude jistě začínající a nebála bych se toho, že bude u porodu sama. Holt první setkání nebylo ideální no ☹ a v jaké porodce si to byla?

ined77
4. črc 2012

@pismenka ...kardiotokograf...ozvy srdíčka miminka+ činnost dělohy 😉

weri1
4. črc 2012

já byla v Podolí,váhu mi taky nedělali a utz pokaždé taky ne 🙂

pismenka
autor
4. črc 2012

@weri1 @kaphajin v Nymburce v porodnici. Tak to je asi jedno ☹ ale dost mě to vykolejilo. Příště už se ale nenechám odbejt 😀

camelinka
4. črc 2012

me uz ke konci delali jen monitory, posledni UTZ byl nekdy mezi 25-30tt, pak uz ne a ani pred porodem uz utz nedelali. tu chvili uz to vydrzis 😉 .Mimochodem me se chtelo brecet, kdyz sme v ramci predporodniho kurzu byly na prohlidce porodky, ale pri a po porodu uz mi to bylo jedno 😉

ined77
4. črc 2012

@pismenka ...ještě s tou váhou miminka...u nás to třeba dělají dá se říct neradi, ještě u synka se to neříkalo vůbec...hlavně kvůli nepřesnosti 😉 (jsem se ptala, baba zvědavá 😀 )

weri1
4. črc 2012

@pismenka to určitě ne, ale taky ti můžou říct, že máš nárok jen na 3 UTZ 🙂 jako já jsem ráda, že jsem těsně před porodem váhu přeslechla, nebo bych umřela strachym že neporodím, což jsem taky neporodila

ined77
4. črc 2012

@pismenka ..každopádně si vzpomínám, že mě každá kontrola bez UTZ zklamala 😅 .
mít UTZ doma, jsem tam napojená nepřetržitě 24/7 😅.
už se tím netrap, zbývá ti týden a v těchto vedrech bůh ví ne-li míň 😉 .
pěkný zbytek těhu a super krátký a pohodový porod...a samozřejmě zdravého, krásného mimíska 😵 .

pismenka
autor
4. črc 2012

@ined77 jj holky, už mě to netrápí,ale byla jsem taková zklamaná no ☹ ale už to ze mě vyprchalo, pomohli mi i vaše názory, tak že za ně moc moc děkuju!!!!

andara
4. črc 2012

Tak já byla taky dnes na první kontrole v porodce-nejdřív mě poslali na KTG, pak jsme šla na UTZ -tam mimčo změřili a řekli váhu a taky dr dělala dopplera, pak s výsledkama normál do ordincae, kde mě dr vyšetřila pohmatem. Jdu zase za týden a to už bez utz.

ined77
4. črc 2012

@andara ...jiný kraj, jiný mrav 😅 😀 .

aemmi
4. črc 2012

@pismenka taky bych byla naštvaná a hlavně je to dost neprofi přístup, když se Dr. pořád na něco ptá, nevzbuzuje to důvěru, asi by mě to před porodem pěkně vykolejilo. Mmch, já jsem váhu nevěděla a jsem ráda, utz dělal gyn. Dr. pokaždé, chodila jsem až do konce k němu.

andara
4. črc 2012

@ined77 právě se divím, takhle před porodem by měla být prohlídka důkladnější ne? 😕

ined77
4. črc 2012

@andara ...no samozřejmě 😉 .o tom žádná 😔

pismenka
autor
4. črc 2012

@aemmi Ta MUDr. byla fakt jak z měsíce, chápu, každý musí začátky přežít, naučit se, ale nemají jí pouštět bez dozoru zkušenějšího MUDra. Vykolejilo mě to hodně a moc dobrý pocit to ve mě nezanechalo.

tehulka12
4. črc 2012

@pismenka Ahoj.Natocili ti alespon ten monitor?To doifam,ze jo.Jinak k te prukazce,to bych se nehroitila,ze to dr nemohla najit.Ono jich je hodne druhu a v kazde to je jinak.Ale kdyz k doktorce nemas duveru,ja bych asi sla jinam.Ja mam radeji vetsi nemocnice,protoze kdyz se neco deje,tak maji vic zkusenosti,ale o tom jsme si myslim uz psali.Ale kdyz se ti jinam nechce,uvidis jak na tebe zapusobi pristi navsteva,treba bude vsechno jinak.Ono je taky straslivy pocasi a vsechno se hur snasi.Moc ti drzim palce at je priste vsechno podle tvych predstav a hlavne hladky porod.

veruvojtkova
5. črc 2012

@mabe no jo, ale tobě dělali ultrazvuky právě kvůli tomu množstvíé plodové vody, hlídali si tě, to se musí, ale standartně se dělá poslední ultrazvuk ve 30tt a pak už ne, někdy teda před porodem, ale mě ho nikdo u prvního syna nedělal ani holkám co mají kolem mě děti ne, u druhého jsem měla rizikové těhotenství takže jsem byla na ultrazvuku každý týden, ale to je něco jiného, to jsou ty výjimky..
@pismenka Dr. tě nemusí vyšetřit ani vaginálně, teda na první poradně by měla, ale pak už ne, dělá se jen monitor a tím to hasne, není to samozřejmě všude, ale tento postup je vpořádku..pokud máš teda nějaké potíže vyšetří se vnitřne, i ultrazvuk, ale opravdu to není standartní..ale chápu, že jsi se asi těšila 😒 no jinak teda Dr. byla asi nováček, tohle by mě při nejmenšim taky zarazilo 😕

luciesofi
5. črc 2012

@pismenka Já mám dnes dva dny po termínu, v porodnici jsem už byla třikrát. UTZ mi dělali při první návštěvě a jen kvůli tomu, že byl nějaký problém s monitorem (přetáčeli mě 3x), na téhle první kontrole mě taky doktorka vyšetřila pohmatem. Od té doby jsem tam byla ještě dvakrát (kontrola,monitor) a doktorka mě ani neprohlédla, nic...jen monitor a domů... Na další monitor mám jít v sobotu a v pondělí a na kontrolu až ve středu (to už budu 8 dní po termínu)..a vyvolává se tu po 10 dnech.. Prostě třeba u nás v porodnici to takhle chodí... Taky se mi to moc nelíbí.....

pismenka
autor
5. črc 2012

@veruvojtkova
@luciesofi v čekárně byla se mnou paní, která také přenášela a už z toho byla docela zoufalá, bála se vyvolávačky. Také nechci přenášet,ale s tím nic neuděláme 😀 akorát si říkám, čím to je, že se jim nechce ven? 🙂
díky díky za názory 😀

veruvojtkova
5. črc 2012

@luciesofi mě to Dr vysvětloval tím, že vaginálně se vyšetřuje aby se zjistilo, jestli jsi otevřená, zavřená atd, protože by se to muselo řešit, pokud máš do TP ještě čas, ale pokud se TP blíží, tak není třeba aby se v tobě někdo hrabal, že by ti tím třeba mohli porod vyvolat a to nechtějí a že pokud bys byla náhodou nějak otevřená, stejně to nikdo řešit nebude a pošlou tě domů, pokud nebudeš rodit..což na jednu stranu chápu a mě teda nebylo ani moc příjemné, když se ve mě ke konci někdo hrabal, dost to bolelo 😝
@pismenka držím palce at nepřenášíš, snad půjde brzo ven🙂 a třeba když si o ten ultrazvuk řekneš tak ti ho udělají 😉

pismenka
autor
5. črc 2012

@veruvojtkova už jsem si říkala 😀 hned, tak že příště, ale jak tady čtu, není to jejich povinnost, tak že nebudu je dráždit 😀 jj, máš pravdu, ke konci do mě vždycky hrábli a já myslela, že vyletím 😀 termín mám příští neděli, tak uvidíme. Ted jsem posekala zahradu, vyplela záhon - už je to dost namáhavé,ale celý týden, co byli ty horka, jsem byla zalezlá doma a nemohla se venku ani nadechnout. Dcerka má zánět zvukovovodu,tak že to byl taky frmol ale už je to dobrý, tak jsem i víc v klidu, že už jí je líp.

andara
5. črc 2012

@pismenka koukám, že prcky čekáme tak nějak nastejno🙂

pismenka
autor
5. črc 2012

@andara to ano, já mám 15 a ty 16 😀

už máš třeba poslíčky? já moc ne ☹ 😀 a hlenová zátka taky nikde 😀

staninka77
5. črc 2012

Ahojky.
@pismenka-Já chodila taky celou dobu do rizikové poradny do porodnice a od pulky těhu my dělaly ULTRAZVUK každou náštěvu.
Měla jsem velké problémy. 🙂
A na KO na monitory jsou chodila a jednou my ULTR neudělala a pak se jen divila proč my ho vlastně neudělala as každou náštěvu na monitorch byl taky.
Takže se ti ani nedivím že jsi z toho uplně sklamaná.
Přeji pěknej rychlej porod.A taky aby jsi byla spokojenější. 🙂

andara
7. črc 2012

@pismenka tak poslíky mám už dýl, ale nic z toho, zátku mám taky-na středeční kontrole byl prcek ještě vysoko a čípek taky, takže kdoví kdy se rozhodne 🙂

mitote
7. črc 2012

@ined77 nevim jak to je u pojistoven, rizikove nemam ale dr me od zacatku dela UTZ na kazde navsteve, tj cca jednou za mesic a i sama rikala, ze muzu na UTZ chodit jak casto chci, kdyz se me neco nebude zdat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru